Małe piersi czy mały penis? Czego wstydzą się Polacy?

Jak powszechnie wiadomo, jedne z najpopularniejszych kompleksów, które nas dręczą, to u kobiet – mały biust, a u mężczyzn… mały penis. Zwykle jednak to panie uważa się za bardziej zakompleksione, niż panów. Tymczasem badania ostatnio przeprowadzone przez firmę badawczą Mumbia, udowodniły coś całkiem innego.

Wspomniane badania zostały przeprowadzone na podstawie danych, jakie gromadzi serwis Allegro. Z nich bowiem wynika, że to mężczyźni znacznie częściej zaopatrują się w preparaty i urządzenia wspomagające męskość niż panie w suplementy podkreślające kobiecość. Czy to znaczy, że mężczyźni są znacznie bardziej zakompleksieni? Czy może po prostu wykazują się większą determinacją, by z kompleksami walczyć? Albo też bardziej wierzą w powodzenie zakupionych środków?

Bez względu na odpowiedź jedno jest pewne. Zakompleksione kobiety są przez społeczeństwo skuteczniej leczone w zakresie psychicznego komfortu. To w kierunku pań kierowane są wszelkie komunikaty dotyczące akceptacji własnego ciała lub hasła propagujące różnorodność. Niejednokrotnie też to właśnie panie czytają w kobiecych pismach i na kobiecych portalach artykuły, uczące je szacunku zarówno dla swoich wałeczków, małych biustów, czy niezbyt prostych nóg. Tymczasem mężczyznom jest już trudniej – media oraz społeczna presja mniej dba o ich komfort fizyczny, nie dementując z zaangażowaniem ich obaw dotyczących małego członka czy dużego brzucha. Mężczyźni są skłonni „zgrywać” mniej zakompleksionych, z dumą klepać się po brzuchu i udawać łóżkowych ogierów.  Jednak nie ma co ukrywać – kwestia małego penisa doskwiera im bardziej i uwłacza ich dumie, niż ich partnerkom.

W tym właśnie można szukać przyczyn większej aktywności męskiej, jeśli chodzi o wszelkie „wspomagacze” natury. A jest w czym wybierać – tabletki, ekstendery, pompki, żele, różne marki, rodzaje, każdy znajdzie coś zgodnego ze swoimi preferencjami. Również domowe sposoby, regularne ćwiczenia, są w stanie zaradzić przykrym kompleksom i przynieść wymierne efekty – wystarczy nieco determinacji, chęci i wiary.

Kobiety również mogą zadbać o siebie w podobny sposób. Na rynku już jakiś czas temu pojawiło się wiele rodzajów tabletek, kremów czy maści, które mogą zakompleksionym paniom przynieść satysfakcję i anulować ich obawy dotyczące własnego wyglądu. Warto również samej próbować się masować i ujędrniać. Szkoda, że tak mało z nas wierzy w efekty domowych sposobów – czyżby z lenistwa?

Nie bądźmy leniwi, warto inwestować w siebie i swoją pewność siebie. To ona przekłada się na wszystkie, związane nie tylko z seksem ale i nawet sferą zawodową, elementy naszego życia. Niezależnie czy jesteśmy mężczyznami, czy kobietami.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *