Wstydliwy problem. Zaburzenia erekcji.

Problemy z erekcją to jeden z najbardziej wstydliwych, współczesnych problemów mężczyzn. Obecnie na tę dolegliwość cierpi aż co dziesiąty facet, niestety nie każdy z nich ma odwagę zgłosić się do specjalisty. Wstyd i poczucie obowiązku bycia nieskazitelnie męskim zniechęcają do rozmowy o swoich zaburzeniach, skłaniają do kumulowania frustracji w sobie. Tymczasem dzisiejsza medycyna potrafi skutecznie walczyć z problemami z potencją. Podstawą ku temu jest trafna diagnoza i odnalezienie przyczyny niedomagań. A jest ich wiele.

Stres – zaburzenia erekcji jako choroba cywilizacyjna

Znakiem naszych czasów jest bardzo szybkie tempo życia, ekspresowa wspinaczka po szczeblach kariery, wysokie zarobki za wszelką cenę, nieustanna walka z konkurencją, stresująca batalia o zwycięstwo w szalonym wyścigu. Niestety organizmu nie da się oszukać – przewlekłe zmęczenie nie służy żadnemu mężczyźnie. Dodatkowo przy napiętym życiorysie seks staje się coraz mniej ważny, zaczyna go brakować, a stąd również niedaleko do problemu. Kiedy stres jest główną przyczyną zaburzeń, recepta jest jedna – trzeba odpocząć. I wziąć tę radę do siebie naprawdę na poważnie.

Alkohol i zła dieta – czyli seks nie dla żarłoków

Tak jak i życie w biegu jest charakterystyczne dla naszej cywilizacji, tak i jej plagą jest złe odżywanie. Żyjemy szybko, więc i jemy szybko. A nawet jeśli prowadzimy spokojny i stonowany tryb życia, to i tak często towarzyszy nam skłonność do fast foodów. Nieodpowiednia dieta może prowadzić do nieprzyjemnych dolegliwości i być przyczyną zaburzeń erekcji. Czerwone mięso, duża ilość tłuszczów, tzw. „śmieciowie żarcie” szkodzą na różne sposoby – prowadzą do otyłości, miażdżycy, podwyższają poziom cholesterolu, a każdy z tych problemów bezpośrednio powoduje seksualne problemy. Obok niezdrowego jedzenia zgubny wpływ na erekcję mają papierosy i alkohol. Ten ostatni jest bardzo zdradliwy – dodaje śmiałości, ale w kulminacyjnej chwili… odbiera umiejętności.

Kilka nieprzyjemnych chorób przyczyną niedomagań

Na męską kondycję seksualną może wpłynąć również kilka chorób. W tym wcześniej wspomniana miażdżyca, która powoduje upośledzenie przepływu krwi w organizmie, także w tętnicach doprowadzających krew do członka. Podstawą w zapobieganiu tej chorobie jest oczywiście zdrowa dieta. Kłopoty mężczyznom może także sprawić przerost gruczołu tarczycy. Objawy tego stanu rzeczy to: zmęczenie, złe samopoczucie, wypadanie włosów, no i oczywiście brak erekcji. Obserwacja tego typu reakcji organizmu powinna wiązać się z niezwłoczną wizytą u lekarza. Sojusznikiem zwodu nie jest również cukrzyca. Nieleczona może być przyczyną uszkodzenia naczyń krwionośnych, a więc mieć znaczący wpływ na potencję. Najpopularniejszą męską dolegliwością jest jednak przerost prostaty, który występuje u 50% mężczyzn w wieku powyżej 60 lat. Jak więc widać, zagrożeń męskiej potencji jest wiele. To popularny problem, warto zatem zadbać o swoje zdrowie i przyzwyczaić się do regularnych, kontrolnych wizyt u lekarza.

Młodzieńczy problem

Zaburzenia związane z brakiem wzwodu są również charakterystyczne dla młodych mężczyzn. Wszystko za sprawą psychiki, strachu przed niespełnieniem oczekiwań lub słabej więzi z partnerką. Przeważnie tego typu dolegliwość mija z czasem. Jeśli jednak utrzymuje się przez niepokojąco długi czas (kilka tygodni) odpowiednim ruchem powinna być wizyta u seksuologa. Im wcześniej zaczniemy dbać o nasze zdrowie, również związane z najintymniejszą sferą życia, tym lepiej dla nas i naszej kondycji w łóżku.

Obecnie na rynku istnieje wiele produktów wspomagających erekcję. Warto zapoznać się z dostępną ofertą, by móc bezproblemowo osiągnąć seksualną satysfakcję.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *