Seksualne operacje – skalpel w służbie intymności


Od czasów, gdy operacje plastyczne przestały służyć wyłącznie weteranom wojennym, którzy zmagali się z okaleczeniami po walkach, a zaczęto je wykorzystywać na „cywilnym rynku”, ta gałąź chirurgii mocno się rozwinęła, oferując ludziom szeroką gamę różnych rozwiązań. Dzisiaj operacje plastyczne są pewnym synonimem ludzkiej próżności, ale też pomocy wszystkim tym, którzy zmagają się różnymi wizualnymi defektami.
Efektem rozbudowy tej dziedziny medycyny estetycznej jest wzrost ilości różnych operacji, które mają za zadanie uczynić nas bardziej atrakcyjnymi dla potencjalnych partnerów seksualnych. Dzisiaj przyjrzyjmy się bliżej tym zabiegom, oceniając ich efekty, także te niepożądane.

Operacje na piersiach

Istnieje wiele zabiegów, którym się poddają przede wszystkim panie, które nie są zadowolone ze swojego biustu. Jakie natomiast możemy wyróżnić zabiegi?

Wszczepienie implantu

Kiedy słyszy się o operacjach plastycznych, to właśnie jedno z pierwszych skojarzeń – wstawienie sobie wkładów silikonowych w biust. Jednak to wszystko nie jest takie proste, jak się wydaje. Zabieg wszczepienia implantu biustu odbywa się w całkowitym znieczuleniu, a po wszystkim należy nosić specjalną, obciskającą odzież, która utrwala efekty i pomaga zrosnąć się ranom. Panie decydujące się na powiększenie piersi muszą też liczyć się z bliznami, jakie się wiążą z powiększeniem biustu. Niegdyś cięcia wykonywało się pod piersią, dzisiaj są dwie metody – albo wykonuje się nacięcie przy sutku, a implant jest wsadzany przez niewielki otwór, albo też metodą endoskopową, aż przez pępek.
Implanty starego typu należało również wymieniać, co było dodatkowym negatywnym rezultatem operacji powiększania piersi. Ponadto pierwsze wkłady silikonowe były również podejrzewane o działanie kancerogenne. Dzisiaj jednak wielu producentów stosuje specjalistyczny silikon medyczny, który nie reaguje z ciałem, nie dając negatywnych rezultatów.
Posiadanie protez piersi jednak może również się wiązać z innymi konsekwencjami. Pęknięcie implantu tu jeden z powodów, dla których należy dokonać jak najszybciej wymiany wkładu. Z drugiej strony wokół wsadu może wytworzyć się torebka włóknista, która napiera na protezę, deformując ją i powodując boleści. Istnieje również ryzyko odrzucenia wkładu przez organizm – wtedy jednak można zastosować powiększenie za pomocą własnej tkanki tłuszczowej.
Czy operacja powiększenia piersi jest wyrazem próżności? W wielu przypadkach – na pewno. Jednak często też jest nadzieją na lepsze samopoczucie dla wielu kobiet. Niektóre panie bowiem borykają się z niewielkim rozmiarem biustu, spotykając się często z mało wybrednymi komentarzami zarówno ze strony mężczyzn, jak i innych kobiet. Powiększenie biustu więc może być skutecznym sposobem na zwiększenie poczucia własnej wartości. Z drugiej strony implantacja biustu jest też istotna dla wielu „amazonek”. Panie po mastektomii często mają problem z zagubieniem swojej kobiecości. Dobranie anatomicznego w kształcie implantu pomaga im wrócić po operacji do jako takiej równowagi psychicznej.

Korekta asymetrii i zmniejszenie piersi

Obok powiększania biustu warto również wspomnieć o tym, że panie często decydują się na korekcję kształtu i symetrii. Ludzie z natury wolą to, co bardziej symetryczne, nie inaczej jest z piersiami. Choć naturalnie jedna pierś zawsze jest nieco większa od drugiej, to czasem te różnice są na tyle duże, że autentycznie zaburzają codzienne funkcjonowanie kobiety, powodując silny dyskomfort psychiczny. Operacja ta więc być jedynym ratunkiem dla pań, które są utrapione przez mało symetryczne piersi.
Nie tak częstym, jak powiększanie, ale też nierzadkim zabiegiem jest zmniejszanie piersi. Wiele pań jest zmuszonych do redukcji ich wielkości nie tylko ze względów estetycznych, ale również przez wzgląd na zdrowie. Jeśli właścicielka obfitego biustu jest filigranową kobietką, która ledwo utrzymuje się w pionie, wielkość biustu może negatywnie wpłynąć na jej kręgosłup, wykrzywiając go, ale też powodując różne zwyrodnienia.

Podniesienie piersi

Zwieńczeniem tematu biustów jest ich podniesienie. To względnie prosty zabieg, mający na celu uczynienie piersi optycznie bardziej jędrnymi. Najczęściej poddają się tej operacji kobiety w dojrzałym wieku, mamy, a także panie, które schodziły z dużej wagi. Dzięki redukcji ilości skóry, a także naciągnięciu jej, piersi uzyskują pożądany kształt, odzyskując właściwą pozycję. Lekarze również mogą poprawić ich kształt, dzięki czemu bez implantu mogą stać się bardziej koliste.

Powiększenie pośladków i implanty mięśniowe

O tym zabiegu mówi się, że bogaci, brazylijscy ojcowie refundują go swoim córkom, kiedy te osiągają pełnoletniość. Ile w tym prawdy? Ciężko powiedzieć. Jednak każdy wie, że latynoskie kobiety mają czym się pochwalić, jeśli chodzi o pupy. Dlatego też, oszczędzając sobie wielogodzinnych, wielotygodniowych nawet wysiłków na siłowni, wiele pań wybiera wszczepienie protez pośladków. Dzięki temu zyskują odpowiedni kształt, likwidując przy tym obwisłą skórę i inne niedoskonałości.
Podobnie jak w przypadku zabiegu powiększania piersi, może się to odbyć w dwojaki sposób – przez wszczepienie silikonowego implantu lub przeszczepienie tkanki tłuszczowej.
Czy warto poddawać się takiej operacji? Nie nam to oceniać – jednak dużo zdrowiej (m.in. bez ryzyka powikłań pooperacyjnych) jest po prostu trochę przemęczyć się, zastosować też specjalne kremy naturalne na ujędrnienie skóry i poprawienie ukrwienia, a także peelingi, które skutecznie redukują niedoskonałości na ciele.
Żeby jednak nie dokładać tylko samym paniom, wspomnijmy o coraz popularniejszej operacji wśród mężczyzn. Jest bowiem rosnące grono takich, którzy zamiast siłowni, wybierają drogę na skróty – implanty mięśni. Choć wygląda to zdecydowanie ciekawie, to jednak tego typu mięśnie nie mają żadnego odzwierciedlenia w fizycznej sile. Silikon jednak pozostaje tylko sztucznym wkładem. Z drugiej jednak strony jest to operacja, która poprawia samopoczucie – kto w końcu nie chciałby mieć wyrzeźbionej klaty, atrakcyjnego kaloryfera i nie borykać się z problemem, że zapominało się o dniu nóg?

Chirurgiczne powiększenie penisa

Ilu z Was zdecydowałoby się dopuścić kogokolwiek z nożem do Waszego największego skarbu? Wyobraźcie sobie, że są tacy na świecie, którzy dla uzyskania większego penisa decydują się na chirurgiczny zabieg powiększenia penisa. Jakie są tego efekty? Mizerne – przecięcie więzadła wieszadłowego daje co prawda od 2 do 5 centymetrów długości w stanie spoczynku, jednak notuje się zazwyczaj nie więcej jak 1 centymetr przyrostu we wzwodzie.
Pytanie, czy jest to warte zachodu, jeśli jest tyle bezpieczniejszych metod na skuteczne i o wiele większe powiększenie penisa? Tym bardziej że zabieg ten może skończyć się problemami z erekcją, a w ostateczności – nawet impotencją, nie wspominając o różnych infekcjach, które mogą się pojawić po operacji.

Operacje kobiecych stref intymnych

Ogromną popularnością w ostatnim czasie cieszą się różne zabiegi kobiecych dróg rodnych. Wśród nich możemy wyróżnić m.in. waginoplastykę, polegająca na zwężeniu pochwy. Operacja ta jest najpopularniejsza wśród pań, które są mocno rozciągnięte, np. po porodzie. Przywraca odpowiednie napięcie mięśniowe, poprawia wygląd, a także pozwala na nowo cieszyć się seksem. Z kolei panie, które są niezadowolone z wyglądu swoich warg sromowych, mogą wybrać się na labioplastykę, dzięki której zostaną one zmniejszone.
Kolejnym rodzajem operacji, o którym warto wspomnieć, jest hymenoplastyka. Jest to zabieg dla tych pań, które chcą „odzyskać swoją cnotę”, przez odtworzenie błony dziewiczej. Clitoroplastyka z kolei odkrywa łechtaczkę, dzięki czemu następuje intensyfikacja doznań seksualnych, z kolei G-shot jest zabiegiem uwypuklającym przestrzeń Grafenberga, a ta, jak wiemy, jest niczym innym jak magicznym punktem G.

Cięcie dla urody

Jest wiele więcej zabiegów chirurgicznych, które wykonuje się w celu poprawy swojej atrakcyjności seksualnej. Powyżej przytoczyliśmy te, które należą do najczęstszych i – co najważniejsze – odbywają się z użyciem skalpela.
Tymczasem medycyna estetyczna i chirurgia coraz częściej, zamiast cięć, stosuje ostrzykiwania różnymi substancjami, które dają najczęściej tymczasowe efekty poprawiające wygląd. O tym jednak przy innej okazji.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *