Na czym polega otwarty związek?

drogeria-erotyczna-online

O otwartych związkach i innych niekonwencjonalnych formach relacji międzyludzkich mówi się stosunkowo niewiele. Tymczasem są osoby, które nie wyobrażają sobie bez nich życia. Jeśli chcesz dowiedzieć się, na czym dokładnie polega otwarty związek partnerski oraz jakie są jego najważniejsze zalety i wady, zachęcamy do przeczytania poniższego wpisu. Przybliżamy również inne alternatywy dla stosunków monogamicznych i podpowiadamy, jakie produkty z drogerii erotycznej online mogą pomóc Ci urozmaicić życie z partnerem. Zapraszamy do lektury!

Przemiany w relacjach intymnych we współczesnym świecie

Niewątpliwie obecnie jesteśmy świadkami wielu zmian dokonujących się w relacjach seksualnych. Wciąż za najbardziej tradycyjną formę uważana jest monogamia, która polega na tworzeniu pary z jedną osobą. Przemiany społeczno-kulturowe i postępujący proces indywidualizacji spowodowały, że od kilku dekad można zaobserwować wyraźne przemiany w kształcie związków. Coraz popularniejsze są układy jednopłciowe, małżeństwa rekonstruowane czy patchworkowe. Krytyczne spojrzenie na standardowy model partnerstwa spowodowało, że ludzie zaczęli poszukiwać nowych doświadczeń i otwierać się na nowoczesne formy intymności. Jedną z nich jest związek otwarty, na którym skupiamy się w dalszej części artykułu.

Czym jest otwarty związek?

Najprościej rzecz ujmując, jest to relacja, która dopuszcza kontakty seksualne z innymi osobami spoza podstawowego związku. Oczywiście musi na nie wyrazić zgodę każda ze stron. Jest to zatem odejście od tradycyjnego i powszechnie znanego wzorca monogamicznego. Chęć otwartości na nowe przeżycia sprawia, że partnerzy świadomie akceptują niewierność, chociaż w takiej sytuacji nie jest ona równoznaczna typowej zdradzie.

W otwartym związku istnieje przyzwolenie na:

  • nawiązanie romansu,
  • wymianę partnerów,
  • przygodne stosunki płciowe,
  • wprowadzenie do kontaktów seksualnych osoby trzeciej itp.

Relacja niemonogamiczna wyklucza zazdrość. Jej cechą charakterystyczną jest fakt, że partnerzy mogą ze sobą mieszkać, mieć wspólne zobowiązania, ale seksualność pozostaje dla nich strefą wolności. Dzięki temu mogą spełniać swoje fantazje i robić dokładnie to, na co mają ochotę: uprawiać seks i nawiązywać relacje z innymi ludźmi.

Jakie są najważniejsze zasady otwartego związku partnerskiego?

Tego typu reguły nie zostały nigdzie sformułowane. Oznacza to, że partnerzy ustalają je między sobą i indywidualnie wyznaczają granice wolności. Dla niektórych dopuszczalne będzie utrzymywanie stosunków seksualnych z obcymi osobami, inni z kolei zaakceptują zbliżenia nawet w szerszych konfiguracjach (np. seks grupowy). Decydując się na związek otwarty, bardzo ważne jest, aby nie robić nic wbrew swojej woli. Warto więc uzgodnić, ile naraz możecie mieć partnerów, jakie formy współżycia są dozwolone itp. W takiej relacji istotny jest szacunek i zaufanie do drugiej osoby. Dzięki temu nie trzeba pytać się o zgodę na randkę z nieznajomym czy tłumaczyć się z przysłowiowego skoku w bok.

Wady i zalety wolnego związku

Jedną z najczęściej wymienianych korzyści płynących z pozostawania w otwartym związku partnerskim jest urozmaicenie życia intymnego. Ma to szczególnie istotne znaczenie w sytuacji, kiedy potrzeby seksualne partnerów różnią się od siebie lub są dość specyficzne. Oczywiście nie oznacza to, że osoby żyjące w relacjach monogamicznych, nie mogą uatrakcyjniać swoich stosunków. W tym celu można zaopatrzyć się np. w erotyczne gry planszowe czy w różnego rodzaju gadżety dla par. Pod tym względem polecane są też naturalne afrodyzjaki, które oferuje obecnie niemalże każda sprawdzona drogeria erotyczna online. Tego typu preparaty mogą pobudzać aktywność seksualną i uwolnić namiętność.

Jeśli chodzi o wady otwartego związku, decyzja o wejście w taką relację może wiązać się z szeregiem konsekwencji natury psychologicznej oraz społecznej. Dla niektórych osób minusem będzie konieczność prowadzenia podwójnego życia. Inne z kolei mogą przestać odczuwać satysfakcję ze swobodnego zaspokajania własnych potrzeb seksualnych. Do tego może dochodzić chwiejność emocjonalna, brak czasu, zazdrość. Wszystkie te czynniki mogą przekładać się na rosnącą frustrację, rozdrażnienie i obniżenie samooceny.

Jak zadbać o bezpieczeństwo w otwartym związku?

Partnerzy często podkreślają, że w otwartym związku bardzo ważne jest dla nich poczucie wolności i swobody seksualnej. Trzeba jednak pamiętać również o kwestiach związanych z bezpieczeństwem. Prawdziwą satysfakcję zapewnimy sobie wyłącznie wtedy, kiedy zatroszczymy się o własne zdrowie. Nie chodzi tutaj tylko o to, aby zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą.

Mając dużą liczbę partnerów, trzeba mieć na uwadze także choroby przenoszone drogą płciową. Najprościej jest sięgnąć po prezerwatywy, ale warto je połączyć również ze środkami antykoncepcyjnymi w postaci tabletek czy plastrów. W drogeriach erotycznych online dostępne są też preparaty plemnikobójcze, ale ponieważ mają niską skuteczność, należy stosować je z innymi formami antykoncepcji. O zabezpieczaniu się należy pamiętać nie tylko w trakcie stosunków waginalnych, ale także analnych oraz oralnych. Co więcej, prezerwatywy powinny być zakładane także na gadżety erotyczne używane w trakcie igraszek.

Jakie jeszcze wyróżnia się niekonwencjonalne formy relacji?

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że otwarty związek może mieć wiele odmian. Jedną z nich są pary mieszane, w których jeden z partnerów jest zwolennikiem monogamii, natomiast drugi utrzymuje kontakty seksualne z kilkoma osobami. Takich konfiguracji może być naprawdę wiele – wszystko zależy od tego, gdzie zostaną wyznaczone wzajemne granice.

Pozostałe rodzaje niekonwencjonalnych form relacji to:

  • swinging – to forma aktywności seksualnej, która polega na uprawianiu seksu z inną parą lub w grupie kilku nieznajomych osób; stosunek zwykle ma miejsce w obecności współmałżonka,
  • poliamoria – osoby, które decydują się na taki związek, mają kilku partnerów, niezależnie od tego, czy łączy ich z nimi wieź seksualna, czy nie,
  • trójkąt – to wprowadzenie do związku osoby trzeciej; może to być zarówno znajomy, jak i nieznajomy,
  • związek liberalny – partnerzy pozostający w takiej relacji są otwarci na przygodny seks, nierzadko biorą też udział w zbliżeniach grupowych; taki układ charakteryzuje się brakiem ściśle ustalonych zasad odnośnie do życia seksualnego.

Czy otwarte związki są normalne?

Tego typu relacje na pewno dają obojgu partnerom dużą swobodę seksualną. Wiele osób poszukuje w życiu nowych doznań i doświadczeń, dlatego taka forma związku po prostu im odpowiada. Jeśli zgadzają się na nią dwie osoby, nie ma w niej nic szkodliwego i niestosownego. Co więcej, takie zażyłości są coraz częściej akceptowane przez społeczeństwo i wiele par nie widzi w nich nic dziwnego. Zupełnie inaczej jest jednak w sytuacji, kiedy jeden z partnerów nie wyraża akceptacji dla poczynań drugiej strony. Dlatego zawsze warto dobrze się zastanowić przed podjęciem ostatecznej decyzji związanej z wejściem w otwarty związek. W przypadku rutyny czy niezadowolenia z życia seksualnego można sięgnąć po inne rozwiązania, które pozwolą uatrakcyjnić współżycie. Mogą to być wibratory, gry planszowe dla dwojga, nakładki na penisa, seksowna bielizna czy wiele innych akcesoriów, które oferuje drogeria erotyczna online.

Chcesz urozmaicić swój związek? Przejrzyj ofertę drogerii Intymnosc.pl!

Otwarty związek stanowi dość specyficzną formę więzi międzyludzkiej, której podstawą powinna być szczerość, uczciwość i wzajemne zaufanie. Bez tych cech partnerzy mogą nie znaleźć wzajemnego porozumienia. Chociaż mogłoby się wydawać, że współczesny świat nie ceni już trwałości, tak naprawdę większość osób wciąż preferuje monogamię. Pozostawanie w takim związku również może dawać satysfakcję. A jeśli zawieje nudą w sypialni, możecie wypróbować zabawki, jakie proponuje drogeria erotyczna online Intymnosc.pl. W naszej ofercie przygotowaliśmy nie tylko gadżety, prezerwatywy i feromony. W asortymencie mamy też erotyczne gry planszowe, które pomogą Wam przerwać monotonię i sprawią, że wzajemne harce staną się jeszcze lepsze.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *