Poznaj 10 pytań na temat seksu, które warto zadać kobiecie lub mężczyźnie

sex-shop-internetowy

Poznając nową osobę, która wpada Ci w oko, często od razu chce dowiedzieć się o niej jak najwięcej. Potencjalni partnerzy zwykle odkrywają swoje karty stopniowo, zdobywając wiedzę w przypadkowych, życiowych sytuacjach. Są jednak pewne kwestie wymagające bezpośredniości, choć nie na każdym etapie relacji. Poniżej stworzyliśmy listę pytań, jakie warto zadać, gdy chcesz mieć pewność, że dana osoba jest odpowiednim kandydatem nie tylko do rozmów, ale i do wspólnych igraszek. Niektóre niewinne, inne – bardzo intymne, dlatego wymagają pewnego wyczucia i taktu. Już teraz poznaj 10 pytań, jakie warto zadać potencjalnej partnerce czy partnerowi. Zapraszamy!

1. Co Cię najbardziej podnieca w seksie?

To świetne pytanie nawet wtedy, gdy między Wami nie istnieje większa zażyłość. Niezobowiązujące, równie dobrze można je zadać przyjacielowi czy przyjaciółce. Co więcej – to znakomity temat nie tylko przed wejściem w związek, czy na jego początku, ale i u par z dużym stażem. Upodobania seksualne z biegiem czasu mogą się zmieniać.

Pytanie to jest wielowymiarowe. Z jednej strony może dotyczyć bodźców wywołujących napięcie. Z drugiej – pieszczot, które nie tyle podniecają, ile doprowadzają do wielkiego „O”. Taka rozmowa pomaga lepiej poznać potrzeby partnera, ale i zestawić je z własnymi. W przypadku początkujących par daje jasny sygnał, czy warto wiązać się jako kochankowie, czy np. lepszym rozwiązaniem byłaby przyjaźń. Natomiast u małżeństw z wieloletnim stażem dyskusja na temat tego, co najbardziej podnieca drugą stronę, może być ożywcza i tchnąć nowego ducha w relacje intymne.

Warto więc dowiedzieć się, czy partnera kręci np. bielizna erotyczna, a partnerkę – określony typ pieszczot. Dzięki temu można znaleźć konsensus w bliskości.

2. Jaki jest Twój ideał kobiety/mężczyzny?

Ideały nie istnieją, ale i tak wiele osób do nich dąży. Nie tylko pracując nad sobą, ale i poszukując ich wśród otoczenia. Kobiety i mężczyźni mają często wyśnione wzorce dotyczące tego, jaki powinien być ich partner/partnerka seksualna. Dotyczy to głównie atrybutów cielesnych, więc m.in.:

  • wzrostu,
  • wagi,
  • kształtów,
  • koloru oczu, włosów…

czy w końcu – „wyposażenia”. Niestety – często ideały te są wypaczone przez kolorową prasę lub, co chyba jeszcze gorsze, pornografię. Rozmowa o takich wzorcach daje więc pojęcie pytającemu, czy druga strona żyje fantazjami, czy szuka partnera „z krwi i kości”. Jednocześnie – może też stymulować do samorozwoju, szczególnie jeśli rozmówca jest osobą naprawdę wartą zawalczenia o nią.

3. Czy jesteś dziewicą/prawiczkiem?

To pytanie zdecydowanie bardziej intymne niż dwa powyższe. Niektórzy mogą odebrać je jako zbytnią ingerencję w ich prywatność i skwitować odpowiedzią „nie twoja sprawa”. Powinno paść w momencie, gdy oboje wyraźnie lgniecie do siebie.

Czemu warto porozmawiać na ten temat? Bynajmniej nie chodzi o „czystość” i nie warto wychodzić z takiego założenia, gdy ktoś rzuca tego typu pytanie. Można się spodziewać, że istotniejsza jest troska o to, aby np. przy zbliżającym się stosunku w odpowiedni sposób podejść do partnera bez doświadczenia.

Pierwszy raz dla wielu osób wiąże się z ogromnym stresem. Spinają się zarówno mężczyźni, jak i kobiety, co może prowadzić m.in. do problemów z inicjacją stosunku lub innych niepożądanych efektów, w tym przedwczesnej ejakulacji. Trzeba pamiętać, że w seksie chodzi o wzajemne zrozumienie i tolerancję, a podczas inicjacji życia erotycznego to szczególnie ważne kwestie. Jeśli usłyszysz od partnera/partnerki pytanie, czy jesteś dziewicą/prawiczkiem, a dobrze się z nim dogadujesz – weź to za dobrą kartę.

4. Jaką pozycję seksualną lubisz najbardziej?

Każdy ma swoje upodobania seksualne. Kiedy więc z jednej strony pada pytanie o to, co najbardziej podnieca drugą stronę w seksie, to warto dopytać również o szczegóły. Jednym z takich detali jest pozycja seksualna. Różne układy stanowią źródło odmiennych bodźców wzrokowych i dotykowych. Nierzadko wywołują zupełnie skrajne emocje.

Przykładowo – pozycja klasyczna daje partnerom poczucie większej intymności. Ich twarze są blisko, mogą patrzeć sobie w oczy, podziwiać swoje ciała, obdarowywać się pocałunkami i innymi czułościami. Układy od tyłu zwykle wiążą się z męską dominacją. Facet może szarpnąć partnerkę za włosy, dać jej klapsa lub wykonać szereg innych rzeczy, które świadczą o tym, że to on trzyma kontrolę. Jeździec oddaje władzę kobiecie – to ona narzuca tempo, decyduje o głębokości penetracji, ale i „przygważdża” faceta do łóżka. Pytanie o ulubioną pozycję pozwala dowiedzieć się więcej o roli, jaką kochanek czy kochanka chce odgrywać w życiu intymnym.

5. Jakie lubisz zabawy i pieszczoty?

Na seks składa się wiele zabaw i pieszczot, a kochankowie zwykle mają określone preferencje dotyczące igraszek. Kiedy jedni sięgają np. po erotyczne gry planszowe, wnoszące element niepewności i zaskoczenia, inni wolą zmysłowe masowanie, do czego niezbędne są olejki do masażu. Rozmawiając z potencjalnym lub obecnym partnerem, warto zbadać, co lubi. Dzięki temu można go zawsze pozytywnie zaskoczyć i zapewnić więcej przyjemności, oddając się wybranym pieszczotom.

6. Ilu miałaś/miałeś partnerów seksualnych?

To kolejne pytanie z kategorii „drażliwych”, szczególnie jeśli dopiero się poznajecie. Niemniej – jest dość istotne, zwłaszcza gdy leży Ci na sercu Twoje zdrowie. Naturalnie – nie ma nic złego w bujnym życiu erotycznym, o ile pozostaje się odpowiedzialnym. W końcu łatwo można zarazić się niebezpiecznymi chorobami. Większa liczba partnerów seksualnych potencjalnie podnosi ryzyko zarażenia się WZW typu B i C, kiłą czy HIV.

7. Jakie rekwizyty erotyczne lubisz?

Współcześnie gadżety erotyczne takie jak wibratory stanowią normę. Inwestuje w nie wiele par oraz singli. Katalog zabawek jest znacznie szerszy niż tylko wibrujące sztuczne penisy. Wśród nich są m.in. kajdanki, pejcze, masturbatory i inne akcesoria dla dorosłych, jakie może dostarczyć dobry sklep erotyczny. Rozmowa na temat takich rekwizytów bywa bardzo ożywcza i inspirująca, szczególnie gdy szukasz pomysłu na prezent dla drugiej połówki.

8. Jakie masz fantazje erotyczne?

Każdy fantazjuje na temat seksu. Takie pytanie może pojawić się nawet w swobodniejszej rozmowie jako zupełnie niezobowiązujące, a stanowiące element flirtu. Marzenia erotyczne wiele też mówią o potrzebach i oczekiwaniach drugiej połówki. Pomagają znaleźć wspólny język lub wprost przeciwnie – stwierdzić, że na polu łóżkowych igraszek mało łączy daną dwójkę.

9. Najdziwniejsze miejsce, w którym uprawiałeś/uprawiałaś seks?

Gdy już wejdziecie na nieco wyższy poziom – możecie zacząć rozmawiać bardziej otwarcie o seksie, także o pewnych dziwactwach i odważniejszych zabawach. Dyskusja o tym, kto i jakim szaleństwom się oddał, może niesamowicie podkręcić atmosferę i rozbudzić wyobraźnię. Zwierzenia na ten temat pokazują również, jak daleko posunięte są granice drugiej strony i czy byłaby ona w stanie pchnąć je jeszcze dalej.

10. Co myślisz o grze wstępnej? Jak sobie ją wyobrażasz?

Dużo osób traktuje grę wstępną jak dodatek do seksu. Inni jednak postrzegają ją jako integralną część zbliżenia, a nawet nie dokonują rozróżnienia na jedno i drugie. Wiele wskazuje, że pieszczoty przed samym zbliżeniem są bardzo ważne, szczególnie dla kobiet, potrzebujących odpowiedniego „rozgrzania”. Warto zapytać o to, by dowiedzieć się, jaki jest pogląd drugiej strony. Mnóstwo pań nie osiąga satysfakcji seksualnej bez głaskania, masowania i pocałunków. Można wspomóc się preparatami, takimi jak hiszpańska mucha, oferowanymi przez sex shop internetowy, ale nie zastąpią one bliskości.

Pamiętaj, że partner nie musi odpowiadać na Twoje pytania!

Powyżej przedstawiliśmy 10 pytań, jakie warto zadać partnerowi, zwłaszcza przed pierwszym stosunkiem. To pozwala lepiej go poznać, ale i zweryfikować, czy w ogóle jest sens wchodzić głębiej w taką relację. Pamiętaj jednak, że pytana kobieta czy mężczyzna, nie musi na nie odpowiadać. W końcu dotyczą one często intymnych stref, a nie każdy chce się dzielić takimi szczegółami. Brak odpowiedzi również niesie wiele informacji na temat drugiej strony. Jeśli jednak swobodnie odpowiada i łatwo odnajdujecie wspólny język – na pewno też znajdziecie inspirację w naszym sklepie erotycznym. Zapraszamy już teraz do przejrzenia oferty!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *