Feromony damskie – czym są i jak działają? Sprawdź jakie wybrać i jak stosować!

feromony damskie - efekt działaniaMasz czasem wrażenie, że niektóre kobiety mają więcej szczęścia do facetów, niż Ty? Starasz się, malujesz, ubierasz seksownie… a Twoi potencjalni amanci zwracają uwagę na dziewczynę, mającą na sobie już niemodną sukienkę, za to uśmiechającą się tak, że absorbuje uwagę każdego faceta? Magia? Nie – to często sama nauka, a konkretniej mówiąc biochemia.

Część pań, jak i panów, chcąc zwrócić na siebie większą uwagę płci przeciwnej, sięga po feromony. Te niezwykłe związki chemiczne potrafią zdziałać cuda. Mają ogromny wpływ nie tylko na osobników innej płci, ale i na osobę stosującą.

Czym właściwie są te preparaty? Jak działają feromony i czemu cieszą się rosnącą popularnością? Na te i inne pytania dotyczące tych produktów znajdziesz odpowiedzi w poniższym artykule. Zapoznaj się z nim, a sama szybko zauważysz, że to pomoc w kontaktach nie tylko z mężczyznami, ale i Twoim środowiskiem pracy, jak i znajomymi. Warto więc się nad nią dłużej zastanowić.

Czym one właściwie są?

Jeśli nigdy nie słyszałaś o tego rodzaju produktach, to z pewnością teraz zastanawiasz się nad tym, co to jest feromon. Ujmując najłatwiej – feromony to lotne związki chemiczne, mające za zadanie dostarczanie informacji o osobniku, który je wydziela. Przypuszcza się, że wśród roślin stanowią jeden z głównych sposobów porozumiewania. Na pewno udowodniono zaś, że także wśród zwierząt feromony odgrywają ogromną rolę. Dla przykładu – koty znaczące teren wykorzystują wyjątkową mieszankę hormonów i tych substancji lotnych, by każdy mógł je zidentyfikować jako władców danego obszaru. Podczas okresów rozrodczych zaś samice najróżniejszych gatunków wydzielają więcej feromonów płciowych, dostarczając samcom informację o gotowości do kopulacji. Z drugiej strony stanowią wiadomość dla przedstawicieli własnego, jak i innych gatunków o stanach emocjonalnych danego osobnika, czyli o lęku, radości czy agresji. Np. pies, machając ogonem, gdy wita się z właścicielem, roztacza więcej feromonów informujących o jego poczuciu szczęścia.

Jak to natomiast jest z ludźmi? Czy my również produkujemy te substancje lotne? Wszak należymy do królestwa zwierząt, więc odpowiedź może być tylko jedna – owszem, wydzielamy je. Niektórzy naukowcy jednak spierają się co do tego, czy posiadamy odpowiednie receptory, pozwalające odszyfrować przekazywaną informację. Wskazuje się, że organem odpowiedzialnym za odbieranie danych z feromonów, jest narząd lemieszowo-nosowy, znajdujący się w nosie, choć nie wyklucza się też innych możliwości.

W komunikowaniu się przez woń obecnie trudność sprawia kilka czynników. Przede wszystkim wspomniana wyżej część ciała należy do organów zanikających. Wynika to najprawdopodobniej z faktu, że ludzie mają wykształcony szereg innych metod porozumiewania się niż przez węch. Komunikujemy się przede wszystkim mową, ale i językiem ciała. Z drugiej strony wiele osób ma tendencję do nadmiernej higieny. Feromony zaś najczęściej uwalniane są w miejscach, gdzie wydziela się także pot, więc w zagięciach kończyn, pod pachami, czy też w pachwinach udowych. Stosowanie do tego antyperspirantów dodatkowo utrudnia komunikację tym kanałem. Nie ma jednak sytuacji bez wyjścia – wielu użytkowników wskazuje, że zakupione feromony dają niezwykłe rezultaty.

Owe związki chemiczne wpływają przede wszystkim na podświadomość. Są praktycznie bezzapachowe, a na pewno niemożliwe do świadomego wyczucia przez ludzi – nasz zmysł powonienia jest zbyt słaby. Natomiast wywołuje pewne automatyczne i niekontrolowane odruchy, zarówno u otoczenia, jak i osób korzystających z feromonów. Wśród wydzielanych przez ludzi związków chemicznych są te odpowiedzialne za dostarczanie wiadomości dotyczących poszczególnych stanów emocjonalnych, zdrowia czy gotowości do zbliżenia. W przypadku produktów oferowanych przez producentów najważniejsze są te ostatnie. Mężczyźni, jak i kobiety, produkują podobne substancje, choć o różnych stężeniach. Są jednak dwa odrębne feromony, charakterystyczne dla danej płci. U panów jest to androstadienon, a u pań – estratetraenol. I to właśnie tego związku chemicznego warto szukać w mieszankach dla kobiet.

Jak działają feromony w przypadku ludzi?

Można zauważyć kilka skutków stosowania tych substancji. Pierwszy i najbardziej charakterystyczny dla nich to silniejsze ściąganie uwagi osób płci przeciwnej. Panie używające feromonów cieszą się większym zainteresowaniem ze strony mężczyzn. Ich skóra, otulona niewyczuwalnym na poziomie świadomości zapachem, roztacza go wokół użytkowniczki, docierając do nozdrzy samców, którzy instynktownie reagują na obecność samicy alfa – bo w istocie tak zaczynają ją postrzegać.

Drugi rezultat, jaki często się obserwuje, to wzrost pewności siebie. Tym samym feromony damskie oddziałują nie tylko na otoczenie, ale i używającą ich osobę. Poprawiają nastrój, zachęcają do figlarnych zachowań, jak i wzmagają poczucie własnej wartości. To zaś tym bardziej przyciąga uwagę mężczyzn. Nic wszak nie działa silniej na płeć przeciwną jak dobre poczucie humoru, uśmiech i pewność siebie.

Producenci coraz częściej też stosują mieszanki feromonów, które mają wpływać nie tylko przyciągająco. Mogą one bowiem pomagać także przy budowaniu pozycji w firmie. Bycie samcem czy samicą alfa sprawia, że inni chętniej słuchają i liczą się ze zdaniem takiej osoby. Działają więc np. na współpracowników, podwładnych, ale i przełożonych.

Jakie produkty są najlepsze?

Pierwsze, co powinnaś wiedzieć przed sięgnięciem po tego rodzaju specyfiki – zawsze wybieraj produkty renomowanych marek. Feromony bowiem, naturalne, jak i syntetyczne, są kosztowne w produkcji. Dlatego tanie odpowiedniki najzwyczajniej nie działają tak, jak powinny. Stawiając zaś na te nieco droższe, kupujesz wydajne i w pełni skuteczne preparaty, pomagające przyciągnąć uwagę innych, jak i tworzące wokół Ciebie atmosferę pewności siebie.

Jakie więc wybrać? Poniżej prezentujemy kilka propozycji.

Najpopularniejsze ze wszystkich


Love&Desire 15ml damskie feromony - kobiece i uwodzicielskie

Wiele pań lubi wybierać kompleksowe rozwiązania. Kobiece feromony Love & Desire to atrakcyjne połączenie efektownych perfum ze skutecznie działającymi związkami lotnymi. Jest to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych tego typu produktów na rynku, cieszący się dużym zaufaniem wśród wielu użytkowniczek. Zawiera nie tylko wspomniany estrateraenol, ale i trzy inne feromony w odpowiednich proporcjach – androstenon, androsteron i copulins. Każdy z nich wpływa na Twoje samopoczucie, jak i postrzeganie ze strony otoczenia, w tym mężczyzn. Same perfumy to połączenie nut zapachowych cytrusów, liści brzozy, cyprysa, a także szałwii, wetiwera i paczuli.

Skuteczna esencja


Pheromone Essence damskie 7,5ml - czysta esencja uwodzenia

Jeśli wolisz skoncentrowane produkty, to zdecydowanie damskie feromony Pheromone Essence stanowią wybór dla Ciebie. Fiolka pozornie wydaje się niewielka, ale jest niesamowicie wydajna. Dlaczego? Gdyż wystarczy aplikacja w najważniejsze miejsca – dekolt, szyję, nadgarstek, a także zagięcia łokci czy kolan, by stworzyć wokół siebie atmosferę pewnej siebie, seksownej kobiety, gotowej na podbój męskich serc. Można stosować pojedyncze kropelki, a zapach i tak będzie silny. Pamiętaj, że w takim przypadku nie rozciera się feromonów, gdyż często prowadzi to do podrażnienia skóry.

Syntetyczne feromony – jak naturalne!


Sexual Attraction 15ml damskie - feromony z formułą 5-alpha

Czy koniecznie trzeba sięgać po naturalne preparaty? To pytanie z pewnością zastanawia wiele kobiet, decydujących się na korzystanie z takiej pomocy. Jak dowodzą wyniki badań, syntetyczne substancje lotne wcale nie działają gorzej od tych pozyskiwanych ze źródeł naturalnych. Stąd też Sexual Attraction stanowi tańszą, ale porównywalnie skuteczną alternatywę dla wielu innych produktów, zawierających naturalne feromony. Skład w rzeczywistości jest bardzo podobny, gdyż i tutaj znajdzie się estratetraenol, a także androstenon. Poza tym wśród składników widnieje Alfa i Beta-Androstenol, odpowiedzialne za przyciąganie uwagi i budowanie popularności wśród osób z otoczenia.

Kiedy potrzebna jest siła


Pheromax Damskie - 14ml - Feromony Zapachowe

Jeśli chcesz zbudować mocną pozycję w otoczeniu, jak i wśród mężczyzn, powinnaś sięgnąć po silne feromony damskie. Pheromax Woman to produkt o bardzo wysokim stężeniu lotnych związków chemicznych, zamknięty w niewielkim metalicznym flakonie. Najwięcej znajdziesz w nich estratetraenolu, podkreślającego w pełni Twoją kobiecość. Dzięki temu, że pojemniczek jest niewielki i elegancki – możesz go mieć zawsze przy sobie i zaaplikować feromony w momencie, w którym zależy Ci na wywarciu najmocniejszego wrażenia.

Nie tylko feromony są ważne

Jak już wiesz – kobiece feromony to nie mit, a ich skuteczność potwierdzają liczne badania. Nie mniej istotne jednak są Twoje zdolności interpersonalne. Praca nad sobą, pozytywnym nastawieniem do własnej osoby, jak i do ludzi z otoczenia to podstawa. Te bezwonne substancje zapachowe pomagają podkreślić ciekawą osobowość i kobiecość, ale wymagają Twojej pomocy. Dlatego dobrze zadbać o swój rozwój i stosować feromony jako naturalne wsparcie w zawieraniu interesujących relacji i budowaniu poczucia własnej wartości.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *