Najlepsze dopasowanie – jak wybrać prezerwatywę?

Prezerwatywy to wciąż jeden z najbardziej popularnych środków antykoncepcyjnych. Są stosunkowo niedrogie i bardzo bezpieczne, a w dodatku zapobiegają potencjalnemu przenoszeniu się chorób – dzięki temu ludzie chętnie się w nie zaopatrują. Oczywiście, są tacy, których zadaniem kondom będzie przeszkadzał w igraszkach – nic bardziej podobnego!

Istnieje wiele rodzajów prezerwatyw, więc bez problemu możemy dobrać takie, które będą odpowiadały naszym osobistym gustom. Musimy jednak pamiętać o pewnych środkach bezpieczeństwa, bowiem nawet najlepsze zabezpieczenie nie uchroni nas przed nieuniknionym, jeśli nie będziemy ostrożni.

Jak dobierać prezerwatywy?

Prezerwatywy mają dość uniwersalne rozmiary, ale należy pamiętać o tym, że nałożenie zbyt dużej lub zbyt małej grozi albo zsunięciem się jej w trakcie stosunku, albo też niedostatecznymi doznaniami. Przyjmuje się następującą miarę dla obwodu penisa w wzwodzie:

  • 9,5-10 cm – 47 mm (wymiary prezerwatywy);
  • 10-11 – 49 mm;
  • 11-11,5 – 53 mm;
  • 11,5-12 – 57 mm;
  • 12-13 – 60 mm;
  • 13-14 – 64 mm;
  • 14-15 – 69 mm.

Jak widać, w tym wypadku nie długość, ale grubość ma zasadnicze znaczenie. Musimy też sprawdzić, czy prezerwatywa, którą bierzemy, jest dobrej firmy. Nie powinniśmy kupować ich w przypadkowych kioskach, a zwłaszcza takich prezerwatyw, które są ewidentnie przeterminowane. Co prawda kondomy mają naprawdę dużą wytrzymałość, ale chyba nikt nie chce ryzykować wpadki.

Jeśli chodzi o długość, w Polsce przyjmujemy model europejski. Warto czytać, co znajduje się na opakowaniu – zazwyczaj dowiemy się stamtąd mniej lub bardziej, czy powinniśmy kupić właśnie to pudełko. Pamiętajmy też, że nie ma się co wstydzić i warto zmierzyć długość własnego członka. Pozwoli nam to w doborze antykoncepcji. Wymagają od nas tego też kwestie zdrowotne – mierzenie oraz sprawdzanie stanu swojego ciała jest jak najbardziej polecane.

Osoby, które są uczulone na lateks, mają do wyboru prezerwatywy nielateksowe, wykonane z innego, równie wytrzymałego materiału.

Czego nie robić przy użyciu prezerwatywy?

Prezerwatywę przed użyciem powinniśmy najpierw dokładnie obejrzeć. Prezerwatywy pęknięte i przetarte powinny natychmiast wylądować w koszu.

Popatrzmy również, gdzie kupujemy prezerwatywy. Zdecydowanie najbezpieczniejszym miejscem jest apteka. Starajmy się raczej nie zamawiać „gumek” przez Internet – chyba, że w zaufanych sklepach, dobrych firm. Zwracajmy też uwagę na to, czy pudełko, w którym znajdują się kondomy, nie zostało jakoś zewnętrznie uszkodzone. Wadliwa partia prezerwatyw może nam napytać więcej biedy, niż sądzimy.

Nie powinniśmy używać żadnych dodatkowych środków mających na celu zwiększenie doznań, zwłaszcza, jeśli nie są atestowane. Co znaczy: nie używamy, pod żadnym pozorem, olejków dla dzieci czy wazeliny. Prezerwatywa zaciska się na członku stosunkowo mocno, toteż mogłaby się zsunąć po takich praktykach. Poza tym, panie posiadają w pochwie naturalny lubrykant, toteż nie trzeba im za bardzo pomagać.

Prezerwatywę należy też założyć przed stosunkiem, nie w jego trakcie, w chwili podniecenia. Nie można jej również ściągać przed samym orgazmem! Jeśli nie zostawimy zbiorniczka na nasienie, także możemy mieć potem problemy.

No i najważniejsze – raz użytej prezerwatywy nie używamy po raz drugi!

Dobór prezerwatywy w celu zwiększenia przyjemności

Rzecz jasna sama idea stosunku przeznaczona jest przede wszystkim temu, byśmy osiągnęli jak największą rozkosz, toteż nie ma się co dziwić, jeśli chcemy dobrać takie prezerwatywy, które dadzą nam potem jak najwięcej frajdy. Mamy jednakże naprawdę szeroki wachlarz decyzyjny. Zależnie od tego, czy chcemy zwiększyć doznania, możemy wybrać prezerwatywy z prążkami i wypustkami, które pozwolą kobiecie w bardziej intensywny sposób cieszyć się stosunkiem. Jeśli z kolei partner chciałby lepiej odczuć przyjemność ze zbliżenia, może kupić odpowiednio cieńszą prezerwatywę. Na rynku są już nawet takie, które nagrzewają się wraz z ciałem partnerki, a także wspomagają rozkosz u mężczyzny.

Dla miłośników seksu oralnego wielką gratką będą prezerwatywy smakowe. Są one dostępne w naprawdę różnych odmianach, toteż partnerzy mogą dowolnie bawić się na szerokim spektrum zmysłów.

Dla tych, którzy chcieliby zsynchronizować się z drugą połówką, firmy wymyśliły prezerwatywy ze specjalnym środkiem, który nieco opóźnia orgazm u mężczyzny, pozwalając mu jednocześnie dojść z kobietą. To bardzo dobre rozwiązanie dla tych, którzy w szczególny sposób sobie ufają.

Kto pyta, nie błądzi

Oczywiście, nikt nie pyta o szczegóły aptekarza w sklepie, ale nie ma żadnych powodów ku temu, by nie spytać lekarza o to, jakie dobrać prezerwatywy. Rozmawialiśmy już o rozmiarze – a co z kształtem? I tutaj z pomocą przychodzą nam producenci. Bez problemu możemy dostać kondomy, które są dopasowane do kształtu członków. Znajdziemy więc takie, które są rozszerzone lub zwężone na czubkach.

W przypadku seksu analnego powinniśmy z kolei dobierać takie prezerwatywy, które są nieco mocniejsze.

Jeśli bardzo obawiamy się tego, że nasza partnerka zajdzie w ciążę po miłosnych uniesieniach, możemy nabyć prezerwatywy z dodatkowym środkiem plemnikobójczym. Oczywiście, jeśli prezerwatywa się zsunie, to i tak trzeba bardzo uważać, ale szanse na zajście w ciążę są odpowiednio mniejsze. Ważne, by nie wstydzić się zapytać ginekologa lub urologa.

Młodzi kochankowie, którzy mają pierwszy raz do czynienia z prezerwatywami, powinni dokładnie przeczytać ulotkę, a jeśli trzeba, obejrzeć także filmiki poglądowe. Edukacja seksualna często nadal pozostawia wiele do życzenia, a młodzież straszy się między innymi tym, że od używania kondomów można dostać raka – w efekcie młodzi, niegotowi ludzie zostają rodzicami albo też uważają seks za coś bardzo niebezpiecznego. Właśnie dlatego należy pytać – lekarza, osób bardziej doświadczonych, starszego rodzeństwa lub kuzynostwa. Nie ma w tym żadnego wstydu.

Prezerwatywy dla pań

Chociaż nie są aż tak popularne, tak zwane „femdomy” to prezerwatywy, z których mogą korzystać kobiety. To specyficzne kondomy, które pani wsuwa częściowo do środka, zaś mężczyzna de facto robi resztę. Dzięki dwóm pierścieniom zapobiegają one jednocześnie temu, by nasienie wylało się do pochwy, ponieważ szersza strona femdomu zawsze znajduje się na wierzchu. Jest to jednak rozwiązanie o tyle niepraktyczne, że po prostu dość niewygodne – ale jeśli chcecie spróbować czegoś nowego, możecie założyć kobiecą prezerwatywę. Na pewno będzie to jakieś nowe doznanie!

Ciekawostki dla wybierających prezerwatywy

Ci, którzy chcieliby wiedzieć więcej, z pewnością będą zainteresowani faktem, że istnieją prezerwatywy dla wegan. Zamiast kazeiny, do produkcji tych kondomów używa się masy kakaowej. Jeśli mieszkacie w Irlandii albo zamierzacie się tam wybrać, powinniście wiedzieć, że lepiej na wszelki wypadek zaopatrzyć się w prezerwatywy we własnym kraju.

Ciesz się seksem jak najdłużej!

I pamiętajmy – zakup prezerwatyw oznacza, że mamy już drugą osobę, z którą chcemy się dzielić bliskością i intymnością. Jeśli dobrze je dobierzemy, będziemy mogli naprawdę cieszyć się doznaniami, a jednocześnie zbudować szczególną więź. Antykoncepcja nie jest bowiem jedynie dziedziną kobiety, ale należy do obojga kochanków, w związku z tym należy brać również pod uwagę to, że zarówno ona, jak i on, mogą je kupować. Tabletki hormonalne, bądź co bądź, zawsze będą pewnym rodzajem inwazyjnej terapii antykoncepcyjnej. A prezerwatywy? Są wszędzie, są dobre, a producenci prześcigają się w pomysłach!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *