Strefy erogenne u kobiet – mapa punktów Jej rozkoszy

Strefy erogenne u kobiet - mapa punktów Jej rozkoszy
Ludzka skóra to największy organ w całym organizmie. Nic dziwnego, że czasem mówi się o mapie ciała człowieka, uwzględniając właśnie na niej poszczególne punkty. A jak każda mapa – skrywa ona także liczne skarby. Nimi zaś są strefy erogenne.

Skóra bowiem, oprócz tego, że trzyma nas „w kupie” i chroni przed potencjalnymi zagrożeniami z zewnątrz pod postacią bakterii czy wirusów, ma również wiele zakończeń nerwowych. W niektórych miejscach zaś są one bliższe jej powierzchni lub dużo gęściej skumulowane niż w innych punktach. Ich stymulacja zaś gwarantuje niezapomniane doznania, znacznie podnosząc podniecenie lub nawet doprowadzając do orgazmu. Strefy erogenne występują zarówno na kobiecym, jak i męskim ciele. Dzisiaj jednak będziesz mógł dowiedzieć się więcej o tym, gdzie ich szukać u pań.

Jak znaleźć te wrażliwe miejsca u dziewczyny? Jak rozpalić kobiece żądze przez sam dotyk? O tym wszystkim będziesz mógł przeczytać w poniższym artykule. Dlatego zapraszamy do lektury – gwarantujemy, że poznając strefy erogenne u kobiet, znacznie poszerzysz swój warsztat i zdolności seksualne!

Czym są strefy erogenne?

Nim przejdziemy do wyliczania kolejnych miejsc na ciele człowieka, będących bardziej czułych na dotyk, wpierw warto sobie wyjaśnić, czym dokładnie one są. Otóż ludzka skóra nie ma jednakowej grubości. W poszczególnych obszarach ciała jest niezwykle cienka, przez co dotykanie ich wywołuje dreszcze i miłe doznania. Z drugiej strony niektóre punkty, nawet jeśli skóra bywa grubsza, to charakteryzują się większymi skupiskami zakończeń nerwowych. To powoduje, że wszelki dotyk może wywoływać silniejsze pobudzenie seksualne. Duże znaczenie ma również obecność błon śluzowych, będących bardzo wrażliwymi na czułe gesty. Warto przy tym zauważyć, że stymulacja wybranych stref erogennych nie zawsze prowadzi do orgazmu – w przypadku części z nich po prostu dostarczają przyjemnych doznań.

Rodzaje miejsc erogennych

Same czułe miejsca dzielimy na dwa typy:

  • swoiste – charakteryzujące się dużym unerwieniem. Są to przede wszystkim strefy skórno-śluzowe, takie jak łechtaczka, wargi sromowe, pochwa, odbyt czy brodawki na piersiach. Ich stymulacja zaś prowadzi do orgazmu lub wzmacnia go,
  • nieswoiste – tym razem chodzi o obszary ciała, w których skóra jest bardzo cienka, a dotyk, głaskanie czy masowanie przynosi przyjemność fizyczną. Stymulacja tych punktów jednak nie prowadzi do orgazmu. Wśród takich miejsc wyróżnia się m.in. szyję, kark, pośladki, zgięcia kolan.

Jak to natomiast wygląda dokładnie u kobiet? Które miejsca na ciele dostarczą więcej przyjemności, jeśli będą odpowiednio stymulowane? Jak je umiejętnie pieścić i co można zrobić, by doznania były silniejsze? O tym dowiesz się z dalszej części tekstu!

Srom

To chyba najbardziej oczywista strefa erogenna u kobiet. Znajdują się tu tysiące zakończeń nerwowych, odpowiedzialnych za przyjemność seksualną. Warto przy tym zauważyć, że srom to tak naprawdę zespół kilku punktów na kobiecym ciele. Do najwrażliwszych zalicza się łechtaczkę i wargi sromowe. Wewnątrz pochwy również zlokalizowane są obszary, których stymulacja przyniesie niesamowite efekty. Tutaj właśnie do odkrycia pozostaje legendarny punkt G. Jego umiejętne pieszczenie może skutkować kobiecym wytryskiem.

Niestety, wielu panów zazwyczaj skupia się wyłącznie na stosunku waginalnym, zapominając o tym, że dziewczyny lubią też inne zabawy. Seks oralny, a także odpowiednia stymulacja dłonią może nie tylko dać wiele przyjemności, ale i doprowadzić do naprawdę silnych orgazmów. Czasem warto wesprzeć się żelem podniecającym, który dodatkowo nawilża pochwę.

Odbyt

Dla wielu osób seks i pieszczoty analne należą do tych „zakazanych”. Nie zmienia to jednak faktu, że stymulacja tego obszaru wiąże się z silnymi bodźcami seksualnymi. Wynika to z tego, że odbytnica i jej okolice są silnie unerwione. Tym samym obszar ten należy do najbardziej wrażliwych miejsc na ciele kobiety.

Ze względu na dużą wrażliwość, odbyt powinien być pieszczony w odpowiedni sposób. Nie można się w jego przypadku spieszyć i robić coś nagle, gdyż raz, że grozi to bólem, dwa – uszkodzeniem tego czułego punktu. Warto najpierw zacząć od głaskania czy rimmingu (czyli stymulacji oralnej), a później ewentualnie można myśleć o wkładaniu palców, koreczka czy też seksie analnym. Z drugiej strony, jeśli partnerka nie czuje się komfortowo przy tego typu pieszczotach – nie należy naciskać. Czasem wystarczy samo głaskanie „zakazanych stref”, by już wzbudzić duże podniecenie bez zbędnego dyskomfortu.

Piersi i sutki

Czasem, obserwując reakcje mężczyzn na biust, można odnieść wrażenie, że to oni przede wszystkim czerpią przyjemność z pieszczenia piersi. Tymczasem nie należy zapominać, że stanowią one ważną na kobiecym ciele strefę erogenną, której odpowiednia stymulacja daje wiele rozkoszy. Szczególnie ważne są tu sutki, bardzo wrażliwe na dotyk. Należycie głaskane, ssane czy przygryzane gwarantują duże podniecenie. Jednak przesada w drugą stronę dla wielu pań jest bolesna. Stąd też trzeba nauczyć się obserwować reakcje partnerki.

Usta

Ludzkie wargi to bardzo czułe na dotyk i zmianę temperatur miejsca. Dlatego same pocałunki już potrafią wprowadzić partnerkę w dobry nastrój i zachęcić ją do igraszek. Jakie one powinny być? Wszystko zależy od libido, temperamentu i upodobań wybranej kobiety. Niektóre bowiem zawsze wolą wyłącznie czułe i namiętne całusy, inne zaś – chciwe i ogniste pocałunki. W każdym przypadku jednak egzamin zdaje droczenie się – przedłużanie momentu między jednym pocałunkiem a drugim. Poza tym ledwie muskanie własnymi wargami ust dziewczyny skutecznie podsyca napięcie erotyczne, powodując, że rośnie jej głód na więcej.

Znakomicie spisują się także inne zabiegi. Przygryzanie warg, ssanie ich, lizanie… szczególnie górnej, łączącej się połączeniami nerwowymi z nerwem biegnącym od łechtaczki do mózgu. Stąd też mówi się, że umiejętne całowanie może doprowadzić nawet do orgazmu!

Nogi i pośladki

Każda część kończyn dolnych kobiety ma unikalną strefę erotyczną. Dla podofilów doskonałą wiadomością z pewnością będzie fakt, że przyjemność seksualna często płynie nawet z masażu stóp. Ponadto tuż nad kostką znajduje się u kobiet punkt, jakiego stymulacja zapewnia silne doznania. Niektóre panie lubią również głaskanie w zgięciu kolanowym, a na każdą zaś silnie działa dotykanie wnętrza ud i, oczywiście, pośladków. Nie tylko dlatego, że pod skórą znajdują się liczne zakończenia nerwowe, ale przede wszystkim ze względów psychologicznych. Uda, jak i pupa to w końcu miejsca położone w bliskim sąsiedztwie sromu.

Uszy i skóra za nimi

Czy kiedykolwiek spodziewałbyś się, że właśnie ten obszar u dziewczyny może być wrażliwy na seksualne pieszczoty? Jeśli dołożysz do tego gesty opiekuńcze, polegające na przytrzymaniu dłonią jej głowy, spodziewaj się naprawdę korzystnych rezultatów. Uszy, jak i skóra za nimi, to liczne zakończenia nerwowe i silne ukrwienie. Tym samym są bardzo wrażliwe na bodźce dotykowe. Wystarczy delikatnie głaskać np. kciukiem i palcem wskazującym płatki uszu czy delikatnie masować opuszkami palców skórę za nimi, by sprawić partnerce naprawdę dużo przyjemności.

Szyja i kark

To zdecydowanie jedno z najciekawszych miejsc w ciele człowieka. I najbardziej unikatowych, jeśli chodzi o pozytywne bodźce dotykowe. Kark w końcu to fragment, z którym głowa łączy się z korpusem i resztą organizmu w ogóle. Tym samym przebiega tutaj zdecydowana większość wszystkich nerwów. Właśnie dlatego masaż w tych okolicach sprawia tyle przyjemności.

Z drugiej strony szyja to jedno z najwęższych miejsc w ciele, przez które w szybkim tempie przepływa wiele krwi. Mocne ukrwienie gwarantuje też wysoką wrażliwość na wszelką pieszczotę. Skóra tutaj jest nie tylko cienka, ale i niesamowicie czuła na zmiany temperatur. Najwięcej bodźców zaś dostarcza głaskanie, lizanie czy muskanie opuszkami lub paznokciami miejsca tuż nad obojczykiem.

Krocze

Nie, nie chodzi tym razem o srom, a o miejsce, znajdujące się między nim a odbytem. Wbrew pozorom ten punkt również jest bardzo wrażliwy na różne pieszczoty. Wszystko dlatego, że pokrywa go tkanka jamista (podobnie jak łechtaczkę). Wystarczy więc delikatne głaskanie, by doprowadzić partnerkę do naprawdę dużego podniecenia!

Krzyż

To drugie najbardziej wrażliwe miejsce bezpośrednio przy kręgosłupie. Z tego punktu na ciele człowieka rozchodzą się nerwy, mające zakończenie zarówno w dolnych kończynach, jak i genitaliach. Jest to więc rodzaj „węzła komunikacyjnego” dla nerwów, którego masowanie może przynieść wiele korzyści zdrowotnych, jak i wprawić w błogi stan odprężenia. Krzyż u kobiet to idealne miejsce do głaskania, jak i mocniejszego masowania!

Silniejsze bodźce? Jak podkręcić libido

Masowanie i głaskanie stref erogennych u kobiet to tylko jedna strona medalu. Owszem, ich stymulacja z pewnością będzie bardzo przyjemna, ale jeśli chce się wynieść partnerkę na nowe poziomy doznań, warto zainwestować w środki podniecające kobietę. Bardzo dobre rezultaty przynosi zażywanie takich tabletek jak Senstra czy nazywana kobiecą viagrą Viamea. Dzięki nim faktycznie można podnieść libido, a także siłę doznań w czasie pieszczot, jak i seksu.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *