Chcesz wzmocnić pewność siebie? Zobacz, jak mogą Ci w tym pomóc feromony

afrodyzjaki-feromonyPewność siebie – nie wszyscy ją mają, ale zdecydowanie każdy może ją wypracować. Jej brak poważnie rzutuje na życie – nie tylko codzienne, w tym zawodowe, ale i erotyczne. Bez pozytywnej oceny własnej osoby ciężko jest nam uwierzyć, że „dobra partia” zechce się nami zainteresować. Jednak jak to zmienić? Znaleźć sobie hobby? Korzystać z kursów i szkoleń, mających na celu wzmocnienie osobowości? Pewnie tak. Jednak mamy dla Ciebie drogę na skróty, a przynajmniej – podporę w staraniach – feromony! Niewykluczone, że już kiedyś ta nazwa obiła Ci się o uszy. Tym razem dowiesz się o nich więcej. W jaki sposób np. feromony w perfumach pomagają zwiększyć pewność siebie? Przekonaj się o tym – przeczytaj artykuł już teraz!

Czym są feromony?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym są feromony. Najprościej ujmując, to substancje lotne, wytwarzane przez żywy organizm. Posługują się nimi zarówno rośliny, jak i zwierzęta (w tym ludzie). Związki te stanowią niewerbalne komunikaty odbierane np. przez nos. U drzew (przynajmniej według aktualnej wiedzy) stanowią jeden z podstawowych sposobów porozumiewania się, u zwierząt – dodatkowy. Wiesz, czemu pies macha ogonem na widok właściciela? Nie dlatego, że to fajnie wygląda – czynność ta pomaga mu rozprzestrzenić feromony, które w tym momencie wytwarza, dostarczające informacji o tym, że się cieszy.

Jak to natomiast wygląda w przypadku ludzi? Zasadniczo człowiek stracił umiejętność świadomego posługiwania się tymi substancjami. Czy to oznacza, że są one bezskuteczne? Bynajmniej! Tyle że odczuwamy feromony na poziomie podświadomości. Są one jednak dla nas bezwonne, dlatego, gdybyś zaopatrzył się w taką buteleczkę i nie poczuł żadnej woni – nie przejmuj się. Nie chodzi o zapach, a o komunikat. A ten jest dość wyraźny.

Związki, jakie kupisz w buteleczce, są mieszanką feromonów płciowych, m.in. tych, które wytwarzamy w momencie gotowości do zbliżenia seksualnego, z innymi, charakterystycznymi dla danej płci substancjami. A jak one działają? O tym przekonasz się poniżej.

Jak działają feromony?

Zasadniczo produkujemy je w każdym momencie, ale z inną intensywnością. W chwili, gdy znajdujemy się w intymnej sytuacji, ich produkcja przyspiesza. Wydzielane są najmocniej w najcieplejszych obszarach ciała, więc m.in. na głowie, w okolicach szyi, pod pachami, ale i w obrębie miejsc intymnych. Pod wpływem temperatury stają się lotne, dzięki czemu docierają do nosa. Tam, za pomocą narządu lemieszowo-nosowego, zostają odkodowane na konkretną informację, wysyłaną do mózgu, gdzie aktywuje się podwzgórze. Nie odczytujesz jednak tej wiadomości wprost. Po prostu Twój organizm zaczyna reagować.

Pierwsza reakcja to zwrócenie uwagi na obiekt, który wydziela feromony. Następna, w zależności od płci i orientacji, to albo wzbudzenie zainteresowania (w sensie seksualnym) daną osobą, albo szacunku względem niej (najczęściej wobec kogoś tej samej płci). Dlatego w tym momencie należy rozróżnić feromony dla kobiet i mężczyzn.

Feromony męskie

Preparaty produkowane przez specjalistów, zajmujących się tymi związkami chemicznymi, zazwyczaj są koktajlami substancji o odmiennym stężeniu. Wynika to z faktu, że panie i panowie produkują podobne feromony. Różnica tkwi głównie w ilości, choć oczywiście w tych mieszankach w przypadku obu płci nie brak innych składników.

Charakterystyczne feromony dla mężczyzn to m.in. androstadienon oraz androstenol. Pierwszy z nich przyciąga uwagę potencjalnych partnerek i wpływa na ich nastrój, znacznie go poprawiając. Drugi pomaga im skupić się na danym mężczyźnie oraz zwiększa ich podniecenie.

Feromony damskie

Typowy dla kobiet feromon to estratetraenol. Substancja ta w swojej budowie przypomina nieco estrogeny, co sprawia, że jest bardziej „kobieca”. A jak wpływa na mężczyzn? Przede wszystkim przyciąga i przykuwa ich uwagę. Panowie pod jego wpływem łatwiej i osiągają silne podniecenie seksualne, gdyż zwiększa tętno i przyspiesza oddech. Budzi również uczucia opiekuńcze wobec potencjalnej kochanki. Jednocześnie ułatwia im osiągnięcie stanu odprężenia.

Jakie są skutki korzystania z feromonów i jak długo utrzymują się one na skórze?

Skutki działania feromonów można podzielić zasadniczo na trzy kategorie. Pierwsza – dotyczy osób, które byłyby potencjalnymi partnerami. Druga wiąże się z ludźmi postronnymi, szczególnie tej samej płci i orientacji seksualnej. Trzecia to wpływ na Ciebie.

Jak więc działają te związki na potencjalnych partnerów? Na początku przyciągają uwagę do Ciebie, a następnie, w trakcie rozmowy, pomagają Ci skupić ją na dłużej. Musisz mieć świadomość, że nawet najlepsze feromony w perfumach nie załatwią sprawy za Ciebie – należy wykazać się pewną rozmownością, poczuciem humoru, a na pewno kokieterią. Dzięki tym substancjom jednak wszystko to przyjdzie Ci dużo łatwiej.

A co z ludźmi tej samej płci i orientacji? Wiele zależy od ilości substancji. Niektórzy podświadomie staną się wobec Ciebie ulegli. Inni – przyjmą postawę partnerską. Po prostu uznają Cię za osobę równą sobie, więc i godną poszanowania i zainteresowania. Zdarza się jednak, szczególnie gdy przesadzisz z ilością feromonów, że możesz wywołać u takich osób postawy agresywne. Najzwyczajniej poczują, że ich pozycja przy Tobie jest zagrożona.

A jak wpływają one na samego użytkownika? Czując je na swojej skórze, automatycznie zauważysz, że lepiej postrzegasz własną osobę. Wzrośnie Twoja pewność siebie, a dzięki temu – łatwiej przyjdzie Ci nawiązywanie kontaktów z ciekawymi nieznajomymi. Także płynniejsza gadka będzie znacznie prostsza, co sprawi, że na pewno wzrośnie Tobą zainteresowanie. Jeśli dodatkowo będą to dobre feromony w perfumach, to ich zapach przyjemne Cię otuli, podkreślając Twoją kobiecość lub męskość!

Jaka natomiast jest ich trwałość? Wszystko zależy od wybranego preparatu. Średni czas obecności na skórze wynosi około 6 godzin. Te najwyższej jakości będą aktywne nawet przez 10 h. Wiele jednak uwarunkowane jest tym, gdzie je zastosujesz – im cieplejsze miejsce na ciele, tym szybciej się ulatniają. Dlatego dobrze mieć fiolkę pod ręką.

Nie tylko feromony – warto sięgnąć po afrodyzjaki!

Jeśli sięgasz po feromony, aby być atrakcyjniejszym dla potencjalnych partnerów seksualnych – z pewnością dzięki nim uda Ci się zwiększyć pewność siebie. Jeśli jednak jesteś nastawiony na cel – pragniesz znaleźć kogoś ciekawego na tę noc lub nawiązać dłuższy romans, warto się dodatkowo wspomóc. Jak? Stosując afrodyzjaki!

Produkty te nie są już substancjami przyciągającymi uwagę. Zamiast tego powodują intensyfikację odczuwanych bodźców seksualnych, jak i samego podniecenia. Dzięki nim po prostu seks będzie dużo lepiej smakował oraz zapewni Ci np. mocniejszy wzwód lub silniejsze nawilżenie pochwy. Wszystko dlatego, że afrodyzjaki wpływają m.in. na zakończenia nerwowe, a także ukrwienie miejsc intymnych. Sprawia to, że stają się one wrażliwsze na każdą stymulację, reagują silniej na bodźce, a w końcu – pozwalają przeżyć niesamowite orgazmy.

Jaki afrodyzjak jest najsilniejszy?

Wyróżnia się szereg afrodyzjaków – naturalnych, jak i syntetycznych. Wśród tych pierwszych są m.in. produkty spożywcze, w tym szparagi, czosnek, truskawki, wino, a przede wszystkim – owoce morza. Jednak zdecydowanie najmocniejszym preparatem jest hiszpańska mucha.

Kiedyś produkowano ją z wydzielin owada o mało wdzięcznej nazwie – pryszczel lekarski. Dzisiaj uzyskuje się ją w drodze syntezy. Dzięki temu zachowała wysoką skuteczność, ale i stała się bezpieczniejsza – preparat pozyskiwany z ww. chrząszcza w nadmiarze mógł być szkodliwy. Natomiast w przypadku hiszpańskiej muchy, jaką jest np. Sex Elixir nie ma większych zagrożeń, choć oczywiście należy trzymać się zaleceń producenta.

Sprawdź feromony i afrodyzjaki w naszym sex shopie online!

Stosując feromony, np. w perfumach, masz szansę przyciągnąć więcej osób chętnych do spędzenia z Tobą czasu oraz zyskać na pewności siebie. Jeśli połączysz je z afrodyzjakami, takimi jak hiszpańska mucha, bardziej skoncentrujesz się na celu, dzięki czemu flirt przyjdzie Ci łatwiej. Musisz jednak pamiętać, że przesada w jednym, jak i drugim przypadku jest niewskazana. A jeśli szukasz odpowiednich preparatów dla siebie – zajrzyj na Intymnosc.pl. Nasz sex shop online zapewnia szeroki wybór produktów od renomowanych marek, gwarantujących wysoką skuteczność działania. Zapraszamy do sprawdzenia oferty!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *