Broń się przed podróbką! Kupowanie gadżetów erotycznych krok po kroku

Korzystanie z różnego rodzaju zabawek erotycznych, gadżetów czy chociażby seksownej bielizny nie jest absolutnie niczym złym. Co więcej, gadżety erotyczne, wbrew powszechnemu przekonaniu, wcale nie są dedykowane tylko osobom samotnym, które nie mogą w sposób „naturalny” spełniać swoich wszystkich zachcianek seksualnych. Warto podkreślić tutaj fakt, że nawet obecność w stałym związku nie musi jednocześnie oznaczać, że obie osoby nie będą w samotności spełniały swoich dodatkowych zachcianek erotycznych. Na pewno jednak korzystanie z tego typu zabawek to świetny sposób na rozwianie nudy w łóżku, która niestety dotyka wiele par, często nawet tych krótko po ślubie czy po poznaniu się. Łóżkowa nuda jest bardzo niebezpieczna. Niejednokrotnie prowadzi ona do konfliktów między partnerami, do powolnego wygasania miłości, a i jeśli nadarza się okazja, także i do skoków w bok.

Problemem nie jest dzisiaj także wstyd przed kupowaniem gadżetów erotycznych. To prawda, że wiele osób nadal ma obawy przed wejściem do sex shopu. Odnosimy wrażenie przekraczania „wrót do piekła” – i myślimy o tym, że jeśli nakryje nas ktoś z bliskich czy rodziny, to nie będziemy mieli już życia, a przy każdej możliwej okazji znajomi będą sobie z nas żartowali. Handel gadżetami erotycznymi w dużej części przeniósł się dzisiaj do Internetu, dając samym kupującym bardzo duże poczucie prywatności. Jakby tego było mało, dobre sklepy z gadżetami erotycznymi oferują możliwość pakowania wysyłek bez znakowania marką sklepu i jakiegokolwiek sugerowania tego, co może w środku się znajdować. Możemy także skorzystać z opcji wysyłki, przy której paczka w ogóle nie dotrze pod nasz adres zamieszkania, ale chociażby bezpośrednio do placówki pocztowej czy do popularnych obecnie Paczkomatów. Wysyp sklepów internetowych z erotycznymi gadżetami ma jednak także swoją ciemną stronę.

Podróbki gadżetów erotycznych to nie tylko problem moralności

Podróbki różnego rodzaju markowych produktów są w dzisiejszym świecie czymś normalnym. Kupowanie takich rzeczy to z całą pewnością spory dylemat moralny. Niby kupujemy wielokrotnie taniej, często nie zgadzając się z potężnymi prowizjami najlepszych na świecie marek, ale… pamiętamy o tym, że ktoś opatentował dane rozwiązanie, wzór czy formę przedmiotu. Kupując podróbkę, okradamy więc, choć nie bezpośrednio, pomysłodawcę takiej rzeczy.

Dylemat moralny jest jednak niczym w stosunku do tego, jak bardzo ryzykowne jest kupowanie podrobionych gadżetów erotycznych. Choć potrafią być wielokrotnie tańsze, to jednak nie gwarantują nam one praktycznie żadnego bezpieczeństwa:

  • podróbki mogą być wykonane z niskiej jakości materiałów wywołujących uczulenia;
  • materiał, z jakiego je wykonano, może bardzo brzydko pachnieć;
  • wady konstrukcyjne mogą zrobić nam krzywdę podczas korzystania z gadżetu;
  • produkty te cechuje niska wytrzymałość;
  • nie mamy gwarancji na tego rodzaju gadżety erotyczne.

Różnica pomiędzy kupowaniem podrobionych ubrań a podrobionych zabawek erotycznych jest jak widać ogromna. O ile podrobiona koszulka może nam się szybko wyciągnąć i podrzeć, tak przez niskiej jakości gadżety erotyczne zrobimy sobie prawdziwą krzywdę.

Podróbki czasem trudno odróżnić

Zmyślność dzisiejszych producentów zabawek erotycznych sprawia, że zwykły konsument najczęściej ma poważny problem z ustaleniem, czy dany gadżet faktycznie jest oryginalny, czy może to jednak najgorszej klasy podróbka. Pół biedy jeśli dana zabawka jest pełną kopią swojego oryginału. Praktyka często stosowana jest przez fabryki, które współpracują z topowymi producentami. Mają gotowe matryce, odpowiednio naszykowane maszyny i mnóstwo materiałów, z których produkowane są zabawki oznaczone logiem znanej marki. Takie gadżety zazwyczaj trzymają jakość oryginału, ale i tak praktycznie nie uda nam się ustalić, czy dany gadżet jest wykonany właśnie w ten sposób, czy powstał w innej fabryce, jedynie wzorującej się na podpatrzonych planach. Reszta gadżetów produkowana jest na zasadzie „kopiowania wzrokowego”. Może i wyglądają tak samo, ale najczęściej są to najgorszej klasy materiały, a i ich użyteczność potrafi być o wiele gorsza.

Jak się chronić, kupując gadżety erotyczne?

Pewnie chcielibyście wiedzieć, w jaki sposób uchronić się przed kupowaniem podróbek erotycznych gadżetów? Oto kilka najważniejszych zasad, którymi warto się kierować:

Najważniejsza ZAWSZE jest cena. Na gadżetach erotycznych absolutnie nie wolno oszczędzać i jeśli widzicie coś podejrzanie taniego, to lepiej trzymać się od tego z daleka. Dlaczego gadżety erotyczne czasem nie są zbyt tanie? Przede wszystkim dlatego, że są to rzeczy mające bezpośredni kontakt z delikatnymi, intymnymi miejscami naszego ciała. Materiały muszą spełniać odpowiednie standardy jakości, nie uczulać i posiadać wymagane prawem certyfikaty bezpieczeństwa. Ważne są także dobrze zaprojektowane kształty wielu gadżetów, a przy tym i mechaniczne części są drogie, jeśli zostały dobrze wykonane. Takie elementy posiadają chociażby wibratory.

Starajmy się zamawiać gadżety w sprawdzonych sklepach internetowych, raczej unikając podejrzanych ofert na portalach aukcyjnych. Profesjonalne sklepy, współpracując z producentami gadżetów erotycznych, mają odpowiednie pozwolenia na sprzedaż pod konkretną marką i tym samym udzielają nam pełnej gwarancji, która dotyczy nie tylko trwałości gadżetu, ale przede wszystkim naszego bezpieczeństwa.

Uczciwy sprzedawca ma prawo do promowania marki producenta gadżetów erotycznych. To kolejna zasada, o której należy pamiętać. Na pewno szybko zauważycie, że w wielu ofertach artykułów erotycznych identyczne z oryginałem jest tylko zdjęcie. Im dalej w las, tym więcej drzew – i tak dowiadujemy się chociażby, że przedmiot jedynie nawiązuje do oryginału, wykonany jest w stylu oryginału albo też wyszczególniona gdzieś na końcu oferty marka producenta nie ma nic wspólnego z oryginałem.

Kupując przez internet, możesz zwrócić produkt bez podania przyczyny. Piszemy o tym dlatego, że nawet jeśli daliście się oszukać na piękne słowa sprzedawcy i zamówiliście dany gadżet erotyczny, to wciąż możecie to wszystko odkręcić. Podrobione gadżety erotyczne poznacie bowiem w zasadzie natychmiast po wyciągnięciu ich z opakowania. Śmierdzą, gdyż zastosowane są najniższej jakości materiały. Możecie mieć absolutną pewność, że erotyczne akcesorium markowe nie będzie generowało żadnego zapachu, pozostając dla nas neutralne. Zgodnie z prawem, kupując przez internet, mamy 14 dni na zwrot bez podania przyczyny. Korzystajcie z tego w takich sytuacjach.

Tylko markowe gadżety zapewnią nam odpowiednie doznania?

Bezpieczeństwo to jedna sprawa, ale pamiętajcie o tym, że tylko markowe i wysokiej jakości gadżety erotyczne faktycznie dostarczają niesamowitych wrażeń – chociażby markowe wibratory, które są idealnie dopasowane do naszych miejsc intymnych, stymulują czułe punkty, a przy tym posiadają ogromne możliwości ustawiania, pod własne potrzeby, stopnia wibracji. Podobnie będzie z gadżetami przeznaczonymi dla mężczyzn, takimi jak sztuczne pochwy. Złej jakości materiał absolutnie nie będzie przypominał w dotyku ludzkiej skóry, powodując często podrażnienia i inne nieciekawe objawy. W przypadku markowej sztucznej pochwy, jednego z wielu przykładów popularnych na rynku gadżetów erotycznych, nasze doznania będą o wiele intensywniejsze. Wybierajcie również makowe prezerwatywy, które z jednej strony dają duże poczucie bezpieczeństwa, a z drugiej nie odbierają przyjemności z seksu.

Warto również stawiać na markową odzież erotyczną, w tym przede wszystkim bieliznę, która będzie wyjątkowo ponętna, wytrzymała i nie wywoła niechcianych reakcji alergicznych. Na pewno należy zwracać uwagę na oryginalność produktów, lubując się w artykułach BDSM. Tutaj nie ma już żartów i takie rzeczy muszą być porządnie wykonane.

Na koniec mała uwaga. Pamiętajcie o tym, że jeśli pomimo stosowania się do powyższych zasad wciąż nie macie pewności, czy kupujecie oryginalny produkt, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby swoje wątpliwości zgłosić do samego producenta. Jeśli sprzedawca reklamuje gadżet erotyczny jako markowy, to musi podać również nazwę tej marki. Wysyłając zapytanie do samego producenta, chociażby z linkiem do znalezionego produktu, od razu dowiemy się, czy dany sprzedawca faktycznie posiada prawo do dystrybucji tych konkretnych gadżetów erotycznych, seksownej odzieży czy innych rzeczy w tej tematyce. Nie bójcie się tego robić, to żaden wstyd!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *