Długoletni związek a seks – jak utrzymać namiętność mimo upływu czasu?

sex shop online

Często młode osoby obawiają się, że po latach trwania w związku z jednym partnerem, nie będą w stanie w pełni cieszyć się namiętnością. Choć oboje się zapewniają, że będą się kochać tak, jak aktualnie, że przyjdą dni, w które nie wyjdą w ogóle z łóżka – rzeczywistość zwykle weryfikuje te słowa. Szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że wraz z wiekiem słabnie także nasze zdrowie. Czy to jednak oznacza, że namiętność w wieloletnim związku nie ma prawa istnieć? Że trzeba się będzie po prostu z pewnymi rzeczami pogodzić i przejść do porządku dziennego? Bynajmniej! Są sposoby pozwalające, mimo wieku, na nowo rozpalić w sobie zmysłowość, ciekawość i pożądanie. Jak to zrobić? O tym między innymi jest ten artykuł. Jeśli jesteś osobą dojrzałą, która czuje, że coś w związku nie gra albo zawczasu chcesz wiedzieć, co zrobić, by uniknąć przykrej przyszłości bez namiętności – zachęcamy do lektury!

Romantyczna miłość szybko słabnie!

Zazwyczaj, gdy zaczyna się związek, partnerzy niemal unoszą się nad ziemią z podniecenia. Dzielą ze sobą wiele romantycznych chwil, także tych w łóżku. W zasadzie – wiele par w ogóle z alkowy nie wychodzi (o ile nie muszą), poświęcając czas na namiętny seks, jak i leżenie w objęciach kochanka. Nie brak też kolacji przy świecach, wielu słów zapewnień dotyczących miłości i nie tylko.

W końcu, gdy decydują się na pogłębienie związku, np. zamieszkując ze sobą, z początku również nie brakuje sytuacji pełnych namiętności. Jednak już wtedy powoli zaczynają zderzać się z rzeczywistością, dostrzegając przyzwyczajenia i przywary partnera. Z czasem też, co tu dużo mówić, zwyczajnie przyzwyczajają się do jego obecności, jak i wszystkiego, co się z nim wiąże. Wtedy właśnie słabnie ta tzw. miłość romantyczna.

Seksuolodzy jednak uspokajają – to zupełnie normalne w tzw. cyklu miłości. Okres ten trwa do około 2 lat i to od obojga zależy, jak będzie wyglądała przyszłość związku. Nie będą już to te same namiętności, jakie wystąpiły na początku relacji, ale wciąż nie musi być nudno. Wręcz przeciwnie! To doskonały moment na to, aby próbować w życiu, również w seksie, zupełnie nowych rzeczy.

Za jakością idzie ilość – czyli dobry seks to częstszy seks

W fazie miłości romantycznej pary zazwyczaj uprawiają więcej seksu i oddają się częściej namiętności. Z czasem, gdy ten etap mija, spada także ilość chwil spędzonych na pieszczotach. Tym bardziej, jeśli brakuje urozmaicenia i popada się w rutynę. Obok dolegliwości, takich jak impotencja (zarówno męska, jak i kobieca) oraz niezdrowego trybu życia, to właśnie ona stanowi głównego zabójcę namiętności i intymności w życiu. Kiedy wpada się w rutynę, seks z przyjemności staje się obowiązkiem do spełnienia, bo powinność małżeńska…

Choć może to wydawać się zabawne, to moment intymnego zbliżenia przekształca się w czas, gdy partnerzy, owszem, są ze sobą blisko, ale tylko fizycznie. Niektórzy w takiej chwili zdają sobie relację z całego dnia, co robili, albo mówią o tym, co trzeba zrobić. Inni – myślami są zupełnie gdzieś indziej. Ile więc w tym samego seksu, a ile ruchów frykcyjnych, jakie nie niosą ze sobą niczego ciekawszego?

Dlatego na początek zachęcamy do tego, by skupić się na jakości stosunków seksualnych. Nie musicie się często kochać – ważne, by to była chwila, kiedy skupiacie się w pełni na sobie, bez żadnych myśli i bodźców rozpraszających Waszą uwagę. Dzięki temu będziecie mogli znów cieszyć się bliskością. Istotne również jest to, by nie traktować tego jako obowiązku – to ma być Wasz czas. Dlatego nie planujcie seksu – pozwólcie, by on pojawiał się spontanicznie. Jednocześnie im wyższej jakości będą te momenty, tym większą będziecie mieli na nie ochotę.

Wprowadźcie nieco zamieszania do Waszego seksu!

Skupienie na sobie to jedna strona medalu. Jednak jeśli do tej pory Wasz seks wygląda niemal stale tak samo… To też nie dobrze! Warto więc zadbać o różne urozmaicenia życia erotycznego. Istnieje wiele sposobów, jak można to osiągnąć, z rewelacyjnym skutkiem dla kochanków. Jak więc nieco zamieszać w seksie, by był on ciekawszy?

Próbujcie czegoś, czego do tej pory nie mieliście okazji zaznać

Na dobry początek zacznijcie od rozmowy. Zastanówcie się wspólnie nie nad tym, co jest nie tak z Waszym seksem, tylko pomyślcie, jak go urozmaicić. Możecie też stworzyć osobno listy, czego chcielibyście spróbować, a później je skonfrontować. Ważne, by nie krytykować partnera za coś, co nam się nie spodoba – to jego fantazje erotyczne i ma do tego pełne prawo. Jeśli coś się Wam nie podoba – macie prawo odmówić danej zabawy, niezależnie, czy to byłoby włączenie pejcza do seksu, czy trzeciej osoby.

Najlepiej, abyście przy tej konfrontacji stworzyli dodatkową listę, na jaką oboje się w pełni zgadzacie i obok – listę z zabawami, do których musicie dojrzeć. Te pomysły, jakie absolutnie nie podchodzą drugiej połówce – należy po prostu odrzucić. Wszak związek to zawsze sztuka kompromisów, prawda?

Nowe pozycje, nowe miejsca

Seks nie może być nudny – a uprawianie go w trzech tych samych pozycjach i wyłącznie w łóżku prowadzi do tego, że w końcu powszednieje. Dlatego wyjdźcie z sypialni i spróbujcie zupełnie nowych układów! Nieraz pisaliśmy na naszym blogu o łatwych, jak i wymagających dużego wysiłku pozycjach seksualnych, jakich i tak warto spróbować. Różne konfiguracje ciał bowiem to zawsze odmienne doznania – zarówno dla niej, jak i dla niego. Niektórych z nich nie wykonacie w łóżku, co stanowi doskonały argument, by spróbować miłości np. na stole w jadalni, w łazience albo na kuchennym blacie.

Sięgnijcie po gadżety erotyczne

Gadżety erotyczne to cała gama produktów służących jednemu – dawaniu przyjemności. Świetnie spisują się jako dodatki do igraszek. Nasz sex shop online to miejsce, gdzie zaopatrzycie się w najróżniejsze akcesoria dla dorosłych. To może być wibrator czy masturbator. Jednak to nie wszystko – wśród gadżetów erotycznych są także zabawki, które służą do rozpieszczania innych stref erogennych. Chodzi m.in. o piórka, klepki i mnóstwo innych produktów urozmaicających życie erotyczne. A od Waszej tylko kreatywności zależy, jak zechcecie korzystać z tych gadżetów.

Lepsze zdrowie to większe libido!

To, o co warto jeszcze zadbać, to również nasze zdrowie. Codzienny tryb życia, tj. pośpiech, niekoniecznie zdrowa żywność, brak aktywności – wszystko to nie sprzyja seksualności. I to nie tylko przez fakt, że czujemy się mniej atrakcyjni, bo przybywa boczków. Przede wszystkim w organizmie, pod wpływem m.in. gromadzącej się tkanki tłuszczowej oraz wzrostu poziomu kortyzolu dochodzi do mocnych zawahań poziomów hormonów płciowych. To zaś prowadzi m.in. to obniżenia libido, a co za tym idzie – zmniejszenia ochoty na seks i pogorszenia jakości życia erotycznego. Dlatego warto zadbać o swoje zdrowie – zaczynając od zmiany nawyków żywieniowych i włączenia aktywności fizycznej, choćby zwykłych spacerów, do codziennego planu.

Środki i suplementy, które poprawią jakość Waszego seksu

A kiedy już zaczniecie zmieniać swoją codzienność, dostrzeżecie, że macie nie tylko więcej energii, ale i seks smakuje lepiej. Zawsze możecie też sobie pomóc, np. sięgając po suplementy. Dzięki nim wspomożecie swoje libido, jak i zwiększycie wrażliwość na bodźce. W przypadku pań znakomicie spiszą się np. tabletki Libido Therapy, które dzięki unikalnej formule na stałe podnoszą popęd. Panowie pragnący znów poczuć siłę i młodzieńczą moc, mogą sięgnąć po środek, jaki doda im witalności… ale i przy odpowiednim stosowaniu – centymetrów w wiadomym miejscu. Takie właściwości zapewnia m.in. Penilarge, jeden z najlepiej ocenianych preparatów na rynku.

A jak zwiększyć podniecenie tuż przed seksem? Najlepiej sięgając po afrodyzjaki – najskuteczniejszym jest hiszpańska mucha. Choć obecnie kantarydynę, będąca głównym składnikiem takiego preparatu, pozyskuje się syntetycznie, to pozostaje w pełni skuteczna, a ponadto – bezpieczna dla użytkownika!

Nawet po latach związku seks może smakować bosko!

Istnieje wiele sposobów na to, aby w związku rozpalić starą namiętność. Choć nie będzie taka, jak na samym początku, a znacznie dojrzalsza, nie oznacza to, że będzie mniej satysfakcjonująca. Wręcz przeciwnie! Znając się, partnerzy mają doskonałą szansę na dojrzały, a jednocześnie pełen pasji seks! Warto po prostu nie zapominać, że ludzkie życie intymne nie znosi powtarzalności. Wygońcie więc nudę z łóżka, próbujcie nowych rzeczy (także poza seksem!) i zadbajcie o siebie. Wtedy nawet wieloletni związek zapewni Wam mnóstwo frajdy!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *