Przedwczesny wytrysk w młodym wieku – jak wzmocnić tolerancję na bodźce?

drogeria-erotyczna-online

Stres, życie w biegu, używki… wszystko to wpływa negatywnie na życie ludzi, w tym też seksualne. U mężczyzn stanowi to częstą przyczynę problemów z potencją. Te zaś mają najróżniejsze oblicza, w tym m.in. przedwczesny wytrysk. Na tę przypadłość skarżą się jednak nie tylko dojrzali panowie, ale także ci młodzi, którzy zazwyczaj traktują to jako osobistą porażkę, co przekłada się na komfort ich całego życia. Co dokładnie stanowi przyczynę zbyt wczesnej ejakulacji? Tego dowiesz się z poniższego artykułu. Już teraz zachęcamy do lektury.

Przedwczesny wytrysk to częsty problem

Zacznijmy jednak od wyjaśnienia, czym w ogóle jest przedwczesny wytrysk. Tak nazywamy powszechnie występujące zaburzenie seksualne, objawiające się ejakulacją występującą w ciągu 2 minut od wprowadzenia penisa do pochwy. Zdarza się, że dochodzi do niego jeszcze przed penetracją. Wielu mężczyzn jednak podchodzi bardzo indywidualnie do kwestii tego, co rozumieją jako „przedwczesny wytrysk”. Dla niektórych stosunek trwający poniżej 5 czy 10 minut, to zdecydowanie zbyt krótko, tym bardziej że pokutuje przekonanie, iż dłuższy seks, to lepszy seks.

Ważnym aspektem tej przypadłości jest fakt, że do ejakulacji dochodzi poza kontrolą mężczyzny, co wpływa na jakość życia seksualnego zarówno jego, jak i drugiej połówki. Warto podkreślić, że zaburzenie to dzieli się na kilka rodzajów. Pierwszy z nich dotyczy genezy dolegliwości i wyróżnia:

  • przedwczesny wytrysk pierwotny – czyli przypadłość istniejącą od początku życia seksualnego danego mężczyzny,
  • przedwczesny wytrysk wtórny (inaczej nabyty) – gdy wcześniej mężczyzna był w stanie odbyć normalnie stosunek seksualny, a od pewnego czasu zmaga się ze zbyt szybką ejakulacją (szczególnie w porównaniu do dotychczasowych stosunków).

Drugi podział natomiast dotyczy momentu dojścia. Na tej podstawie wylicza się m.in.:

   • wytrysk zbyt przedwczesny – gdy wyrzut spermy pojawia się na etapie gry wstępnej lub nawet przed nią,
   • wytrysk przedwczesny – występujący tuż przed stosunkiem lub w chwili jego rozpoczęcia,
   • wytrysk zbyt wczesny – pojawiający się moment po wejściu do pochwy lub po krótkiej, innej stymulacji.

Jak często występuje to zaburzenie? Szacuje się, że nawet 30% mężczyzn w Polsce zmaga się z nim. Tym samym zalicza się je do najczęściej występujących. Warto dodać, że na świecie ten odsetek jest jeszcze większy.

Co powoduje przedwczesny wytrysk?

Przyczyny pojawienia się tej dolegliwości są często złożone, a na pewno mają bardzo różne podłoża. Wśród nich wyróżnia się zarówno czynniki somatyczne (fizjologiczne), jak i psychologiczne. Kwestia przedwczesnej ejakulacji wciąż jest badana przez specjalistów, jednak są oni zgodni, że zazwyczaj na występowanie tego zaburzenia składa się wiele powodów.

Zbyt wczesna ejakulacja może mieć więc podłoże:

   • neurobiologiczne – najprościej ujmując, chodzi o bardzo wysoką wrażliwością na bodźce dotykowe,
   • somatyczne – wpływ innych dolegliwości, często niekojarzonych bezpośrednio z funkcjonowaniem układu płciowo-moczowego,
   • psychogenne – czyli m.in. stres, nerwice, lęk, problemy emocjonalne i wiele innych.

Jakie są przyczyny przedwczesnego wytrysku u młodych mężczyzn?

Dla wielu panów przed 30., a nawet i młodszych (szczególnie dopiero inicjujących swoje życie erotyczne) seks stanowi niesamowite przeżycie. Przeładowani informacjami dotyczącymi tego, jak być „kochankiem idealnym”, skupieni na orgazmach, często przyjmują na siebie „misję” zaspokojenia partnerki. Tym samym stosunek seksualny staje się sprawdzianem męskości, jak i egzaminem z „radzenia sobie w łóżku”.

Tym samym nie tylko otoczenie, ale i oni sami wywierają na sobie ogromną presję, będącą tym większą, że często mają relatywnie niewielkie doświadczenie w porównaniu z dojrzalszymi panami. Lęk przed zawodem często prowadzi do tego, że albo nie są oni w stanie osiągnąć satysfakcjonującej erekcji, albo – właśnie – zmagają się z przedwczesną ejakulacją. Co należy podkreślić – przez fakt, że dopiero poznają swoje możliwości, często nie mają świadomości swojej wrażliwości na bodźce. Podchodzą więc do „sprawy” z ogromnym zapałem… jaki często okazuje się dla nich zgubny.

Jak sobie z tym radzić?

Istnieje wiele sposobów na to, by nauczyć się panować nad tym kłopotem. Nie należy jednak nastawiać się na szybkie i spektakularne rezultaty. Niemniej – początkowe wydłużenie stosunku nawet o 2 minuty może okazać się sukcesem. Jeśli chcesz wiedzieć, jak mężczyźni, także ci młodzi, mogą radzić sobie z tym problemem – więcej informacji znajdziesz poniżej.

Masturbacja przed stosunkiem

Dla wielu panów to jeden ze skuteczniejszych sposobów. Wydaje się bez sensu? Niekoniecznie. Pomyśl – jak się czujesz chwilę po seksie? Czy jesteś tak samo wrażliwy na bodźce, jak przed nim? U większości po spełnieniu reakcja na dotyk spada. I właśnie o to chodzi w samomiłości przed kontaktem seksualnym z drugą połówką. Nie należy tego robić naturalnie tuż przed stosunkiem – w przeciwnym wypadku najprawdopodobniej pojawi się kłopot z osiągnięciem erekcji. Jednak na pewną chwilę przed nim może zaowocować całkiem niezłymi rezultatami. Jeśli Twoja druga połówka rozumie problem – warto z tego uczynić nawet element gry wstępnej – mogą do tego przydać się różne gadżety erotyczne jak np. sztuczne pochwy.

Edgeing

W radzeniu sobie z przedwczesnym wytryskiem najważniejsza jest kontrola. Pomocny w tym może być edgeing. To technika polegająca na tym, że raz po raz doprowadzasz się blisko szczytu i, gdy czujesz, że to już za moment, odpuszczasz. Pozwalasz, by napięcie odpłynęło, jednak nie na tyle, by penis opadł. Kiedy już odzyskasz kontrolę nad ciałem – spróbuj znowu. I tak kilka razy. Warto to najpierw popróbować samemu, a później zaproponować w czasie stosunku z drugą połówką (wówczas mówi się o technice Start-Stop). Musicie wykazać się sporą synchronizacją, by w jednym momencie przerwać stymulację. Jednak bez obaw – da się to wypracować. W nagrodę za to możesz mieć spektakularny orgazm.

Trening mięśni Kegla

Praca nad tą partią ciała zwykle kojarzy się z paniami – a niesłusznie. Mięśnie dna miednicy są równie ważne u obu płci. Podtrzymują narządy w otrzewnej i wpływają m.in. na pracę pęcherza moczowego, jak i funkcje seksualne. Wskazuje się, że mężczyźni wykonujący regularne treningi mogą cieszyć się zarówno bardziej satysfakcjonującą erekcją, jak i większą kontrolą nad swoim orgazmem. To z kolei przekłada się na dłuższy i lepszy seks. Liczne instrukcje, jak pracować z tą częścią ciała, znajdziesz w sieci, w tym na naszym blogu.

Suplementy i kremy, które mogą pomóc

Na pomoc w redukowaniu skutków tego zaburzenia przybywają panom także firmy farmaceutyczne i producenci suplementów, jakie oferuje m.in. nasza drogeria erotyczna online. Wśród nich są tabletki i maści na przedwczesny wytrysk. Wybrane pozycje zawierają składniki wzmacniające koncentrację, co może pozwolić zyskać większą kontrolę. Inne preparaty, jak np. żel Orgasm Control Gel mają za zadanie oddziaływać na zakończenia nerwowe, delikatnie je znieczulając. To może sprawić, że będziesz odczuwać bodźce, ale jednocześnie nie będą one tak intensywne, aby skończyły się natychmiastowym orgazmem.

Być może trzeba będzie udać się do lekarza…

Najważniejsze jednak jest to, aby prawidłowo zdiagnozować przyczynę. Dlatego trzeba udać się do lekarza – androloga, seksuologa lub urologa, który określi, czy kłopot leży w fizjonomii danego mężczyzny, chorobach, z jakimi się zmaga lub czy powodów należy szukać w psychice. W każdym razie na pewno powinieneś przygotować się na dodatkowe badania albo, jeśli źródło leży w Twoim umyśle, na wizytę u psychologa.

Radzenie sobie z przedwczesnym wytryskiem

Rozpoznanie przyczyn sprawia, że „przeciwnik” staje się bardziej widoczny. Wiesz, skąd wziął się problem? Dostałeś zalecenia, jak sobie z nim radzić? Czasami jako terapia dodatkowa zalecone mogą zostać środki, które oferuje sex shop online. Co ważne – wielu mężczyzn wskazuje, że z zaburzeniem tym najlepiej radzić sobie, testując różne metody. Możesz więc sięgnąć np. po gadżety erotyczne, takie jak ringi, stosować techniki przedłużające stosunek i wiele innych metod. Pozostaje wówczas obserwować, co daje najlepsze rezultaty. Jeśli szukasz dodatkowych sposobów radzenia sobie z tym kłopotem – możesz sprawdzić naszą ofertę!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *