Zwiększ swoje libido! Poznaj domowe sposoby

Co wpływa na Twoją ochotę na seks? Zdrowy sen, regularne ćwiczenia, wiek… to tylko niektóre z czynników oddziałujących na to, jak duży mamy apetyt na igraszki. Tym samym ulega on licznym wahaniom. Jeśli jednak czas „postu” się przedłuża, zwykle zauważalnie odbija się to na kondycji związku. Gdy sprawa dotyczy relacji między partnerami – wtedy przyda się terapeuta. Natomiast w przypadku obniżenia libido można z tym skutecznie walczyć domowymi sposobami. Jakimi?

W tym artykule dowiesz się, jak zwiększyć ochotę na zbliżenia – swoją, jak i bliskiej Ci osoby. Poznasz zarówno domowe sposoby, jak i niezawodne środki, cieszące się dużą popularnością wśród tysięcy osób i par na całym świecie. Chcesz przerwać nieznośną posuchę? Rozpalić znów płomień, który sprawia, że się zapominacie na krótszą lub dłuższą chwilę? Ten artykuł jest dla Ciebie!

Przyczyny niższego libido

Nim Ty lub Twój towarzysz życia podejmiecie jakieś kroki, zastanówcie się, jak wygląda codzienność, w jakiej się poruszacie. Czy wypełniają ją same obowiązki i sztampowe rozrywki? Wpadliście w rutynę i trudno się Wam z niej wyrwać? A może jedno z Was jest przepracowane? Musisz wiedzieć, że nawet nieodpowiednia dieta ma ogromny wpływ na to, że ochota na zabawy w łóżku maleje. Ciężkostrawne posiłki męczą, a do tego obniżają libido. Podobnie słodycze, które poniekąd zastępują rozkosz cielesności. Sęk w tym, że cukierki, czekoladki i inne tego typu produkty uwalniają w organizmie tę samą „chemię”, jaką wyzwala orgazm – endorfiny, serotoninę i dopaminę. I to bez większego wysiłku.

Jeśli więc zależy Wam obojgu na tym, by znów cieszyć się seksem, warto przewartościować nieco życie. Być może konieczne będzie zwolnienie nieco tempa w pracy. Odmiana powinna dotyczyć też menu – pełnowartościowe posiłki i różnorodność składników gwarantują witalność i znacznie więcej energii. O tym już nie raz mogłeś przeczytać na naszym blogu.

Potrzebne też będą zmiany w strefie rozrywkowej. Oglądanie ulubionego serialu to jedno, ale beznamiętne siedzenie przed telewizorem, by chłonąć z niego byle co, działa źle na związek, zdrowie i życie w ogóle. Najlepiej więc wyrwać się gdzieś z domu – zwykły spacer to przyjemna odmiana. Możesz zaproponować swojej drugiej połówce romantyczną kolację. Odrobina wina, smaczne danie… tak właśnie wygląda przepis na przyjemny wieczór, który niewykluczone, że skończy się w łóżku i to wcale nie na śnie!

Stwórzcie odpowiedni klimat

Nastrojowa muzyka i zmysłowy zapach świec będzie przyjemną odmianą w codziennej rutynie. Czyni też Waszą intymną chwilę wyjątkową. Budując odpowiedni klimat, wykazujecie zaangażowanie w związek i w to, co Was łączy, szczególnie w takim momencie. Jeśli zastanawiasz się, jak podnieść u niego libido, pomyśl o seksownej bieliźnie, a nawet jakimś ciekawym przebraniu! Może znasz jego fantazję? Marzył o pielęgniarce lub słodkiej maturzystce? Bądź nią dla niego przez ten krótki czas. Zyskasz w ten sposób gwarancję, że Wasz seks osiągnie zupełnie nowy poziom, a problem z ochotą na igraszki zniknie natychmiastowo.

Włącz konkretne produkty do diety

Czy wiesz, że zwykły seler może sprawić, że ochota Twojej żony na seks znacznie wzrośnie? Wynika to z faktu, że jest źródłem androsteronu – feromonu wydzielanego przez przedstawicieli obu płci. Jego woń sprawia, że kobiety dużo chętniej oddają się igraszkom. Ponadto stanowi źródło wielu zdrowych mikro- i makroelementów, wpływających na potencję i kondycję seksualną. Spróbujcie też owoców morza. Krewetki na przykład są nie tylko smaczne, ale stymulują wydzielanie testosteronu, który odpowiada za poziom libido.

Inny sposób to specjalne suplementy.
Tabletki dla pań Libido Therapy wykazują wysoką skuteczność. Dzięki nim Twoja partnerka z pewnością obdarzy Cię drapieżnym spojrzeniem i będzie bardziej ochoczo podchodziła do Twoich propozycji zabaw we dwoje. Ponadto stanie się bardziej pewna siebie i łatwiej będzie jej wyrazić swoje oczekiwania.

Wasz zapach ma znaczenie

Mowa tu nie o odpowiedniej higienie (choć ta jest naturalnie wysoce wskazana), a raczej o tym, co z siebie zmywamy, nadmiernie o nią dbając. Feromony to związki zapachowe, które są niemal niewyczuwalne przez ludzi, przynajmniej nie na poziomie świadomości. Natomiast mocno oddziałują na podświadomość.

Feromony służyły niegdyś za jeden z kanałów komunikacji. Informowały o tym, jak ktoś się czuje oraz sugerowały o jego stanie emocjonalnym. Dzisiaj nie potrafimy już tak precyzyjnie odczytywać tych danych. Ludzie nie mają tak dobrego węchu, a ponadto pozbywamy się ich wraz z potem. Można jednak kupić specjalne preparaty, które zawierają skoncentrowane feromony damskie i męskie. Jak one działają?

Przede wszystkim przyciągają uwagę i pomagają ją zatrzymać na użytkowniku. Mieszanki zapachowe sprawiają, że dla płci przeciwnej dana osoba wydaje się bardziej interesująca i atrakcyjna. Nierzadko sam używający nabiera pewności siebie, a przedstawiciele jego płci traktują go z większym szacunkiem. Cóż innego może podnieść kobiecie libido, jak nie samiec alfa, przed którym wszyscy się kłaniają? Jaka inna przyczyna zwiększy ochotę na seks mężczyzny mającego u swego boku atrakcyjną, świadomą swojej seksualności lwicę? Sposób ten działa również świetnie w długoletnich związkach – wystarczy tylko spróbować, by się przekonać!

Zrezygnujcie lub ograniczcie używki

Papierosy zabijają nie tylko ludzi, ale i ich ochotę na seks. Zmiany miażdżycowe pojawiające się w wyniku palenia powodują ograniczenie przepływu krwi, w tym też do miejsc intymnych. To skutkuje problemami z osiągnięciem wzwodu, jak i odpowiednim nawilżeniem pochwy. Poza tym nie ma co ukrywać – palacze nie pachną najlepiej. Podobne kłopoty powoduje nadmierne spożywanie alkoholu. Jeśli więc chcecie cieszyć się zwiększonym libido i udanym seksem, ograniczcie się do jednej lampki wina raz na jakiś czas… a palenie rzućcie zupełnie. Wyjdzie to Wam tylko na zdrowie!

Kiedy któreś z was przyjmuje leki…

…warto przejrzeć ich ulotki. Część z nich powoduje obniżenie libido. Nie oznacza to, że możecie te leki odstawić – czasem po prostu nie ma wyboru i należy przyjmować je zgodnie z zaleceniami lekarza. Jednak i na to jest sposób. Kobiety przyjmujące farmaceutyki wpływające na ich ochotę na seks, mogą sięgnąć po różne środki podniecające, w tym wspomniane wyżej tabletki lub specjalne żele. Zmiana diety to również obowiązkowy punkt w takiej sytuacji – im więcej metod (oczywiście nieinwazyjnych), tym lepiej dla Twojego libido.

Ruch to zdrowie (także seksualne)!

Zmieniliście już dietę, wieczorne przyzwyczajenia, a nawet odstawiliście używki… Do tego wszystkiego dodajcie jeszcze trochę ruchu! Nie oznacza to, że musicie wykupić karnet na siłownię – wystarczy niecałe pół godziny dziennie biegu, ćwiczeń cardio czy aerobowych, aby zyskać lepszą kondycję, a po drugie – wpłynąć korzystnie na ukrwienie ciała, także tych stref, które są wrażliwe na pieszczoty.

W czasie ćwiczeń organizm wytwarza endorfiny. Im więcej tych hormonów w Twoim ciele, tym bardziej jesteś szczęśliwy. Będąc zadowolony, cieszysz się również większym libido. Dowodzą tego m.in. badacze z Uniwersytetu w Teksasie – panie trenujące przez 20 minut dziennie były bardziej pobudzone w czasie oglądania filmu pornograficznego niż te, które nie ćwiczyły. Natomiast kalifornijscy naukowcy odkryli, że mężczyźni trenujący już 3 razy w tygodniu mają bardziej satysfakcjonujące zbliżenia.

Czemu endorfiny są tak ważne? Przede wszystkim obniżają poziom kortyzolu – hormonu stresu, który jest mordercą libido. Jak widać – warto poświęcić przynajmniej trochę czasu na ruch!

Ważny jest rytm snu

Każdy czasem lubi posiedzieć dłużej w nocy, oglądając cały sezon ulubionego serialu. Nic jednak nie wpływa tak źle na ochotę na seks, jak niewyspanie. Zaburza to bowiem gospodarkę hormonalną. Brak snu wpływa negatywnie na poziom testosteronu, a tym samym – na libido. Należy przy tym wspomnieć, że mimo tego, iż jest to typowo męski hormon, to występuje on również u kobiet, będąc odpowiedzialnym za ich ochotę na seks.

Krótko mówiąc – warto po prostu zacząć się wysypiać. Chodzenie spać i wstawanie o konkretnych porach niesie ze sobą też szereg innych pozytywnych korzyści. Jak długi natomiast powinien być sen? To kwestie indywidualne, choć przyjęło się, że optimum mieści się w przedziale 6-8 godzin.

Bądźcie szczęśliwsi!

Jak widać, istnieją skuteczne domowe sposoby na podniesienie libido, zarówno u kobiety, jak i mężczyzny. Stosowanie się do powyższych wskazówek przyniesie też wiele innych korzyści. Zawsze można sięgnąć po suplementy, które przyspieszą proces walki o ochotę na seks, a także znacznie ją spotęgują.

W libido najważniejsze pozostaje jedno – aby być szczęśliwym. Akceptacja swojego ciała z jego zaletami i wadami jest wyzwalająca. Szczególnie kiedy partner w pełni aprobuje drugą stronę. Pozwólcie sobie więc być szczęśliwymi, a seks będzie częstszy i zyska niepowtarzalny smak!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *