Jakie problemy powinny skłonić Was do wspólnej wizyty u seksuologa?

sklep-erotyczny

Problemy natury łóżkowej mogą przytrafić się każdemu. Spadek sprawności seksualnej, trudności z doświadczaniem orgazmu, niemożność osiągnięcia wzwodu, ból podczas stosunku… Na szczęście współczesna medycyna dysponuje wieloma skutecznymi metodami leczenia większości zaburzeń seksualnych. W tym celu konieczne jest odwiedzenie lekarza specjalisty. Jeśli nie do końca wiesz, z jakimi trudnościami należy udać się do seksuologa, zachęcamy do przeczytania poniższego wpisu. Dowiesz się z niego, jak przełamać lęk przed rozmową na temat seksu, jak przekonać partnerkę do poszukiwania pomocy oraz jak przebiega wizyta w poradni seksuologicznej. Zapraszamy do lektury!

Kim jest seksuolog i czym się zajmuje?

Jest to specjalista, który zajmuje się szeroko pojętą sferą związaną z życiem seksualnym człowieka. Interesują go między innymi zagadnienia z zakresu fizjologii kobiety i mężczyzny, tożsamości płciowej, rozwoju psychoseksualnego, zaburzeń seksualnych itp. Seksuologia jest dziedziną interdyscyplinarną, łączącą w sobie elementy biologii, antropologii, socjologii oraz psychologii. Dlatego seksuolog musi mieć wiedzę z różnych obszarów nauki. Specjalistą od spraw seksualności może zostać również psycholog oraz lekarz z wykształceniem psychiatrycznym, urologicznym lub ginekologicznym.

Zaburzenia erekcji – najczęstsza przyczyna problemów seksualnych u mężczyzn

Impotencja stanowi jedną z głównych przyczyn zgłaszania się mężczyzn do poradni seksuologicznych. Za zaburzenia erekcji uznaje się niezdolność do uzyskania i utrzymania wzwodu w stopniu uniemożliwiającym odbycie stosunku płciowego. Panowie zwykle bagatelizują ten problem i ze względu na jego wstydliwą naturę zwlekają z szukaniem specjalistycznej pomocy. Nierzadko sięgają też po różne suplementy na własną rękę, w tym między innymi po tabletki i kremy na powiększanie penisa, nie konsultując ich przyjmowania ze specjalistą.

Dysfunkcje seksualne mogą być spowodowane wieloma różnymi czynnikami. W przypadku nastolatków często wywołują je problemy psychologiczne związane z brakiem doświadczenia oraz lękiem przed niechcianą ciążą partnerki. Kiedy trudności z osiągnięciem erekcji są przejściowe i nie występują w parze z innymi chorobami, wówczas w ich zredukowaniu pomocne mogą okazać się środki na potencję. Tego rodzaju produkty ma w asortymencie praktycznie każda drogeria erotyczna online. Ich regularne zażywanie może przyspieszyć pompowanie krwi do ciał jamistych członka, przez co prącie ulega rozszerzeniu i powiększa swój rozmiar. Dużą popularnością na rynku cieszą się, np. preparaty na potencję i powiększenie penisa – Penilarge stworzone z myślą o mężczyznach niezadowolonych z wielkości swojego członka.

Co jeszcze może powodować zaburzenia erekcji?

U mężczyzn w średnim wieku częstą przyczyną trudności w osiągnięciu i utrzymaniu wzwodu jest stres, nadmiar obowiązków oraz przepracowanie. Do tego mogą dochodzić problemy w relacjach osobistych, które niekorzystnie odbijają się na życiu seksualnym i obniżają jego jakość. Znaczenie mogą mieć też niezdiagnozowane choroby takie jak:

  • cukrzyca,
  • miażdżyca,
  • nadciśnienie tętnicze,
  • nadwaga lub otyłość,
  • zaburzenia hormonalne.

Negatywny wpływ na męskie życie płciowe nierzadko mają również nieprawidłowości w obrębie układu urologicznego, spośród których można wymienić stany zapalne gruczołu krokowego, żylaki powrózka nasiennego czy nawracające infekcje towarzyszące kamicy nerkowej. Wszystkie powyższe schorzenia można w łatwy sposób wykryć podczas rutynowej kontroli urologicznej, a ich leczenie jest stosunkowo proste. Przyczyną występowania zaburzeń erekcji może być ponadto nałogowe palenie papierosów oraz nadużywanie alkoholu.

Z jakimi trudnościami kobiety zgłaszają się do seksuologa?

Problemy łóżkowe sprawiają, że pomocy u seksuologa coraz częściej poszukują także kobiety. Jednym z powodów zgłaszania się pań do gabinetów seksuologicznych jest brak ochoty na seks. Przyczyn obniżonego libido może być wiele. Oziębłość nierzadko wynika z wyczerpania fizycznego i przewlekłego napięcia psychicznego, ale trzeba pamiętać, że mogą ją powodować zaburzenia hormonalne oraz niektóre choroby. Szczególnie niepokojąca jest niechęć do zbliżeń, która utrzymuje się przez długi czas. W takiej sytuacji konieczne jest wykonanie specjalistycznych badań, które pozwolą na wykluczenie poważnych schorzeń.

Inną przyczyną zaburzeń seksualnych u kobiet jest ból pojawiający się podczas stosunku. Na jego występowanie mogą mieć wpływ infekcje intymne, stany zapalne oraz wady anatomiczne w obrębie narządów płciowych. Dolegliwościom bólowym często towarzyszy suchość pochwy, która sprawia, że kobieta konsekwentnie unika zbliżeń. W takiej sytuacji seksuolog może zaproponować sięgnięcie po lubrykanty, które służą poprawie jakości życia intymnego. Preparaty na bazie wody lub silikonu można zamówić np. poprzez internetowy sklep erotyczny. Tego rodzaju środki odpowiednio nawilżają i pozwalają partnerom czerpać przyjemność ze zbliżenia.

Jakie jeszcze problemy powinny skłaniać do wizyty w poradni seksuologicznej?

Na odwiedzenie tego specjalisty warto zdecydować się zawsze, kiedy czujemy, że nie jesteśmy w stanie samodzielnie poradzić sobie z trudnościami natury seksualnej. Kiedy zbliżenia nie przynoszą radości i są traktowane jako przykry obowiązek, wówczas dochodzi do obniżenia satysfakcji z życia płciowego, co niekorzystnie przekłada się na związek, a nawet może prowadzić do jego rozpadu. Pomocy seksuologa należy też szukać, kiedy mamy problem z zapanowaniem nad własnym popędem, uzależnieniem od seksu itp. Do poradni warto też wybrać się, gdy chcemy rozwijać własną seksualność lub potrzebujemy wskazówek, by móc czerpać większą satysfakcję ze współżycia intymnego.

W jaki sposób przebiega wizyta u seksuologa?

Zwykle konsultacja rozpoczyna się od zebrania szczegółowego wywiadu przez specjalistę. Seksuolog zapyta o ogólny stan zdrowia, przebyte choroby, poziom satysfakcji z prowadzonego życia płciowego, a także o dotychczasowe doświadczenia seksualne. Na pewno padną też pytania na temat zgłaszanych trudności, od kiedy trwają, jakie mogą mieć podłoże itp. W przypadku problemów natury fizycznej specjalista może skierować Cię do lekarza ginekologa lub urologa. Jeśli natomiast zaburzenia są powodowane przez czynniki psychiczne, wówczas konieczna może okazać się wizyta u psychologa. Do poradni seksuologicznej można wybrać się samodzielnie lub z drugą połową.

Jak przekonać partnera lub partnerkę do odwiedzenia seksuologa?

Wiele osób skutecznie ukrywa swoje problemy w sferze seksualnej, a przez lęk i wstyd regularnie odkłada pójście do seksuologa. Tymczasem warto zdać sobie sprawę, że wizyta u specjalisty może przynieść wiele korzyści i umożliwić czerpanie większej satysfakcji z życia intymnego. Jeżeli Twój partner lub partnerka ma obawy przed zgłoszeniem się na konsultację seksuologiczną, postaw na szczerą rozmowę. W sytuacji, kiedy problem jest tymczasowy i wiąże się np. z przewlekłym stresem, możecie sięgnąć po środki na potencję wspomagające sprawność seksualną. Jeśli jednak jest bardziej złożony, wówczas nie warto zwlekać z odwiedzeniem specjalisty. Odpowiednio wcześnie rozpoczęte leczenie może nie tylko uratować zdrowie, ale także ocalić związek.

Trudności w sferze seksualnej? Terapia może odmienić Wasze współżycie!

Lista problemów, z którymi można zgłosić się do seksuologa, jest bardzo długa. Pomocy na pewno warto szukać zawsze, kiedy zaburzenie uniemożliwia odbycie satysfakcjonującego stosunku płciowego i niekorzystnie odbija się na Waszej więzi. Zanim udacie się do specjalisty, możecie spróbować samodzielnie zadbać o sferę seksualną. Jeśli szukacie pomysłów na urozmaicenie zbliżeń, zachęcamy do zapoznania się z ofertą przygotowaną przez nasz sklep erotyczny Intymnosc.pl. W sprzedaży mamy nie tylko tabletki i kremy na powiększanie penisa, ale także różne gadżety, które pobudzą wyobraźnię i mogą przenieść Wasze igraszki na nowy poziom przyjemności.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *