Nawilżane, cienkie, w prążki i wypustki – jakie jeszcze rodzaje prezerwatyw znajdziesz na rynku?

drogeria erotyczna online

W sklepach i aptekach można znaleźć najróżniejsze środki antykoncepcyjne. Jednak zdecydowanie najpopularniejsze wciąż są prezerwatywy. Wymyślone już przed wieloma wiekami, sukcesywnie dopracowywane, by były nie tylko skuteczne, ale i bezpieczne, dzisiaj sprzedawane są w relatywnie niewielkiej cenie i w wielu sklepach. Dostępność tego środka to tylko jedna strona medalu. Druga to ilość wariacji produktów, co pozwala dobrać zabezpieczenie do konkretnych oczekiwań. Cienkie, grubsze, o różnej fakturze, barwach… wszystko to, by zapewnić kochankom nie tylko ochronę przed nieplanowaną ciążą czy zarażeniem się chorobą weneryczną, ale i przyjemność na najwyższym poziomie. Jeśli interesują Cię rodzaje prezerwatyw, jakie oferuje także nasza drogeria erotyczna online – zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu!

Prezerwatywy dla każdego – najróżniejsze rozmiary

Niewielu mężczyzn wie, że „gumki” mają swoje rozmiary. Z pewnością większość nieraz widziała na półce sklepowej kondomy z oznaczeniem XXL czy Magnum, być może nawet się do nich przymierzali… ale niewielu de facto zdaje sobie sprawę, że ten podział nie polega na rozdzieleniu na zwykłe i ekstra duże. Wbrew pozorom w sklepach znajdzie się wiele różnych wymiarów prezerwatyw. Dlatego warto pochylić się nad tym tematem, gdy wybiera się zabezpieczenie dla siebie.

Przede wszystkim – rozmiaru prezerwatyw nie określa się długością, a średnicą. Standard wynosi około 53-57 mm przekroju tak jak np. Pasante Regular, mające 54 mm szerokości. Najmniejsze z kolei mają około 47 mm, a największe – nawet 69 mm. Co ważne, dobieramy ją do obwodu penisa we wzwodzie.

Niekoniecznie lateks – materiały, z których produkuje się prezerwatywy

Choć najpopularniejsze są kondomy lateksowe – to naturalny materiał, charakteryzujący się dobrą wytrzymałością – na rynku rośnie ilość prezerwatyw, wykorzystujących inne materiały. Popularne są m.in. gumki z bezpiecznego dla ciała poliuretanu oraz poliizoprenu. Takie są m.in. Pasante Sensiva, jakie oferuje nasz sex shop internetowy.

Czemu właściwie wybierać inne prezerwatywy, skoro lateks spełnia wysokie wymagania? Przyczyna jest prosta – nie każdy może go stosować. Jako naturalny materiał ma tendencję do wywoływania alergii u niektórych osób. Ta zaś objawia się m.in. suchością w czasie stosunku. A to jedna z najmniej przyjemnych rzeczy, jaka zdarza się partnerom w czasie samego seksu.

Faktury gwarantujące przyjemność – prezerwatywy z wypustkami i prążkami

Choć najpowszechniejsze są kondomy gładkie, to w sklepach nie brakuje także gumek o różnych fakturach. Klasyczne zapewniają najbardziej naturalne doznania. Jeśli są cieńsze, to dodatkowo lepiej oddają kształt samego penisa. Jednak nie wszystkim to wystarczy. Są kochankowie, którzy chcą cieszyć się dodatkowymi wrażeniami.

Nie brakuje więc np. prezerwatyw z wypustkami. Te mogą być albo w kształcie gładkich uwypukleń, albo kolców. Dzięki nim wnętrze pochwy stymulowane jest bardziej punktowo na całej długości penisa. To daje zupełnie odmienne odczucia niż w przypadku gładkiego zabezpieczenia. Jeśli zaś kochankowie chcą dodać sobie odrobinę „wibracji” – warto wybrać prezerwatywy prążkowane. Swoiste „żebra”, w które ubrany zostaje penis, dostarczają bardzo silnych wrażeń, gwarantując nierzadko mocniejsze orgazmy. Przykład takiego zabezpieczenia? Np. Pasante Intensity. Oczywiście – po dodatkowe gadżety erotyczne, wywołujące pozytywne wibracje, zapraszamy do naszego internetowego sex shopu, jednak prążki z pewnością będą dobrym startem.

Ciepło-zimno – temperatury chłodzące i rozgrzewające

Odmienna faktura to nie jedyny sposób na urozmaicenie doznań podczas seksu w prezerwatywie. Na półkach drogerii erotycznych nie brakuje także produktów pokrytych środkami chłodzącymi i rozgrzewającymi. Dzięki nim zbliżenie zaczyna smakować zupełnie inaczej. Z pewnością chłód lub dodatkowe ciepło rozchodzące się po miejscach intymnych dostarczą wyjątkowych bodźców. Warto jednak zwrócić uwagę na preparaty, jakie wykorzystano do tego celu. Niektórzy mogą wykazywać większą wrażliwość na nie lub cierpieć z powodu uczulenia. Dobrze więc zapoznać się wcześniej z ich składem niż później mieć nieprzyjemności.

Jeśli chcesz, by Twój seks był gorętszy lub szukasz w nim orzeźwienia – Pasante Climax będą stanowiły doskonały wybór. U nas znajdziesz je w atrakcyjnej cenie!

Bliżej czy bezpieczniej? Czyli prezerwatywy o różnej grubości

Wielu kochanków traktuje prezerwatywy jako zło konieczne. Producenci jednak mocno wsłuchują się w potrzeby swoich klientów. Dlatego na rynku nie zabrakło także gumek, które są lepiej dopasowane i pozwalają partnerom czuć się bardziej. Trick polega na zastosowaniu nieco cieńszych ścianek niż w standardowych produktach oraz na mniejszym obwodzie. Dzięki temu kondom lepiej przylega do prącia, a partnerzy mogą czuć się w prezerwatywie bliżej niż kiedykolwiek. I choć są one wytrzymałe i przy odpowiednim użytkowaniu gwarantują wysokie bezpieczeństwo, to warto mieć na uwagę fakt, że mimo wszystko pozostają cieńsze od zwykłych gumek.

Na przeciwległym końcu leżą produkty dla tych, którzy oczekują maksymalnego bezpieczeństwa. Wszak to o to w tym wszystkim chodzi – by uprawiać bezpieczny seks, szczególnie gdy jest on przypadkowy. Przykładem prezerwatyw dla przezornych są Pasante Extra Safe, spełniające najbardziej rygorystyczne standardy brytyjskie i europejskie.

Gdy chcesz wytrwać dłużej – prezerwatywy wydłużające stosunek

Choć sama prezerwatywa pomaga już wytrwać nieco dłużej, część panów zmaga się ze zdecydowanie zbyt szybkim szczytowaniem, co wpływa na ich komfort psychiczny, jak i relacje z partnerką. Specjalnie z myślą o nich powstały kondomy z benzokainą. To łagodny środek znieczulający, który nie wpływa na odczuwaną przyjemność, ale łagodzi przewodzenie bodźców, dzięki czemu wytrwa się znacznie dłużej. Dzięki nim stosunek może wydłużyć się nawet o kilkanaście minut! Jeśli dodatkowo doda się do tego jedną czy dwie techniki na przedłużenie zbliżenia – seks już nigdy nie będzie taki sam!

Potrzeba dodatkowego nawilżenia? Prezerwatywy z dodatkowym środkiem nawilżającym

Jednym z częstych problemów, jakie dotyczą kochanków, to suchość miejsc intymnych. Wynika ona m.in. z wieku, chorób, z jakimi się zmagają, przyjmowanych leków, jak i wielu innych czynników, jakich nie sposób w tym miejscu wymienić. Dla takich osób stworzone zostały prezerwatywy wyposażone w dodatkowy środek nawilżający. Dzięki temu seks może trwać dłużej i kończy się przyjemnym orgazmem, zamiast bolesnymi otarciami, jakie nie tylko uprzykrzają zbliżenie, ale i dają o sobie znać na długo po łóżkowych figlach.

Owocowa przyjemność – prezerwatywy smakowe

Dla niektórych kobiet wykonanie seksu oralnego z partnerem jest nie do przejścia nie tyle przez wstyd ile przeszkadzający im zapach i smak miejsc intymnych. Nie każdy wszak musi to lubić. Jednak istnieje sposób, by sobie z tym kłopotem poradzić. Najłatwiej to po prostu sięgnąć po prezerwatywy – i to nie byle jakie! Właśnie z myślą o takich paniach powstały gumki smakowe, najczęściej owocowe. Banan, truskawka, pomarańcza – to tylko część propozycji, jakie oferują producenci prezerwatyw. Bardziej wymagający z pewnością znajdą też kondomy o innych smakach, jednak ww. należą do najpowszechniej spotykanych.

Rozświetlając mrok – prezerwatywy fluorescencyjne

Istnieje wiele sposobów na urozmaicenie seksu. A jak go ubarwić, gdy w pomieszczeniu panuje ciemność? Warto sięgnąć po prezerwatywy fluorescencyjne! To prawdopodobnie jeden z najbardziej figlarnych sposobów na podkreślenie wyglądu penisa. Świecąc w ciemności, przyciąga uwagę, a w czasie „pracy” dodatkowo rozbudza wyobraźnię.

Prezerwatywy… nie tylko dla niego!

I na koniec – ostatni rodzaj prezerwatyw, jaki również oferuje nasz internetowy sex shop – kondomy dla pań! Pasante Female Condom to specyficzny produkt, który także kobiecie pozwala być zawsze gotową na zbliżenie. Odpowiednio zaaplikowany gwarantuje kochankom wysokie bezpieczeństwo, czy to przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, czy niechcianą ciążą.

Powyżej mogłeś zapoznać się z najróżniejszymi rodzajami prezerwatyw, dostępnych na rynku. Z pewnością mniej lub bardziej niszowi producenci mają w swojej ofercie jeszcze inne typy produktów. Warto chociażby wspomnieć, że coraz popularniejsze są też gumki BIO. Niezależnie od tego, jakich kondomów potrzebujesz – mnóstwo ich rodzajów znajdziesz w naszej drogerii erotycznej online. Zachęcamy do zakupów!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *