Prezerwatywy – sposób na antykoncepcję, zabezpieczenie przed chorobami i przyjemność

Prezerwatywy – antykoncepcja, która niesie bezpieczeństwo i przyjemność

Seks bez antykoncepcji? Dzisiaj to zabawa dla ryzykantów. Nie tylko dlatego, że grozi to nieplanowaną ciążą, ale przede wszystkim różnymi chorobami, które przenoszą się drogą płciową. Jednak nie każda metoda antykoncepcyjna chroni przed dolegliwościami wenerycznymi. W zasadzie dzisiaj mamy tylko jeden skuteczny sposób na to, by zabezpieczyć się przed zarażeniem nimi – prezerwatywy.

Większość osób kojarzy tę metodę jako coś nieprzyjemnego, co spowalnia całą „akcję”, a przy tym daje poczucie bariery między kochankami. Tak było jeszcze do niedawna. Dzisiaj jednak mamy na rynku szeroki dostęp do różnych kondomów, które dalece odbiegają od prezerwatyw, jakich musieli używać nasi rodzice. Nie tylko wykonywane są z ultracienkich, a przy tym trwałych materiałów, ale też przybierają różne kształty i smaki, dzięki czemu seks jest przyjemniejszy. Co więcej – niektóre z nich pomagają zwalczać niektóre problemy natury seksualnej.

Jakie dobrodziejstwa niosą ze sobą prezerwatywy i jaki mamy ich wybór w sklepach? Przyjrzyjmy się bliżej.

Przed czym chronią kondomy?

Prezerwatywy są obecnie najpopularniejszym środkiem antykoncepcyjnym. Wynika to nie tylko z ceny (paczka trzech prezerwatyw to zazwyczaj koszt od 7 do 15 złotych), ale przede wszystkim łatwości użycia. Wystarczy bowiem tylko założyć ją na początku zabawy i to wszystko! Należy jednak zrobić to umiejętne, ponieważ nawet tutaj można popełnić błąd.

Sprawdź nasze propozycje
Kondomy Pasante Trim - 3 sztuki - Lepiej Przylegające Prezerwatywy Pasante Large - 3 sztuki - Większy Rozmiar Pasante Ribs & Dots - 3 sztuki - Prążki i Wypustki
Pasante Trim
mocno przylegające prezerwatywy!
Pasante Large
większy rozmiar dla dużych chłopców!
Pasante Ribs & Dots
prezerwatywy z wypustkami i prążkami!
7,90 zł 7,90 zł 7,90 zł

Aby nałożyć prawidłowo prezerwatywę, należy przede wszystkim uważać na wszystkie ostre przedmioty i krawędzie. Biżuteria, paznokcie, zęby – to w szczególności z nimi trzeba uważać, kiedy otwieramy paczkę i nakładamy „gumkę” na penisa. Nie mniejsze znaczenie ma też strona, którą zakładamy. Prezerwatywy bowiem często mają określone właściwości – stosuje się w nich lubrykanty i inne środki, które są od wewnętrznej lub zewnętrznej strony. Układamy ją więc przy żołędzi zrolowaniem na zewnątrz, przytrzymujemy zbiorniczek na spermę, opróżniając go z powietrza i naciągamy drugą dłonią na trzon, rozwijając powoli. Ważne jest, by w trakcie zabawy czasem sprawdzać, czy kondom nie pękł, czy też nie zsunął się z prącia. Po wytrysku zaś należy przytrzymać spód prezerwatywy na penisie i powoli wycofać.

Nie mniej istotne jest również to, jak je przenosimy. Nie trzymamy ich w portfelu czy tylnej kieszeni spodni, gdyż mogą ulec przetarciu. Najlepiej nosić je w jakimś pojemniczku, w którym nie będą narażone na uszkodzenie.

Stosując się do takich instrukcji, z pewnością będziemy chronili się nie tylko przed nieplanowaną ciążą, ale także szeregiem chorób wenerycznych. Jakie zabezpieczenie zyskujemy, jeśli korzystamy z prezerwatyw? Otóż jest dużo mniejsze zagrożenie ze strony WZW. Jak wykazują badania, przy używaniu prezerwatyw, jest też dużo niższe ryzyko zarażenia się wirusem HIV (w Polsce szacuje się skuteczność na poziomie 90-95%). Oprócz tego można dzięki nim skutecznie się również chronić przed kiłą, rzeżączką, rzęsistkowicą, opryszczką i chlamydiozą. Tym samym za niewielkie pieniądze, możemy skutecznie ochronić się przed różnymi chorobami, nawet przy przypadkowych kontaktach seksualnych, a te, pamiętajmy, są najbardziej obarczone ryzykiem przeniesienia takich dolegliwości.

W czym mogą pomóc prezerwatywy?

Oprócz tego, że chronią przed ciążą i różnymi chorobami przenoszonymi drogami płciowymi, prezerwatywy często też ratują sytuację ludzi, którzy cierpią na różne dolegliwości związane ze strefą erotyczną. Mianowicie panowie, którzy mają problem z przedwczesnym wytryskiem, mogą zainwestować w kondomy, które mają albo grubszą powłokę, albo zastosowany specjalny środek, który ma działanie lekko znieczulające. Dzięki temu można skutecznie wydłużyć zbliżenie między partnerami i opóźnić ejakulację.

Z drugiej strony niektóre prezerwatywy są również pokryte lubrykantami. Jest to szczególnie ważne w momencie, jeśli partnerka cierpi z powodu problemów z wydzielaniem śluzu. Taka gumka ułatwia zbliżenie, gdyż obie strony są „oblane” środkiem nawilżającym. Każda z pań wie, jak bolesne mogą być podrażnienia wywołane tarciem w czasie seksu. Dodatkowy lubrykant stosowany w prezerwatywach jest więc idealnym rozwiązaniem, jeśli kobieta boryka się z suchością pochwy. Z drugiej strony, jeśli partnerka jest wrażliwa, można również wybrać jedną z prezerwatyw ze środkiem chłodzącym. Nie tylko daje to wyjątkowe wrażenia, ale też i łagodzi objawy otarć, dając przyjemne ukojenie. Oczywiście na rynku są również dostępne produkty z substancjami rozgrzewającymi.

Warto również wspomnieć, że oprócz tego, że w sklepach i aptekach są kondomy lateksowe, to znajdziemy również produkty z innych materiałów. Dlaczego jest to ważne? Ponieważ wiele osób wykazuje nadwrażliwość na naturalny kauczuk. Wykonane z syntetycznej żywicy lub poliizoprenu prezerwatywy skutecznie chronią przed reakcjami alergicznymi.

Sprawdź nasze propozycje
Prezerwatywy Pasante Extra - 12 sztuk - Lepsze Nawilżenie Kondomy Pasante Feel - 12 sztuk - Ultra Cienkie Pasante Trim - 12 sztuk - Lepiej Przylegające
Pasante Extra
Lepsze nawilżenie dla Niej i dla Niego
Pasante Feel
Ultra Cienkie – ultra doznania!
Pasante Trim
Lepiej przylegające do każdego członka!
18,90 zł 18,90 zł 18,90 zł

Prezerwatywa – czyli przyjemność!

Pora teraz udowodnić, że stosowanie kondomów nie jest przykrym obowiązkiem. Jak wspomnieliśmy wcześniej, wśród panów pokutuje przekonanie, że prezerwatywy dają poczucie bariery między partnerami. Fakt, nic nie zastąpi kontaktu nagich ciał, jeśli jednak podchodzimy do seksu z głową i odpowiedzialnością, to warto sięgnąć po produkty, które zadają kłam twierdzeniu, że prezerwatywy mocno ograniczają wrażenia.

Otóż w sklepach i aptekach można znaleźć coraz więcej prezerwatyw, które nie zostały wykonane z naturalnego kauczuku, a materiałów syntetycznych. Są one trwałe, a przy tym bardzo cienkie, dzięki czemu skutecznie eliminują poczucie bariery między kochankami. Szczególnie popularna jest linia produktów Unimil Skyn. Prezerwatywy z tej serii są niezwykle cienkie, a szeroki wybór wariacji daje możliwość dobrania rodzaju adekwatnego do konkretnych potrzeb.

Ultracienkie prezerwatywy to jednak dopiero początek! Wśród tego rodzaju wyrobów antykoncepcyjnych można znaleźć obszerny katalog produktów o różnych właściwościach. Dostępne są między innymi kondomy smakowe. Truskawka? Pomarańcza? Koktajlowy? Teraz można znaleźć najróżniejsze aromaty i smaki, które uprzyjemnią seks oralny. Oprócz tego można znaleźć też prezerwatywy o różnych kształtach. Poczynając od wypustek, płytszych i głębszych, przez prążki, które dodadzą piorunujących wibracji aż po najróżniejsze i często najdziwniejsze kształty, które przywodzą na myśl japońskie szaleństwo na punkcie seksu.
Nie brakuje również produktów, które są w różnych kolorach, które uatrakcyjniają penisa wizualnie. Dostaniemy więc prezerwatywy, które są czarne, złote, zielone, a nawet pokryte środkiem fluorescencyjnym. Wyobraźmy sobie, jakie to musi robić wrażenie w nocy! Z drugiej strony też są kondomy z różnymi malunkami, a dla tych, którzy nie boją się ocenić swojego rozmiaru, są nawet prezerwatywy z… linijką.

W zależności od preferencji kochanków można wybrać wśród owocowych, kolorowych zabezpieczeń, z prążkami, wypustkami, spiralnie rozłożonymi włoskami lub też doskonale przylegające do penisa i cienkie, dzięki czemu wrażenia z seksu są dużo bardziej naturalne. Są też prezerwatywy, w których stosuje się środki zwiększające wrażliwość pochwy, dzięki czemu panie mają dużo większą przyjemność ze zbliżenia.

Idealne dla każdego

Przede wszystkim, co jest też ważne, na współczesnym rynku można znaleźć prezerwatywy, które będą pasować na każdy rozmiar penisa. Znajdziemy więc kondomy, które są przeznaczone dla skromniejszego przyrodzenia, dla szlachetnych średniaków, jak i naprawdę duże od firmy Magnum. Interesującą opcją jest możliwość zakupu prezerwatyw pod konkretny rozmiar, co na pewno zapewni odpowiednie dopasowanie. Warto też wspomnieć, że prezerwatywy, choć kojarzą się głównie ze środkami antykoncepcyjnymi dla mężczyzn, są również dostępne w wersji dla kobiet, dzięki czemu oboje mogą zadbać o ich bezpieczeństwo.
Prezerwatywy więc to nie tylko idealne zabezpieczenie przed chorobami i ciążą, ale szeroki wybór środków, które mogą uprzyjemnić seks lub ułatwić zbliżenie. Nie mają wiele wspólnego z produktami, które były dostępne przed laty, a producenci coraz bardziej prześcigają się w projektowaniu kondomów, które są niemal „niezauważalne”.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *