Jak stosować feromony żeby wzbudzać pożądanie?

Jak stosować feromony żeby wzbudzać pożądanie
Jedną z największych tajemnic, jaką próbujemy zgłębić od najdawniejszych lat, jest to, jak być pożądanym. Niektórym przychodzi to zupełnie naturalnie – odpowiednia postawa, tembr głosu, przekonanie o swojej świetności, gadka… Inni zaś szukali różnych sztuczek i eliksirów, ułatwiających nawiązywanie kontaktów, szczególnie damsko-męskich. W pewnym momencie odkryto feromony, które najpierw przypisano światu zwierząt. Obecnie jednak wiemy, że wydzielają je również rośliny, jak i ludzie.

Być może już wcześniej słyszałaś o feromonach. Niejednokrotnie ich temat podejmowany był na blogu Intymności. Wiele osób jednak wciąż nie wie, jak poprawnie stosować feromony, ani jak to działa. Jeśli chcesz wiedzieć, jak ich używać, to trafiłaś we właściwe miejsce. Z tego artykułu dowiesz się więcej na temat tego, jak te substancje wpływają na człowieka (w tym, jak działają na mężczyzn) i jak je prawidłowo stosować, by odnieść zamierzony efekt. Jeśli więc chcesz poznać feromony bliżej – zachęcamy do lektury!

Czym są feromony?

Dla porządku warto przypomnieć, czym w ogóle są feromony. Otóż są to lotne substancje chemiczne, związki chemii organicznej, wytwarzane przez żywe organizmy. Podstawowy cel ich istnienia to komunikacja, głównie między osobnikami tego samego gatunku. Feromony ułatwiają kojarzenie przedstawicieli różnych płci w pary. Wszystko dlatego, że substancje te są nośnikami informacji na temat kondycji fizycznej, zdrowotnej, a nawet psychicznej wydzielającego czy wydzielającej. Ponadto zawiadamiają o nastawieniu emocjonalnym do drugiej strony. Feromony zostały odkryte w XVIII wieku, jednak przez lata nikt nie przypisywał ich ludziom. Tymczasem naukowcy dowiedli, że odgrywają one niebagatelną rolę w relacjach międzyludzkich.

Można by w tym momencie zapytać, to po co w takim razie stosować osobne preparaty, jeśli ludzie produkują je naturalnie? Problem w tym, że związki te zwykle wydzielane są w miejscach, w których jest najcieplej, na przykład pod pachą. Są one obecne więc do momentu, aż się umyjemy. Później stosujemy na skórę różnego rodzaju kosmetyki, w tym dezodoranty czy antyperspiranty. W efekcie, jeśli nie blokujemy wydzielania feromonów, to z pewnością usuwamy je ze skóry.

Nie oznacza to, że trzeba przestać dbać o higienę. Wręcz przeciwnie! Ale chcąc wykorzystać ten kanał komunikacji, warto się nieco wspomóc. Na rynku można znaleźć najróżniejsze preparaty, przeznaczone zarówno dla pań, jak i dla mężczyzn. Aby jednak były skuteczne, należy wiedzieć, jak z nich korzystać.

Jak odbieramy feromony?

Zastanawiasz się, jak to działa? Otóż feromony odbierane są przez narząd nazywany lemieszowo-nosowym. Stamtąd zaś informacje o nich płyną bezpośrednio do podwzgórza, odpowiedzialnego m.in. za zachowania instynktowne i produkcję hormonów płciowych. Ten obszar mózgu wiąże się również z przyjemnymi skojarzeniami. Co ważne – dzieje się to na poziomie podświadomym, więc osoba umiejętnie używająca tych substancji niejako wpływa na instynktowne zachowania drugiej strony.

Przed użyciem – zadbaj o higienę

Może Ci się w tym momencie wydać to paradoksem, bo w końcu mycie się, jak i stosowanie kosmetyków zmywa naturalne feromony ludzkie! Tak, to prawda. Ale przy okazji zmywa także wszelkie inne substancje o już niekoniecznie przyjemnym zapachu. Jeśli naniesiony preparat wszedłby w reakcję z naturalnymi związkami, produkowanymi przez Twoje ciało, efekt mógłby być odwrotny do zamierzonego. Tego zaś byś nie chciała.

Podstawą stosowania feromonów jest więc nanoszenie ich na oczyszczoną i osuszoną skórę. Co ważne – nie należy używać żadnych mydeł ani innych kosmetyków o silnym zapachu, gdyż mogą one zaburzyć działanie preparatu.

Ważne są miejsca, na które je nanosisz

Poszczególne partie ciała mają inną temperaturę. Najcieplej jest tam, gdzie występują naczynia krwionośne o dużej przepustowości, jak i tam, gdzie naturalnie rosną włosy. I to właśnie w tych miejscach najlepiej stosować feromony. Nie każde jednak będzie tak samo dobre, np. za uszami, mimo że są dość ciepłe i dodatkowo leżą przy granicy włosów na głowie, skóra się szybko przetłuszcza, co wpływa na strukturę związku chemicznego tych substancji. Innymi słowy, może to poskutkować zmianą zapachu.

Gdzie natomiast warto używać feromonów? Oto kilka punktów, o jakich warto pamiętać:

  • nadgarstek,
  • szyja,
  • dekolt (u kobiet – także pod piersiami),
  • okolice oczu.

Niektórzy polecają również stosowanie ich pod pachami czy w miejscach intymnych. My jednak zalecamy ostrożność – tym bardziej, jeśli masz skłonność do nadmiernej potliwości.

Ważne też, kiedy stosuje się feromony. Jeśli chcesz nimi popryskać te fragmenty ciała, jakie będą przykryte koszulką czy sukienką, zrób to na pół godziny przed ubraniem się. Unikniesz wówczas sytuacji, w której to nie Ty, a Twoja garderoba będzie nimi pachnieć. Nie oznacza to jednak, że także i ubrania warto nimi spryskać. Jeśli wyjątkowo lubisz jakiś szalik, chustę, arafatkę – możesz psiknąć kilka razy na materiał lub nanieść feromony na wewnętrzną stronę płaszcza czy kurtki.

Co za dużo…

Nie zapominaj jednak o umiarze. Tym bardziej, jeśli sięgasz np. po silne feromony damskie, charakteryzujące się intensywnie działającymi związkami. Jeśli z nimi przesadzisz, zamiast subtelnego, działającego pozytywnie na zmysły zapachu, uzyskasz odwrotny efekt i ich woń nie będzie tak atrakcyjna, jak byś chciała. Pamiętaj, że są to też związki chemiczne, oddziałujące silnie na mózg. Jeśli stężenie któregoś z nich będzie zbyt duże, odbiorca takiego „komunikatu” może zareagować obronnie, co szczególnie dotyczy przedstawicieli tej samej płci.

Jak długo działają feromony?

To kluczowe pytanie, na jakie warto sobie odpowiedzieć. Istnieje bowiem kilka czynników, wpływających na trwałość feromonów. Jednym z nich jest marka, na jaką się decydujesz. Zawsze możesz sprawdzić nasze rankingi feromonów damskich, w jakich prezentujemy poszczególne produkty i opisujemy ich siłę. Tam też znajdziesz perfumy z feromonami, łączące w sobie moc tych lotnych substancji chemicznych z egzotycznymi, rozbudzającymi zmysły zapachami.

Drugim czynnikiem wpływającym na długość ich działania jest temperatura. Nie tylko otoczenia, ale i miejsc, które nimi popryskałaś. Ciepło sprawia, że są one lepiej wyczuwalne, ale i silniej parują z Twojej skóry. To jednak zrozumiały kompromis – w końcu chcesz, by potencjalny partner zwrócił na Ciebie uwagę i przywiązał ją na dłużej. Jeśli zaś stosujesz feromony na nadgarstek, to pamiętaj, że Twoja dominująca ręka, ze względu na większą aktywność, generuje więcej ciepła, co oznacza szybsze odparowywanie tych substancji lotnych. Warunki atmosferyczne dookoła też nie pozostają obojętne – większa wilgotność, wyższa temperatura… sprawiają one, że feromony szybciej się ulatniają.

Ile więc mniej więcej preparat pozostaje na skórze? W zależności od warunków czas ten wynosi od 4 do 6 godzin. Czy to dużo? To kwestia dyskusyjna. Nie zmienia to faktu, że fiolkę z ulubionymi feromonami warto mieć przy sobie i używać ich co jakiś czas. Działanie tych substancji można nieco przedłużyć, stosując na miejsca, które nimi spryskałaś bezwonny krem natłuszczający i nawilżający.

Czego się spodziewać po zastosowaniu feromonów?

Wiesz już, jak stosować feromony, by odnieść pozytywny skutek. A jak właściwie feromony działają na mężczyzn? Możesz przede wszystkim spodziewać się dużo większego zainteresowania z ich strony. Jeśli tylko ich zapach dotrze do nozdrzy jakiegoś samca, z pewnością zwróci on na Ciebie uwagę i sam zacznie zabiegać o Twoją. To jednak Ty będziesz panią sytuacji i do Ciebie należeć będzie decyzja, komu poświęcisz czas.

A jak feromony oddziałują na inne kobiety? Jeśli tylko użyjesz ich prawidłowo, staniesz się dla nich nie tyle rywalką, co osobą o wyższym statusie w grupie. Wszystko dlatego, że te lotne związki nie tylko pomagają kojarzyć w pary, ale i mają duże znaczenie dla postrzegania wybranego mężczyzny czy kobiety jako lidera. Stąd też często się ich używa przed ważnymi rozmowami, w tym biznesowymi.

Jakie feromony najlepiej wybrać?

Z wyborem feromonów jest trochę jak z doborem odpowiedniego stanika – każdej kobiecie pasują inne. Wszystko dlatego, że preparaty te mieszają się z naturalnym zapachem ciała. Toteż efekty u poszczególnych pań mogą się różnić. Niezależnie jednak od Twojej decyzji, zawsze możesz zajrzeć na stronę naszego sklepu. Sex shop online Intymność.pl ma szeroki wybór środków od różnych producentów. Przejrzyj je i sama wybierz preparat odpowiadający Twoim wymogom. Później pozostaje Ci go wypróbować i… ruszyć na łowy!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *