Choć często nie zdajemy sobie sprawy z obecności mięśni Kegla w naszym ciele, to tak naprawdę korzystamy z nich dosłownie każdego dnia. Wykorzystujemy je przede wszystkim w sytuacji, gdy nasze ciało domaga się spełnienia potrzeb fizjologicznych. Powstrzymując nieodpartą chęć oddania moczu, uruchamiamy właśnie te mięśnie, blokując tym samym ujście w cewce moczowej. Mięśnie te jednak dotyczą także naszego odbytu, a i u kobiet bardzo wyraźnie kontrolują one zaciskanie się pochwy. Niewiele się o tym mówi, ale warto mieć świadomość obecności tych mięśni w naszym ciele, a także dobrą praktyką jest podjęcie się regularnych ćwiczeń, które owe mięśnie wzmocnią.
Oto kilka najważniejszych powodów, dla których warto zainteresować się swoimi mięśniami Kegla. Ich trenowanie jest ważne zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, choć dla płci pięknej niesie to za sobą o wiele więcej korzyści. Trenując więc mięśnie Kegla, zyskamy między innymi:
- znaczącą poprawę jakości życia seksualnego, zarówno u kobiet jak i u mężczyzn;
- w przypadku kobiet silne mięśnie Kegla to ograniczenie ryzyka pojawienia się problemów z nietrzymaniem moczu w przyszłości;
- kobietom mającym silne mięśnie Kegla łatwiej rodzi się dzieci, a po porodzie pochwa szybciej się regeneruje;
- mężczyźni trenując mięśnie Kegla, mogą nauczyć się opóźniać wytrysk i tym samym wydłużać stosunek.
Czy to za mało powodów, dla których warto zainteresować się trenowaniem mięśni Kegla? Jeśli jesteście zainteresowani tematem, to zapraszamy do dalszej lektury. Postaramy się pokazać jak proste, a i niesłychanie przyjemne, może być trenowanie tych głęboko ukrytych w naszym ciele mięśni.
Trenowanie mięśni Kegla u kobiet
To właśnie przede wszystkim kobietom zaleca się trenowanie mięśni Kegla i nie jest to proces bardzo skomplikowany ani też męczący, ale może zapewnić mnóstwo pozytywnych efektów.
Samodzielne zaciskanie mięśni
Na początek musimy nauczyć się jak samodzielnie kontrolować mięśnie Kegla i nie jest to trudne. Kiedy kolejny raz idziecie do toalety za potrzebą fizjologiczną, to powstrzymajcie na chwilę wypływ moczu. Tak, uruchomienie mięśni Kegla jest właśnie tak niesłychanie proste. Zapamiętując to, działanie będziecie mogły powtarzać je później już w bardziej przyjemnych warunkach. Wystarczy chociażby położyć się na plecach w łóżku, lekko unieść i rozłożyć nogi, a następnie zacisnąć mięśnie Kegla na kilka sekund, po czym powoli je zwalniać. Po każdym takim powtórzeniu robimy sobie krótką przerwę. Powtórzeń nie wykonujemy więcej niż 5 przez pierwszych kilka dni. Będzie to dość męczące, ale z czasem przestanie sprawiać nam kłopoty i liczbę powtórzeń można podwoić. Co bardzo ważne, kiedy już opanujesz tę technikę treningu, możesz z powodzeniem stosować ją podczas codziennego wypoczynku, chociażby oglądając telewizję czy nawet czytając wieczorem swoją ulubioną książkę.
Trening podczas stosunku
Mocne mięśnie Kegla bardzo poważnie wpływają na jakość doznań podczas seksu, zapewniając eksplozję przyjemności zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie. Wytrenowane, mocne mięśnie Kegla mogą się bowiem silnie zaciskać na męskim członku w czasie penetracji. Świetnym treningiem będzie więc zaciskanie tych mięśni w trakcie stosunku. Nie tylko łączycie w ten sposób przyjemne z pożytecznym, doprowadzając swojego faceta do prawdziwej ekstazy, ale dodatkowo dbacie o własne zdrowie. Czy to nie sympatyczna perspektywa?
Wykorzystanie gadżetów erotycznych do treningu mięśni Kegla i wspólnych igraszek
Nie tylko sam seks może być dobrym momentem do trenowania mięśni Kegla u kobiety. Trening ten można bowiem połączyć z niezwykle zjawiskową grą wstępną lub także z seksem oralnym, zależnie co preferujcie. W sklepach erotycznych znajdziecie bowiem wiele rodzajów tzw. kulek gejszy. To gadżety erotyczne rekomendowane nawet przez lekarzy, które warto mieć w swoim domu. Kulki nie są drogie, a ich konstrukcja sprawia, że włożone do pochwy wywołują naturalne, mimowolne skurcze mięśni, zapewniając kobiecie jednocześnie mnóstwo satysfakcji. Pamiętajcie o zakupie dobrego lubrykantu, specjalnego żelu intymnego, który ułatwi aplikację kulek w pochwie i zabawę nimi!
Jakich technik nie stosować do trenowania mięśni Kegla?
Przy okazji chcielibyśmy ostrzec Was przed stosowaniem pewnych technik, które mogą wydawać się naturalne, ale które naprawdę nie są zalecane dla naszego zdrowia. Przede wszystkim mięśni Kegla absolutnie nie powinno się trenować podczas oddawania moczu. Opisana przez nas na początku metoda dotyczy wyłącznie pierwszego razu, swoistego świadomego zapoznania się z mięśniami. Stosowanie tego później, czyli trenowanie mięśni Kegla przez powstrzymywanie wypływu moczu, mocno nadwyręża cewkę moczową, co zdecydowanie nie jest dla niej zdrowe. W czasie napinania mięśni Kegla nie można także wstrzymywać oddechu, starając się wymusić maksymalne ich zaciśnięcie. Ostatnią rzeczą jest to, w jaki sposób mięśnie uruchamiamy. Zaciskając mięśnie Kegla, zaciskamy także nasze pośladki i absolutnie tego nie powstrzymujemy. Mówiąc prosto, są to naczynia połączone, które muszą ze sobą współpracować i nie zaburzajmy tego.
Trenowanie mięśni Kegla u mężczyzn
W przypadku mężczyzn mięśnie Kegla również odpowiadają oczywiście za możliwość powstrzymywania wypływania moczu. Dodatkowo jednak to właśnie dzięki nim można w tym przypadku kontrolować swój wytrysk, a więc znacząco opóźniać jego pojawianie się. Mało tego, silne mięśnie Kegla, których potrafimy odpowiednio używać, mogą być odpowiedzialne za znaczące poprawienie twardości penisa podczas erekcji. Oznacza to po prostu tyle, że mężczyzna, mając silne mięśnie Kegla i potrafiąc je kontrolować, może sprawiać swojej partnerce, a i sobie samemu podczas seksu, mnóstwo przyjemności. Powstrzymywanie wytrysku przekłada się na wydłużenie stosunku, ale także wpływa na obfitość samego wytrysku, kiedy już do niego dojdzie. Twardość penisa na pewno zadowoli za to naszą partnerkę.
Jak mężczyźni mogą trenować mięśnie Kegla?
Mężczyźni do trenowania mięśni Kegla nie mogą wykorzystać kulek gejszy, o których pisaliśmy wcześniej, ale mogą w zaciszu własnego domu wykonywać podobne treningi do tych, jakie robią kobiety. Ponownie podczas oddawania moczu próbujemy zatrzymać ten proces, dowiadując się tym samym, jak mięśnie działają. Później po prostu kładziemy się na łóżku, najlepiej na plecach, i zaczynamy zaciskać mięśnie Kegla, razem oczywiście z pośladkami, które również muszą pracować. Kilka takich powtórzeń, z krótką przerwą po każdym, i zapominamy o ćwiczeniu do kolejnego dnia. Im bardziej proste staje się trenowanie mięśni, tym ilość powtórzeń możemy stopniowo zwiększać, choć nie zaleca się robienia więcej niż 10-15 powtórzeń dziennie.
Sztuka powstrzymywania wytrysku
Wytrenowane mięśnie Kegla u mężczyzny to oczywiście realna możliwość drastycznego opóźniania wytrysku. Od razu uprzedzamy, że wcale nie jest to jednak tak proste, jak może się nam wydawać. Przede wszystkim musimy dobrze poznać swoje ciało, a konkretniej reakcje organizmu, które jednoznacznie uprzedzają nas, że za chwilę dojdzie do wytrysku. To właśnie w tym momencie powinniśmy silnie zacisnąć swoje mięśnie Kegla. Warto także przerwać na chwilę penetrację i chociażby pozostać przez ten czas w namiętnym pocałunku. Moment zaprzestania penetracji można również wykorzystać na seks oralny i wiele innych ciekawych opcji pobudzania swojej kobiety.
Świetnym pomysłem może być także zaopatrzenie się w specjalną nakładkę erekcyjną. Pierścień nakładany jest na podstawę penisa, co powoduje znaczny ucisk, zapewniający o wiele dłuższy stosunek. Wykorzystując taki pierścień, z pewnością o wiele łatwiej będzie nam się nauczyć kontrolować wytrysk, właśnie poprzez trenowanie mięśni Kegla.
Jak widać, trening mięśni Kegla jest wskazany dla obu płci, nie jest on trudny, a niesie za sobą wiele zalet. Co jednak chyba najważniejsze, o swoje zdrowie można dbać podczas stosunku, sprawiając sobie ogromną przyjemność i ciesząc się z zupełnie nowych doznań. Spróbujcie, a na pewno nie pożałujecie.