Żel, spray czy tabletki? Znajdź idealny dla siebie sposób na opóźnienie przedwczesnego wytrysku

Żel, spray czy tabletki? Znajdź idealny dla siebie sposób na opóźnienie przedwczesnego wytrysku

Każdemu mężczyźnie przynajmniej raz w życiu zdarzył się wypadek, gdy doszedł za szybko. Przedwczesny wytrysk może być efektem wielu zmiennych czynników – tymczasowych, jak i trwalszych. Jeśli jednak cyklicznie się powtarza, wówczas należy podjąć działania, jakie pozwolą go wyeliminować. W niektórych sytuacjach pomagają specjalne środki na opóźnienie wytrysku. Wśród nich wyróżnia się tabletki, żele i spraye.

Które z tych preparatów są najskuteczniejsze? Jak one działają? W tym artykule odpowiemy na te i wiele innych pytań. Jeśli doskwiera Ci przedwczesny wytrysk, chciałbyś znaleźć metodę na dłuższy stosunek – przeczytaj poniższy tekst. Gwarantujemy, że dzięki temu znajdziesz rozwiązanie dostosowane do Twoich oczekiwań.

Przedwczesny wytrysk – problem niejednego mężczyzny

Szacuje się, że obok impotencji, zbyt szybka ejakulacja stanowi najczęstszą męską dysfunkcję seksualną. Statystycznie co 3 mężczyzna na świecie cierpi z jej powodu, a wielu nawet się do tego nie przyznaje. Panowie zwykle kłopot ten traktują bardzo osobiście – czują się mniej męscy, wybrakowani. Jednocześnie nierzadko spotykają się z bardzo niewybrednymi komentarzami ze strony partnerek seksualnych, nierozumiejących, że problem ten może wynikać z poważnych przyczyn. Wszak przedwczesny wytrysk nie zależy od woli mężczyzny, choć w dużej mierze bywa uwarunkowany powodami emocjonalnymi i natury psychicznej.

Co w ogóle rozumiemy przez pojęcie zbyt szybkiej ejakulacji? Przypadłość tę definiuje się jako sytuację, gdy mężczyzna ma wytrysk jeszcze przed rozpoczęciem penetracji (najrzadsza forma) lub gdy dochodzi do niego przed upływem 2 minut od inicjacji stosunku. W subiektywnym odczuciu do przedwczesnej ejakulacji dochodzi także wtedy, gdy partnerzy nie są usatysfakcjonowani długością współżycia, więc według osobistych kryteriów może to być i 5 minut. Warto przy tym wspomnieć, że średnia długość zbliżenia to mniej więcej kwadrans. Najważniejsze jednak jest poczucie spełnienia w przypadku obu partnerów, co nie zawsze musi przejawiać się orgazmem.

Jakie są przyczyny przedwczesnego wytrysku?

Powody, dlaczego dochodzi do zbyt szybkiej ejakulacji, da się zamknąć w trzech szerokich kategoriach:

  • wiek,
  • problemy zdrowotne,
  • kłopoty emocjonalne.

W pierwszym przypadku dotyczy to zwykle młodych mężczyzn, jeszcze niedoświadczonych i nadpobudliwych na bodźce emocjonalne i dotykowe. Z czasem większość z nich dochodzi do wprawy, ucząc się kontrolować swój wytrysk, czy to przez utrzymanie odpowiedniego tempa lub rytmu stosunku, jak i przerywanie penetracji w odpowiednim momencie. Wraz z doświadczeniem stają się także pewniejsi swoich możliwości, dzięki czemu tabletki na opóźnienie wytrysku najczęściej nie są potrzebne, a na pewno nie zaleca się ich u mężczyzn przed ukończeniem 18. roku życia. Warto dodać, że dysfunkcja ta dotyka jednak nie tylko młodych, ale i dużo dojrzalszych mężczyzn. Zmiany hormonalne, zachodzące po ukończeniu 40 lat mogą przyczyniać się do różnych komplikacji – utrudnionego utrzymania erekcji, jak i szybszego szczytowania. W takim przypadku środki na opóźnienie wytrysku są jak najbardziej wskazane i mogą przywrócić pewność siebie oraz satysfakcję ze zbliżeń.

Dużo częściej jednak do przedwczesnej ejakulacji dochodzi w przypadku kłopotów zdrowotnych. Depresja, nieprawidłowe działanie receptorów nerwowych penisa, cukrzyca… to tylko część chorób wpływających na potencję, a w tym – kłopoty z wytrzymaniem w łóżku przez dłuższy czas. Niektórzy panowie mają również podwyższony próg wrażliwości na bodźce dotykowe – innymi słowy, czują wszystko mocniej, co wiedzie do zbyt szybkiego wytrysku. Dlatego tak ważne jest zdiagnozowanie kłopotów zdrowotnych. Co więcej – poszczególne leki, np. przepisywane w ramach leczenia psychiatrycznego, mogą wywoływać problemy z wytrzymałością na bodźce. Wówczas warto skonsultować to z lekarzem. Najpewniej albo zmieni on przepisywane preparaty, albo zaleci stosowanie dodatkowych środków.

Nie mniej istotne są przyczyny emocjonalne. Chodzi tu m.in. o przykre wspomnienia związane z życiem seksualnym, np. wyśmianie z powodu nawet jednorazowego przypadku przedwczesnego wytrysku lub dużo trudniejsze traumy – molestowanie etc. Z drugiej strony wysokie napięcie emocjonalne bywa skutkiem chęci sprawdzenia się w „roli mężczyzny”. Niestety – wielu panów i pań definiuje męskość przez pryzmat łóżka. Seks staje się zadaniem, misją do wykonania na medal. Większą presję trudno sobie wyobrazić, prawda? Może więc im na tyle silnie zależeć, że najzwyczajniej nie są w stanie sprostać zadaniu, gdyż emocje szukają ujścia i… no cóż. Misja nieudana.

Jak sobie radzić z przedwczesnym wytryskiem?

Skoro już wiesz, czym jest ten kłopot i jakie są jego przyczyny – pora zapoznać się z metodami, które pozwolą Ci cieszyć się dłuższym stosunkiem. Apteki i drogerie erotyczne proponują trzy ogólnodostępne rozwiązania na opóźnienie wytrysku:

  • tabletki,
  • żel,
  • spray.

Zawarte w nich składniki pozwalają skutecznie wydłużyć zbliżenie, gwarantując satysfakcję obojgu partnerom. Patrząc na to zestawienie, najpewniej narzuca Ci się jedno pytanie – która z tych metod będzie najlepsza? Sprawdźmy!

Tabletki na dłuższy stosunek

Do podstawowych właściwości tabletek należy to, że działają one od środka. Oddziałują na całe ciało, dostarczając wybrane składniki odżywcze. Tym samym skutki są odczuwalne na wielu polach. Aby jednak poczuć realny rezultat – suplementacja powinna trwać przez pewien czas. Producenci robią wszystko, aby ten proces przyspieszyć. Jednym z najszybciej działających preparatów jest Orgasm Control. To sprawdzone tabletki na przedwczesny wytrysk, pozwalające osiągnąć dłuższy stosunek nawet o 30 minut! Pierwsze efekty widać już po 5 dniach stosowania. W składzie znajdziesz przede wszystkim naturalne wyciągi z różnych ziół i warzyw, w tym m.in. z:

  • buraka,
  • lucerny siewnej,
  • papryczki Cayenne,
  • żeń-szenia syberyjskiego.

Co istotne – dzięki unikalnej formule będziesz cieszył się także dużo intensywniejszymi orgazmami. Dlatego też te tabletki na dłuższy stosunek stanowią jeden z najczęstszych wyborów klientów.

Żel na opóźnienie wytrysku

Drugim, chętnie wybieranym produktem przez panów jest żel na opóźnienie wytrysku. Jego główna zaleta to fakt, że działa on doraźnie. Jakie zapewnia efekty? Omówmy to na przykładzie preparatu Delay Gel. Otóż środek ten zawiera składniki, jakie skutecznie zmniejszają wrażliwość zakończeń nerwowych, znajdujących się w ciałach jamistych penisa. Nie musisz się jednak obawiać – wszystko będziesz czuł! Bodźce tylko nieco zelżeją, pozwalając Ci w pełni cieszyć się zbliżeniem. Z drugiej strony pobudza on krążenie, więc erekcja staje się dużo silniejsza. Sam stosunek, dzięki temu, że trwa dłużej, dostarcza więcej wrażeń, gwarantując na koniec intensywny orgazm!

Jako że żele stosuje się miejscowo, mają one wpływ wyłącznie na Twojego „przyjaciela”. Tym samym nie odczujesz takich skutków jak w przypadku tabletek. Należy też zastosować go odpowiedni czas przed zbliżeniem – najlepiej około 30 minut.

Spray na opóźnienie wytrysku

W zasadzie żel i spray na opóźnienie wytrysku działają bardzo podobnie. Preparaty te znieczulają lekko żołądź, zakończenia nerwowe znajdujące się w członku, zapewniając tym samym większą kontrolę nad swoimi reakcjami. Jednocześnie często zawierają składniki pobudzające krążenie w ciałach jamistych, jak i nawilżające skórę przyrodzenia, powodując, że wygląda ono lepiej. Taki jest Orgasm Control Spray. Producent tych środków na dłuższy stosunek podszedł kompleksowo do swoich produktów, zapewniając wiele preparatów na przedwczesny wytrysk. W sprayu tym znajdziesz również ziołowe składniki, pozwalające cieszyć się wydłużonym seksem. Co ważne – zazwyczaj działa niemal natychmiastowo oraz, podobnie jak żel, nie wpływa na bodźce odczuwane przez partnerkę.

Tabletki, żel, spray – co lepsze?

Wiesz już, jak działają środki na opóźnienie wytrysku. Które z nich jednak są lepsze? Trudno tu o jednoznaczną odpowiedź – zarówno tabletki, żele, jak i spraye gwarantują wysoką skuteczność. Wiele więc zależy od osobistych preferencji. Specjaliści jednak często podkreślają, że warto sięgnąć po suplementy diety, jak i preparaty działające zewnętrznie. Wówczas synergia obu rozwiązań pozwala osiągnąć pełnię satysfakcji z każdego stosunku.

A Ty? Które rozwiązanie wybierzesz? Niezależnie od tego, czy miałyby to być kapsułki lub środek do smarowania penisa – znajdziesz je w naszej ofercie. Zamów np. zestaw Orgasm Control lub postaw na jeden produkt, jaki najbardziej Ci odpowiada.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *