Jak dbać o gadżety erotyczne? (o higienie gadżetów erotycznych)

Wiele osób ma ogromne opory związane z kupowaniem gadżetów erotycznych, często długie lata marząc tylko o nowych doznaniach erotycznych, gdzie niestety wstyd oraz wewnętrzna blokada skutecznie przestrzegają przed takimi zakupami. Kiedy jednak zdecydujemy się zakupić jakąś elektryczną (bądź nieelektryczną) zabawkę do domowych igraszek, to bardzo często początkowa euforia sprawia, że zupełnie nie zwracamy uwagi na sposób użytkowania takich rzeczy.

Każdy z nas ma pewną wiedzę związaną z użytkowaniem urządzeń elektrycznych, ale najczęściej mało wiemy o sposobach użytkowania gadżetów erotycznych. W tym przypadku jest to niesłychanie ważne, ponieważ bezpośrednio przekłada się na nasze bezpieczeństwo. Spytacie teraz zapewne, dlaczego tak jest? Odpowiedź jest bardzo prosta. Gadżety erotyczne mają bezpośredni kontakt z naszymi bardzo delikatnymi częściami ciała. Nieodpowiednie ich użytkowanie nie tylko potrafi doprowadzić do szybkiego zużycia, ale także może stanowić realne zagrożenie dla naszego zdrowia. Chociażby, nieutrzymane w należytej czystości gadżety erotyczne, mogą być przyczyną wysypki, podrażnień, a nawet poważnych infekcji. Jak się zatem przed tym ustrzec i w jaki sposób należy dbać o takie gadżety?

Przede wszystkim nie wyrzucajmy instrukcji do kosza

Dzisiaj już nie tylko mężczyźni, ale coraz częściej także i kobiety, całkowicie bagatelizują kwestie informacji pojawiających się w instrukcjach obsługi, które zawsze dostarcza producent danego urządzenia. Tak, to prawda, instrukcje tego typu pełne są informacji mało ciekawych dla większości z nas, często bełkotu technologicznego, który kompletnie nas nie interesuje. W instrukcji do gadżetów erotycznych oczywiście, jeśli kupujemy urządzenia dobrych producentów, zawsze jednak znajdują się informacje związane z tym, jak dany gadżet bezpiecznie stosować oraz jakie należy zastosować środki, aby zachować jego sprawność maksymalnie długo.

I tak pośród przydatnych informacji przekazywanych przez producenta, znaleźć można dane związane między innymi z:

  • sposobami ładowania urządzenia, jeśli jest ono wyposażone we wbudowaną baterię;
  • bezpiecznymi metodami wymiany oraz ogólnego stosowania baterii zewnętrznych;
  • obostrzenia związane z użyciem lubrykantów dla danego urządzenia;
  • szczegółowe informacje dotyczące higieny, a więc dbania o czystość urządzenia.

To właśnie dzięki tym informacjom, już na starcie będziemy wiedzieli, jak z danym gadżetem się obchodzić oraz jak zadbać o jego czystość, aby korzystanie z niego było dla nas bezpieczne. Skoro wiemy już, gdzie szukać podstawowych informacji o gadżetach erotycznych, to przejdźmy teraz do bardziej szczegółowych działań. Chcemy poniżej przedstawić kilka uniwersalnych porad, które znajdą swoje zastosowanie przy praktycznie większości gadżetów erotycznych, dostępnych obecnie na rynku.

Gadżety erotyczne myjemy nie tylko przed, ale i zaraz po użyciu

Podstawowa zasada, związana z utrzymaniem higienicznej czystości naszych gadżetów erotycznych, to po prostu regularne ich mycie. Na to naprawdę nie powinniśmy żałować naszego czasu. Najbezpieczniej będzie umyć dokładnie gadżet nie tylko bezpośrednio przed użyciem, ale i zaraz po, aby nie dopuścić do rozwoju groźnych bakterii. W wielu przypadkach można do tego wykorzystać zwykłe mydło, które posiadamy w domu, ale istnieją pewne odstępstwa od tej reguły, zależne od tego, z jakiego materiału gadżet jest wykonany.
Na rynku znajdziemy dzisiaj, w zdecydowanej większości, akcesoria erotyczne wykonane z takich materiałów jak silikon medyczny, tradycyjny plastik, metal bądź szkło, guma (ewentualnie żel) oraz cyberskóra. Ten ostatni materiał jest swego rodzaju pochodną silikonu, ale o strukturze mającej w dotyku przypominać ludzką skórę. Jednocześnie cyberskóra powinna oferować przyjemne doznania erotyczne bez stosowania lubrykantów, ale będzie to możliwe tylko w sytuacji, gdy odpowiednio o takie gadżety zadbamy. Jak w takim razie to robić?

Sposób czyszczenia i mycia gadżetu dobieramy zależnie od materiału

Na początek jedna, bardzo ważna uwaga. Jeśli zabieracie się za mycie swoich gadżetów erotycznych, to koniecznie wyjmijcie wcześniej z nich baterie. Choć wiele gadżetów jest wodoodpornych, to i tak nie warto ryzykować zwarcia i całkowitego uszkodzenia zabawki.

gadżety z silikonu medycznego
Silikonowe gadżety są naprawdę proste w utrzymaniu czystości i mamy tutaj cały wachlarz możliwych działań. Przede wszystkim można gadżety te myć w ciepłej wodzie z mydłem, ale dla większej pewności nic nie stoi na przeszkodzie, aby regularnie je wyparzać. Solidne wyparzenie szczególnie polecamy wtedy, gdy zabawka była stosowana analnie i mogą się na niej znajdować różne niebezpieczne bakterie.

zabawki erotyczne wykonane z plastiku
W przypadku plastikowych zabawek można postępować dokładnie tak samo, jak z silikonem, ale z jednym wyjątkiem. Tego materiału kategorycznie nie wyparzamy we wrzątku. Wystarczy dobre mydło i trochę ciepłej wody.

szklane gadżety erotyczne
Szkło to kolejny materiał, który w zasadzie może zostać poddany działaniu każdego detergentu, a i z powodzeniem można je wyparzać. Wyjątek stanowią zabawki akrylowe, których absolutnie nie wolno wyparzać. Jest to najlepszy przykład tego, że warto czytać instrukcję produktu i już na wstępie dowiedzieć się dokładnie, z czego został on wykonany.

żelowe oraz gumowe gadżety erotyczne
W przypadku tych produktów oczywiste jest to, że nie powinno się ich wrzucać do wrzątku. Niestety nie zawsze również mydło musi być dla nich bezpieczne. Najlepsze rozwiązanie to zakup specjalnych środków czyszczących, które stworzone zostały z myślą o gumowych i żelowych gadżetach erotycznych. Ich skład skutecznie czyści, ale z drugiej strony nie powoduje uszkodzeń bądź odkształceń materiału.

cyberskóra
Tajemnicza cyberskóra to materiał niesłychanie przyjemny w dotyku, ale jednocześnie delikatny, wymagający odpowiedniej pielęgnacji. Nie można tutaj stosować żadnych środków myjących. Czyszczenie polega na wymyciu gadżety letnią wodą, a następnie bardzo dokładnym jego osuszeniu. Wielu producentów poleca dodatkowo zastosowanie talku, który uchroni materiał przed niepożądanym sklejaniem się.

gadżety metalowe
Na rynku znajdziemy również akcesoria erotyczne wykonane z metalu. Choć są zimne w dotyku, to jednak znajdują wielu fanów, przede wszystkim z racji swojego eleganckiego wyglądu. W przypadku takich akcesoriów możemy stosować w zasadzie każdą metodę czyszczenia, nie obawiając się o uszkodzenie zabawki.

Jak widać, w przypadku wielu gadżetów erotycznych, można stosować wyparzanie jako skuteczną metodę czyszczenia. Można to zrobić poprzez włożenie przedmiotu do miski z wrzącą wodą, ale na pewno wiele osób pomyśli w tym momencie o skorzystaniu ze zmywarki, która wykorzystuje tę metodę dezynfekcji dla naczyń. Pomysł jest jak najbardziej godny uwagi, ale pamiętać należy o tym, że gadżety erotyczne wkładamy do zmywarki samodzielnie, bez jakichkolwiek naczyń. Nie jest dobrym pomysłem łączenie zabawki erotycznej z brudnymi naczyniami, na których mogą zalegać ogromne ilości tłuszczu i różne fragmenty produktów spożywczych.

Czy lubrykanty mogą uszkodzić gadżety erotyczne?

Mieliście świadomość tego, że zastosowanie niektórych lubrykantów może uszkodzić zabawki erotyczne? Zapewne nie, a producenci zawsze podają stosowne informacje w instrukcjach obsługi. Korzystając z lubrykantów oraz zabawek erotycznych najbezpieczniej stosować nawilżenie przygotowane na bazie wody, bez dodatku różnych substancji chemicznych. Zagrożone są tutaj przede wszystkim przedmioty żelowe i silikonowe, ale różne problemy mogą pojawić się także przy innych materiałach, z których erotyczne gadżety są wykonane. Warto sprawdzić więc, co o stosowaniu lubrykantów pisze sam producent gadżetu.
Nie używasz zabawki erotycznej przez dłuższy czas? Zadbaj o dobre warunki jej przechowywania!

Zdarzają się sytuacje, że nasze gadżety erotyczne odkładamy i nie korzystamy z nich przez wiele dni, tygodni, a nawet i miesięcy. W takich sytuacjach konieczne jest odpowiednie ich zabezpieczenie. Podstawą jest wyjęcie baterii, które pomimo swojej alkalicznej formy, mogą niestety wylać się i uszkodzić całe urządzenie. Warto zadbać również o to, aby gadżet erotyczny nie był wystawiony na działanie promieni słonecznych i był przechowywany w temperaturze pokojowej. Najlepiej po prostu zawsze zachować oryginalne pudełko i do niego chować przedmiot, jeśli dłużej z niego nie korzystamy.

Pożyczanie zabawek erotycznych to naprawdę zły pomysł

Na koniec kwestia związana z pożyczaniem zabawek erotycznych innym osobom. Tak naprawdę powinniśmy unikać tego typu sytuacji i większość osób zapewne nie wyobraża sobie tego, że z danego gadżetu erotycznego mógłby korzystać ktoś znajomy. Jeśli jednak preferujecie takie zachowanie, to pamiętajcie, aby gadżety erotyczne nie tylko myć, ale i spryskiwać specjalnymi środkami bakteriobójczymi, które pozostawiają powierzchnię sterylnie czystą.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *