Wibrator domowy czy ze sklepu? Dlaczego warto zainwestować w wibrator?

Wibrator domowy czy ze sklepu? Dlaczego warto zainwestować w wibrator?

W poszukiwaniu rozkoszy chętnie eksperymentujemy z najróżniejszymi rozwiązaniami. Zarówno panie, jak i panowie sięgają czasem po przedmioty, jakie kompletnie nie zostały stworzone z myślą o zabawach intymnych, a które – ze względu na swoje właściwości, a przede wszystkim kształt, są wykorzystywane niekiedy do bardzo sprośnych gierek.

Pytanie jednak, czy takie DIY (z angielskiego – do it yourself, czyli „zrób to sam”) gadżety erotyczne są w stanie zastąpić wibratory dla kobiet? Czy przeznaczone do zabawy artykuły są po prostu nie tylko lepsze, ale i bezpieczniejsze? Jeśli chcesz wiedzieć, czy wybrać domowe sposoby, czy seks z prawdziwym wibratorem, to w tym artykule rozwiewamy te wątpliwości. Zachęcamy do lektury.

Domowy „wibrator”, czyli po co najczęściej sięgamy, gdy nie mamy własnego gadżetu?

Panowie niemający prawdziwego masturbatora (będącego odpowiednikiem wibratora), najczęściej satysfakcjonują się z użyciem samej dłoni lub sięgają np. po… skarpetkę. A przynajmniej tak to robił jeden z głównych bohaterów American Pie. O ciastach i innych wynalazkach pisać nie będziemy i po prostu – nie polecamy.

Panie natomiast mają znacznie szersze możliwości, jeśli chodzi o wykorzystanie różnych przedmiotów codziennego użytku jako gadżetu erotycznego. Do zabaw używają m.in. warzyw o fallicznym kształcie, słuchawki od prysznica, wibrujących szczoteczek do zębów czy nawet… butelek. Teoretycznie każdy z nich jest w stanie zastąpić klasyczny wibrator, szczególnie jeśli jeszcze dany przedmiot drży. W praktyce… to już nieco bardziej złożone.

Na wstępie warto sobie zdać sprawę z jednej, podstawowej rzeczy – żaden z wymienionych wyżej przedmiotów nie powstał z myślą o tym, by zaspokajać seksualne potrzeby kobiety czy kogokolwiek. Wobec tego żaden z nich nie daje gwarancji bezpieczeństwa. Szczoteczka wibracyjna, choć z pewnością wyprodukowana z nieszkodliwych tworzyw, może łatwo ulec zniszczeniu, zwłaszcza w momencie, gdy działa w warunkach stałej, wysokiej wilgotności. Zabawa ze słuchawką prysznicową natomiast wymaga pewnej wprawy – doboru odpowiedniej temperatury i ciśnienia wody. Zdarzają się też nagłe wahania ciepła, co albo doprowadzi do poparzenia, albo porazi nagłym chłodem, skutecznie oddalając potencjalny orgazm. Warzywa zaś dzisiaj często są traktowane różnymi środkami chemicznymi, mogącymi działać drażniąco na drogi rodne. Umycie, a nawet obranie ich nie gwarantuje, że się tych związków pozbędziemy. Nie mówiąc już o drobnoustrojach, jakie często usadawiają się w rowkach rośliny. To prosta droga do paskudnych infekcji.

Można przytoczyć dziesiątki przykładów przedmiotów, które czasem kuszą, by ich wypróbować jako gadżetu erotycznego, ale jakich zdecydowanie nie powinniśmy w taki sposób wykorzystywać. Poza tym – wibrator erotyczny został zaprojektowany z myślą o przyjemności i bezpieczeństwie użytkowniczki. Przyjrzyjmy się bliżej, czemu warto zainwestować w taki gadżet.

Bezpieczne materiały

Pierwszym i zdecydowanie najważniejszym argumentem za zakupem urządzenia stworzonego z myślą o pieszczotach jest fakt, że producenci do ich wykonania używają materiałów bezpiecznych dla zdrowia. Wibratory dla pań od sprawdzonych marek to gwarancja, że, przy prawidłowym użytkowaniu, nie musimy obawiać się żadnych negatywnych skutków.

Z czego produkuje się współcześnie gadżety? Można wyróżnić kilka materiałów, w tym m.in.:

  • silikon medyczny,
  • tworzywo ABS,
  • poliuretan,
  • wysokogatunkową stal nierdzewną,
  • specjalne tworzywa, imitujące skórę.

Poniżej znajdziesz opisy wybranych surowców, z jakich powstają wibratory.

Silikon medyczny – powłoka (niemal) idealna

Prawdopodobnie najpopularniejszym materiałem, służącym do produkcji powłoki zabawek, czyli tej części, która ma bezpośredni kontakt z drogami rodnymi, jest silikon medyczny. Szybko się ogrzewa, cechuje go delikatna miękkość i zapewnia bardzo przyjemne doznania. To sprawia, że używanie wibratora powleczonego tym tworzywem to czysta przyjemność. Są jednak pewne „ale”. Mianowicie – w przypadku takiego gadżetu potrzebny będzie lubrykant wyprodukowany na bazie wody. W przeciwnym wypadku może dojść do uszkodzenia powłoki, a tym samym – zniszczenia produktu. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że w naszej ofercie znajdziesz wiele preparatów nawilżających w przystępnej cenie, np. Be Lover Aqua, jest to niewielki kłopot. Przy czyszczeniu należy pamiętać, aby środek myjący był łagodny, a jednocześnie skuteczny wobec bakterii.

Jaki wibrator wykorzystuje silikon medyczny? Ciekawym wyborem będzie np. Gino. Nie tylko zapewnia doskonałe wrażenia dotykowe, ale i dzięki swojemu kształtowi przyjemnie masuje punkt G.

Tworzywo ABS – twarde wibracje

Głównie najprostsze modele gadżetów erotycznych jako powłokę wykorzystują tworzywo ABS. Tzw. twardy plastik służy do produkcji sztywnych zabawek, jakie przybierają najróżniejsze kształty. Ponadto ABS świetnie przenosi drgania, dzięki czemu zabawa z wibratorem z tego materiału gwarantuje wiele ekscytacji. Jego atut stanowi również fakt, że jest odporny na substancje zawarte w większości lubrykantów i preparatów antybakteryjnych, a dodatkowo – pozostaje bardzo łatwy w czyszczeniu. Należy tylko pamiętać, by dobrze włożyć baterie – inaczej zabawka będzie „klekotać”.

Z ABS-u wyprodukowano m.in. Pornhub – wibrujący pocisk. Klasyczny bullet to dobre rozwiązanie dla pań, które potrzebują gadżetu, jaki łatwo spakują do torebki i zabiorą ze sobą w podróż. Popularna linia sprawia, że należy on do najchętniej wybieranych produktów, tym bardziej że sygnowany jest marką prawdopodobnie najsłynniejszej strony z filmami dla dorosłych!

Cyberskóra – czyli tworzywo gwarantujące doskonałe doznania

Wielu producentów projektując swoje zabawki, bierze za cel – obok dostarczenia przyjemności odbiorcom, osiągnięcie maksymalnego realizmu. Anatomiczne kształty i rozmiary to jednak nie wszystko. Bardzo ważna stała się tzw. Cyberskóra. Fachowo ujmując, to tworzywo TPE/TPR, czyli termoplastyczna guma, przypominająca właściwościami silikon. Dzięki unikalnej obróbce i połączeniu różnych materiałów udało się uzyskać materiał gwarantujący naturalne odczucia.

Pozostaje miękki, bezpieczny (wolny m.in. od toksycznych substancji), charakteryzujący się dużą elastycznością, a co więcej – ekologiczny (często do produkcji używa się naturalnej gumy). Innymi słowy – dzięki niemu można poczuć się tak, jakby się było faktycznie z partnerem. Trzeba jednak pamiętać, że materiał ten wymaga sumiennego czyszczenia – po każdej zabawie.

Różne kształty i funkcje – dla większej przyjemności

Nawet największy ogórek czy idealnie dobrany strumień wody ze słuchawki nie zapewni Ci tego, co zagwarantuje używanie wibratora. Sam fakt, że głęboko w sobie będziesz czuła intensywne wibracje, których siłę dostosujesz do swoich preferencji, stanowi duży atut. A to tylko podstawowy wariant. Gadżety te bowiem przyjmują najróżniejsze formy, a rytm ich pracy bywa bardzo zróżnicowany.

Możesz więc przebierać między tradycyjnymi bulletami, czyli wibratorami w kształcie pocisków, jak i wybrać wiele innych, często bardzo fikuśnych produktów. Jeśli lubisz realizm, z pewnością przypadnie Ci do gustu Wibrator REAL – nude, stworzony z myślą o tym, by doznania były jak najbardziej naturalne. Pragniesz czegoś, co rozpieści Cię wewnątrz i na zewnątrz? Sprawdź np. LELO Ina 2 Vibrator. Duża wypustka znajdująca się u góry gadżetu idealnie trafia w punkt, gdy główny trzon znajduje się w Tobie. A to tylko dwa przykłady!

Współcześnie wibratory pracują w co najmniej 4-6 różnych trybach. Pulsowanie, słabsze i mocniejsze wibracje… to zdecydowanie recepta na frajdę. A co w momencie, gdy gadżet będzie drżał do rytmu Twojego ulubionego kawałka? To jak najbardziej możliwe, jeśli sięgniesz po np. WE-VIBE – SYNC. Sterowany pilotem lub aplikacją pomoże Ci poczuć Twój ulubiony kawałek „głębiej” niż kiedykolwiek!

Czemu jeszcze warto mieć prawdziwy wibrator?

Jest wiele powodów, dlaczego warto się zastanowić nad zakupem tego gadżetu. Doskonała zabawa w niemal dowolnym miejscu (bo są produkty, które charakteryzują się pełną wodoodpornością, jak i zupełnie małe, mieszczące się do torebki), gwarancja pełnego bezpieczeństwa, a do tego – pewność intensywnych orgazmów.

Rozumiemy, że czasem pojawiają się obawy przed zrobieniem takich zakupów, głównie ze względu na opinię innych. Zamawiając jednak wibrator dla pań w naszym sklepie, masz pewność najwyższej dyskrecji. Nikt nie będzie wiedział, co przynosi Ci kurier. Zapewnij sobie więc jeszcze lepszy seks – sięgnij po wibratory erotyczne dla kobiet z Intymnosc.pl.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *