Jak zwiększyć libido przy antykoncepcji? Poznaj 4 sprawdzone sposoby!

Jak zwiększyć libido przy antykoncepcji? Poznaj 4 sprawdzone sposoby!

Mimo że do najpopularniejszych środków antykoncepcyjnych należą prezerwatywy, to wiele par decyduje się na zabezpieczenie hormonalne. Tabletki z odpowiednimi substancjami, które zapobiegają zajściu w ciążę, niosą ze sobą wiele korzyści. Wystarczy tylko pamiętać, aby przyjmować je według planu, a można się cieszyć nieskrępowanymi zbliżeniami, pozwalając sobie m.in. na spontaniczność, jak i rezygnację z innych sposobów.

Mimo że istnieje sporo plusów przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych, w tym m.in. regulacja cyklu miesiączkowego, zmniejszenie bólów towarzyszących menstruacji itp., to często pojawia się jeden skutek uboczny – spadek libido. Antykoncepcja hormonalna wywiera spory wpływ na poziomy poszczególnych substancji w organizmie, co nierzadko prowadzi właśnie do tego, że kobieta cierpi przez brak ochoty na seks.

Czy da się temu zaradzić? Jak zwiększyć libido przy antykoncepcji? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się więcej na ten temat. Zapraszamy!

Antykoncepcja hormonalna – jak oddziałuje na popęd seksualny?

Pary coraz częściej decydują się na to, aby zrezygnować z innych środków ochronnych, stawiając na tabletki antykoncepcyjne. Uważają to rozwiązanie za wygodniejsze – nic ich nie ogranicza, mogą w pełni czuć siebie w czasie zbliżenia, a ponadto, gdy najdzie ich ochota, nie muszą w pośpiechu szukać i nakładać prezerwatyw, co już wpływa na napięcie.

Niestety – wiele na to wskazuje, że nieprawidłowo dobrana antykoncepcja hormonalna może negatywnie wpływać na popęd seksualny. Przyczyną są zmiany w hormonach, jakie pigułki wywołują. Jednoskładnikowe (zawierające tylko progesteron) i dwuskładnikowe (dodatkowo z estrogenem) powodują spadki testosteronu w ciele kobiety. Ten zaś, mimo że kojarzy się go głównie z mężczyznami, odgrywa niebagatelną rolę również w przypadku pań – wpływa na libido. Z tego wynika, że tabletki antykoncepcyjne, obniżając ilość hormonu, jednocześnie mogą oddziaływać na zmniejszenie ochoty na seks. Warto wspomnieć, że estrogeny również wpływają na życie seksualne, ale to androgeny odpowiedzialne są w dużej mierze za osiągnięcie stanu podniecenia.

Czemu w ogóle dochodzi do takich spadków? Najprościej mówiąc – zwiększenie ilości progesteronu i estrogenu wypiera z organizmu testosteron. Warto w tym miejscu dodać, że spadek libido to nie jedyny skutek przyjmowania pigułek i zmniejszenia ilości androgenów w organizmie. Obok nich nierzadko pojawiają się takie skutki jak np.:

 • pogorszenie stanu cery,
 • dodatkowe kilogramy (najczęściej wskutek zatrzymania wody w organizmie),
 • tkliwość piersi.

Każdy z tych efektów oddziałuje na samopoczucie kobiety. Tym samym – niższe libido może być rezultatem pogorszonego humoru. Pytanie – czy to oznacza, że tabletki hormonalne, mimo że wysoce skuteczne, nie stanowią dobrego rozwiązania? Bynajmniej! Są sposoby, by sobie z tymi kłopotami poradzić. Jak więc zwiększyć libido przy antykoncepcji? Podpowiadamy poniżej!

Zadbaj o odpowiednią antykoncepcję

Na rynku znajdziesz wiele różnych tabletek i plastrów antykoncepcyjnych. Ich prawidłowy dobór zależy od dwóch rzeczy – szczerej i otwartej rozmowy z lekarzem, a także… prób i błędów. Specjalista bowiem przepisze Ci leki, jakie w danym momencie uważa za najlepsze. Ty zaś musisz spróbować na sobie, czy dany produkt spełni Twoje oczekiwania.

Niestety – często dobór stosownych środków trochę trwa. Ale hej! Warto o to zadbać, gdyż kiedy już dostaniesz odpowiednie tabletki – zdecydowana większość efektów ubocznych, w tym obniżone libido, powinna zniknąć.

Suplementacja – pomoc, po którą warto sięgnąć

Może zdarzyć się tak, że żadne leki nie przyniosą oczekiwanego rezultatu, tj. zapewnią bezpieczny seks, ale co po tym, skoro nie masz ochoty? Na szczęście istnieją metody i na to. Kluczem są dobrze dobrane suplementy diety i inne preparaty, pozwalające zwiększyć libido, nawet przy antykoncepcji.

Zacznijmy od wzbogacenia diety – stosowna suplementacja prowadzona podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych pomoże Ci wyregulować poziomy hormonów, bez ryzyka zachwiania skuteczności pigułek. Wszystko dzięki unikalnym składom, opartym często na ziołowych wyciągach. Jednym z produktów, na jaki warto zwrócić uwagę, jest Female Intensity. Kapsułki te nie tylko korzystnie wpływają na libido, ale i na Twój orgazm. Wszystkie doznania zaś będą znacznie intensywniejsze niż do tej pory.

Female Intensity - 10 kapsułek - Sex shop

 

 

Female Intensity – 10 kapsułek

 

 

 

Tajemnica tkwi w ziołowym składzie. Znajdziesz tu m.in. ekstrakty z:

 • nasion kozieradki, działające jak afrodyzjak, m.in. dzięki lepszemu ukrwieniu okolic intymnych,
 • korzenia macy, który od lat traktowany jest jako remedium na płodność i obniżony popęd,
 • świerzbowca właściwego, bogatego w substancję, działającą jak neuroprzekaźnik, będący prekursorem dopaminy, czyli hormonu nagrody,
 • korzenia żeń-szenia koreańskiego, od wieków używanego na Dalekim Wschodzie jako panaceum na wiele dolegliwości, w tym związanych z życiem erotycznym.

Obok nich znalazła się także L-Arginina i cytrulina, wpływające m.in. na produkcję tlenku azotu, rozszerzającego naczynia krwionośne, tym samym zwiększając dopływ krwi do narządów intymnych.

Suplementy są do codziennego stosowania. Jeśli natomiast potrzebujesz doraźnego i natychmiastowego działania – zawsze możesz sięgnąć po spray, zwiększający w kilka sekund Twoje podniecenie. LibiSpray Intensive to preparat, dzięki któremu zwiększysz wrażliwość swoich najczulszych stref. Znacznie podnosi odczuwanie bodźców seksualnych, a jego działanie utrzymuje się nawet do 30 minut. Korzystnie oddziałuje też na nawilżenie, więc nie musisz obawiać się żadnych otarć. Wszystko to jest skutkiem doraźnego poprawienia krążenia w okolicach sromu, jak i właściwości rozgrzewających.

Pamiętaj, że warto działać kompleksowo – od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Dlatego w sklepie Intymnosc.pl znajdziesz zestawy suplementów z żelem i sprayem. Wypróbuj połączenie Libido Therapy z LibiSprayem i LibiGelem. Dzięki synergii każdego z tych preparatów odczujesz wiele pozytywnych skutków – nie tylko zwiększenie popędu, ale i przypływ energii!

Odpowiednia dieta – klucz do zdrowia, w tym seksualnego

Pamiętaj, że jadłospis to paliwo dla Twojego ciała – to, jak się żywisz, wpływa na Twój wygląd, kondycję fizyczną, jak i poziomy hormonów. Dlatego powinnaś zawsze dbać o to, by dieta była zbilansowana, dostarczała niezbędnych witamin i minerałów, a także stosowną ilość kalorii. Bez tego – będzie trudniej.

Nieprawidłowa dieta wpływa na libido z wielu stron. Przede wszystkim choroby wywoływane przez żywieniowe „grzechy”, takie jak nadciśnienie, insulinooporność, cukrzyca, miażdżyca, otyłość mogą skutecznie obniżyć uczucie pożądania. Wywołują one bowiem nie tylko zamieszanie w hormonach, ale i w pracy układu krwionośnego – zdecydowanie jednego z najważniejszych dla seksu. Warto więc zrezygnować z niezdrowych przekąsek, szybkiego jedzenia na rzecz zbilansowanych posiłków, pełnych różnych warzyw i owoców.

Na libido najkorzystniej wpływają takie składniki diety jak:

 • kawa (w rozsądnych ilościach),
 • czekolada (najlepiej gorzka),
 • arbuz,
 • orzechy,
 • chilli.

Każdy z nich oddziałuje na lepsze ukrwienie organizmu, więc i stref intymnych. Dlatego warto, w odpowiednich ilościach, włączyć je do diety.

Dla libido – zadbaj o codzienny ruch!

Prawidłowo zbilansowany jadłospis to jedna strona medalu. Druga – ilość ruchu na co dzień. Niesie to ze sobą wiele korzyści – smuklejsza sylwetka, więcej energii, a także codzienna dawka endorfin. I nie tylko. Udowodniono bowiem, że odpowiednia ilość ruchu korzystnie wpływa na poziomy hormonów, tak u mężczyzn, jak i u kobiet. Przede wszystkim – regularnie uprawiany sport pomaga podwyższyć ilość testosteronu. A czego Ci może zabraknąć, gdy przyjmujesz tabletki antykoncepcyjne? No właśnie!

Działaj kompleksowo!

Wiesz już, że biorąc pigułki, wcale nie jesteś skazana na niższy popęd. Wszystko zależy od tego, co z tym zrobisz. Stosowne suplementy diety, żele i spraye stanowią skuteczną pomoc w walce o libido. Możesz je zwiększyć, także przy antykoncepcji, jeśli zaczniesz uprawiać sport oraz zadbasz o dietę. Gdy zdecydujesz się na każdy z tych kroków, szybko zauważysz, że brak ochoty na seks jest już tylko przykrym wspomnieniem! Albo w ogóle o tym zapomnisz… Tak czy inaczej – jeśli zmagasz się z takim kłopotem – zajrzyj na stronę Intymnosc.pl, wybierz swoje suplementy i zadbaj o życie seksualne!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *