Zapach seksu – jak pachnie aromat pożądania?

Zapach seksu - jak pachnie aromat pożądania

Wchodząc do niektórych pomieszczeń, jesteśmy w stanie podświadomie stwierdzić, że prawdopodobnie ktoś niedawno się w nich niegrzecznie zabawiał. Zapach seksu w powietrzu bowiem stanowi mieszankę różnych związków chemicznych, jakie trudno pomylić. Mimo wszystko jedynie część z nich postrzegamy świadomie, a pozostałe stanowią dodatkową, podświadomą informację, powiadamiającą nas o tym, że niedawno ktoś w tym miejscu baraszkował.

Zastanawiasz się, jak pachnie seks? Jaka mieszanka składa się na tę woń? I czy można jakoś ją podkręcić lub zamaskować? O tym wszystkim dowiesz się z poniższego artykułu. Poznaj składowe zapachu, wpływające na to, jak pachnie seks!

1. Pot

Pocimy się w różnych okolicznościach – gdy się poruszamy, jak jest gorąco, a nawet w momencie, gdy siedzimy. Obficie wydzielamy pot także podczas seksu. Wpływa on m.in. na zapach intymny w okolicach genitaliów, szczególnie jeśli któreś z partnerów zdecydowało się pozostawić ten obszar niewydepilowany lub z „fryzurką”.

Warto zauważyć, że w przypadku każdej aktywności fizycznej pot pachnie nieco inaczej. Wszystko to m.in. przez koktajl hormonalny, jaki miesza się wraz z rosnącym i utrzymywanym podnieceniem. Buzujące hormony płciowe, czasem też adrenalina, łączą się dodatkowo z feromonami. Sprawia to, że wydzielina ta ma inny zapach podczas np. gry w koszykówkę, a odmienny – gdy się kochamy.

Zasadnicze różnice w jego woni występują także ze względu na płeć. Przyczyny są dokładnie te same. Jednak u kobiet oraz u mężczyzn hormony, jak i feromony występują w innych odmianach oraz stężeniach. To sprawia, że u panów pot porównywany jest do tego, jak pachnie psujący się ser. Kobiecy natomiast przypomina zapach cebuli lub grejpfruta.

2. Indywidualny zapach ciała

Każdy człowiek charakteryzuje się indywidualną wonią. Jednak to nie tak, że jest ona identyczna na całym ciele. Skóra głowy, twarzy, ramion, pod pachami – pachną one zupełnie inaczej ze względu na szereg czynników, jakie są charakterystyczne dla tych obszarów. Niektóre strefy ciała są cieplejsze od innych, dlatego zapach staje się mocniejszy – tak jest m.in. w przypadku pach czy okolic genitaliów.

Odpowiedzialne za niego są m.in. gruczoły, znajdujące się na skórze:

  • zapachowe,
  • łojowe,
  • potowe.

Te pierwsze, choć występują jedynie w okolicach pach, brodawek sutkowych, wzgórka łonowego i okolic odbytu, odgrywają ogromną rolę w komponowaniu indywidualnej woni każdej osoby. To m.in. tym kanałem wydzielane są feromony. Jednak nim wydobędą się na powierzchnię skóry, związki chemiczne, składające się na zapach danej osoby, trafiają do mieszków włosowych. Włosy stanowią rodzaj przekaźnika, z którego pomocą rozprzestrzeniamy swój osobisty „aromat”.

Na to, jak pachniemy, wpływa między innymi:

  • stosowana dieta,
  • ilość aktywności fizycznej,
  • gospodarka hormonalna,
  • kondycja zdrowotna,
  • higiena…

…i wiele innych czynników, w tym środowisko, w jakim funkcjonujemy. Siłą rzeczy indywidualna woń zależy również od tego, jak mocno się pocimy i ile łoju wytwarza nasza skóra. Łącznie na jeden zapach składa się około 400 substancji!

3. Higiena osobista

Dla woni seksu nie bez znaczenia jest oczywiście higiena. Nieco inaczej będzie pachnieć w pomieszczeniu, w którym parka oddała się szybkiemu numerkowi tuż po powrocie z pracy niż wtedy, gdy oboje są po prysznicu. Jeszcze inna okaże się woń u osób perfumujących się lub, wręcz przeciwnie – stroniących od perfum.

4. Zdrowie intymne

Czy wiesz, że wszelkie infekcje intymne mają wpływ na to, jak pachną genitalia, a w szczególności wydzieliny, jakie wytwarzają? Np. jeśli zapach waginy przypomina nieco drożdże lub wydaje się „rybi”, najprawdopodobniej świadczy to o grzybicy. Konsystencja i woń śluzu często są pierwszymi przesłankami, wskazującymi na to, że warto udać się do lekarza. W przypadku zdrowej pochwy jest ona nieco kwaśna i przyrównuje się ją do zapachu miodu, siana czy piżma.

Nie inaczej wygląda to u panów, szczególnie gdy mówimy o tym, jak pachnie ich nasienie, za co odpowiada nie tylko skład, zawierający m.in. feromon nazywany androstadienonem, ale i kondycja zdrowotna mężczyzny. „Zdrowa” sperma ma woń lekko chlorową, niektórzy mówią, że słonawą lub kwaśną. Jeśli natomiast staje się ona wyjątkowo intensywna, może to świadczyć o tym, że mężczyzna cierpi z powodu infekcji intymnej.

5. Śluz z pochwy i męski ejakulat

Tuż po seksie nie trudno o znalezienie wydzielin charakterystycznych dla miejsc intymnych na pościeli czy na innych powierzchniach. Z początku np. w przypadku śluzu z pochwy, zapach przypomina ten waginy, a nasienie zachowuje swój przez okres, do momentu, gdy bakterie nie zaczną pożywiać się na jego poszczególnych składnikach. Z czasem jednak, pozostawione na tych powierzchniach, ulegają one powolnemu rozkładowi. Sperma na przykład po pewnym czasie zaczyna pachnieć, jak mocz, a ostatecznie przez „pracę” drobnoustrojów, porównuje się jej zapach do piżma lub drzewa sandałowego. Co ciekawe, podobno taka mieszanka wywołuje pozytywne reakcje u pań.

6. Feromony

Choć co do zasady człowiek stracił zdolność świadomego wyczuwania feromonów, to wciąż mocno one oddziałują na jego podświadomość. To oznacza, że pomimo niewyczuwalnej woni, reagujemy na ich działanie, a to ma niebagatelne znaczenie.

W tym całym miksie różnych zapachów intymnych i nie tylko – to one odgrywają kluczową rolę. Feromony bowiem dzielimy ze względu na charakter informacji, jakie przenoszą. Te, które wydzielane są podczas seksu, nazywane są płciowymi i mają duże znaczenie dla odbioru przedstawicieli płci przeciwnej. Wytwarzane są one m.in. w tych miejscach na skórze, gdzie temperatura ciała jest najwyższa – czyli pod pachami i w okolicach genitaliów. Na ich siłę wpływa szereg czynników fizycznych i psychologicznych, w tym kondycja zdrowotna, jak i samoocena danej osoby. Dlatego to one stanowią kropkę nad „i” w informacji o tym, że ktoś w danym miejscu uprawiał seks w ciągu kilku ostatnich godzin.

Jak można wpłynąć na zapach seksu?

Istnieje wiele czynników wpływających na woń w pomieszczeniu, gdzie ktoś niedawno przeżywał chwile rozkoszy. To daje liczne możliwości na poprawienie zapachu seksu.

Na pierwszym miejscu – higiena

Wasza pościel po udanych chwilach we dwoje będzie zupełnie inaczej pachnieć, jeśli po pracy zdecydujecie się najpierw wziąć prysznic. Wtedy skóra pachnie nie tylko żelem czy mydłem, ale i, oczyszczona z efektów codziennego znoju, wydziela własny, specyficzny zapach. Zaznaczmy – że nie warto maskować go perfumami, gdyż to właśnie osobista woń najbardziej pociąga partnera.

Stosowna dieta

To, jak się żywimy, nie pozostaje obojętne dla tego, jak pachniemy – począwszy od potu po wydzieliny produkowane przez gruczoły zapachowe. Jeśli jesz głównie śmieciowe jedzenie i do tego często pijesz alkohol – zapach seksu będzie dużo mniej przyjemny niż w przypadku zdrowej, zbilansowanej diety.

Podkręcenie woni feromonami lub afrodyzjakiem

To prawdziwy, choć niewyczuwalny, aromat pożądania. Kiedy tylko te lotne związki chemiczne docierają do nozdrzy przedstawiciela płci przeciwnej, od razu zwracają uwagę na osobę, która ich użyła. Teraz wyobraź sobie pokój, gdzie pachnie seksem, a dodatkowo atmosferę podkreślają feromony damskie. Każdy mężczyzna, jaki znajdzie się w takim pomieszczeniu, z pewnością przez pewien czas nie będzie mógł się skupić na niczym innym, jak tylko na tym zapachu. Jednocześnie wewnątrz będzie przeżywał istną burzę hormonów. Podobnie w takich warunkach reaguje kobieta, jeśli wyczuwa typowo męskie feromony.

Można też zadbać o bardziej naturalną produkcję feromonów, np. sięgając po afrodyzjaki. Dzięki temu, że wpływają one m.in. na ukrwienie miejsc intymnych, intensyfikują procesy biochemiczne zachodzące w tych strefach. To sprawia, że naturalnie również wytwarzamy więcej lotnych związków chemicznych, charakterystycznych dla danej płci.

Świeczki, kadzidełka i olejki

Poza tym to, jak będzie pachnieć w pomieszczeniu po seksie, łączy się z czynnikami niezależnymi od naszych ciał. Można zadbać o stosowną atmosferę, paląc specjalne świeczki czy kadzidełka. Mieszanina np. woni cytrusów z zapachem intymnym często daje zaskakujące kompozycje. Podobnie zresztą jak olejki do masażu, bezpośrednio wpływające na to, jak pachnie ciało.

Warto w tym przypadku sięgnąć po produkty marki Shunga, oferowane przez nasz internetowy sex shop. Świeczki tej firmy łączą w sobie nie tylko sensualną woń, ale i oleje idealne do masowania.

Zapach seksu – podsumowanie

Pożądanie i seks mają wiele zapachów. Każdy bowiem ma inną woń, na którą składają się liczne czynniki – tak zależne, jak i zupełnie poza kontrolą danej osoby. Zaskakujący jednak pozostaje fakt, że to m.in. dzięki feromonom, bez względu na pozostałe czynniki, jesteśmy w stanie z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że gdzieś pachnie pożądaniem i seksem. Nasz pot może mieć aromat skrajnie odmienny od tego, jaki wydzielają inni. Wystarczy jednak trochę androstadienonu, androstenolu czy estratetraenolu, by odczytać jednoznaczną informację – że ktoś tu baraszkował.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *