Feromony – najczęstsze pytania i odpowiedzi. Sprawdź, zanim kupisz!

Feromony - najczęstsze pytania i odpowiedzi. Sprawdź, zanim kupisz!

Zwierzęcy magnetyzm, seksapil, to „coś”… Atraktory, czyli, w tym rozumieniu, cechy sprawiające, że zwracamy na wybraną osobę uwagę, mają niejedno oblicze. Czasem to dobra gadka, innym razem – rewelacyjny styl i poczucie smaku. Jednak do najskuteczniejszych z nazwijmy to fizjologicznych atraktorów, jakie człowiek ma do swojej dyspozycji, należą feromony.

Czym one są i dlaczego cieszą się rosnącą popularnością? Jak działają i jak pachną? To niektóre z wielu pytań, jakie osoby zainteresowane tematem często sobie zadają. Zachęcamy do lektury poniższego artykułu. W nim udzielamy odpowiedzi, które przybliżą Ci zadania feromonów.

Co to są feromony?

Feromonami nazywamy zapachowe lotne związki chemiczne – kombinacja różnych substancji zwykle z jedną przodującą, jakie wytwarzają żywe organizmy. Ich głównym celem jest komunikowanie innym istotom żyjącym – nie tylko przedstawicielom tego samego gatunku, ale pozostałych również, poszczególnych informacji, dotyczących stanu emocjonalnego, zdrowotnego, nastawienia i zamiarów. Woń tych wydzielin, odbierana przez zmysł węchu, po dotarciu do receptorów zostaje odpowiednio „przetłumaczona” na przesyłane komunikaty.

Są one bardzo istotne w porozumiewaniu się zwierząt, jak i roślin. Człowiek, jako że rozwinęliśmy szereg innych sposobów nawiązywania kontaktu i przekazywania wieści, w dużej części stracił zdolność wykorzystywania ich świadomie. Co nie oznacza, że w naszym przypadku one nie działają. Wiele badań wskazuje, że wyraźnie reagujemy na te substancje, w zależności od tego, jaki komunikat ze sobą niosą. Najsilniej zaś oddziałują na człowieka feromony płciowe, informujące o tym, że ktoś jest np. gotowy do zbliżenia lub cieszy się dobrym zdrowiem.

Jak pachną feromony?

Feromony dla człowieka co do zasady są bez zapachu. Wynika to z faktu, że nasze receptory nie są tak czułe, jak w przypadku zwierząt. Mimo że pozostają bezwonne, to odbieramy je dzięki tzw. organowi lemieszowo-nosowym. Nieświadomi ich obecności, reagujemy na nie i szukamy źródła, a w przypadku feromonów płciowych – lgniemy do nich. Stąd też nie da się określić zapachu feromonów jako np. kwiatowy lub owocowy, ale bardziej – sexy, intrygujący.

Warto wiedzieć, że dobrze komponują się z perfumami! Więcej, niektórzy producenci nawet przygotowują różne mieszanki zapachowe, w jakich znalazły się te substancje lotne i oferują je jako gotowy produkt. Najlepsze z nich, przeznaczone dla pań, znajdziesz w naszym rankingu damskich feromonów. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by kupić koncentrat ze specjalnym zakraplaczem i dodać kilka kropel do ulubionego zapachu.

Kiedy wydzielamy feromony?

Zasadniczo człowiek przez cały czas wydziela jakieś feromony, jednak z różnym natężeniem. Najintensywniej układ wydzielniczy produkuje je w momencie odczuwania konkretnych emocji lub… w chwili, gdy pojawia się potencjalny partner. Znajdujące się przede wszystkim w najcieplejszych miejscach naszego ciała, tj. okolicach krocza, odbytu, pach i szyi, gruczoły wyrzucają substancje zapachowe na zewnątrz, próbując przyciągnąć uwagę przedstawicieli płci przeciwnej.

Problem w tym, że ludzie często maskują swój własny zapach, nawet ten, którego nie odczuwamy świadomie. Wynika to z… nadmiaru higieny. Zmywamy feromony z ciała, a następnie nakładamy na skórę antyperspirant i perfumy, neutralizując działanie naturalnych substancji. Nie oznacza to, że mamy nagle przestać dbać o higienę. Wręcz przeciwnie, gdyż efekt może być odwrotny od zamierzonego. W końcu zawsze chodzi o znalezienie złotego środka.

Jak feromony działają na mężczyzn i kobiety?

Każdy z nas produkuje nieco inny „zestaw” tych substancji, w proporcjach adekwatnych dla konkretnej płci. Dlatego reakcje na nie mogą być nieco inne, szczególnie u pań, gdy są na różnych etapach cyklu owulacyjnego. Oprzyjmy się jednak na wykorzystaniu najlepszych feromonów dostępnych na rynku. Mężczyzna korzystający z takiego wsparcia może spodziewać się, że będzie cieszył się większym zainteresowaniem ze strony kobiet. Jego zapach, odczuwalny na poziomie podświadomości, sugeruje, że to odpowiedni partner do rozrodu – cieszący się dobrym zdrowiem, ale i zdolny zaspokoić partnerkę seksualnie. Oddziałując więc na instynkt, feromony pomagają zainicjować i podtrzymać kontakt. Podobnie działa to w przypadku kobiet, stających się atrakcyjniejszymi w oczach znajdujących się w okolicy mężczyzn.

Jak natomiast działają te związki na przedstawicieli tej samej płci? W tym przypadku reakcje mogą być różne, choć wyniki badań wskazują wyraźnie, że przede wszystkim okazują większy respekt i uległość względem osób intensywniej pachnących feromonami. Stąd też uważa się, że preparaty te mogą pomagać w biznesie, jak i negocjacjach. Z drugiej strony wysokie stężenie wybranych substancji u niektórych jednostek może prowadzić do agresywnych reakcji, najprawdopodobniej w wyniku zagrożenia pozycji.

To nie wszystko! Warto pamiętać, że feromony działają również… na Ciebie! Gdy je zaaplikujesz, poczujesz przypływ pewności siebie i zaczniesz postrzegać się jako bardziej atrakcyjną osobę.

Jak stosować feromony na co dzień?

To, jak stosować feromony, zależy przede wszystkim od efektu, jaki chce się uzyskać oraz wybranej formy. Warto przede wszystkim pamiętać, że jako preparat nakładany na skórę, mają określoną trwałość. Tam, gdzie ciało jest cieplejsze, powoduje ono intensywniejsze rozprowadzanie tych związków, ale jednocześnie – szybsze ich zwietrzenie. Przeciętna długość działania to około 4-6 godzin. Dlatego warto je nosić przy sobie, szczelnie zakręcone w suchym miejscu.

Na co dzień wystarczą minimalne dawki – 1-2 krople lub psiknięcia na nadgarstki i szyję. Jeśli natomiast wybierasz się w miejsce, gdzie będą mieszać się różne zapachy – użyj ich odrobinę więcej. Pamiętaj jednak – wskazany jest umiar, bo przesyt może działać odpychająco!

Czy feromony są bezpieczne?

Organiczne związki chemiczne, jakimi są feromony, pozostają całkowicie bezpieczne, niezależnie od tego, czy są one syntetyczne, czy naturalne. W żaden sposób nie są wchłaniane przez organizm, wobec czego nie musisz się martwić, że wejdą w reakcję z alkoholem lub lekami, jakie przyjmujesz. Prawdopodobieństwo wystąpienia reakcji alergicznych jest znikome.

Jedyne niepożądane objawy, jakie mogą wystąpić, to np. lekko wysuszona skóra. Wynika to z faktu, że do produkcji feromonów wykorzystuje się alkohol. Z tego powodu, jeśli sięgasz po nie, pamiętaj, aby nie aplikować ich na skórę podrażnioną lub z ranami – wtedy czasem pojawia się nieprzyjemne pieczenie i świąd, jaki doprowadzi do mocniejszego zaczerwienienia.

Gdzie kupić feromony damskie i męskie?

Na rynku można znaleźć wybór najróżniejszych produktów. W sklepach dostępne są feromony popularnych i mniej znanych marek. Często, niestety, są to preparaty podrobione lub tylko noszące nazwę tych lotnych substancji zapachowych. Jeśli chcesz mieć pewność, że wybierzesz pełnowartościowy artykuł, jaki zagwarantuje Ci skuteczność – tj. będziesz lepiej przyciągała mężczyzn, staniesz się efektywniejszym podrywaczem albo Twój szef i współpracownicy będą się z Tobą bardziej liczyć – zachęcamy do przejrzenia oferty, jaką proponuje nasza drogeria.

Które feromony wybrać?

Gdy zdecydujesz się zajrzeć do oferty Intymnosc.pl, szybko dostrzeżesz szereg odmiennych produktów. Wśród propozycji dostępnych w asortymencie są zarówno preparaty naturalne, jak i wykorzystujące syntetycznie uzyskane feromony. Warto przy tym wspomnieć, że sami badacze wskazują, iż pochodzenie tych substancji nie ma większego wpływu na to, jak one działają.

Do najskuteczniejszych artykułów należą propozycje marki Love&Desire, która swój wyrób stworzyła w wersji podstawowej oraz premium zarówno dla pań, jak i dla panów. Warto dodać, że są to feromony z perfumami, jakie wielu przypadną do gustu. W rankingach tuż za nimi plasują się produkty Sexual Attraction oraz Pheromone Essence. Te ostatnie stanowią koncentrat – czyli wystarczy kilka kropel, by przyciągnąć uwagę płci przeciwnej.

Wypróbuj feromony na własnej skórze!

Jeśli chcesz wiedzieć, jak działają feromony – najlepiej po prostu je przetestować. Już teraz więc zajrzyj do naszej oferty i wybieraj spośród najefektywniejszych produktów, dostępnych na rynku. Dzięki nim skutecznie podkręcisz swoją atrakcyjność i przyciągniesz uwagę potencjalnych partnerów. Spróbuj i przekonaj się sam!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *