Masażer prostaty – jak go używać?

W przypadku mężczyzn takim punktem G gwarantującym ogromną satysfakcję przy prawidłowej stymulacji jest prostata. Gruczoł krokowy to niezwykle istotny w funkcjonowaniu męskiego organizmu organ, szczególnie w zakresie jego seksualności. Odpowiednia stymulacja zaś gwarantuje zdrowie nie tylko seksualne. Masowanie tego obszaru bowiem może zapobiegać także stanom zapalnym. O tym, jak wykonać prawidłowy masaż prostaty pisaliśmy szerzej w jednym z wcześniejszych artykułów (https://intymnosc.pl/klub/jak-dobrze-wykonac-masaz-prostaty/).

Największy problem jednak nie stanowi sama pieszczota, a przełamanie się, aby jej spróbować. Tymczasem istnieje wiele przesłanek, które powinny zachęcić do takich zabaw i chodzi tu nie tylko o rozrywkę, ale i kwestie zdrowotne. Kiedy natomiast już raz się skosztuje przyjemności, jaka płynie ze stymulacji prostaty, warto sięgnąć po masażer. W tym wpisie dowiesz się więcej właśnie o tym, jak poprawnie go stosować. Chcesz wiedzieć więcej? W takim razie zapraszamy do lektury!

Bardzo ważne jest przygotowanie

Ile razy w życiu mężczyzny zdarza się, że ktoś wkłada mu choćby palec w odbyt? Rzadko. „Bliższy kontakt” jego odbytnicy z ciałem obcym najczęściej wynika z badań lekarskich per rectum, w tym kolonoskopii. Nawet jeśli myślą, czy jakkolwiek wyobrażają sobie stymulację tej strefy (więc i prostaty), to wstydzą się przyznać, obawiając się pochopnej oceny ich osoby. Partnerka, która chce swojemu towarzyszowi życia sprawić przyjemność, może sama zaproponować takie pieszczoty.

Z drugiej strony silna blokada psychiczna u panów często powoduje, że penetracja jest bolesna. Dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie się do całej zabawy. Nie chodzi w końcu o to, by komuś zrobić krzywdę i spowodować traumę na całe życie, a raczej podarować odrobinę rozkoszy w odmiennym wydaniu.

Jak więc należy się przygotować do zastosowania masażera prostaty? Aby wszystko przebiegło bez komplikacji czy nieprzyjemnych sytuacji, warto przeprowadzić pewną grę wstępną. Jak ona wygląda?

Masaż prostaty przed zastosowaniem masażera

Nim użyje się urządzenia, najpierw należy przygotować mężczyznę do tego rodzaju pieszczoty. Tym bardziej, jeśli jest to jego pierwszy raz. Zasadniczo zaleca się, aby na każdym etapie (zarówno gry wstępnej, jak i później) wszystkim zajmowała się druga osoba. Samemu zainteresowanemu trudno by było wykonać rozgrzewkę, jak i włożyć masażer, by wymasować prostatę. Mężczyzna w pewnym zakresie jednak może samodzielnie zacząć szykować się na tego typu zabawę – wkładając palec w odbytnicę. Trzeba jednak pamiętać o tym, by był on pokryty specjalnym lubrykantem. Najprawdopodobniej wtedy się zaskoczy, gdyż skutkiem będzie… erekcja.

Przed pójściem do łóżka warto wykonać jeszcze delikatną lewatywę. Używa się do niej albo słuchawki prysznicowej, albo specjalnej gruszki przeznaczonej do tego celu. To pozwoli uniknąć ewentualnych wypadków z nieczystościami. Kiedy już ten punkt za Wami – pora w końcu iść do łóżka.

Sama sypialnia powinna sprzyjać relaksowi. Świece, kadzidełka, zaciemnione okna, minimum świateł i przyjemna muzyka. Innymi słowy, wszystko to, co sprzyja relaksowi. Partner kładzie się na plecach z rozszerzonymi, lekko uniesionymi nogami (podparcie na stopach, w kolanach zgięcie mniej więcej 90-100 stopni). Partnerka układa się wówczas między jego udami. Na dłoni powinna mieć rękawiczkę lateksową, zwilżoną specjalnym żelem analnym. Dzięki temu ręka zyskuje odpowiedni poślizg.

Nim jednak zacznie masować samą odbytnicę, musi najpierw rozpieścić jego krocze, a dokładnie mówiąc punkt między jądrami a odbytem. Masaż należy wykonywać delikatnymi, okrężnymi ruchami opuszek palców. Skóra powinna przesuwać się po tkance, która znajduje się pod nią. Dopiero po takiej rozgrzewce można spróbować włożyć palec do odbytu. Co ważne – należy pamiętać, że wykluczone są długie, a tym bardziej ostre paznokcie. Najpewniej wywoła to nie tylko dyskomfort, ale najzwyczajniej zagraża dokuczliwymi podrażnieniami tej wrażliwej strefy.

Ruchy w odbytnicy powinny być okrężne i powolne. Dzięki temu mięśnie są rozgrzewane i stopniowo rozszerzane. Kiedy zaś palec znajdzie się w całości w odbycie, masaż zmienia swój bieg – należy wykonywać takie ruchy, jakby się kogoś przywoływało do siebie.

Rozpoznawanie prostaty – jak to zrobić?

Palec w takiej sytuacji powinien być maksymalnie blisko gruczołu krokowego. Pytanie jednak, jak znaleźć prostatę? Wiadomo, w którym kierunku sięgać palcem (w stronę jąder), ale jak rozpoznać ją pod palcem? Gruczoł ten stanowi charakterystyczne zgrubienie. W dotyku przypomina nieco chrząstkę. Natomiast w zależności od wieku, jego wielkość bywa różna. U młodych mężczyzn najczęściej nie przekracza ona rozmiarów orzecha włoskiego. Jednak u dojrzałych panów może osiągnąć nawet rozmiary piłki tenisowej. Dlatego zdecydowanie łatwiej odnaleźć ją u tych drugich. W każdym razie – po odnalezieniu prostaty, nie powinno wyjmować się palca.

Kiedy gadżet wchodzi do akcji?

To jest właśnie ten moment, kiedy stosuje się masażery. Mięśnie odbytnicy powinny być odpowiednio rozluźnione, aby zmieścić urządzenie w środku. Ono także musi zostać należycie nawilżone. Warto pamiętać, że nim zastosuje się pełnowymiarowy gadżet, pozostają w zanadrzu jeszcze mniejsze warianty, które pomagają się wdrożyć w te pieszczoty, a przy kolejnym razie można wykorzystać akcesorium o standardowych wymiarach.

Jak właściwie wygląda taka zabawka? Każda z nich kształtem przypomina nieco zakrzywiony do góry palec. Są proste modele jak na przykład masażer prostaty Lelo Bob z wygodnym kółeczkiem u podstawy. Dla tych, którzy lubią mocniejsze doznania, doskonałą propozycję stanowi Nexus G-Play Large. Jednak prawdziwym hi-tech sprzętem do rozpieszczania męskiego punktu G jest Nexus Vibro, wykorzystujący technologię micro-chipową. Każdy z nich oferuje różne wrażenia, dlatego warto sprawdzić opinie innych kupujących.

Niezależnie od wybranego produktu, wprowadzenie masażera może wymagać pewnej wprawy. Dlatego należy robić to ostrożnie i delikatnie, aby nie uszkodzić wrażliwych tkanek, znajdujących się w obrębie odbytnicy, a tym samym – nie narazić partnera na ból. Trzeba pamiętać, że w momencie wkładania gadżetu wibracje powinny być wyłączone.

Jak głęboko zaś włożyć urządzenie? Wszystko zależy od rodzaju. Na pewno jednak powinien wystawać panel sterowania, aby można było bez problemu włączać i wyłączać wibracje. Te zaś uruchamia się w momencie, gdy gadżet jest już na swoim miejscu. Do dyspozycji zaś są różne programy. Wiele masażerów prostaty oferuje drżenia pulsacyjne, przypominające ruchy frykcyjne, gwarantując naprawdę intensywne doznania.

Jak natomiast korzystać z tej zabawki, aby odnieść maksimum korzyści? Przede wszystkim warto zwracać uwagę na to, czy w czasie masażu przebija się charakterystyczne zgrubienie pod skórą na kroczu. Należy też słuchać partnera – wszak to on wszystko czuje i jego odczucia są najistotniejszymi drogowskazami. Z czasem najpewniej dojdzie się do takiej wprawy, by podczas stymulacji gruczołu krokowego, rozpieścić również jego jądra i członek. To dzięki takiej kombinacji mężczyzna może osiągnąć orgazm życia.

Po wszystkim – zadbaj o higienę

Warto wiedzieć, że nawet mimo przeprowadzenia lewatywy, mogą zdarzyć się resztki nieczystości. W takiej sytuacji należy po prostu mieć przy sobie mokre chusteczki i wytrzeć zabrudzenie. Samo wyjmowanie masażera powinno być bardzo ostrożne. To moment po orgazmie, kiedy stopniowo wraca czucie w całym tym obszarze, więc mężczyzna może być wyjątkowo wyczulony na ból. Należy też pamiętać, że w tym czasie urządzenie powinno być wyłączone.

Kiedy już się go wyciągnie, trzeba go od razu umyć pod bieżącą wodą. Jeśli produkt nie jest wodoszczelny, należy uważać, by nie zalać elektroniki. W pozostałych przypadkach nie należy się o to obawiać. Po dokładnym wyczyszczeniu pora na specjalny płyn antybakteryjny, przeznaczony do gadżetów erotycznych. Wystarczy nim spryskać zabawkę i schować do plastikowego worka. O czym warto pamiętać? Trzeba zastosować preparat jeszcze tuż przed kolejnym użyciem.

Masaż prostaty – jest się czego bać?

Jeśli masz otwarty umysł na zabawy seksualne, zdecydowanie powinieneś spróbować, co oferuje ten gadżet. Z pewnością będziesz bardzo zadowolony z jego możliwości. Możesz też przejrzeć inne wibratory analne i wybrać ten sprzęt, który najbardziej Ci odpowiada.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *