Jak zwiększyć ilość spermy? Domowe sposoby na zwiększenie objętości wytrysku

Jak zwiększyć ilość spermy? Domowe sposoby na zwiększenie objętości wytrysku

Istnieje kilka przesłanek, by stwierdzić, że mężczyzna cechuje się dobrym zdrowiem seksualnym. Pierwsza, i najbardziej oczywista, to zdolność do osiągnięcia i utrzymania satysfakcjonującej erekcji przez czas trwania całego stosunku. Męska hydraulika w dużej mierze uzależniona jest od sprawności innych układów, w tym krwionośnego i nerwowego, więc przy okazji stanowi swojego rodzaju barometr, mówiący o ogólnej kondycji zdrowotnej danego mężczyzny.

Druga przesłanka natomiast to ilość nasienia, „wystrzeliwana” podczas ejakulacji. Duży wytrysk wiąże się nie tylko z zasobnością organizmu w potrzebne mężczyźnie składniki, ale świadczy też potencjalnie o większej płodności. Jak zwiększyć ilość spermy w organizmie? Poznaj domowe sposoby, które sprawią, że objętość Twojego ejakulatu będzie znacznie większa niż do tej pory.

Co wpływa na ilość spermy w czasie wytrysku?

Aby zrozumieć w pełni rolę podanych metod, pozwalających uzyskać duży wytrysk, trzeba dowiedzieć się, co wpływa na objętość spermy w czasie jednej ejakulacji. Średnia ilość nasienia, wyrzucanego podczas orgazmu, to około 4-6 mililitrów, w których znajduje się nawet pół miliarda plemników. O tym jednak, jaką objętość ma wytrysk, decydują m.in. takie czynniki jak:

  • naturalne uwarunkowania mężczyzny,
  • stopień podniecenia seksualnego,
  • częstotliwość wytrysków,
  • czas między ostatnią a obecną ejakulacją,
  • styl życia i sposób żywienia.

Ponadto niekorzystnie na ilość spermy mogą wpływać najróżniejsze czynniki – zależne od mężczyzny, jak i zupełnie poza jego kontrolą. Zmniejszony wytrysk zdarza się np. w przypadku, gdy dochodzi do zaburzeń hormonalnych, jak i po określonych chorobach. Na ilość ejakulatu oddziałują także potencjalne infekcje oraz dziedziczne czynniki.

Może się również zdarzyć dolegliwość nazywana wytryskiem wstecznym. Wówczas de facto dochodzi do wyrzucenia spermy z gruczołu krokowego, ale nie jest ona wydalana przez ujście cewki moczowej, a trafia do pęcherza. Wtedy organizm pozbywa się jej podczas mikcji. Rozpoznaje się to m.in. po tym, że mocz po stosunku ma gęstszą konsystencję i wygląda na bardziej mętny. W takich warunkach potrzeba pomocy specjalisty, który zaleci albo leczenie farmakologiczne, albo fizykoterapię.

Odpowiednia dieta – lepsza jakość spermy

Gdy już wiesz, od czego najczęściej zależy objętość wytrysku, pora, abyś poznał domowe sposoby na to, jak go skutecznie zwiększyć. Pierwszą i jedną z najskuteczniejszych metod, jest dopasowanie diety do celu. Od tego, jak się żywimy, zależy nasze zdrowie, kondycja fizyczna, wygląd, ale i to, ile nasienia uchodzi z organizmu podczas orgazmu.

Zbilansowany jadłospis, bogaty w najróżniejsze składniki, sprawia, że czujemy się bardziej witalni. Zdrowy organizm to większa gotowość do prokreacji, skutkująca m.in. produkcją większej ilości i wyższej jakości spermy. Dlatego w diecie nie powinno zabraknąć witamin, w szczególności tych z grupy B, ale i E. Nieodzowne będą także minerały – na objętość wytrysku ogromny wpływ mają m.in.:

  • cynk,
  • magnez,
  • selen.

Co dają poszczególne składniki?

Pierwszy z nich reguluje poziom insuliny, wzmacnia system immunologiczny, ale przede wszystkim – podnosi zawartość testosteronu. Cynk znajdziesz m.in. w pieczarkach, sezamie, dzikim ryżu, a także fasoli i grochu czy owocach morza.

Magnez z kolei to minerał, który uczestniczy w syntezie białka, w przewodnictwie nerwowym i kurczliwości mięśni. Ponadto bierze udział w procesie erekcji. Oprócz tego oddziałuje m.in. na pracę serca i układu krwionośnego. Znajduje się w takich produktach jak orzechy, awokado, kasza gryczana oraz ziemniaki. Również czerwone mięso stanowi bogate źródło tego pierwiastka.

Selen natomiast ma ogromne znaczenie dla prawidłowej gospodarki hormonalnej organizmu, wpływając m.in. na poziom testosteronu. Oprócz tego poprawia płodność, sprawiając, że nasienie jest dużo wyższej jakości. Najwięcej selenu można znaleźć w orzechach brazylijskich. Warto pamiętać, że mężczyzna przy wytrysku pozbywa się nawet połowy swoich zasobów tego minerału.

Jakie role natomiast odgrywają witaminy z grupy B i E? Taki kompleks witaminowy ma ogromny wpływ na spermatogenezę. Wit. E stanowi do tego silny antyoksydant, eliminując wolne rodniki w organizmie. To sprawia też, że nasienie staje się lepsze pod względem jakości.

To jednak nie wszystko – oprócz witamin i minerałów, bardzo ważne w tym procesie są wybrane aminokwasy, a wśród nich – L-arginina. Wspiera ona mechanizm erekcji oraz pobudza ruchliwość plemników. Bogatym źródłem L-argininy jest m.in. mięso, nabiał oraz owoce morza.

Co jeszcze można zrobić, żeby mieć dużo spermy? Czasem wystarczy sięgnąć po specjalne suplementy, np. na bazie ziół, takie jak Viamax Volumizer. 60 kapsułek z wyciągami roślinnymi (np. żeń-szenia koreańskiego) oraz najważniejszymi minerałami i aminokwasami gwarantuje zwiększenie objętości wytrysku. Poprawia także jego jakość, czyniąc mężczyznę bardziej płodnym.

Sport a ilość nasienia

Jednym z czynników, wpływających na aktywność jąder w zakresie produkcji spermy, jest testosteron. Jego odpowiedni poziom w męskim organizmie gwarantuje zwiększenie objętości wytrysku. O stosowne stężenie tego hormonu można zadbać przez dietę, ale i w jeszcze inny sposób – przez aktywność fizyczną.

Sport to oczywiście szereg różnych korzyści dla organizmu. Lepsze krążenie, sprawniej działający układ oddechowy, ale i po prostu więcej energii. Przede wszystkim jednak pomaga on utrzymać odpowiednią wagę i ilość tkanki tłuszczowej w organizmie, jaka ma niebagatelne znaczenie dla tego, jak wygląda gospodarka hormonalna. Nadmiar tłuszczu nie tylko zaburza pracę jąder, lecz także obniża poziom testosteronu, potrzebnego do utrzymania odpowiedniego libido i prawidłowej produkcji plemników.

Sport, szczególnie ten oparty na rywalizacji, wpływa też na produkcję testosteronu. Nie bez znaczenia są tu rozwój mięśni i duch konkurencji. Należy jednak pamiętać, że chodzi o aktywność fizyczną mającą charakter rekreacyjny. W przypadku ciężko trenujących zawodowców nierzadko występują innego rodzaju kłopoty z nasieniem – zarówno ilością, jak i jego jakością.

Rezygnacja z używek dla większego wytrysku

Niestety – alkohol, papierosy, nie mówiąc już o twardszych używkach, działają destrukcyjnie na cały ludzki organizm. Nie pozostają obojętne także dla objętości spermy. Zawarte w dymie papierosowym związki toksyczne zmniejszają ilość plemników i „otępiają” te, które pozostają. Z kolei zbyt duża ilość alkoholu upośledza je, przez co albo są niezdolne do zapłodnienia, albo mogą stać się przyczyną wad wrodzonych. Jeśli więc chcesz cieszyć się większym wytryskiem – powinieneś zrezygnować z palenia, a alkohol ograniczyć do okazji, jakie warto uczcić lampką wina.

Objętość ejakulatu, a podniecenie i częstotliwość seksu

To, co możesz jeszcze zrobić, żeby mieć więcej spermy, to m.in. wprowadzić do codzienności odrobinę wstrzemięźliwości seksualnej. Nie chodzi oczywiście o żaden celibat! Powiedzmy, że szykuje się jakiś wyjątkowy wieczór. Pozwól zatem swojemu organizmowi nieco odetchnąć. Jak się spodziewasz, Twoje jądra i wszystkie inne organy, uczestniczące w produkcji nasienia, nie są studnią bez dna i im częściej dochodzi do wytrysku, tym mniejsza jego objętość. Kilka dni przerwy pozwoli „naprodukować” więcej spermy, dzięki czemu, w momencie orgazmu, zaskoczysz swoją partnerkę dużą „salwą” tego życiodajnego płynu.

Pamiętaj, że liczy się również Twój stopień podniecenia. Niestety – przy kilku minutach seksu nie osiągasz swojego szczytu napięcia seksualnego, co nierzadko skutkuje mało satysfakcjonującą ejakulacją. Co zrobić, by zwiększyć objętość wytrysku? Warto np. zastosować techniki przedłużające stosunek. Im więcej czasu spędzicie na wspólnej zabawie, tym napięcie stanie się większe, a cały zespół organów odpowiedzialnych za ejakulację aktywniejszy. Innymi słowy, dłuższy stosunek oznacza dużo większą ilość nasienia przy wytrysku.

Jeśli chcesz mieć pewność, że długo wytrzymasz, zawsze możesz sięgnąć po dodatkową pomoc. Przydatne są np. chusteczki przedłużające stosunek OC Wipes. Wystarczy wetrzeć substancję zawartą w nich w członek, by nieco go znieczulić i cieszyć się dłuższym zbliżeniem. Nie musisz się obawiać o jego właściwości znieczulające – są tymczasowe, a poza tym pozwalają Ci w pełni cieszyć się doznaniami z zabawy. Na podobnej zasadzie działa spray przedłużający stosunek Orgasm Control.

Orgasm Control Spray 15ml - doraźny spray przedłużający stosunek

 

 

 

Orgasm Control Spray 15ml – doraźny spray przedłużający stosunek

 

Najważniejsza zasada – dbanie o zdrowie

Pamiętaj, że to w dużej mierze od Ciebie zależy, jaka będzie objętość spermy. Najlepszym domowym sposobem na zwiększenie ilości nasienia w organizmie zawsze będzie zdrowe żywienie, trochę aktywności fizycznej oraz unikanie używek. Preparaty, jakie znajdziesz w naszej drogerii, to skuteczne wsparcie w drodze do tego celu. Jeśli chcesz bardziej zgłębić temat, możesz sprawdzić też inne sposoby na wielki wytrysk, jakie opisane zostały na naszym blogu.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *