Największe mity o zabawkach erotycznych

Chcąc czerpać radość z seksu, warto dowiedzieć się nieco więcej o wszelkiego rodzaju zabawkach erotycznych. To właśnie one mogą wnieść całkiem nowej energii do sypialni, kiedy dotychczasowa sfera seksualna stanie się nużąca. Istnieje jednak wiele mitów, które sprawiają, że niektórzy boją się sięgać po tego typu produkty.

Gadżety erotyczne – sprzęt dla zdesperowanych
Wiele osób uważa, że po wszelkiego rodzaju zabawki i gadżety sięgają głównie osoby, które nie radzą sobie w żaden inny sposób z zaspokajaniem swojego popędu i potrzeb seksualnych. Otóż badania wskazują, że to właśnie osoby będące w szczęśliwych związkach, nierzadko wykształcone oraz bardziej doświadczone seksualnie częściej korzystają z gadżetów erotycznych niż wspomniani „desperaci”. Przecież chęć na igraszki wzrasta dopiero wtedy, kiedy dana osoba spełnia się na wszystkich polach – zawodowym, związkowym i rodzinnym. To właśnie osoba spełniona chętniej sięgnie po tego typu gadżety – jej pozytywne nastawienie oraz chęć osiągnięcia kolejnego sukcesu, sprawiają, że gadżety erotyczne stanowią kolejne wyzwanie! Warto zatem podkreślić, że sprzęt erotyczny nie jest przeznaczony jedynie dla desperatów – mit ten powinien zostać wypleniony ze świadomości społeczeństwa, które wpatrzone w nieprawdę działa na własną niekorzyść, jak i niekorzyść innych – chętnych do eksperymentów osób, które często wstydzą się przez to swoich preferencji.

Negatywne skojarzenia
Ogromna ilość osób żyje w przekonaniu, że zabawki erotyczne wykorzystywane są wyłącznie przez osoby z zaburzeniami seksualnymi, których popęd seksualny jest tak duży, że trudno go zaspokoić naturalnie. Otóż jest to kolejny mit! Nie istnieje żadne logiczne wytłumaczenie, które wskazywałoby na to, że posiadanie zabawki może świadczyć o poziomie libido danej osoby. Prócz logiki, nawet nauka nie jest w stanie podjąć się wyjaśnienia tego, krążącego w ludzkiej świadomości mitu. Co ważne, jest wręcz przeciwnie – osoby posiadające zabawki erotyczne, mają zdecydowanie większą świadomość swojego ciała, jak i swoich potrzeb, przez co mogą cieszyć się zdecydowanie ciekawszym, bardziej ekscytującym, a przede wszystkim o wiele bardziej produktywnym życiem seksualnym. Zabawki skutecznie pomagają w osiągnięciu orgazmu, a nie przyczyniają się w zwiększeniu jego ilości.

Zabawki erotyczne – symbol osób samotnych
Oczywiście dla wielu osób gadżet erotyczny pomaga w radzeniu sobie z samotnością, ale równie ogromna liczba osób kupuje je świadomie. Bardzo często robią to osoby – zarówno kobiety, jak i mężczyźni w długoletnich związkach, które są w pełni świadome swoich potrzeb. Co ciekawe, badania dowodzą, że to kobiety po skończeniu 30 lat są najczęstszymi użytkownikami gadżetów erotycznych. I wcale nie mowa tu o kobietach, które spędzają samotne wieczory, a raczej o tych, które cieszą się bliskością ukochanych osób. Są one w stanie określić już swoje potrzeby i wiedzą jak mogą wykorzystać tego typu produkty, aby poprawić życie seksualne swoje, jak i partnera.

Prawdziwy maczo nie potrzebuje treningu
Mawia się, że prawdziwy mężczyzna, jest w stanie zaspokoić kobietę bez wykorzystywania wszelkich akcesoriów erotycznych. Po części jest to prawda, a po części nie. Faktem jest, że jeśli partner słucha swojej kobiety, zwraca uwagę na jej przyjemności i obserwuje każdą reakcję, to będzie w stanie zaspokoić jej potrzeby seksualne, bez wcześniejszych prób czy też wykorzystania dodatkowych czynników w postaci erotycznych gadżetów. Niemniej jednak, warto zauważyć, że akcesoria erotyczne, nie muszą wcale wskazywać na prawdziwą męskość, a raczej na odwagę i chęć nowych doznań. Czyż nie po to zostały stworzone, aby dawać rozkosz, jakiej dotychczasowi kochankowie nie mieli? Wykorzystywanie akcesoriów erotycznych, jak:

  • pierścienie
  • czy nakładki wibrujące

podczas stosunku, jest wzmocnieniem doznań u obu partnerów. Co ważne, wprowadzają one odrobinę nowości – zaspokojenie partnera gadżetem erotycznym może stanowić nie tylko wyzwanie, ale także szansę na poznanie jego potrzeb na nowo, spojrzenie na nie z całkiem innej perspektywy.

Gadżet w końcu zastąpi stosunek seksualny
Wiele osób sądzi, że używanie gadżetów erotycznych grozi całkowitą utratą potrzeby kontaktów seksualnych z drugą osobą. Faktem jest, że często samemu zapewniamy sobie znacznie większą przyjemność, niż ta, którą otrzymujemy od partnera lub partnerki. Warto podkreślić, że nic nie jest w stanie zastąpić obcowania płciowego z drugą osobą. To właśnie kontakt z partnerem czy partnerką, przepełnioną pożądaniem osobą jest kwintesencją życia seksualnego. Zabawka erotyczna jest w stanie dać przyjemność, ale nie zaoferuje ekstatycznych uniesień spowodowanych bliskością i miłością. Co ważne, wielu seksuologów i specjalistów radzi wręcz zapoznanie się z zabawkami, zanim rozpocznie się świadome życie seksualne. Pozwalają one poznać własne potrzeby! Nie bójmy się zatem skorzystać z:

  • wibratorów,
  • dildo, będącego atrapą prącia,
  • sztucznej pochwy,
  • nakładek czy pierścieni wibrujących

oraz wielu innych, dotychczas nam nieznanych akcesoriów erotycznych.

Zabawki erotyczne służą tylko zabawie
Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak wielkie znacznie w wielu przypadkach ma korzystanie z zabawek erotycznych. Oprócz ich oczywistej roli, jaką jest wzmaganie doznań erotycznych, mają także za zadanie wzmacniać wiele z mięśni. W przypadku kobiet można liczyć na wzmocnienie np. mięśni kegla poprzez korzystanie z kulek gejszy lub kulek rozkoszy. Mięśnie pochwy systematycznie zaciskają się na kulkach dopochwowych – to ćwiczenie nie tylko ma na celu wzmocnienie mięśni, ale i doznań erotycznych. Wystarczy umieścić pojedynczo, jedna po drugiej, sznur kulek w pochwie i nosić je przez kilka godzin dziennie. Erotyczna zabawka staje się jednocześnie fitnessowym przyrządem!

Zabawkom brak smaku
W kwestii wyglądu zabawek erotycznych można rozwodzić się długo. Jedne z nich prezentują się faktycznie niezbyt zachęcająco, ale równie wiele można śmiało nazwać swego rodzaju dziełami sztuki. Mało tego, podczas projektowania gadżetów erotycznych, firmy często wspierają się wiedzą i pomysłami artystów! Właśnie dlatego niektóre z nich są eleganckie, wysmakowane oraz wyglądają bardzo zachęcająco. Chcąc kupić jakikolwiek gadżet, warto zadbać również o kwestie estetyczne, aby zachęcała ona do igraszek, a nie odstraszała wyglądem i pogłębiała przekonanie, że zabawki erotyczne są kiczowate, nieeleganckie i niesmaczne. Zakup powinien być przemyślany – nie ma co się spieszyć, kupując pierwszy lepszy plastikowy gadżet erotyczny. Warto dać sobie czas i wybrać jeden spośród wielu wizualnie dla nas estetycznych i zachęcających akcesoriów.

Sama chemia
Niemniej znanym mitem na temat akcesoriów erotycznych jest ich szkodliwość na organizm ludzki, zwłaszcza pod względem materiałów, z których zostały wyprodukowane. Oczywiście, tak jak i wszystkie inne produkty, gadżety erotyczne także wykonywane są z materiałów o niskiej oraz wysokiej jakości. Przy zakupie warto zwracać uwagę na skład każdej z zabawek – wyłącznie dobre materiały, nie podrażnią organizmu ani nie wpłyną na żadne uczulenie. Należy także korzystać z nich zgodnie z przeznaczeniem. Każda z zabawek ma swoje zastosowanie i tylko w jego zakresie powinna być użytkowana, gdyż każde inne zastosowanie może stanowić zagrożenie. Niemniej, gadżety erotyczne nie stanowią zagrożenia dla ludzkiego ciała, pod warunkiem, że przy ich zakupie kierujemy się rozsądkiem.

W społeczeństwie krąży wiele mitów i półprawd na różne tematy. Sfera seksu nadal pozostaje w ludzkiej świadomości jako temat tabu i taki, o którym nie powinno się mówić. Choć coraz częściej wszelkie rozmowy schodzą na tematy związane z intymnością i świadomość ludzka rośnie w tym zakresie, to mitów na temat zabawek erotycznych nie brakuje, a uświadamianie o ich nieprawdzie jest zadaniem trudnym, ale możliwym do realizacji. Jak mawia popularna myśl filozoficzna- nic co ludzkie nie jest mi obce – zatem wydając najpierw osąd na zabawki erotyczne, warto poznać je od podszewki i sprawdzić, jak duży wpływ miałyby na nasze życie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *