Ekspandery do powiększania penisa – czy działają?

Ekspandery do powiększania penisa - czy działają?

Marzenia mężczyzn o dłuższym penisie są prawdopodobnie równie stare, jak nasz gatunek. Od najdawniejszych czasów bogowie męskości i płodności ukazywani byli jako mężczyźni z potężnymi fallusami. Nic dziwnego zatem, że panowie, czasem wręcz obsesyjnie, wiążą wielkość swojego przyrodzenia z płodnością, męskością i zdolnością lepszego zaspokojenia swojej partnerki. Fakt – większy może więcej i ta zasada zdaje się uniwersalna.

Dlatego też od lat mężczyźni szukają sposobu na wydłużenie prącia. Stosują najróżniejsze techniki masażu, środki farmakologiczne, a niektórzy decydują się nawet na zabieg chirurgiczny. Wśród tych metod szczególnie jedna się wyróżnia – ekspander do penisa. Czym jest to urządzenie? Jak działa? I jakich efektów się spodziewać? O tym dowiesz się więcej z poniższego artykułu. Zachęcamy do lektury!

Czym jest ekspander?

Większości osób urządzenia do powiększania penisa kojarzą się z pompkami. Dość intuicyjne w użytkowaniu narzędzie wykorzystuje siłę podciśnienia do rozciągnięcia tkanek i umożliwienia napływu większej ilości krwi do prącia. Ekspandery jednak to zupełnie inna bajka. W tym przypadku w grę wchodzi mechaniczne rozciągnięcie przyrodzenia na specjalnej „szynie”. Na pierwszą myśl brzmi to dość boleśnie, jednak metoda ta cieszy się rosnącą popularnością wśród mężczyzn.

Bardzo ważne, aby wybierać ekspandery do penisa renomowanych firm. Tylko wtedy zyskuje się pewność, że otrzymujemy produkt najwyższej jakości, a ćwiczenia przyniosą oczekiwany rezultat zamiast przykrych konsekwencji (o czym w dalszej części tekstu). W końcu chodzi o bardzo wrażliwy narząd, jakim jest męskie przyrodzenie. Zasługuje ono na wszystko, co najlepsze!

Jak dokładnie wygląda ekspander?

Na pierwszy rzut oka urządzenie to wydaje się bardzo skomplikowane. Przypomina bardziej aparat ortodontyczny niż sprzęt, dzięki któremu penis mógłby stać się dłuższy. Biorąc pod uwagę fakt, że producenci takich gadżetów inspirowali się możliwościami medycyny, to sporo w tym racji. Ekspander najłatwiej będzie zaprezentować na przykładzie Jes Extender.

Taki gadżet składa się z:

  • pierścienia, umieszczanego u nasady penisa,
  • gumowej opaski, zaciskanej tuż za żołędzią,
  • rozsuwanych trakcji.

Podany jako przykładowy model znakomicie dopasowuje się do członka o rozmiarach od 2,5 do 21 cm. Dzięki temu, że położenie przedniej części można regulować w pionie, łatwo dobierze się najwygodniejszą pozycję, umożliwiającą normalne funkcjonowanie przy założonym ekspanderze.

Co więcej – prezentowany produkt charakteryzuje się dużą dyskrecją użytkowania. Bez problemu schowa się go w spodniach, np. w czasie pracy.

Jak działają ekspandery?

Narzędzia te wykorzystują tzw. trakcję penisa. Metoda ta, jeśli wykonywana odpowiednimi narzędziami i zgodnie z instrukcjami przekazywanymi przez producentów, jest zupełnie bezpieczna i bezbolesna. Trakcja polega na powolnym rozciąganiu przyrodzenia. W toku tego procesu dochodzi do cytokinezy, czyli podziału i namnażania się komórek rozciąganych tkanek. Zbliżony naturalny mechanizm wykorzystuje technika masażu Jelquing, jaką podobno przed wiekami wykorzystywały już ludy arabskie.

To rozwiązanie jednak znacznie mniej absorbuje zainteresowanego rozciągnięciem penisa, a przy tym daje lepsze efekty. Wszystko dlatego, że Jelquing wymagał odpowiedniego przygotowania i precyzji w wykonaniu. W przypadku ekspanderów napięcie tkanek jest stałe. Urządzenie zaś nosi się nawet przez kilka godzin dziennie, w zależności od zaleceń danego producenta.

Warto przy tym zauważyć, że wykorzystanie trakcji to nie żadna nowość. Od wielu lat metody tej używają lekarze i rehabilitanci. Stosuje się ją w ramach terapii manualnej, m.in. do rehabilitacji kręgosłupa, rozciągania palców, jak i tkanek miękkich. Jak więc możesz się spodziewać, urządzenia do powiększania penisa mogą przynieść znaczne korzyści.

Jakie są efekty trakcji członka?

Wiele rozwiązań, stosowanych na porost przyrodzenia, daje niestety tylko efekt tymczasowy. Dopóki używa się pompki, wykonuje masaż, dopóty penis cieszy oko (i nie tylko) swoimi rozmiarami. Z czasem jednak członek wraca do swojego poprzedniego rozmiaru i wymaga powtórzenia zabiegów. W przypadku trakcji i cytokinezy sprawa wygląda inaczej. Tkanki zostają nie tyle rozciągnięte i mocniej napełnione krwią, ale przede wszystkim rozwijają się dzięki namnażaniu się komórek.

Efekt? Według badań klinicznych większość mężczyzn, stosujących te urządzenia do powiększania penisa cieszyło się po 4 miesiącach realnym przyrostem o około 2 cm. Czy to dużo? Biorąc pod uwagę fakt, że często panowie zawyżają rozmiar swojego przyrodzenia nawet o 3 cm – to już są w 2/3 drogi do swojego celu! Co więcej – członek rośnie nie tylko na długość, ale obserwuje się także jego większą objętość. Średnio obwód w tym samym czasie zwiększa się o około 0,5 cm, co stanowi olbrzymią różnicę w doznaniach, szczególnie u pań.

To jednak nie wszystko – dzięki ekspanderowi skoryguje się również krzywiznę penisa. Wszystko przez kształt tego urządzenia i sposób umieszczenia prącia w nim. Członek rozciągany jest do przodu i ewentualnie można go skierować bardziej w górę lub w dół. To sprawia, że w przypadku lekkiego odchylenia jedna ze stron przyrodzenia ulega mocniejszemu napięciu. Tam też zachodzą gwałtowniejsze procesy namnażania się komórek, co sprawia, że penis rozwija się bardziej harmonijnie.

Czego jeszcze mogę się spodziewać po tym rozwiązaniu?

Stymulacja penisa za pomocą ekspandera skutkuje nie tylko jego wzrostem. Mężczyźni korzystający z takiego sprzętu zauważyli również, że ich erekcje stały się mocniejsze. Dzięki temu, że zwiększa się rozmiar, a wzwód staje się silniejszy, seks cieszy o wiele bardziej niż kiedykolwiek!

Czy są jakieś skutki uboczne?

Męski członek to bardzo wrażliwy organ na wszelkie ingerencje. Nic dziwnego zatem, że wielu panów, nim zdecyduje się na „majstrowanie” przy nim, woli się upewnić, czy dana metoda jest bezpieczna. Czy ekspandery do penisa nie mają żadnych skutków ubocznych? Warto się nad tym tematem nieco bardziej pochylić.

Przede wszystkim zawsze opłaca się sięgać po produkty renomowanych producentów, takie jak Male Edge. Tylko wtedy zyskuje się pewność, że otrzymało się artykuł stworzony z najwyższej jakości tworzyw i metali, zapewniających pełne bezpieczeństwo w użytkowaniu. Tańsze, pochodzące od niesprawdzonych firm sprzęty nierzadko są źle wyprofilowane, co w najlepszym przypadku wywołuje uczucie dyskomfortu.

Jakie skutki zaś mogą się pojawić, gdy używa się złych ekspanderów lub nie stosuje się do instrukcji? Lista nie jest długa, ale wystarczy tylko kilka tych punktów, by przekonać się, że warto sięgnąć po profesjonalne urządzenia do powiększania penisa i używać ich według zaleceń producentów.

Skutkami ubocznymi niewłaściwego użytkowania sprzętu są:

  • uszkodzenia tkanek członka,
  • zmniejszenie napięcia penisa w stanie erekcji (staje się bardziej wiotki),
  • urazy w obrębie naczyń krwionośnych,
  • opuchlizny i inne mikrouszkodzenia.

Dlatego należy trzymać się wytycznych dotyczących rozciągania prącia, jak i czasu noszenia ekspandera.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć o ekspanderach?

Jeśli masz wątpliwości dotyczące noszenia takich urządzeń – zawsze warto sięgnąć po poradę lekarza. Rozmowa ze specjalistą przede wszystkim rozwieje wątpliwości, czy przedłużanie penisa jest potrzebne i właściwe w danym przypadku. Przedstawi również za i przeciw używania takiego sprzętu. Pamiętaj jednak, że jeśli korzystasz z niego zgodnie z instrukcją – nie masz się czego obawiać!

Ekspandery dają lepsze rezultaty, jeśli stosuje się także specjalne środki na przedłużenie penisa. Możesz więc sięgnąć np. po jeden z licznych suplementów, jakie znajdziesz w ofercie naszej drogerii. Skutecznie zwiększają one ciśnienie krwi i ukrwienie penisa, co pomaga osiągnąć wymarzony rozmiar w krótszym czasie. Dobrze też stosować specjalne żele, które działają bardziej bezpośrednio na tkanki. Szczególnie polecamy produkty odżywcze i nawilżające. Dzięki temu unikniesz potencjalnych rozstępów, a Twoje przyrodzenie będzie nie tylko imponująco duże, ale i w pełni zdrowe.

Czy warto zainwestować w ekspander do penisa? Jeśli czujesz, że chciałbyś zyskać jeszcze przynajmniej te kilka centymetrów – zdecydowanie tak. Pamiętaj jednak, że w przypadku tego urządzenia liczy się cierpliwość. Dlatego nie staraj się niczego przyspieszać, nosząc je dłużej lub mocniej rozciągając członek. Może to przynieść odwrotne rezultaty do zamierzonych.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *