Jak dobrze wykonać masaż prostaty?

Pieszczoty analne są czymś, co mężczyźni wolą uskuteczniać ze swoimi partnerkami, niż doświadczyć tego na własnej skórze. Wiele tracą – w rzeczywistości okazuje się, że każdy pan posiada swój „punkt G”. Jest nim prostata, czyli gruczoł krokowy, który służy mężczyznom do produkcji nasienia. To niezwykle wrażliwe miejsce, znajdujące się dokładnie pomiędzy narządami płciowymi a odbytem. To jeden z najciekawszych i najmniej docenianych sposobów na szybki powrót do formy. Stosują go jednak te pary, które szczególnie lubią nowe doznania.

Wielu mężczyzn wzdraga się przed podobnymi pieszczotami – zupełnie jakby im „nie wypadało” tego robić. W rzeczywistości jednak delikatna partnerka może za pomocą stymulowania prostaty bardzo szybko postawić mężczyznę w stan pełnej gotowości. Ostatecznie, kochankowie nie powinni się wstydzić własnych ciał, prawda? Odbyt jest nieodłączną częścią ludzkiego ciała, a jego umiejętne pieszczenie jest przyjemne zarówno dla kobiety, jak i dla mężczyzny. Nie ma się też czego brzydzić – jeśli oboje zachowujecie higienę osobistą w pełni, nie znajdziecie nic obrzydliwego w trakcie tych doznań. Nie jest też to żadna perwersja, tylko korzystanie z tego, w co wyposażyła nas natura. Pozwoli wam to na nawet całonocne igraszki. Partnerzy, którzy mieli już z tym do czynienia, bardzo sobie chwalili taki sposób pieszczenia. Spośród sekretów alkowy masaż prostaty należy bowiem do jednych z najbardziej przyjemnych, o czym często się zapomina.

Sprawdź nasze propozycje
Lelo BOB - masażer prostaty Nexus G-Rider czarny Nexus G-Play Trio
Lelo Bob – Masażer prostaty
klasyczny masażer od Lelo
Nexus G-Rider (czarny)
stymulacja i penetracja dla koneserów
Nexus G-Play Trio
przyjemność w 3 wymiarach i rozmiarach
289,90 zł 249,90 zł 339,90

Uprzedzenia związane z masażem prostaty wynikają z niezrozumienia faktu, iż ciało mężczyzny, podobnie jak ciało kobiety, w całości zostało wyposażone w punkty, które można stymulować do osiągnięcia orgazmu. Nie jest on zarezerwowany tylko dla partnerów homoseksualnych. Wielu mężczyzn obawia się zaproponowania czegoś takiego właśnie przez to, że zostaną posądzeni o skłonności, których nie posiadają. Nic bardziej mylnego! Bycie otwartym na siebie w sprawach łóżkowych budzi swoiste zaufanie i cementuje związek na dobre.

Pojawia się więc zasadnicze pytanie: czy warto skorzystać z masażu prostaty? Jak najbardziej!

Na zdrowie!

Prostata kojarzy się większości ludzi głównie z problemami, jakie może wywołać jej stan chorobowy. Mowa tu o raku – i rzeczywiście, jest on prawdziwym zabójcą. Tak się jednak składa, że masaż prostaty może przyczynić się do profilaktyki! Jak wiadomo, odpowiednio stymulowane narządy stają się bardziej sprawne, a w konsekwencji – zdrowsze. Umożliwia to zresztą uniknięcie wielu innych schorzeń. Jest to także sprawdzona metoda lecznicza – w przypadku zapalenia gruczołu krokowego pozwoli ona na nieco ulgi oraz ułatwi wyzdrowienie. Zmniejsza się wtedy ciśnienie w sterczu, usuwa się też wydzielina zapalna. Masaż taki pozwoli również na łatwiejsze krążenie krwi w kroczu oraz ułatwia rozkurcz mięśni. Pod tym kątem wykonuje się też czasem coś, co nazywamy „dojeniem prostaty”. Polega to na tak długiej stymulacji, która ostatecznie doprowadzi do wytrysku. Jest to bardzo korzystne dla męskiego organizmu. Masażu nie wolno jednak wykonywać wtedy, kiedy dochodzi do ostrej fazy zapalenia gruczołu krokowego, bowiem partnerka mogłaby się w ten sposób zarazić sepsą.

Lekarze przekonują również, że masaż taki sprawia, iż mężczyzna nie zapadnie na przerost prostaty – jest to punkt warty odnotowania!

Jeśli wykonujemy go pod kątem medycznym, warto uposażyć się w rękawiczki oraz zadbać o to, by nasz partner zadbał o higienę osobistą. Pamiętajmy też, że jeśli nasz partner cierpi na jakieś schorzenia gruczołu krokowego, dobrze jest zapytać lekarza, czy można taki masaż przeprowadzić.

Prosto i przyjemnie

Wykonania masażu prostaty można się podjąć na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest delikatne pocieranie ciała idealnie pomiędzy penisem a odbytem – to właśnie tam znajduje się prostata. Sprawia to, że mężczyzna bardzo szybko staje się podniecony. Taka pieszczota szybko doprowadzi do wzwodu, a czasem też i orgazmu, dlatego trzeba dobrze wyczuć moment.

Drugi sposób wymaga od obojga partnerów odrobiny wzajemnego zaufania. Partnerka powinna wsunąć swój palec do odbytu kochanka, a następnie przesunąć go nieco w stronę pępka, aż do momentu, w którym natrafi na coś w kształcie orzecha włoskiego. Znajduje się on około cztery centymetry od samego wejścia. Następnie będzie musiała ona powoli stymulować to miejsce do chwili, w której dojdzie do wzwodu. Pamiętajmy jednak, że jest to sprawa czysto indywidualna – nie każdy będzie na to gotów, nie każdemu też odpowiada taki rodzaj pieszczot. Pamiętajmy o odpowiednim nawilżeniu – odbyt to nie pochwa. Musimy je zastosować, by było nam łatwiej.

Nasz partner może odczuwać chęć pójścia do toalety – uspokójmy go jednak i kontynuujmy zabawę falowanymi, spokojnymi ruchami. Można również zastosować go jako urozmaicenie dla seksu oralnego. Kiedy będziesz wykonywać fellatio, możesz paluszkiem delikatnie pomasować owe magiczne miejsce pomiędzy penisem a odbytem – twój partner powinien mieć wtedy nieziemski orgazm.

Do zrobienia dobrego masażu trzeba się też przygotować. Dużą pomocą będzie specjalistyczny lubrykant, który pozwoli na łatwiejszą penetrację odbytu partnera. Rzecz jasna, istnieje też szereg różnych produktów, które pomogą ci w masowaniu prostaty! Przykładem takiego może być na przykład Lelo Bob, idealny przyrząd o bardzo ergonomicznym i zaprojektowanym specjalnie pod budowę ciała mężczyzny kształcie. Dobrym pomysłem będzie też zastosowanie Vito Anal Plug, wtyczki, która może posłużyć także w celach medycznych.

Aby masaż prostaty przebiegał gładko
Pjur - serum analne Sensuva Anal Cream Nexus G-Play Trio
Pjur – serum analne
Do seksu i masażu prostaty
Sensuva Anal Cream
Krem analny idealny do masażu prostaty
Sensuva – Żel (Rum)
Masaż prostaty z nutą rumu
79,90 zł 49,90 zł 59,90 zł

Czy trzeba to robić?

Jak głosi stare porzekadło – nic na siłę. Osoby, które naprawdę tego nie chcą, nie są do tego zmuszone. Początkowe zabawy analne z partnerem są bowiem dość onieśmielające dla obu stron. Co więcej, trzeba w tym temacie wykazywać się maksymalną delikatnością i wyczuciem. Nie możemy pozwolić sobie na urażenie partnera, nie możemy też przechodzić do „ostrych” zabaw tak po prostu. Wszystko wymaga czasu oraz subtelności. Partnerzy mogą czuć opory także dlatego, że zwykle penetracja anusa kojarzy im się z czymś bardzo nieprzyjemnym. Zawsze można wtedy spróbować stworzyć własną listę za i przeciw. Grunt to przede wszystkim odpowiednie nastawienie i wzajemne zaufanie – bez tego ani rusz.

Jeśli nie jesteśmy gotowi na masaż wewnętrzny, możemy najpierw zabawić się w zewnętrzny. Sprawdźmy tym samym, czy nasz kochanek jest w ogóle czuły na taki typ pieszczot, bo jak zostało to już zaznaczone, nie wszystkim mężczyznom sprawia on przyjemność.

Nie musi być on też głównym punktem igraszek – wystarczy go zrobić przy okazji, na przykład wtedy, kiedy jeszcze nie mamy dość wspólnych zabaw. Delikatnie wsuwamy paluszek… i już!

Co powinniśmy zrobić przed masażem prostaty?

Przed takowymi pieszczotami trzeba zastosować się do kilku ważnych wskazówek:

  • upewnić się, że pęcherz został opróżniony, w przeciwnym razie możemy mieć nieprzyjemną niespodziankę w postaci moczu,
  • zadbać o higienę – także własną, paznokcie muszą być wyczyszczone, można też użyć lateksowych rękawiczek,
  • zadbać o odpowiednie podniecenie partnera – im bardziej będzie on podekscytowany, tym łatwiejszy do wykonania stanie się masaż,
  • przyjąć wygodną pozycję – leżenie na boku dobrze się do tego nadaje, tak samo pozycja na czworaka,
  • jeśli nie jesteśmy pewni efektu – można spróbować delikatnie wykonać lewatywę ciepłą wodą,
  • zrelaksować się zarówno psychicznie jak i fizycznie

Musimy też pamiętać, że masaż nie może być wykonywany zbyt szybko. Powinniśmy przede wszystkim skupić się na tym, by cała procedura przebiegała możliwie jak najwolniej i najprzyjemniej dla naszego partnera.

Pozwolenie sobie na małe szaleństwo łóżkowe jest bardzo dobre i odświeża relację, pozwala też na lepsze poznanie samych siebie. Pary, które zastosowały ten masaż bardzo chwalą sobie przede wszystkim głębokość oraz intensywność doznań. To bardzo ważne, jeśli chcemy zrobić sobie całonocny maraton, bowiem stawia na nogi dużo lepiej niż najlepsze specyfiki. Już dzisiaj podpytaj dyskretnie partnera co o tym sądzi – i spróbujcie oboje się nad tym zastanowić. Naprawdę warto!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *