Czy mięśnie Kegla można zwęzić tylko laserowo? Zobacz wszystkie sposoby na ich wzmocnienie!

sex shop online

Choć nie mówi się o nich często, mięśnie dna miednicy (MDM) stanowią bardzo istotną partię ludzkiego ciała, a w szczególności – kobiecego. Odpowiedzialne za utrzymanie wnętrzności, jak i prawidłową pracę poszczególnych narządów (w tym m.in. pęcherza i cewki moczowej), odgrywają ogromną rolę we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Narażone są jednak na wiele obciążeń, jakie skutecznie je osłabiają, szczególnie jeśli wcześniej nie były wzmocnione. Rezultaty ich zwiotczenia są zauważalne pod postacią określonych dolegliwości (w tym nietrzymania moczu), jak i mniejszej satysfakcji z seksu.

Istnieją jednak sposoby, pozwalające je odbudować. Czasem konieczny okazuje się zabieg, lecz w wielu przypadkach wystarczą odpowiednie ćwiczenia. Chcesz dowiedzieć się więcej, jak można wzmocnić mięśnie dna miednicy? Przeczytaj poniższy artykuł!

Kiedy mięśnie dna miednicy ulegają zwiotczeniu?

W przypadku kobiet najczęstszą przyczyną zwiotczenia mięśni Kegla jest ciąża. Z racji faktu, że macica rozrasta się na tyle, by zapewnić rozwijającemu się płodowi odpowiednią ilość miejsca, w jamie brzusznej wzrasta ciśnienie. Cierpią na tym dwie ważne partie mięśni – poprzeczny brzucha (często dochodzi do rozejścia się tzw. kresy białej) i Kegla.

Ciąża jednak nie stanowi jedynej przyczyny ich osłabienia. Wśród powodów wyróżnia się m.in.:

  • treningi z dużym obciążeniem,
  • ciężką pracę fizyczną,
  • wiek,
  • zaparcia,
  • nadwagę i otyłość.

Istnieje więc szereg przyczyn, przez które, w mniejszym lub większym stopniu, mięśnie dna miednicy mogą ulec zwiotczeniu. Właśnie dlatego tak ważna jest praca nad nimi, nim do tego dojdzie. Czasem jednak nawet i to nie wystarcza. Wówczas trzeba podjąć bardziej radykalne środki.

Rewitalizacja narządów intymnych – czym jest?

Zabieg ten należy do usług medycyny estetycznej. Wykonuje się go z użyciem lasera (dawniej zwężano pochwę metodą tradycyjną – za pomocą skalpela, co było bardziej skomplikowane). Co ciekawe – stosuje się go nie tylko przy zwiotczeniu mięśni Kegla, ale i przy np. suchości pochwy.

Należy podkreślić, że podczas tego zabiegu lekarz nie wzmacnia tej partii ciała, a tylko wykorzystuje laser, aby mięśnie same dążyły pod jego wpływem do regeneracji. Skumulowana wiązka światła powoduje, że zaczynają się one kurczyć tak, jak powinny. Rezultaty widać najczęściej już po miesiącu, więc szybko. Dodatkowo zabieg nie wymaga wysiłku, co stanowi niemały atut.

Na czym polega obkurczanie pochwy?

Najprościej ujmując – laser, w krótkim czasie, ogrzewa mięśnie dna miednicy do wysokiej temperatury. Wskutek tego działania następuje obkurczenie ich oraz włókien kolagenowych. Ponadto organizm jest stymulowany do produkcji tych drugich. W efekcie dochodzi do zwężenia ścianek pochwy.

Jakie są przeciwwskazania dla takiego zabiegu?

Nie ma ich wielu. Zabieg nie wymaga ani znieczulenia, ani nie wywiera większego wpływu na funkcjonowanie organizmu. Na pewno nie powinien być przeprowadzany, gdy pacjentka zmaga się z infekcjami intymnymi! W zdecydowanej większości przypadków jednak nie ma żadnych przeciwwskazań, jakie mogłyby wykluczyć jego wykonanie.

Czy są inne sposoby, pozwalające wzmocnić i skurczyć mięśnie Kegla?

Wygląda na to, że to najlepsza opcja! Prawda? Niezupełnie. Trzeba wziąć pod uwagę jeszcze pewne wady tego nowoczesnego i pod wieloma względami skutecznego zabiegu. Pierwsza to cena. Koszt przeprowadzenia rewitalizacji narządów intymnych to około 3-4 tysięcy złotych – za jeden zabieg. Nie każdy więc może wydać tyle jednorazowo, choć wiele centrów medycyny estetycznej proponuje przyjazne raty.

Druga wada to fakt, że zabieg ten należy powtarzać. Jak często? Co najmniej co 2 lata. Tyle bowiem utrzymują się jego rezultaty. Co więcej – lekarze sami zalecają ćwiczenia mięśni Kegla, aby utrzymać efekty jak najdłużej.

Jeśli nie w smak Ci wydawać jednorazowo około czterech tysięcy złotych – istnieją też inne rozwiązania. Determinacja i sumienność bowiem mogą zapewnić niesamowite rezultaty. Chcesz się o tym przekonać? Poznaj zatem metody, jakie pozwolą Ci popracować nad mięśniami dna miednicy – także wtedy, gdy są jeszcze zupełnie zdrowe!

Treningi mięśni Kegla, które wykonasz sama

Mięśnie dna miednicy swoją obiegową nazwę wzięły od Arnolda Kegla – amerykańskiego ginekologa, który opracował rehabilitację i ćwiczenia tej partii ciała. Sięgnął on do zabiegów, jakie wykorzystywały… gejsze. Dzisiaj stanowią one podstawę w dbaniu o dno miednicy. A jak wyglądają?

W zasadzie możesz je wykonywać w dowolnym miejscu i czasie. Polegają bowiem na rytmicznym zaciskaniu i rozluźnianiu mięśni Kegla. A jak je kurczyć? Wyobraź sobie, że chcesz wytrzymać mocne parcie na pęcherz. Właśnie wtedy zaczynają one pracować. Łatwo sprawdzisz to np. podczas oddawania moczu. Spróbuj wstrzymać stróżkę, gdy korzystasz z toalety. Jeśli uda Ci się przerwać – już wiesz, że to efekt działania właśnie tych mięśni. Tylko nie myśl o trenowaniu co wyjście do toalety, bo możesz nabawić się w ten sposób infekcji dróg moczowych.

Zamiast tego wybierz inny, dowolny moment. Bylebyś robiła to świadomie (przy okazji zaproś do tego swoją drugą połówkę – mężczyznom również się to przydaje!). Pamiętaj, że skupiasz się wyłącznie na mięśniach dna miednicy – pośladki i uda powinny być rozluźnione. Istotny jest też rytm oddychania, skoordynowany ze skurczami i rozluźnianiem tych mięśni. Zaciskaj je przy wydechu i rozluźniaj, gdy wykonujesz wdech.

Ćwicz najlepiej kilka razy dziennie, wykonując około 5-10 powtórzeń. Później próbuj spinać je na dłużej, nawet na minutę. Nie rób tego gwałtownie. Zarówno spięcie, jak i odpuszczenie powinno przebiegać płynnie i powoli. Pamiętaj, że jeśli zaciskasz je na dłużej, używaj umiarkowanej siły. Większą możesz zastosować przy seriach krótkich, około 2-sekundowych skurczy.

Kulki gejszy – doskonała metoda na trening mięśni dna miednicy!

Jeśli chcesz ćwiczyć bardziej świadomie tę wrażliwą partię ciała – sięgnij też po kulki gejszy. Są to gadżety erotyczne, które pomagają silniej wpływać na MDM, powodując ich skurcze przy samym ruchu. Jak sama nazwa wskazuje, to dwie połączone są sznurkiem kulki. Wewnątrz zamknięte są jeszcze mniejsze kuleczki, poruszające się i grzechoczące przy każdym ruchu, wywołując w ten sposób wibracje. Te zaś sprawiają, że mięśnie Kegla zaczynają się kurczyć i pracować.

W sprzedaży, np. w ofercie przygotowanej przez nasz sex shop online, znajdziesz też ich elektryczną wersję. Dobry przykład stanowią np. Feelztoys Remote Controlled Motion Love Balls Twisty. Zamiast wewnętrznych kuleczek mają silniczki, wywołujące skurcze pochwy, a dodatkowo… często prowadzące do orgazmu. Jest to więc gadżet erotyczny 2w1 – kulki gejszy i wibrator.

Jak jednak pracować z tradycyjnymi kulkami? Wiesz już, że kluczem są wibracje, jakie wywołują wewnętrzne kuleczki. Do tego jednak potrzeba ruchu. Dlatego, korzystając z klasycznego modelu, powinnaś się ruszać. Nie muszą być to jakieś specjalne ćwiczenia – chodzenie po mieszkaniu, sprzątanie, wyjście do sklepu… każda okazja jest dobra! Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzić ani na początku, ani później. Spróbuj najpierw kilkuminutowych treningów i zobacz, jak się te kulki sprawdzają w Twoim przypadku.

Zabawa z wibratorami – to na pewno pomoże!

Czy wiesz, że wibratory mogą pomóc w treningu mięśni Kegla? Nie tylko dają mnóstwo przyjemności, ale i, drżąc, wywołują silniejsze skurcze. Możesz też bardziej świadomie z nimi pracować, zaciskając pochwę na nich. Korzystając więc ze swojego „wibrującego przyjaciela”, sprawdzisz np. swoje postępy. Do tego zadania najlepiej wybrać jakiś prosty model jak np. B Swish – Bgood Classic. Dzięki temu trafniej ocenisz swoje postępy!

W naszej drogerii znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz

Mięśnie dna miednicy są istotną częścią ciała każdego człowieka, w tym głównie kobiet. Dlatego trzeba dbać przede wszystkim o profilaktykę i stosowny trening. Szczególnie jeśli jesteś narażona na obciążenia, czy to z powodu treningów z ciężarami, czy pracy fizycznej. Zabiegi, choć skuteczne i wymagające „jedynie” wyłożenia odpowiedniej sumy, w wielu przypadkach mogą być ostatecznością. Zawsze warto najpierw sięgnąć po specjalne ćwiczenia i gadżety erotyczne, jakie pomogą wzmocnić lub przywrócić właściwy stan MDM.

W naszym sex shopie online znajdziesz wszystko, co będzie do tego niezbędne. Przy okazji możesz zaopatrzyć się też np. w olejki do masażu i uczynić z treningu mięśni Kegla wspólną zabawę z partnerem. Masaż, później ćwiczenia z wibratorem… brzmi intrygująco? Zajrzyj więc do naszej oferty już teraz!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *