Kłopoty z utrzymaniem erekcji w obecnych czasach nie należą do rzadkości. Często nie są to problemy stałe, a wynikają z przejściowych wydarzeń. Stres w pracy lub w domu, farmakoterapia, obawy przed stosunkiem z nową osobą… są różne przyczyny tymczasowych problemów z osiągnięciem wzwodu. Najważniejsze w tej sytuacji, by się im nie poddawać, tym bardziej że istnieją skuteczne metody, pozwalające na walkę z nimi.
Jednym z nich jest pierścień erekcyjny na penisa. Ten gadżet erotyczny cieszy się rosnącą popularnością nie tylko wśród mężczyzn z problemami z erekcją, ale i tych, którzy szukają nowych, silniejszych doznań, jak i chcących skutecznie przedłużyć czas trwania ich stosunku. Różne formy, kształty i materiały, jakie przyjmuje ring, sprawiają, że są nie tylko gadżetem przeznaczonym dla mężczyzn, ale dającym również mnóstwo przyjemności kobietom. Warto przy tym zauważyć, że na rynku dostępne są akcesoria dające radość z korzystania, ale i oglądania – opaska stanie się swoistą ozdobą prącia!
Przechodzisz tymczasowe problemy z osiągnięciem satysfakcjonującego wzwodu? A może po prostu chcesz zaskoczyć partnerkę dłuższym stosunkiem i silniejszymi doznaniami? Przeczytaj zatem ten artykuł, a dowiesz się więcej o tym niezwykłym przyrządzie, który sprawi, że oboje odkryjecie nowe, mocniejsze wrażenia seksualne!
Czym jest pierścień erekcyjny i jak działa?
Jeśli uważasz, że opaska uciskowa na męskie przyrodzenie to nowy wynalazek, to wiedz, że tak nie jest. W rzeczywistości już starożytni szukali sposobu na to, by wydłużyć swoje możliwości seksualne. Sięgali po różne metody, a w tym także po pierścienie erekcyjne. Znali je już Chińczycy, Grecy i Rzymianie. Produkowano je m.in. z luksusowych surowców jak kość słoniowa. Popularne były też te rzeźbione w kamieniach oraz wykonane z… powieki kozy. Dzisiaj na szczęście na rynku można znaleźć wiele bardziej higienicznych i bezpiecznych wariantów.
Na czym jednak polega działanie krążków? Aby odpowiedzieć na to pytanie, warto przeanalizować najpierw mechanizm erekcji. Na skutek bodźców, czy to wzrokowych, dotykowych, słuchowych, a czasem zapachowych, do mózgu mężczyzny jest wysyłany sygnał o konieczności osiągnięcia gotowości do współżycia. Tym samym z centralnego ośrodka nerwowego posyłane są impulsy do zakończeń nerwowych znajdujących się w członku. W toku tego procesu zachodzi wiele innych zdarzeń w organizmie. Uwalnia się wówczas m.in. tlenek azotu, który wpływa na rozszerzenie się ciał jamistych. Do nich przedostaje się krew, a penis zaczyna nabrzmiewać. Jego mięśnie, wraz ze wzrostem ciśnienia krwi, napinają się i usztywniają go, zwiększając również jego rozmiary oraz zmieniając pozycję. Członek więc osiąga stan erekcji przez napływ i utrzymanie odpowiedniego ukrwienia. Jak zapewne już zauważyłeś – wiotczenie to proces odwrotny do tego. Krążek na penisa ma zatrzymać opadanie przez tamowanie odpływu krwi z prącia.
Dłuższe utrzymanie krwi w męskim przyrodzeniu skutkuje nie tylko utrzymaniem wzwodu. Zwiększenie ukrwienia powoduje wzmocnienie erekcji. Tym samym penis jest bardziej napięty i twardszy. Z drugiej strony staje się bardziej wrażliwy na bodźce, więc mężczyzna czerpie znacznie więcej satysfakcji z seksu. Sam stosunek zaś może zostać przedłużony nawet do 20 minut!
Jakie to ma znaczenie? Wbrew pozorom bardzo duże, nie tylko dla samego mężczyzny, ale i obojga partnerów. Wg badań prowadzonych m.in. przez doktora Izdebskiego, będącego jednym z czołowych reprezentantów środowiska seksuologicznego w Polsce, zbyt wczesna ejakulacja i problemy z utrzymaniem wzwodu wpływają negatywnie na kondycję psychiczną mężczyzn. Prawie połowa respondentów przyznała, że kłopoty te wiążą się dla nich z mniejszą męskością. Tym samym przedłużenie stosunku pozwala budować zdrowsze męskie ego. Z drugiej strony krótkie zbliżenia mogą negatywnie wpływać na związek, szczególnie jeśli partnerzy nie rozmawiają o problemie i próbują udawać, że nie istnieje. Nieudane życie seksualne nierzadko skutkuje szukaniem satysfakcji poza związkiem, a to niechybnie prowadzi do rozbicia nawet doświadczonych małżeństw. Tak niewielki gadżet, jak ring erekcyjny na penisa, może stanowić jeden ze sposobów na uratowanie relacji erotycznych i emocjonalnych pary.
Jakie wyróżniamy rodzaje opasek uciskowych?
W sklepach, w tym w naszej drogerii erotycznej, znajdziesz najróżniejsze warianty tego produktu. Pierścienie erekcyjne na penisa mogą być elastyczne, nierozciągliwe (np. wykonane ze stali), regulowane lub wibrujące. Osiągają one najróżniejsze ceny – najprostsze warianty zazwyczaj kosztują nie więcej niż 50 złotych. Te bardziej zaawansowane to przedział sięgający od 150 do nawet 200 złotych. Poniżej dowiesz się więcej o każdym z tych wariantów.
Opaski rozciągliwe
Szeroko rozpowszechnione i jedne z najlepszych dla mężczyzn, którzy pierwszy raz sięgają po krążek uciskowy. Ten rodzaj pierścienia erekcyjnego wykonuje się z elastycznych materiałów, takich jak lateks, guma termoplastyczna czy elastomer termoplastyczny. Najlepsze są jednak te produkowane z silikonu medycznego. Materiał ten charakteryzuje się niską porowatością, co przekłada się na łatwość w utrzymaniu higieny. Z drugiej strony nie działa uczulająco, więc jest bezpieczny dla obojga partnerów. Szybko też przyjmuje temperaturę ciała.
Łatwość w zakupie elastycznej opaski polega na tym, że nie trzeba jej dobierać do konkretnego rozmiaru penisa. Bez problemu się ją rozciąga i nakłada na członek. Można nią objąć również jądra. Czasem producenci tych gadżetów erotycznych dodatkowo wyposażają je w nakładki wibracyjne lub inne elementy, mające stymulować łechtaczkę lub odbyt partnerki. To gwarantuje dodatkowe doznania.
Pierścienie nierozciągliwe
W przeciwieństwie do poprzednich, tego rodzaju pierścień erekcyjny nie rozciąga się. Modele tej klasy też produkuje się z silikonu medycznego, jednak specjalnie usztywnianego. Ponadto nie brakuje akcesoriów wykonanych ze stali, jednak te są szczególnie wskazane dla mężczyzn, którzy mieli już doświadczenie z tego typu gadżetami.
Stały wymiar oznacza konieczność doboru produktu do konkretnego rozmiaru penisa. Jak go zmierzyć? Najłatwiej za pomocą centymetra krawieckiego. Należy owinąć prącie u nasady, obejmując taśmą również jądra. Powinna ona przylegać do genitaliów, ale nie opinać. Pomiar warto wykonać kilkukrotnie, a każdy wynik podzielić przez Pi (3,14). Wówczas wybiera się najwyższą wartość. Tylko w takim momencie można mieć pewność, że ring na penisa pozostaje bezpieczny dla zdrowia.
Istotna jest sama technika wkładania – kiedy pierścienie elastyczne nakłada się w trakcie, jak i przed erekcją, tak te powinny być zakładane przed jej wystąpieniem. Kolejność wygląda w ten sposób, że najpierw przekłada się pojedynczo każde z jąder, a następnie dopiero przyrodzenie. Ściąga się go zaś w odwrotnej kolejności.
Lassa na penisa
Innym rodzajem są specjalne pierścienie regulowane, zwane także lassami. Wynika to z faktu, że jest to tasiemka z zaciskiem jako regulacją. Dzięki temu można dopasować siłę ścisku do konkretnych preferencji. To doskonały wybór zarówno dla mężczyzn początkujących, jak i mających doświadczenie z opaskami uciskowymi na penisa. Pozwalają zarówno na objęcie samego prącia, jak i członka wraz z moszną.
Wibrujące ringi
Są zwykle masywniejsze od pozostałych przedstawionych wyżej modeli, gdyż skrywają duże silniczki wibracyjne, stymulujące mosznę lub łechtaczkę czy odbyt partnerki. W przeciwieństwie do pierścieni rozciągliwych z silniczkiem dają więcej ustawień wibracji. Dzięki temu znakomicie spisują się jako dodatkowa atrakcja dla pary. Zasilane są najczęściej bateriami lub ładowanym akumulatorem.
Co jeszcze należy wiedzieć o pierścieniach erekcyjnych?
Wiesz już, jakie są rodzaje, jak je nakładać… Powinieneś poznać jeszcze zasady korzystania z ringów. Jeśli to Twój pierwszy raz, to pamiętaj, że nie powinieneś go mieć na sobie dłużej niż przez 10 minut. Przy każdym kolejnym nie należy nosić go dłużej niż 20 minut. Czemu? Zbyt długie korzystanie z opasek uciskowych może wywoływać problemy z unerwieniem penisa. To urozmaicenie stosunku i nie powinno stanowić jego podstawy. Pomiędzy kolejnymi użyciami zadbaj przynajmniej o godzinną przerwę. W żadnym wypadku też nie zasypiaj z gadżetem na przyrodzeniu – na szali leży nie tylko prawidłowe unerwienie prącia, ale i Twoje zdrowie.
Jeśli pojawiły się jakiekolwiek niepokojące objawy – obrzęk, siniak, ból, dyskomfort – w trakcie użycia lub po nim, natychmiast przerwij korzystanie z krążków. Jeśli niepokojący stan się utrzyma, skonsultuj się z lekarzem. Przeciwwskazaniem do stosowania pierścieni erekcyjnych jest cukrzyca, choroby układu naczyniowo-sercowego, anemia sierpowata i przyjmowanie leków na rozrzedzenie krwi.
Natomiast przy korzystaniu z ringów warto zadbać o depilację. To ułatwia znacznie zakładanie i ściąganie gadżetu – unikniesz bolesnego wyrywania włosków. Ponadto dobrze stosować lubrykację. Nie będziesz musiał później męczyć się z otarciami.
Ostatecznie – pamiętaj, że to przede wszystkim zabawka erotyczna. Pierścień erekcyjny w żadnym wypadku nie powinien być metodą radzenia sobie z długotrwałymi problemami z osiągnięciem wzwodu. W takiej sytuacji zawsze potrzebna jest konsultacja z lekarzem.