Kulki gejszy – kiedy widać efekty i jak stosować, żeby je przyspieszyć?

Kulki gejszy - kiedy widać efekty i jak stosować, żeby je przyspieszyć

Wśród gadżetów przeznaczonych przede wszystkim dla pań, kulki gejszy należą do najchętniej wybieranych oraz przynoszących najwięcej korzyści. To niewielkie akcesorium, przy odpowiednim stosowaniu, może zdziałać prawdziwe cuda z perspektywy nie tylko radości z seksu, ale i zdrowia. Służy ono do ćwiczenia mięśni Kegla, a te zaś odgrywają ważną rolę w organizmie, podtrzymując organy w otrzewnej. Ta partia umięśnienia odpowiada też za kontrolę dróg moczowych. Innymi słowy, jeśli dobrze się ją wytrenuje, istnieje mniejsze ryzyko pojawienia się problemów z nietrzymaniem moczu.

Dla wielu pań najważniejsze jednak jest to, jak bardzo kulki gejszy mogą obudzić ich świadomość seksualną. Możliwość zaciskania mięśni pochwy w czasie seksu daje szerokie pole do popisu i gwarantuje obojgu kochankom naprawdę silne doznania. Mocniejsze mięśnie Kegla to także intensywniejsze orgazmy.

Często zachęcone opisami takich rezultatów panie decydują się na zakup własnych kuleczek. Dopiero po tym, kiedy już kilka razy próbowały ich używać, pojawia się zasadnicze pytanie – jak je stosować prawidłowo oraz kiedy zobaczy się efekty treningów? Ty też zastanawiasz się nad tymi zagadnieniami? W tym artykule znajdziesz więcej wiadomości na temat kulek gejszy oraz informacje o tym, jak ich używać, by rezultaty pojawiły się jak najszybciej. Przeczytaj go, a zdobędziesz wiedzę, dzięki której łatwiej rozwiniesz tę partię swojego ciała.

Jak działają kulki gejszy?

W jaki sposób gadżet ten pobudza do pracy mięśnie pochwy i dna miednicy? Otóż zaaplikowane do pochwy kulki wibrują (np. podczas wykonywania codziennych czynności – zakupy, sprzątanie etc.). Pod wpływem tych drgań mięśnie Kegla są stymulowane i nakłaniane do kurczenia się, co jednocześnie powoduje obkurczenie się pochwy. Dzięki temu narządy pozostają w odpowiednim ułożeniu, jak i poprawiają swoje działanie (w tym m.in. pęcherz moczowy). Oprócz wibracji, na kulkach można również ćwiczyć samodzielne zaciskanie mięśni, co gwarantuje bardzo dobre rezultaty.

Efektywność kulek gejszy – od czego zależy?

Wiedząc już, jak przyrząd ten wpływa na mięśnie dna miednicy, najpewniej zastanawiasz się, od czego zależy efektywność ich pracy. Pierwszą i najważniejszą rzeczą pozostaje ruch. Owszem, kulki gejszy można włożyć do pochwy i próbować tylko zaciskania. Ale najlepsze rezultaty przynosi przede wszystkim poruszanie się z nimi. Wystarczy zwykły spacer lub trzymanie ich w sobie podczas codziennych aktywności. Bez tego raczej nie należy spodziewać się większych skutków ich działania.

Nieobojętne pozostaje odpowiednie dobranie ich do potrzeb danej kobiety. Wybranie kulek na chybił trafił nie przyniesie upragnionego efektu, za to może wywoływać dyskomfort. Jeśli więc dopiero zaczynasz przygodę z nimi, wybierz lżejszy model, ale niekoniecznie mniejszy. W tym przypadku im skromniejszy rozmiar kulek waginalnych, tym więcej wysiłku trzeba włożyć w ich utrzymanie. Z drugiej strony nie mogą być też zbyt duże, aby nie uwierały w czasie pracy. W końcu otarcia to ostatnia rzecz, na jaką miałabyś ochotę.

Duże znaczenie ma także rodzaj. Zwykłe kulki grawitacyjne czy silikonowe wymagają odpowiedniej dawki ruchu. Praca z nimi więc, choć satysfakcjonująca, będzie wymagała większego zaangażowania. Dobre rezultaty przy mniejszym wysiłku gwarantują kulki typu biofeedback. Wszystko dlatego, że to bardziej złożona konstrukcja. Zewnętrzną część kulek stanowi swojego rodzaju lekka skorupa. Wewnątrz natomiast znajdują się mniejsze kuleczki o większej masie. Dzięki takiemu „grzechotaniu”, akcesorium to wywołuje dużo silniejsze drgania, skłaniając pochwę i mięśnie dna miednicy do intensywniejszej pracy.

Nowością na rynku są natomiast kulki wibracyjne. De facto są one wibratorem w formie kulek gejszy. Dlatego też dobrze nadają się do ćwiczeń (a dzięki wbudowanym silniczkom – można zminimalizować ilość ruchu), jak i np. do gry wstępnej. Steruje się nimi wygodnie – używając pilota albo specjalnej aplikacji, dostępnej na smartfony.

Prawidłowe stosowanie kulek dla lepszych rezultatów

Jak wygląda właściwe stosowanie kulek gejszy? Wszystko zaczyna się od ich aplikacji. Umiejętne włożenie ich decyduje nie tylko o komforcie, ale i o tym, jak faktycznie będą działać. Pierwsze, co trzeba pamiętać, to że czynność ta nie powinna wywoływać żadnego dyskomfortu. Jeśli pojawia się ból lub inne nieprzyjemne odczucie przy wkładaniu, wówczas coś jest nie tak. Uwieranie czasem wynika ze zbyt małej lubrykacji pochwy. Dlatego, jeśli wybierasz swoje pierwsze kulki gejszy, najlepiej dobierz do nich żel nawilżający. Pamiętaj, że lubrykant musi pasować do Twoich wymagań (czyli nie może Cię uczulać), a także być bezpieczny dla samego urządzenia (do silikonowych gadżetów najlepszy będzie preparat na bazie wody).

Jak do każdych treningów, tak i do ćwiczeń z tym gadżetem trzeba podejść stopniowo. W końcu nie od razu podnosisz hantle o wadze 20 kg ani nie biegniesz maratonu, jeśli wcześniej w ogóle się nie ruszałaś. Umiar i rozwaga są tu równie potrzebne, jak przy wszystkich treningach. Zaczynasz swoją przygodę z kulkami i zastanawiasz się, jak długo można je nosić? Rozpocznij od oswajania się z nimi. Na to wystarczy około 15 minut noszenia na dobę. Rób tak przez kolejne 3 dni, a następnie wydłuż nieco ten czas. Kolejny poziom to na przykład 5 dni po 30 minut. Stopniowo też dokładaj do treningów świadome zaciskanie mięśni na kulkach. Na początku zacznij od jednej serii po 10 spięć, a później wykonuj po dwie serie.

Z pewnością teraz jesteś pełna werwy i bardzo optymistycznie nastawiona do treningów. Tak bywa na początku każdej przygody z ćwiczeniami. Z czasem jednak zapał spada i pamiętanie o tym, by chwilę potrenować, schodzi na dalszy plan. Dlatego, podobnie jak przy codziennym ruchu, potrzebny jest schemat treningowy z kulkami. Zapisz sobie codzienne przypomnienie w telefonie lub rozpisz sobie harmonogram w notatniku albo podręcznym kalendarzu. Pamiętaj, że regularność ćwiczeń mięśni Kegla to ważna rzecz i pozwala uzyskać satysfakcjonujące efekty szybciej niż trenowanie ich z „doskoku”.

Ostatecznie, by cieszyć się rezultatami, warto na bieżąco śledzić efekty ćwiczeń. Są na to trzy sposoby. Pierwszy polega na obserwowaniu pochwy w lusterku. Jak to zrobić najłatwiej?

  1. Połóż się na łóżku lub innej płaskiej powierzchni.
  2. Podkurcz nogi, zginając je w kolanach i rozłóż je na boki.
  3. Weź lusterko i przyłóż je do pochwy tak, abyś mogła ją zobaczyć.
  4. Teraz zacznij zaciskać mięśnie i obserwuj, jak one pracują.

Wraz z postępami zaobserwujesz, że spinanie ich przychodzi Ci łatwiej, jak i to, że wejście robi się dużo węższe.

Druga metoda polega na sprawdzaniu napięcia mięśni palcami. Wygląda to prawie jak masturbacja. Nałóż nieco lubrykantu na palce (chyba że jesteś już „wilgotna”). Następnie włóż najpierw jeden, a później drugi palec do pochwy. Teraz zaciskaj mięśnie dna miednicy. W ten sposób dowiesz się, jak zmienia się ich siła. Ostatni sposób prawdopodobnie sprawia najwięcej przyjemności, bo odbywa się w czasie seksu.

Gdy partner jest już w Tobie, spróbuj zacisnąć pochwę na jego penisie. Im mocniej będziesz go czuła, tym silniejsze są Twoje mięśnie Kegla. Z drugiej strony – w tym przypadku ważna pozostaje też relacja samego mężczyzny. Dla niego w końcu to również mocniejsze wrażenia!

Kulki gejszy a sport

Jak wiesz, działanie tego gadżetu zależy od Twojego ruchu. Wiele kobiet zastanawia się, czy mogą one używać kulek gejszy np. do biegania albo innych aktywności fizycznych, mocniej obciążających organizm. Zasadniczo – nie ma tu większych przeciwwskazań, za to efekty na pewno będą dużo lepsze. Należy jednak pamiętać, że większa intensywność ćwiczeń wiąże się z pojawieniem zakwasów. Dlatego, jeśli używasz ich podczas uprawiania sportu, początkowo mogą powodować boleści, które z czasem przemijają.

Tak jak mogłaś przeczytać wcześniej, ważny jest umiar. Dlatego kulki lepiej wkładać tylko na krótsze treningi o średniej intensywności, np. do porannego biegania. Warto jednak najpierw nabrać doświadczenia z tym gadżetem, by mięśnie były przyzwyczajone do obecności ciała obcego.

Zyskaj maksymalny efekt!

Stosując się do powyższych wskazówek, z pewnością będziesz wiedziała, ile i jak nosić kulki gejszy, by osiągnąć oczekiwany rezultat. Systematyczność, intensywność dostosowana do możliwości – to podstawa każdego treningu. Także tego, dotyczącego mięśni dna miednicy.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *