9 września Światowym Dniem Urody

Kalendarz rzymski zapewnia swoim użytkownikom 365 (czasem 366) dni, z których każdy jest oficjalnie opatrzony jakimś świętem. Są to ważne wydarzenia z historii świata, święta religijne oraz imieniny. Ludzkość zatroszczyła się o to, by umieścić w kalendarzu pewne sprawy, z którymi notorycznie się stykamy i ustanowiła oficjalne dni, w które dany temat pojawia się na językach. 9 września jest Światowym Dniem Urody, czyli piękna bardziej lub mniej ukrytego w każdym z nas.

Piękna jak Mona Lisa
Za renesansowe uosobienie piękna kobiecego uchodzi powszechnie znana Mona Lisa, którą sportretował Leonardo da Vinci. Renesansowa piękność powinna zatem mieć długie, kunsztownie utrefione, kasztanowe włosy, jej oczy powinny być piwne z błyskiem, który by zwracał na nią uwagę mężczyzn, usta jej winny być kształtnie wykrojone, a jej kształty odpowiednio zaokrąglone. Tak wyglądała Mona Liza i tak przedstawiał się ideał kobiecości dla twórców renesansowych. Warto zauważyć, że w obecnych czasach nie miała by ona wielkiej szansy znaleźć się na okładce jakiegoś kolorowego pisma, zapewne również nie wielu mężczyzn oglądnęłoby się za nią na ulicy.

Eteryczna piękność
Nieco później, bo w XVIII wieku przyniósł ideał kobiety gibkiej, harmonijnie zbudowanej, która jednocześnie jest jednostką samodzielnie myśląca, potrafiącą uwolnić się od  protekcjonalnych mężczyzn. Oczywiście, dotyczyło to wyłącznie dam z wyższych sfer i to nie wszystkich. Sto lat później, początek dziewiętnastego wieku przyniósł nam ideał kobiety zwiewnej, uduchowionej, która żyje głównie pięknem swego wnętrza. Opisy właśnie takich dam możemy znaleźć we wynurzeniach poetów tworzących w tamtym czasie czasie.

Niektóre wartości nie przemijają
Mimo iż kolejne okresy w historii przynosiły zmiany obyczajowe to pewne wartości nigdy nie wyszły z mody. Zaliczyć do nich można zdrową i zadbaną cerę. Przy użyciu kosmetyków i preparatów do pielęgnacji skóry z łatwością można zmniejszyć widoczne niedoskonałości. Problem pojawia się w przypadku nieuchronnego starzenia się skóry. To naturalne, że skóra w pewnym wieku traci już swoją jędrność, zmienia się owal twarzy i pojawiają się pierwsze oznaki starzenia w postaci zmarszczek. Dodatkowo, proces ten przyspieszony zostaje przez tryb życia jaki prowadzimy; w ciągłym pośpiechu, nie wysypiając się, jedząc niepełnowartościowe posiłki pozbawione wielu ważnych składników odżywczych, witamin i minerałów. Zanieczyszczone środowisko, dym papierosowy, promieniowanie słoneczne (promieniowanie UV, światło niebieskie) jak i korzystanie z solarium to kolejne czynniki, które uszkadzają włókna kolagenowe oraz generują powstawanie wolnych rodników w skórze. Stres, brak witamin i ruchu na świeżym powietrzu również potęgują niezdrowy wygląd twarzy. Jak widać współczesny rozwój cywilizacji nie przyniósł recepty na ponadczasową urodę i piękno. Za to negatywne jego skutki skutecznie utrudniają zachowanie młodzieńczego wyglądu.

Zacznij od piersi!
U kobiet jednym z najważniejszych elementów ciała są piersi. To najbardziej podniecające miejsce, które do szaleństwa doprowadza niejednego mężczyznę. Kiedyś ich wielkość i kształt świadczyły o pozycji społecznej, higienie i predyspozycjach do płodzenia potomstwa. Dzisiaj są niemniej ważne, ale medycyna poszła na tyle do przodu, że kobieta, która ma naturalnie mało atrakcyjny  biust nie musi się czuć skreślona. Na rynku dostępne jest bowiem wiele profesjonalnych preparatów, które pomagają w powiększaniu oraz modelowaniu kształtu piersi. Informacje na temat wielu z nich są dostępne w naszym portalu.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *