Najpopularniejsi YouTuberzy, którzy rozmawiają o seksie

W internecie o seksie – czyli jak polscy Youtuberzy (i nie tylko) rozmawiają o sprawach intymnych

YouTube i podobne serwisy już dawno nie służą tylko do słuchania piosenek, oglądania teledysków czy też śmiesznych filmików ze zwierzętami w roli głównej. Dzisiaj wiele z tych portali to platformy do zarabiania, jak i do rozmowy na mniej i bardziej poważne tematy, choć czasem w bardzo niepoważny sposób. Jednym z nich jest seks.
Ta sfera życia stała się dla niektórych polskich youtuberów i streamerów ogromnym poletkiem do tego, by nie tylko recenzować zabawki seksualne, ale też rozmawiać o swoich przekonaniach związanych z erotyką, edukować innych w zakresie cielesności, a także mówić o seksie na wesoło. W końcu od tego też seks jest, abyśmy byli radośniejsi i szczęśliwsi.
Z drugiej strony jest też i ciemna strona Internetu, która, nie wiedzieć czemu, cieszy się dużą popularnością. Znajdziemy tu wulgaryzmy, chamstwo, a także… nielegalne zachowania seksualne.
Przyjrzyjmy się bliżej różnym kanałom YouTube i streamerom, którzy poruszali tematy związane z seksem.

Pink Candy – czyli kanał edukatorki seksualnej

Jednym z najciekawszych kanałów, jakie możemy znaleźć na YouTubie to Pink Candy. Natalia Trybus, która jest edukatorką seksualną, wprowadza nas w świat zdrowia, seksualności i seksu jako takiego. Na jej kanale znajdziemy najróżniejsze materiały, z których dowiemy się o prawidłowym stosowaniu antykoncepcji, m.in. jak założyć prezerwatywę czy jak wykonać test ciążowy.
To także doskonałe źródło informacji na temat pytań związanych z naszą intymnością, na które czasem ciężko jest znaleźć rzetelną odpowiedź – jak przebiega cykl miesiączkowy i kiedy jest on prawidłowy, czy rozmiar penisa ma znaczenie, a także jakie są objawy i przebieg niektórych chorób wenerycznych.
Nie zabrakło również różnych recenzji – począwszy od kubeczków menstruacyjnych, lejków do sikania dla pań, a także książek związanych z seksem, jak „Radość z kobiecości” czy „To tylko seks”. Warto też wspomnieć, że Pink Candy jest jednym z niewielu polskich kanałów, które wciąż są aktualizowane i cieszą się dużą popularnością (obecnie jest ponad 121 tysięcy subskrybujących).

#SexedPL Anji Rubik

Polska supermodelka, Anja Rubik, zbulwersowana programem edukacji seksualnej, jaki jest obecnie wdrażany w polskich szkołach, podjęła inicjatywę, by samodzielnie edukować młodzież i polskie społeczeństwo w zakresie seksu. Z tego też zrodziła się książka „SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie”. Na jej wydaniu jednak się nie zakończyło.
Najnowszą inicjatywą jest kanał na YouTube sexedPL, a tam m.in. cykl sexedPL ROOM. Anja Rubik, jako prowadząca, dyskutuje ze swoimi gośćmi na różne tematy dotyczące seksu. Kolejne odcinki poruszają temat masturbacji, sekstingu, pornografii, jak i samej przyjemności z relacji intymnych.
Na samym kanale można znaleźć jednak dużo więcej materiałów w języku polskim i z angielskimi napisami. Na różne tematy, w tym dotyczące konieczności chodzenia do ginekologa, antykoncepcji czy zgody na seks wypowiadają się aktorzy, muzycy, jak i inne osoby polskiego show-biznesu, a nawet polityki, jak Robert Biedroń. Nie są to długie odcinki, a raczej krótkie shoty, w których czasie goście Anji Rubik konkretnie wypowiadają się na temat konieczności rzetelnej edukacji seksualnej.

W świecie kiczu, czyli vlog SexMasterki

Jest to jedna z najpopularniejszych postaci polskiego YouTube’a, a na pewno najbardziej rozpoznawalna, która porusza tematykę seksu. Jej kanał bowiem jest obecnie subskrybowany przez ponad 700 tysięcy widzów! Dlatego też nie sposób było nie przytoczyć jej w tym zestawieniu.
O seksie można rozmawiać ciekawie, z poczuciem humoru, a nawet z przesłaniem. Tu natomiast znajdziemy raczej wątpliwego poziomu żarty, ale z pewnością znajdziemy tu mnóstwo seksu i… bardzo specyficznego sposobu rozmawiania o nim. Otóż SexMasterka, czyli Aniela Bogusz, reprezentuje tę perwersyjnie cukierkową część polskiego Internetu, w której porusza się temat erotyki.
Owszem, nie brak tutaj ciekawych informacji o tym, jak polepszyć jakość erekcji, jak wstrzymać wytrysk, a także porad dotyczące erotycznych prezentów. W dużej mierze jednak wiele publikowanych filmików to prywatne zwierzenia autorki i świecenie… dekoltem tudzież innymi partiami ciała. Niby nic złego w tym nie ma, wszak rozmawiamy o seksie. Jak jednak powyższe przykłady wskazują, można o nim dyskutować w sposób kulturalny i normalny, jako o zwykłej części naszego życia.
SexMasterka natomiast z seksu zrobiła sobie nie lada biznes – dzisiaj nie tylko nagrywa filmiki z poradami, ciekawostkami czy relacjami dotyczącymi jej prywatnego życia, ale też publikuje nagrane przez siebie kawałki muzyczne. Nie nam oceniać jakość, ale zdecydowanie… jest to rodzaj fenomenu.

Rozmyślania o seksie i życiu, czyli Miłość i Zdrowie TV

Gdzieś na pograniczu ezoteryki, emocji, filozofii, edukacji i seksu pojawił się kanał Miłość i Zdrowie TV. Choć nie jest to najpopularniejszy kanał (ogląda go „jedynie” 1,6 tysiąca subskrybentów), to możemy znaleźć tu sporo interesujących treści. Nie ze wszystkimi poglądami rozmówców musimy się zgodzić, więcej – z niektórymi z nich jest nam bardzo daleko do porozumienia, to zdecydowanie nie można powiedzieć, że brak tu waloru edukacyjnego.
Możemy więc obejrzeć i posłuchać wypowiedzi dotyczących przyczyn zaburzeń erekcji, życia erotycznego po zawale, rozmów o tym, jak ciekawym sposobem na grę wstępną jest striptiz, a także o inteligencji seksualnej. Nie brak tu też dyskusji, których głównym tematem była labioplastyka, usuwanie rozstępów czy leczenie łysienia i nadpotliwości. Ostatecznie goście kanału rozmawiali też o życiu seksualnym jako takim, dopasowaniu seksualnym czy o pożądaniu.

O związkach damsko-męskich na pół serio

Anna Szlęzak jest autorką poradników dla kobiet, a także prowadzi kanał na YouTubie. Głównym tematem jej materiałów są relacje damsko-męskie z perspektywy uczuć i emocji. Pomaga kobietom zrozumieć nie tylko siebie, ale też tę brzydszą płeć – zarówno obecnych partnerów, być może przyszłych, jak i niedoszłych czy przeszłych.
Na jej kanale nie brakuje też wskazówek dotyczących flirtowania, a także budowania silnej kobiecości. Są też tematy dotyczące niezobowiązujących relacji między ludźmi jak friends with benefits, czy inaczej – fuck friends.
Jest to jeden z tych kanałów, który jest przeznaczony przede wszystkim dla pań. Z pewnością znajdą one tutaj przydatne wskazówki dotyczące budowania swojego pozytywnego wizerunku, przełamywania nudy w związku czy też przeżywania rozłąki z ukochanym, jak i zdobywania nowych kandydatów na partnera – czy to seksualnego, czy życiowego. Jej rad słucha obecnie prawie 340 tysięcy subskrybentów.

Sztuka podrywania dla panów

Wielu panów w dzisiejszych czasach jest pogubionych, jeśli chodzi o podrywanie kobiet. Nic dziwnego – kiedyś wszystko wydawało się łatwiejsze. Panie nie miały specjalnie dużo do powiedzenia, posiadały za to pewne określone obowiązki, brakowało im praw… Na szczęście te czasy już dawno za nami i kobiety są wyemancypowane. Dlatego też mężczyźni zmagają się nie tylko z ciężką konkurencją między sobą, ale też często bardzo wyśrubowanymi wymaganiami dam swoich serc.
Jak się w tym wszystkim odnaleźć wyjaśnia Łukasz Mateński, czyli ekspert od uwodzenia, który prowadzi swój kanał na YouTube – Playman’s Tactic. Mimo że prowadzi kursy i wydaje książki, to oferuje również interesującą wiedzę w formie przystępnych materiałów filmowych. Nieśmiali mężczyźni mogą w jego nagraniach znaleźć podpowiedzi, jak poderwać kobietę, która jest obecnie „zajęta”, jak nie rozmawiać z kobietami, a także jak być samcem Alfa. Innymi słowy – daje wszelkie niezbędne informacje na temat tego, jak uwodzić.
Nie brak tutaj też podpowiedzi dotyczących seksu – począwszy od utrzymywania kontaktu wzrokowego, który może być niesamowicie podniecający, po seks z przyjaciółką i świntuszenie. Kanał Playman’s Tactic jest więc źródłem inspiracji i wiedzy dla tych panów, którzy chcą rozbudzić w sobie zwierzę.

Ciemna strona, czyli patostreamerzy

Streaming jest obecnie jedną z najpopularniejszych form tworzenia materiałów wideo w Internecie. Streamuje się najróżniejsze materiały – od relacji wydarzeń, przez rozgrywki, aż po… no właśnie. Niedawno popularny stał się temat patostreamerów, którzy zdobywają swoją popularność szczególnie wśród młodych ludzi głównie dzięki swojemu chamstwu i bezczelności. Wśród takich bywalców Internetu nie brakuje też tych, którzy, najwidoczniej czując się bezkarnymi, wykorzystują streaming do niecnych celów.
Bezkarność w Internecie jednak ma swoje granice. Tym bardziej, jeśli pokazuje się swoją twarz i występuje się przed trzydziestoma tysiącami widzów. O tym mógł się przekonać streamer „Gural”, który dla wielu był (i jest) wyjątkową zakałą. I nic dziwnego. Ostatnio został zatrzymany ze względu na proponowanie 12-latce rozebrania się do kamerki (przy pełnej widowni), a także seks 13-latce za 2 tys. złotych. Inni streamerzy, jak i policja, szybko się nim zajęli. Niestety, nie jest to odosobniony przypadek w Internecie.

Do zachodu daleko

Polski Internet wydaje się dopiero otwierać na temat seksu. Mamy co prawda Pink Candy i SexMasterkę, jednak w porównaniu z ilością rzetelnej wiedzy, jaką można znaleźć na zagranicznych kanałach, polski YouTube jest w powijakach. Zachodni vlogerzy mają też zasadniczo jedną przewagę – potrafią mówić o seksie nie tylko konkretnie, ale i z inteligentnym żartem.
Projekt Anji Rubik, która notabene współpracuje z Natalią Trubus, wydaje się wnosić pewną świeżość. Czy jednak przebije popularność SexMasterki, gwarantując konkretną i przydatną wiedzę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *