Problem z przedwczesnym wytryskiem – przyczyny i rozwiązania

W natłoku obowiązków i stresów wielu mężczyzn ma kłopot z potencją. Objawia się on w różny sposób. Jedni borykają się z niemożnością osiągnięcia erekcji. Inni zaś nierzadko mają problem z przedwczesnym wytryskiem. Zarówno jedna, jak i druga przypadłość jest nie tylko kłopotliwa, ale uniemożliwia cieszenie się z życia seksualnego.

W tym artykule będziesz mógł dowiedzieć się więcej o tym, czym jest przedwczesny wytrysk. Poznasz możliwe przyczyny tego problemu, a także jakie środki zaradcze warto podjąć. Jeśli obawiasz się, że ten kłopot dotyczy i Ciebie – przeczytaj poniższy tekst. Wówczas będziesz wiedział, jakie kroki wykonać.

Czym jest przedwczesny wytrysk?

Wpierw należy wyjaśnić pojęcie przedwczesnej ejakulacji. Nazwą tą określamy dysfunkcję, gdy wytrysk następuje niekontrolowanie i zbyt wcześnie, niż to było zamierzone. Jednocześnie uniemożliwia odbycie satysfakcjonującego seksu. Przedwczesną ejakulację możemy podzielić na trzy kategorie.

  • zbyt przedwczesną,
  • przedwczesną,
  • zbyt wczesną.

Pierwsza z nich występuje w sytuacji, gdy nie doszło jeszcze do pieszczot. Druga natomiast jest wynikiem kontaktu fizycznego, ale pojawia się w chwili, gdy penis nie wszedł jeszcze do pochwy lub tuż po jego wprowadzeniu w nią. Do wczesnego wytrysku dochodzi natomiast niedługo po rozpoczęciu stosunku seksualnego.

Przyczyny każdego z nich mogą być różne. Dwa pierwsze zazwyczaj występują w przypadku młodych mężczyzn, którzy dopiero rozpoczynają życie seksualne i nie kontrolują jeszcze wytrysku. Zbyt wczesna ejakulacja natomiast nierzadko pojawia się niezależnie od wieku. Powody tej dolegliwości jednak mogą być skrajnie różne. Najczęściej mają podłoże psychiczne czy emocjonalne oraz somatyczne.

Przyczyny przedwczesnego wytrysku

Najwięcej przyczyn występowania przedwczesnego wytrysku można znaleźć w męskiej psychice. Niektóre z nich są zupełnie błahe. Inne jednak mogą wynikać z bardzo głębokich urazów, a także stanów chorobowych.

Jednym z najpowszechniejszych powodów, czemu mężczyźni tracą kontrolę nad swoją ejakulacją, jest zadaniowe podchodzenie do seksu. Każdy facet chce w łóżku zaprezentować się jak samiec alfa, który podoła każdemu wyzwaniu. Z tym zaś wiążą się niesamowicie silne emocje. Tak duże napięcie zaś często skutkuje tym, że stosunek jest albo bardzo krótki, albo w ogóle do niego nie dochodzi. Podobne stany napięcia przeżywają młodzi mężczyźni, dopiero inicjujący swoje życie seksualne i chcący wypaść jak najlepiej. Brak doświadczenia i silne emocje, które towarzyszą ich pierwszym kontaktom, często biorą górę, doprowadzając ich do niekontrolowanych orgazmów.

Paradoksalnie na występowanie przedwczesnego wytrysku często mają wpływ… obawy przed ciążą. Najboleśniejszym doświadczeniem w takim wypadku z pewnością byłoby uprawianie stosunku przerywanego jako metody antykoncepcyjnej. Niższą zdolność do kontrolowania swojego orgazmu wykazują też mężczyźni, którzy rzadko uprawiają seks lub bardzo nieregularnie.

Na długość stosunku i zaburzenia ejakulacji wpływają także relacje z partnerką. Jeśli są one kiepskie lub kobieta jest bardzo wymagająca w stosunku do swojego kochanka, może dochodzić do podobnych zaburzeń. Seks wówczas przestaje być przyjemnością, a stresującym zadaniem lub koniecznością, na którą nie ma się ochoty. Dysfunkcja ta często dotyczy również panów, mających traumatyczne doświadczenia związane z seksem. Część bodźców na przykład może prowadzić do niekontrolowanych ejakulacji, obniżając zdolność do kontaktów płciowych.

Wśród przyczyn wynikających z męskiej psychiki należy wymienić różne zaburzenia osobowości i emocjonalne. Do wcześniejszych wytrysków prowadzi na przykład depresja. Wynika to z faktu nieprawidłowej gospodarki hormonalnej, w tym serotoniny.

Jak widać, to, co siedzi mężczyznom w głowie, ma ogromne znaczenie dla ich zdolności seksualnych. Kontrola nad orgazmem może ponadto zostać utracona w wyniku różnych chorób. Począwszy od stwierdzonych zaburzeń erekcji (których powody są odrębnym tematem), przez niedoczynność tarczycy po cukrzycę – to tylko część z przyczyn somatycznych tej dysfunkcji. Co gorsza, wiele z tych kłopotów często się na siebie nakładają, co w ostateczności powoduje komplikacje przy leczeniu przedwczesnego wytrysku.

Jak poradzić sobie z tą dysfunkcją?

W takiej sytuacji naturalnie nie da się po prostu założyć rąk i czekać, aż problem sam się rozwiąże. Należy podjąć za to odpowiednie kroki, by stosunek był dłuższy, a opóźnianie ejakulacji było w pełni kontrolowane. Co można zrobić, by poradzić sobie z tym kłopotem?

Pierwsze kroki trzeba skierować do lekarza. Seksuolog, rozpoznając dokładnie objawy, podejmie decyzję o tym, jak leczyć daną przypadłość. W wielu przypadkach przyczyny nie wymagają większej pracy. Czasem zaleca się po prostu prowadzenie dokładnych wizualizacji, które należy regularnie trenować. Z drugiej strony dobre rezultaty mogą dać masaże odprężające. To też świetny sposób na grę wstępną. Zdecydowanie korzystnie na przedłużenie stosunku oddziałują ćwiczenia mięśni Kegla. Pozwalają bardziej świadomie kontrolować pracę mięśni sąsiadujących z genitaliami, także tych aktywnych podczas orgazmu. Jak je trenować? Propozycje ćwiczeń znajdziesz w jednym z wcześniejszych wpisów.

W niektórych przypadkach jednak nie zawsze pomagają proste, domowe sposoby. Czasem potrzebne jest prawdziwe leczenie. Psychoterapia, regularne wizyty u seksuologa, a także przyjmowanie antydepresantów może skutecznie wpłynąć na wydłużenie każdego zbliżenia.

Preparaty na przedwczesny wytrysk

Zawsze też warto po specjalne tabletki, żele czy spraye na opóźnienie wytrysku. Zazwyczaj są to preparaty wykorzystujące w składzie naturalne wyciągi roślinne. To daje co najmniej kilka korzystnych efektów:

  • terapia taka działa wielotorowo – to nie tylko opóźnianie orgazmu, ale i jego wzmocnienie, a także większa świadomość swojej męskości,
  • substancje prosto z natury gwarantują minimum efektów ubocznych (zazwyczaj w ogóle nie występują),
  • częstym dodatkowym skutkiem jest też polepszenie kondycji zdrowotnej.

W ofercie naszej drogerii znajdziesz co najmniej kilka preparatów, które pomogą Ci kontrolować Twój wytrysk. Jednym z nich są tabletki Orgasm Control. Ten niedrogi, a przy tym wysoce skuteczny środek da Ci pełną kontrolę nad Twoim życiem seksualnym. To bogata mieszanka witamin, minerałów, a także wyciągów najróżniejszych roślin. Wśród preparatów na przedłużanie stosunku, ten zdecydowanie wybija się na pierwsze miejsce.

Jak działa Orgasm Control? Przede wszystkim gwarantuje doskonałe wsparcie dla Twojego organizmu, niezależnie od tego, ile masz lat. Przyjmując regularnie te tabletki, będziesz czuł się pełen życia i sił witalnych. To zaś korzystnie wpłynie również na Twoją samoocenę. Oryginalna i unikatowa mieszanka korzystnie wpływa na Twój układ nerwowy. To gwarantuje większą kontrolę nad ejakulacją, zmniejszając jednocześnie nadwrażliwość na bodźce. Nie oznacza to, że będą one słabsze – będziesz cieszył się satysfakcjonującym seksem. Jednak wytrwasz znacznie dłużej. Z drugiej strony preparat działa też na układ krwionośny i hormonalny. Dzięki temu zyskasz lepsze ukrwienie prącia, a także będziesz cieszył się wysokim poziomem testosteronu. To zagwarantuje Ci gotowość do zbliżenia w każdej sytuacji. Producent tego środka zapewnia o jego wysokiej skuteczności – Orgasm Control może przedłużyć stosunek nawet o pół godziny!

Efekt będzie tym mocniejszy, jeśli połączysz działanie tabletek ze specjalnym sprayem. Preparat ten działa lekko znieczulająco, szczególnie na żołądź. Jest to bowiem najwrażliwszy na bodźce punkt penisa. Stosując wspomniany środek, będziesz czuł silne doznania, ale jednocześnie bez problemu zachowasz kontrolę nad całą sytuacją. A o to w końcu chodzi, by być jej panem. Działa również tonizująco na reakcje zakończeń nerwowych, korzystnie oddziałuje na ukrwienie przyrodzenia, a w końcu – nawilża skórę. Dzięki temu nie tylko cieszysz się lepszymi doznaniami, dłuższym stosunkiem, ale i efektowniejszym penisem.

Zadbaj o lepszą jakość stosunku

Nie jesteś sam w problemie z przedwczesnym wytryskiem. Przedłużanie stosunku zaś nie musi wiązać się z wyrzeczeniami czy kłopotliwymi ćwiczeniami. Zawsze oczywiście warto odwiedzić lekarza, który wyeliminuje potencjalne choroby. Przyjmując natomiast jeden z wielu preparatów, takich jak Orgasm Control, możesz cieszyć się doskonałym seksem. Regularne stosowanie tabletek to pewna kontrola nad własną seksualnością. Połącz je dodatkowo ze specjalnym sprayem czy żelem, a także treningiem. Dzięki temu przedłużysz swój stosunek nawet o 30 minut!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *