Jak rozmawiać o seksie w związku?

drogeria-erotyczna-online

Dla wielu osób mówienie o seksie jest trudne i stresujące. Tymczasem nie od dziś wiadomo, że szczera rozmowa jest najskuteczniejszym sposobem na budowanie więzi i intymności w związku. Dlatego warto się przemóc i nauczyć się wyrażania swoich potrzeb seksualnych. Jak powiedzieć partnerowi o fantazjach? Co robić w przypadku nieudanego współżycia? Czy wibratory i gadżety erotyczne mogą zmienić jakość seksu? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w poniższym poradniku. Zapraszamy do lektury!

Znaczenie seksu w związku

Ludzie od zarania dziejów uprawiają seks i stanowi on nieodłączną część ich natury. To dzięki niemu mogą rozmnażać się i wydawać na świat potomstwo. Akt płciowy powinien być jednak nie tylko źródłem przyjemności fizycznej, ale też emocjonalnej. O tym niestety bardzo wiele osób zapomina. To poprzez współżycie można rozładować napięcie, wyrazić swoje przywiązanie i miłość do partnera, a także zadbać o równowagę hormonalną. Strefa erotyki wpływa też na poczucie własnej wartości. Jest to związane z faktem, że po każdym orgazmie zwiększa się poziom endorfin, które są odpowiedzialne za dobry nastrój i podnoszą poziom zadowolenia. Dlaczego jeszcze seks jest tak istotną częścią związku? Badania przeprowadzone przez naukowców dowodzą, że osoby, które regularnie współżyją, są lepiej do siebie nastawione, mają więcej cierpliwości i chętniej oddają się obowiązkom rodzicielskim.

Dlaczego wstydzimy się rozmawiać o seksie?

W tradycyjnej piramidzie Abrahama Maslowa seks jest wymieniany wśród potrzeb o charakterze fizjologicznym, czyli tych najbardziej podstawowych. Chociaż cielesność jest obecna niemalże we wszystkich otaczających nas dzisiaj treściach, wiele osób nie potrafi, a nawet wstydzi się o tej sferze rozmawiać. W społeczeństwie istnieje też powszechne przekonanie, że o seksie się nie dyskutuje, tylko się go uprawia. Sytuację komplikuje język, który także nie ułatwia nam zadania. O współżyciu zwykle mówi się po kryjomu, w poczuciu wstydu, a w wielu kręgach bliskość wciąż jest traktowana jako temat tabu. Nic więc dziwnego, że w sytuacji, gdy w związku pojawi się problem dotyczący strefy intymnej, partnerzy często odczuwają bezradność i zagubienie. Jest to spowodowane w dużej mierze brakiem rozmowy, która jest kluczem do nawiązania kontaktu, a następnie do budowania więzi.

Jak rozmawiać z partnerem o swoich potrzebach seksualnych?

Wiele osób wychodzi z założenia, że im dłużej trwa związek, tym druga połowa powinna lepiej odczytywać pragnienia i oczekiwania współpartnera. W rzeczywistości jest to nieprawdziwe przekonanie, które często staje się źródłem nieporozumień między dwojgiem ludzi. Drugim powszechnie popełnianym błędem jest podejmowanie rozmowy dopiero w momencie, kiedy w relacji pojawiają się trudności. Dlatego dobrze jest nauczyć się rozmawiać na tematy dotyczące seksualności już na początku związku. Bez trudu podejmujemy przecież dyskusje na rozmaite tematy, używając różnych słów i argumentów. W trakcie wspólnej pogawędki należy w jak najprostszy sposób definiować trudności. Warto też pamiętać, aby w trakcie rozmowy nie oskarżać siebie nawzajem i nie robić sobie wyrzutów. Takie postępowanie do niczego nie prowadzi, a może jedynie spowodować, że konwersacja utknie w martwym punkcie. Dlatego o wiele lepiej postawić na szczerość, życzliwość i otwartość.

Komunikacja to nie tylko szczera rozmowa

Podstawowym sposobem komunikowania się w związku jest rozmowa. Warto jednak pamiętać, że nie musi ona stanowić jedynego sposobu przekazywania partnerowi informacji na temat własnych potrzeb, odczuć czy emocji. Jeśli chcesz zaskoczyć swoją drugą połowę i rozpalić na nowo ogień w relacji, możesz sięgnąć też do innych form komunikacji. Dobrym pomysłem może być np. wysłanie w ciągu dnia wiadomości SMS z pikantnym pytaniem, które rozpali wyobraźnię partnera. Możesz też napisać tradycyjny list, umieszczając go w kieszeni spodni ukochanego. Liczba możliwych sposobów komunikowania się jest naprawdę bardzo duża.

A może zmienić komunikację w podniecającą grę wstępną?

Jednym z czynników niekorzystnie wpływających na relacje między partnerami jest rutyna. Chociaż w pewnym stopniu jest nam potrzebna, to warto od czasu do czasu przełamać ją spontanicznością i zmianami. Skutecznym sposobem na wzmocnienie związku może okazać się podniecająca gra wstępna, która zwiększy zainteresowanie zbliżeniami i podniesie ogólną jakość życia seksualnego. W tym przypadku pomocne mogą być rozmaite gadżety erotyczne takie jak wibratory czy nakładki na penisa. By rozpalić pożądanie i pobudzić hormony odpowiedzialne za podniecenie warto wychodzić poza utarte schematy. Na męskie zmysły znakomicie oddziałuje też bielizna erotyczna, którą oferuje dobry sex shop online. Ciekawa gra wstępna pozwala odpowiednio rozgrzać atmosferę i przygotować partnerów do stosunku płciowego.

Jak jeszcze podkręcić atmosferę w sypialni?

Doskonałą formę gry wstępnej może stanowić również masaż. W tym przypadku nie ma jasno określonych reguł, gdyż każdy z nas jest inny i ma odmienne preferencje. Warto jednak pamiętać o kilku prostych wskazówkach, dzięki którym masowana osoba może odczuwać wiele przyjemności. By przeżyć niezapomniane chwile we dwoje, możecie sięgnąć po olejki do masażu, które ma w ofercie drogeria erotyczna online. Kosmetyki wzbogacone o orzeźwiające aromaty roślinne mogą sprawić, że seks będzie bardziej udany niż dotychczas. Podczas wyboru konkretnego produktu, warto zwrócić uwagę na jego skład oraz zapach. Uciskanie odpowiednich punktów na ciele nie tylko pomaga się odprężyć i zmniejszyć poziom stresu, ale także zwiększa ukrwienie skóry i powoduje, że staje się ona bardziej wrażliwa na pieszczoty. Przed udaniem się do sypialni warto dobrze ją przewietrzyć, zadbać o nastrojową muzykę oraz zapalić świece. Wcześniej możecie też wziąć wspólną kąpiel lub prysznic i wykonać sobie peeling ciała, dzięki któremu olejki do masażu będą lepiej się wchłaniać.

Jak pomóc partnerowi, który ma zaburzenia erekcji?

Niekiedy może się zdarzyć, że druga osoba boi się rozmawiać na temat seksu, ponieważ cierpi z powodu zaburzeń erekcji. W takiej sytuacji należy wykazać się zrozumieniem i cierpliwością. Niemożność osiągnięcia i utrzymania wzwodu stanowi częstą przyczynę niepowodzeń łóżkowych, jednak wielu mężczyzn obawia się otwarcie mówić o swoich problemach. Osłabiona sprawność seksualna może być skutkiem chorób układu krążenia, nadmiernej otyłości, przemęczenia i długotrwałego stresu. Niekiedy winna jest też uboga, źle skomponowana dieta. By wywołać erekcję i zwiększyć ochotę na zbliżenie, można sięgnąć po środki na potencję zawierające w składzie sildenafil. Ten przebadany przez naukowców organiczny związek chemiczny może wspomóc rozszerzanie naczyń krwionośnych, a co za tym idzie – ułatwić napływ krwi do członka i osiągnięcie wzwodu. W sex shopach i drogeriach erotycznych online dostępne są preparaty bazujące na witaminach, minerałach i naturalnych wyciągach roślinnych, które mogą pomóc zwiększyć możliwości seksualne i wydłużyć czas trwania stosunku. Można w nich znaleźć cynk, L-argininę, a także ekstrakty pozyskane z takich roślin jak buzdyganek ziemny, palma sabałowa, żeń-szeń koreański oraz guarana. Jeśli stosowanie suplementów diety nie przynosi poprawy, wówczas warto rozważyć wizytę u seksuologa.

Chcesz urozmaicić życie seksualne? Zajrzyj do drogerii erotycznej Intymnosc.pl!

Brak rozmowy na temat seksu w związku może nieść ze sobą różne konsekwencje. W wielu przypadkach prowadzi do emocjonalnego oddalenia się od drugiej osoby, powoduje obojętność i pozostawanie w nieszczęśliwej relacji. Dlatego warto rozmawiać z partnerem na temat swoich potrzeb, zwłaszcza że dzięki temu będziecie czerpać większą przyjemność ze zbliżeń. By zerwać z rutyną i wprowadzić do sypialni urozmaicenie, możecie też sięgnąć po produkty, jakie przygotował w ofercie sex shop online Intymnosc.pl. Poza gadżetami proponujemy afrodyzjaki, erotyczne gry planszowe oraz lubrykanty na bazie wody i silikonu!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *