Jak urozmaicić życie seksualne? 5 pomysłów na podgrzanie temperatury w łóżku

Jak urozmaicić życie seksualne - 5 pomysłów na podgrzanie temperatury w łóżku

Czy seks może się znudzić? Z pewnością w tym momencie pomyślisz, że nie… chyba że znalazłeś się w pułapce rutyny, która nawet najciekawszą rozrywkę uczyni powtarzalną i mało atrakcyjną. W życiu intymnym mogą pojawić się schematy, jakie z czasem działają nużąco, mimo że zakończone są orgazmem. W końcu chwila przyjemności staje się momentem, gdy oboje partnerów spełnia swoje „powinności” wobec drugiej strony, a myślami są zupełnie gdzieś indziej.

Na szczęście istnieją proste sposoby na to, by taki bieg wydarzeń odwrócić. Wystarczy tylko swój seks nieco urozmaicić, by zmienić zupełnie doznania. Czasem chodzi o inne pozycje, specjalne tricki, a niekiedy o specjalne gadżety, które gwarantują rozkosz. W czasie zbliżeń bowiem ludźmi kieruje niemal dziecięca ekscytacja i ciekawość, dzięki czemu nawet drobne zmiany mogą przynieść niesamowite rezultaty!

Jesteś ciekaw, jak wzbogacić swoje życie intymne? Chciałbyś poznać atrakcyjne sposoby na urozmaicenie zabaw w sypialni? Trafiłeś pod właściwy adres! Przeczytaj ten tekst, a przekonasz się, że wprowadzenie nowości do łóżka (i poza nie), może przynieść wiele korzyści. W tym artykule poznasz 5 z wielu różnych propozycji. Z nami przegonisz nudę ze swojego życia seksualnego!

Nowe pozycje – to zawsze dobry pomysł!

Standardowo pary kochają się zazwyczaj w 3-5 pozycjach. Wśród nich wyróżniamy m.in. układ misjonarski, od tyłu „na pieska”, jeźdźca – tyłem i przodem i na łyżeczkę. Tymczasem jest szereg interesujących propozycji, które liczy się nie w dziesiątkach, a setkach! Czasem tylko drobne zmiany w pozycji mogą przełożyć się na nowe doznania.

W Internecie, w tym też na naszym blogu, znajdziesz mnóstwo pomysłów na odmienne układy. Dla poszukujących najsilniejszych emocji zdecydowanie najważniejsza pozostaje Kamasutra – indyjska księga miłości od setek lat dostarcza wiedzy na temat seksu. I choć ma ona wymiar mistyczny, to doznania, jakie przeżyje się dzięki opisanym w niej pozycjom, rozbudzą w każdym erotyczną energię i wzbogacą życie intymne.

Skoro mowa o pozycjach, to warto pamiętać, że nie trzeba się kochać tylko w łóżku. Istnieje wiele innych, ciekawych miejsc, także w Waszym domu, gdzie można oddać się chwili zapomnienia. Prysznic – niekoniecznie, chyba że zainwestujecie w matę antypoślizgową. Blat kuchenny natomiast stanowi bardzo atrakcyjne miejsce na igraszki. Między innymi dlatego, że jest na tyle wysoki, by mężczyzna miał dostęp do narządów płciowych partnerki zarówno podczas seksu oralnego, jak i waginalnego. Warto przy tym podkreślić, że penetracja na podwyższeniu często oferuje bardzo głębokie pchnięcia. Jeśli więc tego nie próbowaliście – koniecznie musicie to zrobić następnym razem!

Sięgnijcie po gadżety erotyczne

Próbowaliście różnych pozycji i dalej nic? W takim razie pora wyciągnąć cięższe działa – zabawki dla dorosłych z pewnością wniosą wiele do Waszego życia seksualnego. Absolutna podstawa to wibratory. Na rynku, w tym też w naszej drogerii, znajdziesz wiele interesujących propozycji. Są zarówno klasyczne kształty (tzw. bullety) oraz anatomiczne, z wyraźnie zarysowaną żołędzią i użyleniem. Ciekawy wybór stanowią wibratory punktu G. Końcówka takiego gadżetu jest mocno wygięta do góry, dzięki czemu doskonale stymuluje przestrzeń Graffenberga, znajdującą się na przedniej ścianie pochwy. Pieszczenie tego obszaru zapewnia bardzo silne doznania i mocne orgazmy, niekiedy zwieńczone także kobiecym wytryskiem.

Wibratory naturalnie to nie wszystko, co może zaoferować dobry sex-shop. Nie należy zapominać o kajdankach, kneblach, jak i opaskach na oczy, dodających nieco tajemniczości do każdego zbliżenia. W przypadku panów, zmagających się z problemami z osiągnięciem wzwodu, przydatnymi gadżetami są pierścienie erekcyjne na penisa. Akcesorium to pomaga utrzymać erekcję przez dłuższy czas, do tego gwarantuje mocniejsze doznania i silniejszy wzwód. Należy jednak pamiętać, aby przestrzegać pewnych zasad, obowiązujących przy stosowaniu tego produktu. W przeciwnym wypadku zamiast przyjemności – może pojawić się wiele problemów.

Brak chemii? Sięgnijcie po tę naturalną!

Czasem, w wyniku nudy, jaka wkradła się do łóżka, partnerzy zaczynają po prostu tracić ochotę na seks. Życie intymne bowiem przestaje ich cieszyć i najzwyczajniej zaczynają z niego rezygnować. Ze spadkami libido i pociągu seksualnego nie ma żartów. Mogą być objawem różnych stanów chorobowych i stresu. Jeśli jednak pojawiają się „tylko” w wyniku rozczarowania rutyną życia seksualnego – da się temu łatwo zaradzić.

Pierwsze, po co warto sięgnąć, to feromony. To organiczne substancje lotne, wykorzystywane m.in. przez rośliny i zwierzęta do komunikacji. Także ludzie z nich korzystają! Jednak w większości przypadków rejestrujemy je na poziomie podświadomości – nasz węch najzwyczajniej nie jest tak wyczulony, jak u zwierząt. Ponadto, dbając niekiedy przesadnie o higienę, pozbywamy się tych związków ze skóry, jednocześnie blokując ten kanał komunikacji. Na szczęście w sklepie można nabyć silne feromony damskie i męskie, które na nowo pomagają się w ten sposób komunikować. Jak to działa?

Otóż wśród feromonów wyróżnia się związki chemiczne, działające w określony sposób – pomagają budować wokół użytkownika atmosferę samca czy samicy alfa, a z drugiej strony – ułatwiają przyciąganie i przykuwanie uwagi innych na dłużej. Działa to również w przypadku wieloletnich związków – zastosowanie feromonów czyni partnera w oczach drugiej połówki bardziej atrakcyjnym.

Co zaś zrobić w momencie, gdy libido jest niskie? Można sięgnąć po afrodyzjaki! Co do zasady są to produkty spożywcze lub suplementy diety, mające działanie podniecające przez m.in. zwiększenie ukrwienia w okolicach intymnych i innych strefach erogennych, podniesienie samego ciśnienia krwi w ogóle oraz pobudzenie produkcji hormonów płciowych. Do najsilniejszych afrodyzjaków należy hiszpańska mucha, o której pisaliśmy także na naszym blogu. Sięgając po nią, zyskuje się gwarancję dużego pobudzenia erotycznego, a co za tym idzie – wzrostu apetytu na seks, jak i skłonności do eksperymentowania.

Bielizna erotyczna i przebrania – sposób na rozpalenie zmysłów

Zdecydowana większość facetów to wzrokowcy, reagujący podnieceniem przede wszystkim na to, co widzą. Nagość potrafi ich mocno rozkręcić, ale jeszcze silniej działa to, czego na pierwszy rzut oka nie widać. Dlatego mężczyźni bardzo lubią, kiedy ich partnerki się przebierają. Wówczas są oni jak dzieci, oczekujące swojego gwiazdkowego prezentu, opakowanego w bardzo atrakcyjny sposób. Bielizna erotyczna, jak i przebrania nie tylko skrywają pod sobą to, co dla nich najciekawsze, ale przede wszystkim znakomicie podkreślają sylwetkę i jej atuty. Zwężają talię, uwydatniają biodra i biust, często maskują też ewentualne niedoskonałości.

Wybór bielizny do zabaw w łóżku jest naprawdę szeroki. Wśród różnych elementów można wyróżnić mocno wycięte figi lub stringi, bokserki, biustonosze typu push-up, gorsety, pończochy, rajstopy, a także bodystockingi – czyli siatkowe stroje na całe ciało. Nie mniej różnorodnie prezentują się przebrania. Niegrzeczna uczennica? Usłużna stewardessa? A może gorąca nauczycielka czy ostra policjantka?

Kiedy tylko założysz na siebie taką bieliznę, zauważysz, że Twój partner z kanapowego kocura zmieni się w polującego tygrysa. Co więcej! Sama poczujesz się bardziej seksowna, widząc, jak strój znakomicie podkreśla walory Twojego ciała.

Gry i zabawy erotyczne – czyli odrobina niepewności i zaskoczenia

Ostatnim pomysłem, jaki świetnie urozmaici Wasze życie seksualne, jest wprowadzenie zabaw i gier. W sieci da się znaleźć wiele pomysłów na to, by kontakty intymne stały się ciekawsze. Możecie np. wypisać na karteczkach różne pieszczoty dla niej i dla niego, zwinąć je, wrzucić do szklanej kuli i losować. Z drugiej strony – nie brakuje też gier, jakie dostępne są w sex-shopach. To zarówno planszówki, jak i kości, prezentujące np. pozycje i miejsce w domu albo zapraszające do świata dominacji.

Gry mają to do siebie, że wprowadzają element zaskoczenia. Nigdy bowiem nie wiadomo, co wypadnie na kostce lub jakie zadanie czy polecenie kryje się na kolejnej kartce. Taka niepewność zaś wiąże się ze wzrostem podniecenia, a tym samym – znacznie ubarwia życie intymne.

Nie bójcie się eksperymentować!

Istnieje wiele metod, by urozmaicić seks i inne zabawy w łóżku. Powyżej przedstawiliśmy jedynie 5 sposobów. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, abyście sami tworzyli własne rozwiązania wzbogacające igraszki. Wystarczy tylko trochę kreatywności, a każde zbliżenie może stać się zupełnie wyjątkowe.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *