Seks po 60. – jakie ma zalety?

sex-shop-onlineChoć seks po 60. dla wielu wciąż stanowi pewne tabu, to coraz więcej osób przekonuje się, że miłość w dojrzałym wieku jest czymś normalnym. Więcej! Niesie ze sobą mnóstwo korzyści, o których często młodzi mogą tylko pomarzyć. Zastanawiasz się, co dobrego może zaoferować miłość fizyczna, gdy masz na karku 60 lat i więcej? Zatem już teraz przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej. Poznaj korzyści, jakie zyskują dojrzali partnerzy, oddając się miłosnym igraszkom.

Kochankowie mniej przejmują się swoim wyglądem

Jednym z czynników rzutujących na pewność siebie partnerów w łóżku, jest ich wygląd. Młodzi ludzie często obawiają się, że nie spełniają wymogów co do proporcji swojego ciała, a w szczególności tych najważniejszych części, związanych ściśle z życiem erotycznym. To właśnie w takich sytuacjach panowie sięgają np. po tabletki i kremy na powiększanie penisa, takie jak np. Penilarge, a panie z kolei przyjmują środki na porost piersi, oferowane m.in. przez sex shop online. Często kierują się wzorcami, kreowanymi przez filmy erotyczne i kolorową prasę. Dodatkowo kult młodości wymaga od partnerów, by ich ciała były niemal idealne. Dlatego wylewają z siebie często siódme poty na siłowni, byleby tylko osiągnąć wygląd, będący najczęściej wyobrażeniem powstałym na podstawie retuszowanych zdjęć z social mediów i prasy modowej.

Seniorzy zazwyczaj tego problemu już nie mają. Szczególnie jeśli to wieloletni partnerzy. Doskonale zdają sobie sprawę z tego, że ich organizmy nie są już młode, a skóra staje się wiotka. Co więcej – dochodzi do tego jeszcze przyzwyczajenie i akceptacja ciała drugiej połówki. Tym samym mogą podejść do swoich łóżkowych igraszek z dużo większym luzem, nie przejmując się ani rozmiarami, ani tym, czy któreś z nich ma kaloryfer na brzuchu.

Partnerzy mają świadomość swoich ograniczeń

Młodzi kochankowie często mają obawy przed tym, czy się spiszą w swojej roli supersamca, czy lwicy zawsze gotowej do zbliżenia. Paradoksalnie – te obawy często prowadzą do pojawienia się różnych kłopotów związanych z osiągnięciem czy utrzymaniem erekcji lub lubrykacją pochwy. Wiele osób w wieku od 30 lat wzwyż traktuje ewentualne „wypadki” jako osobiste tragedie, o których nie chcą rozmawiać lub wprost przeciwnie – panikują i pragną od razu udać się do specjalisty, licząc na to, że dostaną środki na potencję, mimo że takie zdarzenia były jednorazowe.

Seniorzy z kolei mają z tym dużo mniejszy problem. Wiedzą, jak działa ich ciało. Mają świadomość, że ich organizmy mają już swoje ograniczenia. Dlatego, jeśli nawet zdarzy się, że potencja jednego lub drugiego partnera w danym momencie jest na niższym poziomie, zamiast czynić z tego grecką tragedię, skupiają się po prostu na innych zabawach i bliskości. A nuż uda się wykrzesać coś więcej! I to w wielu przypadkach najwłaściwsze podejście do seksu. Naturalnie – jeśli problem stał się przewlekły – w takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy specjalisty, by zdiagnozował przyczyny.

Zazwyczaj głównym celem jest bliskość, a nie orgazm

Dla wielu osób seks nie istnieje bez orgazmu. Wielkie „O” stało się swojego rodzaju fetyszem, któremu wszyscy oddają cześć. Z jednej strony lansują to filmy pornograficzne, gdzie szczytowanie występuje średnio co pięć minut u obojga partnerów, a z drugiej – prasa modowa. Co rusz w kolorowych gazetach można przeczytać o X sposobach na to, by doprowadzić ją/jego do orgazmu.

To nie tak, że nie jest on ważny. Szczytowanie stanowi bardzo przyjemne zwieńczenie bliskości. Wywołuje też szereg korzystnych skutków – począwszy od wyrzutu hormonu nagrody, dopaminy, dzięki czemu polepsza się samopoczucie, po uczucie rozluźnienia. Podkręca również metabolizm, poprawia wygląd skóry i włosów, sprzyja głębokiemu snowi… A to wciąż tylko część zalet.

Sęk w tym, że wiele tych korzyści pokrywa się z tym, co daje sam seks! Koncentrowanie się na osiąganiu lub obdarowywaniu orgazmem może, zamiast dawać korzyści, kończyć się frustracją i zakończeniem zbliżenia z niczym, bo kochankowie są zbyt spięci.

Seniorzy wydają się często lepiej rozumieć tę zależność między seksem na luzie a „przypadkowym” osiągnięciem orgazmu. Szczytowanie nie stanowi już celu, a bardzo przyjemny dodatek. Najważniejsze staje się poczucie bliskości i bycia potrzebnym – czyli to, co de facto w seksie jest najpiękniejsze, szczególnie w związkach z dłuższym (lub krótszym) stażem. Warto więc czasem wziąć przykład ze starszych partnerów i po prostu cieszyć się sobą!

Seks korzystnie wpływa na zdrowie

Dbanie o zdrowie w dojrzałym wieku to kluczowa sprawa. Profilaktyka, stosowanie prawidłowego leczenia, ale i właściwy tryb życia są niezmiernie istotne. A co sprzyja zachowaniu lepszej kondycji zdrowotnej (także psychicznej) niż akt seksualny? Przyjrzyjmy się, jakie zalety ma seks po 60. roku życia.

Poprawia działanie układu krwionośnego

Układ krwionośny należy do najsłabszych systemów organizmu u osób starszych. Szczególnie jeśli w życiu się go nie oszczędzało, a w międzyczasie pojawiły się nadprogramowe kilogramy. Jednak nawet spokojny seks może przyczynić się do poprawy jego działania. To dlatego, że jest on rodzajem treningu. Angażuje liczne partie mięśni, serce zaczyna szybciej bić… Godzinę spokojnego aktu miłosnego da się porównać do półgodzinnego spaceru lub nieco krótszego truchtu. To wystarczy, aby cały układ krwionośny zaczął funkcjonować lepiej.

Pomaga przyspieszyć metabolizm

Taki „trening” ma to do siebie, że nie tylko angażuje układ krwionośny i mięśnie. Siłą rzeczy – nawet niespieszne zbliżenie wymaga pewnej energii. A tę organizm, jeśli nie czerpie z jedzenia, to zaczyna wykorzystywać własne zasoby pod postacią tłuszczu. Nie są to szalone liczby, gdyż w ciągu 30 minut igraszek panowie są w stanie spalić około 100 kalorii, a panie – około 70 kcal. Biorąc pod uwagę fakt, że z wiekiem przemiana materii spowalnia, podkręcenie jej w takiej formie jest nie tylko przyjemne, ale i korzystne dla zdrowia! Zwłaszcza gdy partnerzy mierzą się z kilkoma nadprogramowymi kilogramami.

Dobrze oddziałuje na strefę psychiczną

Liczne doświadczenia życiowe często obciążają psychikę. Utrata dawnej sprawności, jak i odejście na emeryturę może prowadzić do tego, że osoba dojrzała zaczyna gubić się w świecie, który dalej prze naprzód. Bliskość fizyczna z ukochaną osobą pozwala łatwiej odzyskać równowagę psychiczną, daje poczucie, że wciąż jest się potrzebnym i atrakcyjnym.

Nie trzeba się przejmować antykoncepcją

Dużą zaletę seksu w dojrzałym wieku stanowi rezygnacja z antykoncepcji. Dla wielu osób korzystanie z prezerwatyw czy innych środków bywa uciążliwe. Z jednej strony kondomy wg wielu są ograniczeniem, niepozwalającym w pełni cieszyć się bliskością między partnerami, z drugiej – konieczność korzystania z nich czasem odbiera magię chwili. W końcu napięcie między partnerami czasem rodzi się nagle, a gdy tak się dzieje – dokopanie się do paczki z „gumkami” bywa wyjątkowo nieprzyjemnym zadaniem, w którego trakcie całe podniecenie może opaść. Z kolei tabletki hormonalne, mimo że wygodniejsze w używaniu, mogą nieść ze sobą szereg skutków ubocznych, w tym przybieranie na wadze czy trądzik.

Starsi kochankowie zupełnie nie muszą się tym przejmować. Jeśli najdzie ich ochota na bliskość – nie mają żadnych ograniczeń i mogą działać czysto spontanicznie, bez obaw o nieplanowaną ciążę. Jedynym przypadkiem, gdy zachodzi konieczność korzystania z antykoncepcji w postaci prezerwatyw to ta, gdy jeden z kochanków cierpi na chorobę przenoszoną drogą płciową. Wówczas można sięgnąć po propozycje przygotowane przez nasz sex shop internetowy, gdzie dostępne są różne kondomy renomowanych firm, z wypustkami i prążkami, ultra cienkie, jak i z substancjami rozgrzewającymi oraz chłodzącymi.

Kłopotom z seksem w dojrzałym wieku da się zaradzić!

Seks po 60. ma wiele zalet, zarówno jeśli chodzi o przyjemność, jaką ze sobą niesie, jak i przez wzgląd na fakt licznych korzyści dla zdrowia partnerów. Problemem mogą być kłopoty z potencją czy suchością pochwy. Jednak i z tym można sobie poradzić. W naszym sex shopie online dostępne są lubrykanty i żele nawilżające, stosowane przy takich problemach. Mamy też środki na potencję na bazie ziołowych wyciągów z roślin. Ponadto – oferujemy wiele gadżetów erotycznych. A czy jest lepszy czas na eksperymenty łóżkowe jak nie złoty wiek w życiu? Dlatego zachęcamy do odwiedzenia naszej drogerii!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *