Prezerwatywy przedłużające stosunek – jak działają i czy są bezpieczne?

Prezerwatywy przedłużające stosunek – jak działają i czy są bezpieczne

Mężczyźni zmagają się z różnymi problemami, dotyczącymi ich potencji. Kłopoty ze wzwodem to tylko jeden z nich – równie często jednak występuje przypadłość polegająca na zbyt szybkim szczytowaniu. Przedwczesny wytrysk to dolegliwość, z którą boryka się nawet 1/3 całej męskiej populacji na świecie.

Przyczyny tego stanu są najróżniejsze. W dużej mierze odpowiada za niego wiek, szczególnie jeśli to moment inicjacji seksualnej młodego mężczyzny. Na zbyt szybką ejakulację wpływ ma również duże napięcie emocjonalne i seksualne. Poza tym dolegliwość ta może świadczyć o potencjalnych chorobach, dlatego nie powinno się pozostawiać jej bez kontroli.

By walczyć z tym kłopotem, wykorzystuje się różne metody. Wśród nich wylicza się między innymi specjalne suplementy diety, żele, spraye, a nawet techniki przedłużające stosunek. I choć prezerwatywy kojarzy się przede wszystkim z najpopularniejszą dostępną antykoncepcją, to wśród nich wyróżniamy również produkty opóźniające wytrysk.

Na jakiej zasadzie one działają? Czy każdy może z nich korzystać? I w końcu – czy są bezpieczne dla zdrowia lub, czy mają jakieś skutki uboczne? Na te i inne pytania, dotyczące tych produktów, odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule. Dowiedz się więcej na temat prezerwatyw opóźniających wytrysk i ciesz się znacznie dłuższym stosunkiem!

Jak działają prezerwatywy przedłużające stosunek?

Zasadniczo każde kondomy mają wpływ na długość stosunku. Dzięki temu, że powłoka lateksowa lub z innego materiału, z którego produkuje się „gumki”, stanowi naturalną barierę, ograniczającą bodźce. W ten sposób można już zdobyć kilka-kilkanaście cennych sekund, pozwalających na uzyskanie większej kontroli nad swoim orgazmem. Często jednak to nie wystarczy.

Dlatego właśnie powstały specjalne prezerwatywy na dłuższy stosunek. Oprócz tego, że charakteryzuje je nieco grubsza warstwa, to dodatkowo wykorzystuje się w nich specjalny środek znieczulający – benzokainę. Nazywana też anestezyną, benzokaina to organiczny związek chemiczny, wykazujący działanie przeciwbólowe i znieczulające.

Preparat ten umieszcza się na końcu prezerwatywy. Nie bez przyczyny – żołądź jest najwrażliwszą częścią męskiego przyrodzenia. Znajdują się na niej tysiące zakończeń nerwowych. Dlatego to przede wszystkim jej stymulacja doprowadza do orgazmu. U części mężczyzn zakończenia te są znacznie bardziej podatne na bodźce, co stanowi jedną z przyczyn przedwczesnego wytrysku. Benzokaina ogranicza podatność żołędzi na bodźce – w rezultacie można cieszyć się seksem nawet o kilkanaście minut dłużej.

Jak każde prezerwatywy – także i te przedłużające stosunek gwarantują wysokie zabezpieczenie przed nieplanowanym zapłodnieniem lub zarażeniem się chorobą weneryczną. Aby jednak skuteczność kondoma była pełna, należy używać ich zgodnie z instrukcją. Przede wszystkim nie wolno stosować produktów przeterminowanych, gdyż struktura powłoki z czasem ulega pogorszeniu. Z drugiej strony trzeba zawsze sprawdzić, czy nie nosi ona żadnych śladów uszkodzeń – wszelkie naderwania, pęknięcia czy dziurki sprawiają, że prezerwatywa jest nieefektywna i nadaje się tylko do wyrzucenia. Powinno się ją również zakładać zgodnie z instrukcją – niepoprawnie założony kondom obniża zabezpieczenie z 98% do nawet tylko 85%.

Nie mniejsze znaczenie ma rozmiar gumek. Pierwszy raz o tym słyszysz? W takim razie powinieneś przeczytać jeden z wpisów na naszym blogu, z którego dowiesz się, jak dobrać prezerwatywy. Pamiętaj, że prawidłowo dopasowany rozmiar zabezpiecza Cię dużo lepiej, a także gwarantuje lepsze wrażenia z seksu!

Jakie są skutki uboczne stosowania prezerwatyw opóźniających wytrysk?

Powszechnie uważa się, że wszelkie substancje chemiczne wywierają wpływ na ludzki organizm. Mężczyźni są wyjątkowo wyczuleni w tych sprawach, gdy chodzi o ich „sprzęt”. W przypadku benzokainy jednak nie mają się czego obawiać. Podobnie, jak i inne środki znieczulające stosowane w tego typu prezerwatywach, są zupełnie bezpieczne dla zdrowia i mają tylko czasowe działanie. Zasadniczo jedynym skutkiem ubocznym, jaki daje stosowanie anestezyny, jest czasowy i ograniczony spadek wrażliwości na bodźce.

Dużo poważniejsze ograniczenie, jakie zdarza się niektórym osobom (zarówno mężczyznom, jak i kobietom), to uczulenie na lateks. Wtedy należy szukać prezerwatyw wykonanych z innych tworzyw i sięgnąć po inne metody opóźniające wytrysk. Tych zaś nie brakuje!

Skuteczność prezerwatyw na dłuższy stosunek

Z pewnością jesteś ciekaw, jak wygląda efektywność działania takich produktów. Opinie mężczyzn, którzy zdecydowali się na ten rodzaj kondomów, są podzielone. Wielu z nich bardzo je sobie chwali i odkrywa dzięki nim zupełnie nowe doznania, a ich życie erotyczne rozkwita. Inni jednak skarżą się na niską skuteczność lub po prostu – na konieczność zakładania prezerwatyw.

Wiele więc zależy od osobistych preferencji. Skuteczność natomiast bywa uwarunkowana od bazowej wrażliwości na bodźce. U niektórych mężczyzn bowiem jest ona tak wysoka, że wystarczy kilka sekund, by doszło do ejakulacji. Tym samym opinie mogą być skrajnie różne, dlatego najlepiej przetestować ten produkt na sobie.

Jakie metody jeszcze można zastosować na wydłużenie seksu?

Jeśli prezerwatywy Ci nie odpowiadają lub zmagasz się z alergiami na tworzywa, z jakich je wykonano – zawsze istnieją inne rozwiązania. Dużą popularnością cieszą się na przykład specjalne techniki przedłużające stosunek. Jedną z nich jest wysoko ceniona – stop’n’go. Na czym ona polega?

W momencie, gdy mężczyzna czuje już wysokie podniecenie, wycofuje się z partnerki i czeka do momentu, aż napięcie trochę opadnie. Ten czas warto wykorzystać efektywnie i zadbać o potrzeby swojej kochanki. To idealny moment na pieszczoty oralne, jak i dostarczanie jej przyjemności dotykiem dłoni.

Inna technika, która wywodzi się z Dalekiego Wschodu, to 9 pchnięć. Polega ona na wykonaniu najpierw 9 płytkich pchnięć, a następnie 1 głębokiego. Kolejna seria zaś to 8 pchnięć płytkich i 2 głębokie. I tak aż do momentu, gdy osiągnie się 1 płytkie pchnięcie i 9 głębokich. Jeśli starczy sił, można próbować też przechodzić od głębokich do płytkich. Wśród atutów tej techniki wylicza się nie tylko większą kontrolę nad wytryskiem, ale i dużo silniejsze doznania partnerki, co wynika ze zróżnicowania dostarczanych bodźców.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by do tych „manualnych” metod dobrać również inne preparaty chemiczne. Rozwiązanie stanowią specjalne spraye i żele, mające w składzie albo benzokainę, lidokainę, albo prylokainę. Warto przy tym zauważyć, że wiele takich preparatów ma działanie wielotorowe. Nie tylko lekko znieczulają penisa, ale i nawilżają jego skórę, mogą wzmacniać erekcję przez poprawę ukrwienia, a tym samym – dostarczają dużo więcej satysfakcji ze współżycia. Nie można zapominać o specjalnie przygotowanych suplementach diety. Wiele z nich skupia się przede wszystkim na przedłużeniu stosunku. Jednak są też środki, które oprócz tego, że opóźniają wytrysk, dodatkowo:

  • wzmacniają erekcję,
  • poprawiają ukrwienie penisa,
  • zwiększają wielkość prącia,
  • korzystnie oddziałują na spermatogenezę, w efekcie gwarantując obfitszą ejakulację,

jak i ogólnie wzmacniają męski organizm, dostarczając mu energii i gwarantując większą witalność. Takie preparaty znajdziesz także w naszej drogerii erotycznej.

Zawalcz z problemem przedwczesnego wytrysku!

Wybierając prezerwatywy opóźniające wytrysk, sięgasz po szansę cieszenia się dłuższym stosunkiem niż kiedykolwiek. Dzięki użytej w nich bezpiecznej dla zdrowia benzokainie skutecznie zwiększysz swoje możliwości oraz dostarczysz mnóstwo satysfakcji swojej partnerce. Zawsze też możesz sięgnąć po dodatkowe metody jak wspomniane wyżej techniki czy suplementy diety.

Pamiętaj jednak, że do pełnego zrozumienia genezy problemu, jak i efektywnego zawalczenia z nim, należy udać się do specjalisty. Seksuolog oceni, co stanowi przyczynę dolegliwości, a także zaleci sposoby radzenia sobie z nim. Przez ten czas zaś – skorzystaj z dodatkowych środków, które wesprą Cię w Twoich miłosnych zmaganiach. Znajdziesz je w naszej ofercie w atrakcyjnej cenie.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *