Prezerwatywy smakowe – jak stosować? Smaki rozkoszy

Prezerwatywy smakowe - jak stosować? Smaki rozkoszy

Na rynku można znaleźć szereg środków antykoncepcyjnych, dostępnych w aptekach i sklepach. Jednak do najszerzej używanych wciąż należą prezerwatywy. Pomagają one nie tylko w planowaniu rodziny, ale i dają wysoce skuteczną ochronę przed zarażeniem się chorobami wenerycznymi. Zazwyczaj jednak myśli się o nich w kontekście zapobiegania ciąży i stosuje się je właśnie głównie przy stosunkach waginalnych.

W sprzedaży można odkryć też wiele różnych wariantów. Oprócz tego, że są odmiennej grubości (co w przypadku cieńszych egzemplarzy gwarantuje bardziej naturalne doznania), to dostępne są też „gumki” ze specyficzną fakturą, np. prążkami, wypustkami itp. Pewien wyjątek stanowią prezerwatywy smakowe. Do czego ich używać? Czym różnią się od zwykłych kondomów bezsmakowych? O tym wszystkim dowiesz się z poniższego artykułu. Jeśli więc jesteś ciekaw, po co są smaki gumek, to właśnie w tym miejscu znajdziesz odpowiedzi.

Prezerwatywy smakowe – do seksu oralnego

Dla wielu osób odpowiedź na pytanie, skąd pomysł na prezerwatywy smakowe, prawdopodobnie była oczywista. Dla innych – wyjaśniamy, że chodzi oczywiście o seks oralny. Czy są niezbędne? Wszystko zależy od okoliczności. Gumki o różnych aromatach bowiem przydają się ze względu na fakt, że ktoś może brzydzić się naturalnego zapachu penisa, jak i chce uniknąć przypadkowego wytrysku w usta. To prawo osoby aktywnej, by się tak zabezpieczyć przed efektami miłości francuskiej i nie należy go podważać.

Dużo istotniejszy jednak pozostaje fakt, że prezerwatywy smakowe chronią także przed rozprzestrzenianiem się niektórych chorób wenerycznych. Wydawało Ci się, że można się nimi zarazić tylko w przypadku klasycznego stosunku? Błąd! W czasie seksu oralnego również dochodzi do zakażenia i to często bardzo groźnymi chorobami – takimi jak rzeżączka, brodawczak ludzki (odpowiedzialny m.in. za raka krtani, przełyku czy jamy ustnej) i w końcu HIV. Zabezpieczenie prezerwatywą więc staje się szczególnie istotne w przypadku, gdy nie ma się stałego partnera seksualnego lub gdy brakuje pewności, co do wierności obecnego towarzysza życia. Będąc jednak w stałym związku, bez dodatkowych kochanków, teoretycznie można zrezygnować z gumek do seksu oralnego, choć należy pamiętać, że wirus HPV przenosi się nie tylko podczas stosunku, ale i przy wielu innych kontaktach. Nawet jeśli więc mężczyzna nie zrobił „skoku w bok”, może być nosicielem.

Choć ryzyko zakażenia się chorobami wenerycznymi podczas miłości francuskiej jest niższe niż w przypadku stosunku waginalnego – to wciąż ono istnieje. Dodatkowo wzrasta, jeśli w obrębie jamy ustnej pojawiają się drobne urazy, skaleczenia czy owrzodzenia. Wirus HIV np. w takich sytuacjach przedostaje się do organizmu aktywnego kochanka od ejakulatu przez śluzówkę lub uszkodzenia tkanek. Warto przy tym zauważyć, że to głównie strona czynna jest tutaj bardziej narażona na zainfekowanie niż bierna. Seks oralny w prezerwatywie więc to nie „widzimisię” pieszczącego, a bardzo często świadoma ochrona przed chorobami.

Czy można stosować prezerwatywy smakowe przy seksie waginalnym?

Już wiesz, że gumki smakowe są przeznaczone przede wszystkim do miłości francuskiej. A co z innymi typami stosunków? Otóż w zasadzie nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wykorzystał ze swoją drugą połówką te kondomy także do seksu klasycznego. Są jednak pewne zasady dotyczące tego, w jaki sposób to robić. Przede wszystkim nie poleca się używania tej samej prezerwatywy do dwóch typów seksu. Dlaczego?

Zacznijmy od przejścia od ust do waginy. Należy tu wziąć pod uwagę fakt, że jama ustna jest uzbrojona w zęby. Namiętne pieszczoty językiem i ustami mogą być bardzo ostrożne, jednak w praktyce rzadko tak bywa – ulegamy spontaniczności i czasem bywamy gwałtowni. Nie trudno w takich okolicznościach o zahaczenie tworzywa zębami. To zaś może powodować uszkodzenie powłoki. Skutek? Albo zarażenie się chorobą weneryczną (jeśli partner jest zakażony), albo nieplanowania ciąża. Ewentualnie oba skutki naraz. Zęby to nie jedyne zagrożenie, jakie czeka na prezerwatywę w jamie ustnej. Należy dodać jeszcze płyny ustrojowe, a także substancje z pokarmów – kwasy i tłuszcze, osłabiające strukturę jej powłoki.

Jak to natomiast wygląda w drugą stronę? Teoretycznie istnieje tu mniej restrykcji – w pochwie raczej trudno o uszkodzenie prezerwatywy, chyba że stosunek był bardzo intensywny albo została ona źle założona. Istnieje jednak inne zagrożenie – ryzyko przeniesienia drobnoustrojów, bytujących w okolicach miejsc intymnych i odbytu do ust. To zaś może skutkować infekcjami bakteryjnymi i grzybiczymi. Są one zwykle mniej niebezpieczne, ale bywają uciążliwe i trudne w leczeniu. W związku z tym zawsze lepiej zadbać o możliwość zmiany gumek w czasie zabawy, jeśli planujecie różnorodne rodzaje miłości.

Do czego natomiast nie nadają się prezerwatywy smakowe? Na pewno nie do stosunku analnego. Do greckiej miłości warto sięgnąć przede wszystkim po specjalnie dopasowane rozwiązania – nieco grubsze kondomy, gwarantujące lepsze zabezpieczenie przed przenikaniem czy uszkodzeniem powłoki.

Bezpieczeństwo a prezerwatywy smakowe

Co do zasady gumki mają dać Tobie i drugiej połówce komfort bezpieczeństwa. Macie zyskać poczucie ochrony przed nieplanowaną ciążą, jak i chorobami przenoszonymi drogą płciową. Jak to natomiast wygląda w przypadku prezerwatyw smakowych? Czy są skuteczne?

Warto zdać sobie w tej chwili sprawę, że to tak naprawdę są te same produkty, jak inne kondomy do stosunku waginalnego. Jedyną różnicę stanowią tak naprawdę tylko aromaty i substancje smakowe, jakie nie wpływają na strukturę samej gumki. Tym samym standardowo gwarantują one bezpieczeństwo na poziomie 98-100%. O ile są dobrze założone. Jeśli mężczyzna nie potrafi ich odpowiednio nałożyć na swoje przyrodzenie, wówczas skuteczność spada nawet do 85%. To wciąż sporo, ale zostawia też niemały margines błędu. Dlatego dobrze zaznajomić się z techniką prawidłowego stosowania prezerwatyw, obejmującą m.in. nie tylko prawidłowe założenie, ale i unikanie pewnych substancji (np. lubrykantów na bazie olejów i tłuszczy), działających destrukcyjnie na tworzywo.

W przypadku kondomów aromatyzowanych pojawia się jednak jeszcze jedno ryzyko, o jakim rzadko się myśli. Substancje zapachowe, jak i smakowe to zwykle nie naturalne, a chemicznie uzyskane estry i inne związki chemiczne. Te zaś w niektórych przypadkach mogą działać uczulająco na osoby stosujące je. Warto więc zorientować się, czy wybrany smak lub zapach nie wywołuje reakcji niepożądanych, gdyż seks wówczas najpewniej zmieni się w dość bolesne doświadczenie.

Jakie smaki prezerwatyw dostępne są na rynku?

Pora na to, by zapoznać się, jakie smaki gumek zapewniają użytkownikom producenci. Jest ich sporo, ale wśród nich da się wyróżnić kilka najpopularniejszych. Najczęściej spotyka się owocowe prezerwatywy. W wielu przypadkach można znaleźć opakowania z konkretnymi smakami, jednak korzystając z oferty naszej drogerii i sięgając po prezerwatywy Pasante, masz okazję zapoznać się od razu z całą owocową gamą. Wśród nich wyróżnia się gumki truskawkowe, waniliowe, miętowe, czekoladowe, jagodowe i bananowe. Warto przy tym zauważyć, że kondomy te wykonane są z wysokiej jakości tworzyw, wykraczając poza możliwości konkurencji. W przeciwieństwie do innych kondomów – da się z nich korzystać także podczas seksu analnego.

Oprócz tego nie brakuje również innych smaków. Wśród nich wyróżnia się prezerwatywy smakujące i pachnące jak jabłka, Cola czy balonowa guma do żucia. Jak sam więc widzisz – wybór jest naprawdę spory i możecie przebierać między odmiennymi produktami, urozmaicając w ten sposób swoje życie erotyczne.

Prezerwatywy – bezpiecznie, przyjemnie i smacznie

Kwestia zakładania prezerwatywy na czas seksu oralnego wcale nie należy do fanaberii, szczególnie jeśli stosunek odbywa się między partnerami, którzy nie mogą być pewni swojej przeszłości. Ochrona przed chorobami wenerycznymi jest niezwykle istotna. Choć z wieloma z nich możemy już skutecznie walczyć, to takie wirusy, jak HIV, prowadzą często do dewastacji całego organizmu, a w rezultacie – do śmierci.

Gumki smakowe natomiast zdecydowanie zwiększają bezpieczeństwo i pomagają cieszyć się miłością francuską. Do tego różne i ciekawe smaki uprzyjemniają tę chwilę stronie czynnej – będącej najbardziej narażoną na zakażenie chorobami wenerycznymi przy tego typu zbliżeniach.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *