Przedwczesny wytrysk

przedwczesny wytrysk

Wyobraź sobie, że przez cały dzień myślisz tylko o seksie. Nie możesz się skupić na obowiązkach w pracy oraz innych prozaicznych czynnościach. Twoja koncentracja ciągle zawodzi – „tak bardzo chce mi się bzykać”! W końcu wracasz do domu. Zrzucasz ciuchy. „Nareszcie sobie ulżę” – myślisz, po czym roztapiasz się w swojej partnerce.

Niestety znowu doszedłeś zbyt szybko. I to nie jednocześnie z partnerką. Chcesz się dowiedzieć dlaczego ? Czy wiesz, że możesz kontrolować wytrysk? Czy masz świadomość, że może on trwać tak długo,  jak Ci się podoba ? Poznaj sekrety gwiazd porno!

To nie jest tak, że nie masz wpływu na reakcje swojego organizmu. Mało tego! Rozwiązanie Twoich problemów jest łatwiejsze, niż Ci się wydaje – wcale nie wymaga żmudnego wysiłku czy skomplikowanych działań.

Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby, które skutecznie wydłużą Twój stosunek i szybko pozwolą Ci się cieszyć seksem z prawdziwego zdarzenia.

Czym jest przedwczesny wytrysk?

„Przedwczesny wytrysk to dysfunkcja seksualna przejawiająca się jako niezdolność do kontrolowania wytrysku, jest to zaburzenie wiążące się zazwyczaj z dużym napięciem seksualnym.”

Według definicji zaproponowanej w 2004 roku przez Światową Organizację Zdrowia przedwczesny wytrysk (z łacińskiego eiaculatio praecox) polega na ejakulacji już na skutek minimalnej stymulacji seksualnej, czyli wcześniej, niż mężczyzna chce – jeszcze przed penetracją lub wkrótce po jej rozpoczęciu. Ta niepożądana reakcja męskiego ciała wywołuje napięcie, budzi niepokój, prowadzi do frustracji zarówno u faceta, jak i jego partnerki.

Wyróżnić możemy parę rodzajów wczesnego wytrysku:

  • Wytrysk zbyt przedwczesny – dochodzi do niego przed rozpoczęciem współżycia lub podczas gry wstępnej.
  • Wytrysk przedwczesny – ma miejsce na początku odbywanego stosunku, ale jeszcze przed wprowadzeniem członka do pochwy.
  • Wytrysk zbyt wczesny – w momencie wprowadzenia penisa do pochwy lub po kilku lub kilkunastu ruchach frykcyjnych.

Czy ten problem dotyczy również mnie ?

zamyślony mężczyzna

Statystyki mówią, że z przedwczesnym wytryskiem boryka się aż 30% mężczyzn na różnych etapach życia. Drugie tyle facetów zmaga się z innymi problemami z potencją. Na męskie dolegliwości cierpią więc całe miliony mężczyzn. I choć w ponad 90% przypadkach da się temu zaradzić, niewielki procent panów decyduje się sobie pomóc. Jeśli Tobie również przytrafią się przykre niespodzianki, nie dołączaj do niechlubnej większości. Weź sprawę w swoje ręce, nie panikuj, tylko rzeczowo spróbuj temu zaradzić.

Przedwczesny wytrysk – przyczyny

Przedwczesny wytrysk to taki wytrysk, który nie daje szans mężczyźnie do prowadzenia gry wstępnej wystarczająco długo. To poważny problem – wpływa nie tylko na jakość życia seksualnego mężczyzny, ale może też niekorzystanie oddziaływać na psychikę. Istnieje wiele przyczyn przedwczesnego wytrysku, a ich źródło może znajdować się zarówno w głowie mężczyzny, jak i w jego organizmie.

Psychologiczne przyczyny przedwczesnego wytrysku:

Brak doświadczenia seksualnego

Problem wówczas leży w psychice mężczyzny oraz ogromnej jego wrażliwości na bodźce seksualne, która wraz z pozyskanym doświadczeniem nieco się zmniejsza i normuje. Mężczyzna, który niewiele „przeżył”, w łóżku podnieca się tak mocno i intensywnie, że reaguje wytryskiem jeszcze w fazie pieszczot lub tuż po rozpoczęciu stosunku.

Negatywne doświadczenia

Intymne doświadczenie, które zdobywamy na początku naszej seksualnej drogi, skutecznie rzutują na naszą psychikę i jakość intymnego życia. Negatywne przeżycia takie, jak: poczucie winy z powodu stosunku z niewłaściwą partnerką bądź jej nieprzychylnej reakcji na nasze działania, seksualne nadużycia lub w skrajnych przypadkach molestowanie niejednokrotnie staje się przyczyną przedwczesnego wytrysku w późniejszych próbach zbliżenia.

Lęk przed seksem

Przedwczesny wytrysk to również problem mężczyzn, którzy charakteryzują się chwiejnością emocjonalną lub lękliwością. Bojąc się niepowodzenia w łóżku i falstartu, reagują w niepożądany sposób. Dzieje się tak dlatego, gdyż lęk wpływa na układ nerwowy, przyśpieszając reakcje seksualne. Z każdym kolejnym niepowodzeniem mężczyzna borykający się z tym rodzajem przedwczesnego wytrysku, wpada w spiralę lękową, przez co przydarza mu się to coraz częściej.

Lęk przed niechcianą ciążą

Gdy mężczyzna obsesyjnie myśli, że stosunek zakończy się niechcianą ciążą, nie jest w stanie w tym strachu powstrzymać swoich reakcji. W ten sposób lęk sprzyja przedwczesnym wytryskom.

Stres, przemęczenie

To kolejna z przyczyn, które nie służą męskiej kondycji w łóżku. Problemy, które cały czas kołaczą w głowie, przemęczenie związane z długą, wykańczającą pracą, brak relaksu – to wszystko negatywnie wpływa na męską psychikę i może powodować przedwczesną ejakulację.

Zbyt rzadkie współżycie

Mężczyźni uprawiający seks naprawdę rzadko często miewają problemy z „powrotem do gry”, eksplodują zbyt szybko, nie potrafiąc na nowo zapanować nad swoimi reakcjami.

Narcyzm

Narcyzm u mężczyzn objawia się na różny sposób. Niejednokrotnie narcystyczna osobowość wyrażona jest w biernym oporze wobec kobiet, często maskowanym fałszywą uległością i posłuszeństwem wobec partnerki. W łóżku wiąże się to z wieloma komplikacjami. Skupiony wyłącznie na sobie mężczyzna, zniechęcony do ciała kobiety, zbyt wcześnie „kończy sprawę” lub miewa problemy ze wzwodem.

Fizjologiczne przyczyny przedwczesnego wytrysku:

Choroby

Męskie problemy z seksem mogą być spowodowane innymi dolegliwościami, które bezpośrednio mają wpływ na reakcje seksualne. Do tego typu chorób zalicza się między innymi: cukrzycę, schorzenia neurologiczne lub zaburzenia układu moczowo-płciowego. Organiczne przyczyny występowania przedwczesnych wytrysków są jednak rzadszą przyczyną niemocy, niż te, tkwiące w psychice mężczyzny.

Infekcje

Przyczyną przedwczesnej ejakulacji mogą być typowo męskie infekcje, jak choćby zapalenie jąder i najądrzy lub stany zapalne gruczołów dodatkowych czyli prostaty lub pęcherzyków nasiennych.

Nadpobudliwość nerwu sromowego i nadwrażliwość żołędzi

Te niewygodne dolegliwości mogą mieć charakter zarówno nabyty (na przykład po przebytej infekcji), jak i wrodzony. Impulsy w nerwach przebiegają wtedy zbyt szybko, co przyczynia się do ekspresowej reakcji organizmu i wytrysku.

Używki, otyłość, zła dieta

To, w jaki sposób się prowadzimy, również ma wpływ na nasze seksualne reakcje. Problemom w łóżku sprzyja zła dieta, szczególnie tak prowadząca do otyłości, palenie papierosów oraz chroniczne nadużywanie alkoholu.

Starzenie się

Niestety starzejący się organizm musi zmagać się z „męskimi” problemami znacznie częściej niż ciało młodego, sprawnego człowieka. Czasu cofnąć się nie da, ale uwaga! – starsi mężczyźni na szczęście mogą zadbać o swoją męskość na wiele sposobów (o tym w dalszej części tekstu).

Przedwczesny wytrysk a relacje damsko-męskie

Warto dbać o swoją „męskość”, gdyż problemy z potencją lub przedwczesnym wytryskiem mogą położyć się cieniem nie tylko na udane życie intymne, ale i relacje miedzy partnerami. Brak zdolności do zaspokojenia partnerki wiąże się z głęboką frustracją po obu stronach – niejednokrotnie doprowadza nawet do poważnych problemów w życiu rodzinnym.

Mężczyzna zmartwiony swoją niemocą zaczyna chorobliwie obawiać się seksu, a zaistniała sytuacja nieustannie go dręczy i niekorzystnie oddziałuje na psychikę. Z kolei niezaspokojona kobieta mimowolnie ma pretensje do swojego partnera, bywa że okazuje mu to jawnie lub potajemnie szuka satysfakcji gdzieś indziej – na przykład w sypialni innego faceta. Warto więc zrobić wszystko, by relacje w łóżku uległy poprawie szczególnie, że to prawie żaden wysiłek. Niepotrzebne zaniedbania potęgują problem, z kolei szybkie działanie może przynieść niesamowity skutek. Czy Ty również marzysz o bajecznych stosunkach i maratonach seksu? Czy chciałbyś bez problemów zaspokajać swoją partnerkę i poczuć się prawdziwym, seksualnym macho? Podpowiadamy, jak to osiągnąć.

Jak sobie radzić?

Połową sukcesu w rozwiązaniu problemu jest uświadomienie sobie, czego on dotyczy. Traktowanie tematu jako tabu może mieć tylko niepożądane skutki.  Mężczyźni czują wówczas wstyd,  lęk przed niezrozumieniem, a nawet boją się, że utracą partnerkę. Wielu panów odczuwa w takiej sytuacji strach przed kontaktami seksualnymi z kobietą, który wynika z podniszczonej wiary w siebie.

Nie musi  tak jednak być, a wręcz nie powinno. Przedwczesny wytrysk nie jest chorobą, ale dysfunkcją, z którą można sobie poradzić. Pierwszym krokiem ku poprawie trudnej sytuacji i pozbyciu się uciążliwego problemu z wytryskiem są ćwiczenia oaz pewne sprawdzone triki. Specjalny, domowy „program wytryskowy” może poprzez przyjemność i wytrwałość przynieść oczekiwane efekty.

Technika 1. Farmakoterapia i suplementacja

By raz na zawsze pozbyć się przedwczesnego wytrysku, wzmocnij swoje działania specjalnymi kuracjami stworzonymi właśnie do tych celów. To obecnie najskuteczniejsza metoda walki z przedwczesną ejakulacją. Stosowane regularnie środki farmakologiczne wydłużają stosunek o ponad 30 minut! Warto wśród nich wymienić: Orgasm Control, Hasta Man czy Viamax. Dzięki tonizowaniu reakcji zakończeń nerwowych w penisie i poprawie ukrwienia członka suplementy i leki zapewniają większą ilość spermy oraz dłuższe i silniejsze orgazmy. Do produktów przedłużających stosunek należą również kondomy zawierające specjalny lubrykant opóźniający wytrysk (np. Pasante Delay). To sprawdzone i potwierdzone badaniami sposoby, dzięki którym szybko zapomnisz o niewygodnej dolegliwości.

Technika 2. Świadoma masturbacja „stop and go”

Kiedy zaczynasz się masturbować, już na starcie staraj się nie myśleć o jak najszybszym zaspokojeniu – za to wytęż swoją fantazję i spróbuj sobie wyobrazić, że zaspokajasz kobietę. Powoli zbliżaj się do momentu szczytowego, nie spiesz się, spraw, by cały proces trwał co najmniej 15 minut.

Technika 3. Magiczny uścisk

Gdy czujesz zbliżający się orgazm, a uważasz że to jeszcze za wcześnie, przerwij swoje działania i uściśnij miejsce poniżej żołędzi. Wtedy krew powinna odpłynąć z penisa, a Ty będziesz mógł kontynuować.

Technika 4. Oddychaj głęboko

Nie emocjonuj się niepotrzebnie! Przechodząc do rzeczy, maksymalnie zachowaj zimną krew, oddychaj głęboko, działaj powoli, spokojnie, bez popłochu i nerwowych ruchów. Podziel swoje podniecenie na 10 faz. W trakcie stosunku jak najdłużej utrzymuj się na siódemce i nie dąż za wszelką cenę do finału.

Technika 5. Małe co nieco dla prawdziwego mężczyzny

Nerwy, stres, napięcie powodują utratę witaminy B. Jej zasoby możesz uzupełnić, spożywając przed kluczowym wieczorem 2-3 jajka. Wzmacniaj się również takimi przekąskami, jak jagody (poprawiają krążenie krwi – także w penisie) i owoce morza (witaminy w nich zawarte, szczególnie cynk i selen, wpływają na wydolność mężczyzn).

Teraz już wiesz, jak zadbać o siebie, by nareszcie móc czerpać z seksu jak najwięcej przyjemności i tę przyjemność skutecznie odwzajemniać. Zapomnij wreszcie o wstydliwych, przedwczesnych wytryskach i baw się seksem tak, jak na to zasługujesz.

Powodzenia!


przedwczesny wytrysk
 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *