Masaż grecki – na czym polega i jak go wykonać?

Masaż grecki

Wiele starożytnych kultur do seksu podchodziło z bardzo dużą swobodą – przynajmniej z perspektywy współczesnych osób. Jednak dla nich często był to nie tylko stały element życia społecznego i politycznego, ale i wiązał się z różnymi rytuałami religijnymi. Dość powiedzieć, że kapłanki Izydy w Egipcie były prostytutkami zobowiązanymi do tego, by oddawać się każdemu wędrowcowi, który zapragnął seksu po przybyciu do świątyni.

Najbardziej wyzwoleni w kwestii erotyki jednak chyba byli Grecy. W poszczególnych starożytnych polis seks w miejscach publicznych był nie tylko na porządku dziennym – Hellenowie bowiem mieli skłonność do próbowania wielu rzeczy, z perspektywy obecnych czasów bardzo śmiałych. Większość z nas kojarzy przede wszystkim miłość grecką, czyli nic innego, jak seks analny. Jednak coraz więcej osób odkrywa też uroki specyficznych pieszczot. Wśród nich zaś można wyróżnić masaż grecki.

Co to jest i na czym polega taki masaż? Jak się go wykonuje poprawnie? Jeśli jesteś ciekaw tego rodzaju pieszczoty, chcesz odkryć zupełnie nowe doznania – zapoznaj się z tym artykułem. Dzięki zawartym w nim informacjom niewykluczone, że przeżyjesz chwile, o jakich wcześniej nawet nie marzyłeś. Wystarczy trochę odwagi i gotowość do odkrywania swojej seksualności.

Czym jest masaż grecki?

Jak być może już się spodziewasz, to nic innego, jak masaż prostaty, który odbywa się przede wszystkim przez odbyt. Stymulowanie gruczołu krokowego można wykonać samodzielnie, jak i z pomocą drugiej połówki. Nie sprawia on trudności, ale wymaga odpowiednich przygotowań.

Gruczoł krokowy (prostata) – dlaczego warto ją masować?

Nim dowiesz się więcej o samym masażu greckim, powinieneś poznać lepiej prostatę. To prawdopodobnie jedna z najbardziej newralgicznych części Twojego ciała. Odpowiada m.in. za produkcję plemników, a od jej sprawności zależy też Twoja erekcja. Jak więc widzisz, gruczoł krokowy ma wpływ na sprawność seksualną mężczyzn. Niestety, prostata wykazuje sporą podatność na różne dolegliwości. Dotyczą one w szczególności dojrzałych mężczyzn. Przerosty, zapalenie gruczołu krokowego, a także rak prostaty – to tylko niektóre z przypadłości, z jakimi muszą zmagać się panowie.

Na szczęście jednak wystarczy odpowiednie dbanie o nią, by znacznie zmniejszyć ryzyko wystąpienia takich problemów. Nie chodzi naturalnie tylko o zdrową dietę, codzienną dawkę ruchu, profilaktykę oraz zrezygnowanie z używek (a przynajmniej ich ograniczenie). Wskazuje się, że dzięki odpowiedniej aktywności seksualnej, dającej 5 orgazmów w tygodniu, ryzyko zapadnięcia na choroby gruczołu krokowego spada nawet o połowę! Dodatkowo stymulowanie prostaty gwarantuje jej odpowiednie rozluźnienie. Tym samym wykonywanie masażu greckiego ma wymiar zarówno rozrywkowy, jak i prozdrowotny! Nawet sami specjaliści zaczęli polecać tę formę aktywności erotycznej jako element profilaktyki zdrowia.

Czemu natomiast stymulacja tego miejsca przynosi tak dużo przyjemności? Gruczoł krokowy jest mocno unerwionym punktem. Znajduje się w nim tak wiele zakończeń nerwowych, że potocznie zaczęto go nazywać nawet męskim punktem G! Jak więc się spodziewasz, jego stymulowanie może dać naprawdę silne orgazmy, np. podczas tzw. dojenia prostaty.

Masaż prostaty – samodzielny czy z partnerką?

Wielu panów, którzy rozważają takie zabawy, z pewnością zastanawia się, czy mogą robić taki masaż sami, czy lepiej zostawić to partnerkom. Nic dziwnego – pieszczoty analne dla mężczyzn wciąż stanowią rodzaj tabu. Krępują się i obawiają się ich, w szczególności ze względu na potencjalną krytyczną ocenę ze strony drugiej połówki. W szczególności boją się, że to mogłoby zachwiać ich męskością. Tymczasem zabawa ta stoi otworem zarówno przed hetero-, jak i homoseksualistami!

Na początek jednak warto spróbować stymulowania prostaty, wykonując masaz samodzielnie. Prywatność w takiej chwili ułatwi zrelaksowanie się, a w szczególności – wspomoże rozluźnienie mięśni odbytu. Bez tego zaś nie ma nawet co próbować penetracji, gdyż można doprowadzić tylko do mało przyjemnych urazów.

Wykonywanie masażu prostaty jest o tyle korzystne, że pozwala zgłębiać przyjemność z niego płynącą samodzielnie. Mężczyzna, który dokonuje stymulacji, sam określa tempo, a także siłę nacisku, jaki sprawia mu przyjemność. Mówiąc prościej, biorąc sprawę w swoje ręce, łatwiej będzie Ci zdecydować, czy faktycznie zabawa ta dostarcza rozrywki, jaka Cię interesuje.

Z czasem, gdy pozna się lepiej ten rodzaj pieszczoty i nauczy się czerpania radości z masowania gruczołu krokowego, można włączyć do tej zabawy swoją partnerkę. Ważna jednak pozostaje atmosfera zrozumienia, jak i brak pośpiechu. Jeśli masaż wykonywany jest przez drugą stronę, warto połączyć to z grą wstępną, pomagającą rozluźnić się przed penetracją.

Jak prawidłowo wykonać masaż grecki?

Jak przed każdymi zabawami analnymi, należy wpierw się wypróżnić. Jeśli chcesz mieć pewność, że nie będzie potencjalnych „niespodzianek”, wykonaj lewatywę. Koniecznie trzeba też obciąć paznokcie, jak i dokładnie umyć dłonie (niezależnie, czy wykonuje się masaż samodzielnie, czy będzie go robić druga połówka). Dla zmniejszenia ryzyka pojawienia się urazów można zastosować rękawicę lateksową lub prezerwatywę. To nie wszystko – przyda się również lubrykant. Odbyt bowiem samodzielnie się nie nawilża, dlatego potrzebny będzie żel. Pomoże on uniknąć nieprzyjemnych otarć.

Wykonujesz masaż sam? W takim razie połóż się na plecach i podkurcz nogi. Nie oszczędzaj sobie dotyku – głaszcz wnętrza swoich ud, masuj pośladki, uciskaj też krocze – punkt między jądrami a odbytem. Następnie przejdź do stymulowania zewnętrznej części odbytu. Gdy poczujesz się już rozluźniony, powoli zacznij wpychać palec do środka. Pozwól, by Twój zwieracz się do niego przyzwyczaił i nie spiesz się. Gdy będziesz czuł się już komfortowo, zacznij wykonywać palcem ruchy przywołujące. Pamiętaj, że powinien się on zaginać w kierunku Twoich jąder – tam bowiem znajduje się prostata. To niewielki „guziczek”, którego masowanie przynosi dużo przyjemności. Ponadto masaż da się wykonać, kiedy kucasz – mięśnie odbytu wówczas łatwiej się rozluźniają. Na dłuższą metę jednak wytrzymanie w tej pozycji bywa trudne.

Jeśli natomiast zdecydowaliście się na wspólny masaż, na początek najwygodniejsza będzie pozycja na boku. Partnerka powinna skupić się na pieszczotach dolnej części pleców, pośladków, ud, w końcu zewnętrznej strony odbytu. Może też wykonać masaż gruczołu krokowego od zewnątrz, właśnie pośrodku krocza. Kolejne kroki wyglądają dokładnie tak samo.

Masaż przy użyciu masażera

Przyjemne stymulowanie palcem nie jest jedynym wyjściem. Coraz większą popularnością cieszą się masażery prostaty. Urządzenia te działają na podobnej zasadzie, co wibratory. Wybiera się odpowiednie programy i intensywność drgań. Anatomicznie jednak dostosowane są do tego, aby rozpieszczać najwrażliwsze miejsce w ciele mężczyzny.

Jak używać masażera? To proste, choć wymaga nieco ostrożności. Najpierw warto wykonać taki sam masaż zewnętrznej strony odbytnicy jak wcześniej. Można również włożyć palec w odbyt, by zwieracze miały okazję przyzwyczaić się do ciała obcego. Później należy ostrożnie wciskać urządzenie w odbytnicę. Do tego oczywiście potrzebny jest odpowiedni lubrykant. Jeśli masażer powleczono silikonem medycznym – lepiej sięgnąć po preparat na bazie wody (silikonowy bowiem uszkadza taką powłokę).

Nawet nawilżone urządzenie trzeba wkładać ostrożnie. Każdy ból bowiem może skutkować mocniejszym zaciśnięciem się zwieracza, a niekontrolowany ruch – potencjalnym urazem. Kiedy już gadżet zostanie umieszczony na swoim miejscu – wystarczy włączyć wibracje. Po zakończeniu zabawy należy wykonać wszystkie kroki w odwrotną stronę. To gwarantuje bezpieczne użytkowanie.

Masaż grecki – nowy wymiar męskiej rozkoszy ze zdrowiem w tle

Jak więc sam widzisz – masaż grecki to zabawa, która prawdopodobnie przyniesie Ci mnóstwo przyjemności. Choć wymaga przełamania się, głównie psychicznego, to silne bodźce płynące ze stymulacji prostaty wynagradzają wszystko. Tym bardziej że całą zabawę możesz wykonać sam, bez udziału innych osób. Dzięki temu łatwiej się zrelaksujesz i określisz, czy ten rodzaj rozrywki przeznaczony jest dla Ciebie. Nic nie stoi również na przeszkodzie, byś samodzielnie korzystał z masażera. Stosując go, wzniesiesz się na nowe poziomy rozkoszy.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *