Rodzaje kobiecych piersi – sprawdź, jaki masz typ biustu!

Rodzaje kobiecych piersi – sprawdź, jaki masz typ biustu

Jabłuszka, cycki, melony, poduszeczki, zderzaki – kształty piersi doczekały się dziesiątek, jeśli nie setek określeń, funkcjonujących między mężczyznami. Choć niektóre z nich pozornie nie brzmią zbyt pochlebnie, to zwykle świadczą o sporym uznaniu ze strony panów. Trochę pokrętne, ale samcza natura czasem taka bywa.

Z drugiej strony jednak nie sposób się z tym nie zgadzać. Określenia te bowiem używane są w stosunku do konkretnych kształtów biustu. Czego, jak czego, ale mężczyznom trudno odmówić spostrzegawczości, jeśli chodzi o damskie atrybuty. Naukowcy również postanowili wziąć wygląd kobiecych piersi pod lupę i… okazało się, że wyróżniamy ich odmienne rodzaje. Podobnie zresztą jak kształty sutków.

Czy te wzorce są uniwersalne? Trudno powiedzieć. Z pewnością jednak odnajdzie się w nich wiele pań. Zastanawiasz się, do której kategorii można by zaliczyć Twój biust? Jaki jest typ Twoich brodawek? Zachęcamy Cię zatem do lektury poniższego artykułu. Z niego dowiesz się więcej o tym, jakie są kształty kobiecych piersi, sutków, a także co na to wpływa.

Od czego zależy kształt piersi?

Na to, jak wygląda biust, wpływa co najmniej kilka czynników. Należy do nich naturalnie genetyka. Wygląd i rozmiar piersi może więc wynikać z tego, że babcia albo mama była właścicielką podobnego biustu.

Bardzo wiele jednak zależy też od tego, jak żyjesz. Chodzi tu o dietę i aktywność fizyczną. Jeśli dbasz o zbilansowane menu i nie stronisz od ćwiczeń, najprawdopodobniej będziesz cieszyła się długo takimi piersiami, do jakich zostałaś genetycznie „zaprogramowana”. Natomiast w momencie, gdy pojawią się nadprogramowe kilogramy, a ćwiczenia pójdą na bok… sprawa zaczyna się nieco komplikować. Piersi bowiem zbudowane są m.in. z tkanki tłuszczowej. Wraz z tym, jak tyjesz, rosną i one. Niestety, elastyczność skóry i jej wytrzymałość podlega tu solidnemu testowi. Przy większej nadwadze lub otyłości biust może więc trwale zmienić swój kształt, co wynika m.in. z rozciągnięcia skóry i ewentualnych rozstępów. Szczególnie gdy masz źle dobrane staniki.

Te bowiem stanowią kolejny czynnik, oddziałujący na wygląd kobiecych piersi. Noszenie niepasującego biustonosza nie tylko je źle formuje, ale często też staje się przyczyną różnych dolegliwości. Zbyt mocno przylegające do ciała fiszbiny mogą zaburzać krążenie, podobnie zresztą jak zbyt duży ucisk miseczki na pierś. Dlatego tak ważne jest prawidłowe dobieranie stanika do posiadanego biustu. Najlepiej zdać się w tym przypadku na wykwalifikowaną brafiterkę. Z jej pomocą znajdziesz biustonosz pasujący zarówno do rozmiaru, jak i kształtu piersi.

To, co również ma duże znaczenie dla wyglądu Twojego biustu, to pielęgnacja. Wiele pań nie zwraca na to uwagi, stosując zwykłe balsamy nawilżające do całej skóry. Tymczasem kobiece atrybuty, szczególnie gdy są większe i pełniejsze, wymagają specjalnej opieki. Można do tego celu stosować zarówno specjalne maski ujędrniające, jak i preparaty do piersi, pod postacią żeli i suplementów diety. Z ich pomocą nie tylko utrzyma się lepiej napiętą skórę, ale i powiększy biust!

Wiesz już, co wpływa na wygląd piersi. Pora teraz, abyś się przekonała, jakie wyróżniamy kształty kobiecuch piersi!

1. Piersi typu zrelaksowanego

W tym przypadku biust ma charakterystyczny, opadający kształt. Same sutki kierują się ku dołowi, czasem nawet wyglądają tak, jakby były bardziej po spodniej stronie piersi. Kształt ten zwykle dotyczy większych kobiecych atrybutów, ale zdarzają się też mniejsze rozmiary.

By dbać o ich odpowiedni wygląd, ważna jest troska o jędrność skóry, szczególnie u szczytu dekoltu. Masaże, wykonywane przy użyciu specjalnej szczotki, mogą skutecznie pobudzić krążenie, nieco unieść brodawki i nadać biustowi bardziej krągły kształt. Warto również sięgnąć po olejki i żele ujędrniające jak na przykład środek Biggerbust. Stosując go regularnie, uzyska się efekt pełniejszego i podniesionego biustu. Obowiązkowo przyda się dobrze dobrany stanik np. push-up z lekką miseczką.

2. Piersi typu wschód-zachód

Odznaczający się stożkowym kształtem biust, charakteryzuje się też tym, że jego sutki skierowane są mocno na zewnątrz. Stąd nazwa od dwóch przeciwstawnych kierunków. Często są pełniejsze od spodu, jednak również wymagają odpowiedniej pielęgnacji.

Przy piersiach wschód-zachód ważny jest nie tyle właściwy stanik, co jego odpowiednie zakładanie. Po włożeniu go na siebie warto dodatkowo zagarnąć boki biustu do środka. Dzięki temu uzyska się lepszy efekt uniesienia, miseczki będą dobrze wypełnione, a piersi zyskają dużo efektowniejszy wygląd.

3. Piersi krągłe

To właśnie o nich panowie mówią per „jabłuszka” albo „pomarańczki”. Wynika to z faktu, że biust tego typu charakteryzuje się idealnym, regularnym kulistym kształtem. Dodatkowo jest odpowiednio uniesiony i utrzymuje się „na swoim miejscu”, bez opadania i rozchodzenia się na boki.

Aby jednak zachować taki wygląd piersi, bardzo ważna jest odpowiednia dieta i ćwiczenia (jak sama wiesz, mają niebagatelne znaczenie dla ich formy). W tym przypadku przyda się szczególnie wzmocnienie obręczy barkowej i mięśni klatki piersiowej. Dzięki nim można cieszyć się dłużej jędrnością biustu. Warto dodać, że piersi tego typu świetnie prezentują się w głęboko wyciętych stanikach.

4. Piersi skierowane na boki

Podobne do typu wschód-zachód, ale w przeciwieństwie do nich charakteryzują się bardziej kolistym kształtem. Ich sutki zwykle skierowane są lekko na zewnątrz, jednak bez silniejszych odchyleń. Biust tego rodzaju zwykle też jest obfity, dlatego skóra u szczytu dekoltu ulega nieco większemu obciążeniu. Warto więc zadbać o odpowiednie ukrwienie jej i pielęgnację.

Panie, mające ten typ piersi, mogą pokusić się o zakup braletek. W tego rodzaju staniku biust będzie prezentować się naprawdę pięknie!

5. Piersi typu smukłego

Ten typ charakteryzuje przede wszystkim niewielki biust. Piersi zwykle są węższe, a same sutki kierują się ku dołowi. Nie opadają jednak tak mocno, jak w przypadku zrelaksowanych. W zasadzie są też mniej problemowe, jeśli chodzi o utrzymanie prawidłowego kształtu.

Da się je za to nieco powiększyć. Aby to zrobić, bez konieczności korzystania z drogich operacji, można zawsze sięgnąć albo po specjalny suplement na powiększenie biustu, albo poświęcić więcej czasu na ćwiczenia klatki piersiowej, w tym właśnie pompki czy wypychanie sztangi. Dzięki nim skóra u szczytu dekoltu stanie się mocniejsza, a same mięśnie sprawią, że piersi się lekko uniosą. Wówczas, w połączeniu z push-upem, efekt będzie więcej niż piorunujący.

6. Piersi w kształcie łezki

To jedne z tych, o których mężczyźni mówią „melony”. Biust o tym kształcie charakteryzuje węższa góra i wyraźnie szerszy dół. Przypomina więc dwie, położone blisko siebie łzy. Są to zwykle większe piersi, dlatego wymagają troskliwej pielęgnacji i zrównoważonej diety. Wsparcie dla nich mogą stanowić również specjalne żele i suplementy na utrzymanie odpowiedniej formy. Nie obejdzie się też bez stanika z solidnym podtrzymaniem.

7. Piersi asymetryczne

U większości pań jedna pierś ma nieco większą objętość niż druga. To normalne, gdyż ludzkie ciało nie jest idealnie symetryczne. Natomiast biust niektórych kobiet bywa wyraźnie asymetryczny. Jedna pierś odznacza się mniejszym rozmiarem niż druga. Do tego cechuje ją większa jędrność i bardziej regularny kształt. Dodatkowo sutek większej może inaczej się układać, np. nieco opadając.

W przypadku takiego biustu należy dobrać push-up z wyjmowanymi miseczkami. Tam, gdzie pierś jest większa, wystarczy wyciągnąć gąbkę. Wówczas uzyska się bardziej symetryczny wygląd. Gdy różnica jednak jest duża, warto sięgnąć po opinię lekarza.

8. Piersi atletki

To zazwyczaj niewielki biust, charakteryzujący się formą przypominającą bardziej mięśnie niż typowo kobiece atrybuty. Zwykle sutki takich piersi skierowane są do przodu. Są mało wymagające, jeśli chodzi o pielęgnację. Jak zawsze jednak można je powiększyć, np. wykorzystując specjalne tabletki na porost biustu. Natomiast znakomicie będą się prezentować w stanikach sportowych o mniejszym wsparciu.

9. Piersi typu dzwonki

To drugi rodzaj, gdzie panowie używają niewybrednych określeń, takich jak „melony” czy „zderzaki”. Dzwonki są bardzo podobne do łezek, tyle że często są jeszcze większe i nieco od siebie bardziej oddalone. Szczyt piersi nie jest tak wąski, za to dół cechuje większe rozszerzenie. Sutki zwykle skierowane są do przodu.

Jako duży biust, wymaga solidnego wsparcia pod postacią mocno usztywnianego stanika. Równie ważna pozostaje odpowiednia pielęgnacja, dieta i ćwiczenia. Dzięki nim można dłużej cieszyć się efektownymi, pełnymi piersiami.

Jakie wyróżniamy typy sutków?

Znasz już rodzaje kobiecych piersi. Pora, abyś poznała kształty sutków. Tych również wyróżniamy kilka. Klasyfikacja zaś nie odnosi się ściśle do rozmiaru, a faktycznie do odmiennych form. Spotyka się więc sutki:

  • typowe – charakteryzujące się lekko stożkowatą aureolką z nieco wypukłą brodawką,
  • płaskie – o niemal niewidocznej brodawce,
  • wypukłe – cechujące się tym, że zarówno aureolka, jak i brodawka wyraźnie odstają od całej piersi,
  • krótkie – z płaską otoczką i minimalnie odstającą brodawką,
  • długie – o płaskiej aureolce, za to dłuższej, nawet na kilka milimetrów brodawce,
  • wklęsłe – charakteryzują się brodawką schowaną do wewnątrz.

Warto przy tym zauważyć, że każdy kształt sutków jest zupełnie normalny, choć niektóre występują częściej od innych. Kłopot może się pojawić wyłącznie przy wklęsłych, jeśli kobieta o takich brodawkach zdecyduje się karmić piersią. Wówczas warto sięgnąć po opinię lekarza.

Wszystkie kształty piersi są piękne!

Niezależnie od tego, jaki masz rozmiar i kształt biustu, pamiętaj, że Twoje piersi są zawsze piękne. Dlatego warto się o nie troszczyć – dbać o odpowiednią pielęgnację, ćwiczenia i dietę. Jeśli natomiast chciałabyś się cieszyć nieco większym rozmiarem – nie musisz od razu iść do chirurga. Istnieją sposoby na powiększenie piersi bez skalpela. Specjalne żele i suplementy nie tylko widocznie zwiększą ich rozmiar, ale korzystnie wpłyną na ich ukrwienie, doznania płynące z ich pieszczot, a także perfekcyjnie je ujędrnią.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *