Problemy z erekcją w młodym wieku – przyczyny i sposoby radzenia sobie z nimi

Problemy z erekcją w młodym wieku – przyczyny i sposoby radzenia sobie z nimi
Bardzo często problemy z utrzymaniem erekcji kojarzą się z dojrzałymi mężczyznami. Ot życie – wiek, niektóre choroby starcze, a także leki, mogące obniżać libido czy sprawność seksualną. Natomiast odrzuca się niemal zupełnie fakt, że krótki wzwód przytrafia się również w młodym wieku, przez co dolegliwość ta staje się jeszcze bardziej dotkliwa.

Prawda jest taka, że słaba erekcja nie zna bariery lat, a jej przyczyny mogą mieć najróżniejszą naturę. Największy problem leży w tym, że młodzi mężczyźni rzadko kiedy chcą skorzystać z pomocy, gdyż czują związany z tym wstyd, a przecież poszukiwanie wsparcia w takiej sytuacji oznaczałoby przyznanie się do porażki. Im dłużej jednak będzie się zwlekało, tym gorzej – dla życia erotycznego, kondycji psychicznej, jak i całego związku (jeśli w takim się pozostaje).

Pora przełamać to tabu i porozmawiać otwarcie o tym, że kłopoty z erekcją mogą przytrafić się każdemu. Co więcej – często są efektem dużo cięższych dolegliwości, dlatego tym ważniejsze jest podjęcie odpowiednich działań. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o tym, skąd się biorą problemy z potencją w młodym wieku, to w tym artykule poznasz najważniejsze informacje na ten temat. Dodatkowo – dowiesz się również, co możesz zrobić, aby temu zaradzić. Niezależnie od tego, czy sam zmagasz się z podobnymi dolegliwościami, czy nie – przeczytaj ten poradnik! Niewykluczone, że pomoże Ci on podjąć działania profilaktyczne.

Czym jest potencja?

Nim o braku potencji i problemach ze wzwodem, najpierw warto zdefiniować, czym dokładnie ona jest. Otóż specjaliści tym określeniem nazywają zdolność do podjęcia prawidłowego i kompletnego stosunku seksualnego – czyli cały seks odbywa się od początku do końca. Przy dobrej potencji mężczyzna od chwili wzrostu podniecenia jest w stanie osiągnąć satysfakcjonujący wzwód, utrzymać go w czasie zbliżenia i wytrzymać aż do momentu kulminacyjnego.

Kiedy mówimy o zaburzeniach erekcji?

O kłopotach mówimy w momencie, gdy przyrodzenie nie zyskuje odpowiedniej sztywności lub mężczyzna nie może osiągnąć czy utrzymać erekcji na satysfakcjonującym poziomie, pozwalającym odbyć stosunek seksualny. To efekt tego, że do prącia nie dociera wystarczająca ilość krwi. Szacuje się, że nawet 1,5 miliona mężczyzn w Polsce ma z tym kłopot. Sęk w tym, że mowa tutaj o przypadkach, które zostały potwierdzone. Ilu zaś ukrywa się ze swoim problemem? Niewykluczone, że bardzo wielu, szczególnie panów poniżej 40. roku życia.

Jakie są skutki niemożności osiągnięcia satysfakcjonującego wzwodu?

Dla mężczyzn w młodym wieku, ale i dojrzałych, sprawność seksualna stanowi ważny wyznacznik ich męskości. W przypadku zaburzeń, szczególnie pod postacią braku wzwodu, nie tylko spada zdolność do odbywania stosunków, ale przede wszystkim cierpi kondycja psychiczna. Młodzi panowie borykający się z tym kłopotem często przeżywają liczne frustracje, a także obniża się ich samoocena. To zaś przekłada się na jakość życia w ogóle. Dlatego tak ważne jest zbadanie przyczyn i zwalczenie ich.

Co może powodować brak erekcji u młodych mężczyzn?

Większość z nich borykają się z różnymi problemami, głównie natury psychicznej. Chłopcy wchodzący w dorosły wiek, przeżywając swoją inicjację seksualną, najczęściej zmagają się z burzą hormonów i emocji, które niekiedy skutkują słabą erekcją. Wpływa na to brak doświadczenia, a także odpowiedniej edukacji. Z czasem jednak problem ten może minąć, o ile mężczyzna nie dozna traumy związanej z „pierwszym razem”.

Ta zaś wynika z najróżniejszych sytuacji. Negatywna ocena wystawiona przez partnerkę w czasie pierwszego zbliżenia mocno podważa pewność siebie młodego mężczyzny. Tym bardziej że w środowisku młodzieżowym często ta opinia rozprzestrzenia się lotem błyskawicy. Z drugiej strony traumatycznym przeżyciem jest też molestowanie seksualne – jeśli chłopak padł ofiarą takich czynów, może mieć kłopot z erekcją zarówno w młodym, jak i późniejszym wieku.

U tych, którzy inicjację seksualną mają dawno za sobą, czasem pojawiają się inne problemy natury psychicznej. Kompleksy w związku z rozmiarem penisa, stres wynikający z pracy, obowiązków domowych, a także z burzliwych relacji z drugą połówką – to czynniki rzutujące na zdolności seksualne i wywołujące problemy z osiągnięciem czy utrzymaniem wzwodu. Częste zmiany partnerek wywierają również silną presję „sprawdzania się” jako samiec, co ma niebagatelne znaczenie dla możliwości mężczyzn w młodym wieku. Ostatecznie – przyczyną słabej erekcji bywa depresja.

Poza psychicznymi przesłankami istnieje szereg innych powodów, przez które dolegliwość ta może dotykać młodego mężczyznę. Na pewno duże znaczenie ma nieprawidłowy styl życia – niewłaściwa dieta, stosowanie używek, brak ruchu i snu – to wszystko niemal dosłownie zabija potencję, obniżając też libido. Nie należy również wykluczać poważniejszych przyczyn, wynikających ze złego stanu zdrowia. Wśród chorób wywołujących kłopot z utrzymaniem erekcji wymienia się:

  • cukrzycę,
  • nadciśnienie,
  • hipogonadyzm (niewystarczająca produkcja hormonów płciowych),
  • stwardnienie rozsiane,
  • otyłość

i wiele innych. Ostatecznie wśród powodów natury fizjologicznej znajdują się nieprawidłowości w budowie penisa, w tym załupek, stulejka czy nadmierne skrzywienie prącia.

Jak sobie poradzić z impotencją w młodym wieku?

Jeśli Twój tryb życia odbiega daleko od zdrowych zasad – pora to zmienić. Odstaw alkohol, rzuć papierosy, a o innych, twardych używkach zupełnie zapomnij. Zacznij się żywić tak, aby Twoja dieta była pełnowartościowa. Włącz też do codzienności trochę ruchu – nawet półgodzinny trening może zmienić naprawdę wiele!

Zawsze pozostaje opcja sięgnięcia po sprawdzone suplementy diety, jakie znajdziesz w ofercie naszej drogerii erotycznej. Poniżej zapoznasz się z najskuteczniejszymi środkami, jakie są dostępne na rynku. Jeśli zmienisz styl życia i dodasz te preparaty – uzyskasz dużo lepsze efekty, niż oczekiwałeś!

Tabletki EroTabs

Jednym z najczęściej wybieranych produktów jest EroTabs. To doraźny preparat, który zażywasz na 30 minut przed stosunkiem. Maksymalne korzyści osiągasz po 60 minutach, a efekt utrzymuje się nawet do 24 godzin! To oznacza, że przez ten czas zyskujesz dużą zdolność do zbliżeń seksualnych. Co więcej, regeneracyjne działanie na układ nerwowy pozwoli Ci kilkukrotnie odbyć stosunek w ciągu jednej nocy! Dobry wybór w tej klasie stanowią również pigułki EroMen dostępne w opakowaniach po jednej sztuce.

Potency Therapy

Jeśli zależy Ci na trwałych efektach, dzięki którym nie tylko zyskasz bardziej satysfakcjonującą erekcję, powinieneś sięgnąć po Potency Therapy. Dostępne są w opakowaniu po 60 tabletek, więc otrzymujesz preparat na nawet dwumiesięczną kurację (zażywasz rano 1-2 tabletki). Już po 5 dniach od rozpoczęcia terapii zauważysz realne skutki i szybko zapomnisz o problemach z potencją. Wszystko zaś przez siłę naturalnych składników, działających kompleksowo na Twoje zdrowie. Poprawi się nie tylko Twój wzwód, ale będziesz miał więcej energii na co dzień.

Power Man

To jeden z naszych bestsellerów, cieszący się dużą popularnością wśród klientów. Tabletki Power Man to połączenie naturalnych składników, wapnia i L-argininy, które znakomicie wpływają na potencję – nie tylko zwiększają dopływ krwi do prącia, gwarantując odpowiednie rozszerzenie ciał jamistych, ale i wzmacniają produkcję męskich hormonów płciowych. Zażywasz 1 kapsułkę na 30 minut przed zbliżającym się stosunkiem – po tym czasie zyskujesz pełną zdolność do seksu.

Co natomiast w sytuacji, gdy te rozwiązania nie pomogły? W takim razie problem może być dużo poważniejszy. Dlatego w takim przypadku nie tyle warto, ile trzeba nawet udać się do lekarza, który ostatecznie stwierdzi, jakie są przyczyny braku satysfakcjonującej erekcji.

Partnerka a problem ze wzwodem

Warto pamiętać, że kiedy pojawiają się problemy z potencją w młodym wieku, to dotyczy to nie tylko samych mężczyzn, ale i ich partnerek. Panowie bowiem postrzegani są jako ci, którzy zawsze myślą o seksie i wykazują nieustanną gotowość do zbliżenia. W sytuacji, gdy tak nie jest, panie zaczynają szukać różnych przyczyn, często wyciągając zbyt daleko idące wnioski. Oskarżają swoich mężczyzn o zdradę, uważają, że stały się dla nich mało podniecające lub nawet… podejrzewają ich o homoseksualizm! Jeśli pojawia się problem braku wzwodu przy kobiecie, najważniejsza jest przede wszystkim szczera i otwarta rozmowa. Musisz pamiętać, że Twój mężczyzna, mając kłopot z potencją, może cierpieć ze względu na mocne zachwianie jego kondycji psychicznej. Potrzebuje zrozumienia i Twojego wsparcia. Razem zaś z pewnością pokonacie tę dolegliwość!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *