Jak zapewnić sobie jędrny biust?

Nie ma chyba na świecie kobiety, której nie zależałoby na pięknym wyglądzie oraz cudownym biuście. Idealne kształty i jędrność piersi to marzenie wielu z nas. Tak naprawdę rozmiar tego kobiecego atrybutu nie ma znaczenia. Czy duży, czy mały – każdy może być atrakcyjny. Najważniejsze, by był zadbany. Jeśli do tej pory nie miałaś czasu na poświęcenie swoim piersiom dostatecznej ilości uwagi, nie wiedziałaś jak o nie zadbać i ignorowałaś temat, warto to zmienić. W niniejszym wpisie podpowiemy Ci, jakie metody warto zastosować, by zapewnić sobie wspaniały i kształtny biust.

Skóra na kobiecych piersiach jest bardzo cienka i delikatna, a w dodatku niesamowicie wrażliwa na wszelkiego rodzaju zmiany. O ile nie mamy wielkiego wpływu na rozmiar naszego biustu – cecha ta w dużej mierze jest uwarunkowana genetycznie – to jego kształt i jędrność zależą wyłącznie od tego, czy i jak o niego dbamy. Chcielibyśmy przedstawić Ci kilka czynników, które naprawdę należy wziąć pod uwagę i stosować w codziennym życiu.

Noś swoje piersi komfortowo

Dobrze dobrany biustonosz to absolutna podstawa. Mitem jest, że większość kobiet nosi rozmiar 75B, a reszta 80C. Tak naprawdę skala rozmiarów jest znacznie większa i warto się z nią dokładnie zapoznać. Co więcej, rozmiar naszych piersi może się zmieniać w zależności od dnia cyklu czy też wagi. Jak zatem dobrać biustonosz, by nasze piersi były zadbane i długo pozostały jędrne?

Przede wszystkim zadbaj o to, by biustonosz nie uciskał, a dobrze podtrzymywał piersi. Najczęstszym błędem popełnianym przez kobiety jest kupowanie staników „na oko”. Zbyt mała miseczka lub zbyt duży obwód pod biustem mogą sprawić, że piersi będą nie tylko uciśnięte, ale też źle podtrzymane. Nie deformuj swoich piersi zbyt małą miseczką – nie tylko nie wyglądają apetycznie, ale też tracą swój pierwotny fason.

Dobrze dopasowany biustonosz zbiera piersi do środka, nie uciskając ich. Delikatnie je podnosi i zapewnia właściwą podstawę – nic nie ma prawa się przesuwać czy też przemieszczać. Na ten aspekt powinny szczególnie zwrócić uwagę panie o większym biuście. Mocny stelaż to podstawa. Zakładając stanik, pochyl się nieco do przodu i delikatnie ułóż piersi w miseczkach. Sięgnij na plecy i zagarnij do niej również biust stamtąd – tak, tak, nasze piersi mają tendencję do migracji na plecy. Pokażmy im właściwy kierunek.

Wybierając biustonosz, poświęć temu zajęciu trochę czasu. Zadbaj o to, by stanik ściśle przylegał do ciała pod biustem, w momencie, gdy jest zapięty na ostatnią haftkę. Nie możesz mieć tam żadnych luzów. W trakcie użytkowania stanika materiał i tak się rozciągnie, dlatego lepiej nawet kupić biustonosz odrobinę ciaśniejszy w obwodzie.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do rozmiaru, który powinnaś kupić, warto zainwestować w usługę brafitterki. Wiele salonów z bielizną zatrudnia zresztą specjalistki od brafittingu, które na miejscu doradzają klientkom całkowicie za darmo.

Wiele brafitterek zaleca, by oprócz odpowiednio dobranej bielizny na dzień, zainwestować również w stanik na noc. I choć dla sporego grona z nas jest to niewyobrażalne, by spać w biustonoszu (większość przecież marzy, by pozbyć się tego elementu garderoby zaraz po przyjściu do domu), czasem warto się poświęcić. Stanik zakładany na noc powinien być przede wszystkim wygodny i tak dopasowany, by utrzymywał biust w miejscu i nie pozwalał mu rozchodzić się na boki. O spaniu w górnej części bielizny powinny przede wszystkim pamiętać kobiety w ciąży i w okresie karmienia piersią. Od tego, jak zadbamy o biust w tym szczególnym czasie, zależy jego późniejsza kondycja.

Masuj i kremuj swoje piersi

Drugim kluczowym rytuałem, który koniecznie trzeba wdrożyć w codzienną higienę, jeśli chcemy mieć piękne piersi, to systematyczna pielęgnacja. Skóra na piersiach i dekolcie jest bardzo delikatna i niezwykle podatna na wszelkie zmiany wagi, dlatego każda kobieta powinna codziennie stosować preparaty nawilżające i ujędrniające. Na rynku jest wiele kosmetyków przeznaczonych specjalnie do wrażliwej skóry kobiecych piersi. W ich składzie znajdują się substancje o działaniu uelastyczniającym i ściągającym. Codzienna aplikacja kremów do biustu zapewni z pewnością naszym piersiom piękny kształt.

Bardzo pomocne w pielęgnacji skóry są również naprzemienne zimne i ciepłe prysznice – również wzmacniają i uelastyczniają skórę, a także poprawiają krążenie, dzięki czemu piersi stają się jędrniejsze i unoszą się w górę. Natryski prysznicem najlepiej zacząć od stopniowego obniżania temperatury, gdyż pierwszy kontakt z zimną wodą może się okazać zbyt dużym szokiem termicznym. Po okresie adaptacyjnym należy stosować codzienne naprzemienne natryski, zmieniając temperaturę co 15 sekund. Każdorazowo kąpiel powinna kończyć się natryskiem zimną wodą.

Jeśli chcesz wprowadzić dodatkowy element pielęgnacyjny, warto zastanowić się nad masażami. Masując biust strumieniem wody lub gąbką pod prysznicem, dodatkowo dbasz o jego krągłość. Masaż należy zacząć od mostka i zataczać wokół piersi ósemki, wygładzając biust w kierunku szyi. Ruchy powinny być zdecydowane, ale niezbyt energiczne, by nie naciągnąć delikatnej skóry bez potrzeby. Pamiętaj, by taki masaż nie trwał dłużej niż jedną minutę.

Zanim jednak zdecydujesz się na regularne masowanie piersi, zasięgnij porady lekarza, czy nie ma co do niego przeciwwskazań. W przypadku niektórych dolegliwości (np. mastopatyczne piersi) masaże są niewskazane, a nawet niedozwolone.

Gimnastyka piersi

Niestety nie powinnaś mieć złudzeń – żaden trening nie jest w stanie powiększyć biustu o kilka rozmiarów. Prawdą jednak jest, że wzmacniając mięśnie klatki piersiowej, jesteś w stanie unieść piersi lekko w górę i sprawić, by wydały się pełniejsze.

Poniżej przedstawiamy kilka ćwiczeń, które pozwolą na zachowanie wspaniałej kondycji biustu. Podpowiadamy: naprawdę warto ćwiczyć codziennie – efekty zobaczycie już po pierwszym miesiącu.

Ćwiczenie pierwsze:
Podstawowym ćwiczeniem, które doskonale wzmacnia mięśnie klatki piersiowej, są pompki. Możesz wykonywać klasyczne pompki na podłodze (w wersji łatwiejszej – pompki damskie na kolanach) lub pompki przy ścianie.
Decydując się na ten drugi wariant, stań w odległości ok. 1 metra od ściany, oprzyj o nią dłonie, ręce proste w łokciach uginaj stopniowo, jak przy klasycznych pompkach.

Ćwiczenie drugie:
Drugie ćwiczenie polega na „otwieraniu klatki piersiowej” – siedząc po turecku, należy zapleść ręce z tyłu głowy lub pleców, starając się maksymalnie ściągnąć łopatki do siebie. Weź głęboki oddech, wytrzymaj w tej pozycji 3 sekundy i rozluźnij mięśnie.

Ćwiczenie trzecie:
Złóż ręce jak do modlitwy i napieraj silnie dłońmi na siebie. Powtarzaj to ćwiczenie kilkanaście razy, rozluźniając i napinając mięśnie naprzemiennie.
Jeśli masz trochę czasu, serdecznie polecamy wyjście na basen. Regularne pływanie wzmacnia mięśnie i pięknie rzeźbi całą sylwetkę ze szczególnym uwzględnieniem mięśni klatki piersiowej.

Zadbaj o odpowiednią dietę

Zdrowa dieta jest remedium na całe zło, pomaga również zachować piękny i zdrowy biust. Przede wszystkim chodzi o utrzymanie stałej wagi i unikanie jej gwałtownych spadków lub wzrostów. Delikatna skóra piersi jest szczególnie narażona na rozstępy (kiedy gwałtownie przytyjemy) lub zwisanie i utratę elastyczności (przy spadku wagi).

Zadbajmy też o to, by w naszej codziennej diecie znalazły się owoce i warzywa. Zawarte w nich witaminy i minerały mają zbawienny wpływ na cały nasz organizm, w tym na biust. Jeśli chcemy, by piersi były piękne, jędrne i kształtne w jadłospisie nie powinno zabraknąć potraw bogatych w białko (budulec mięśni) oraz w witaminę C, która jest niezbędna do produkcji kolagenu.

Badaj się regularnie

Nie pomoże żadna dieta ani ćwiczenia, jeśli nie będzie o co dbać. Dlatego najważniejszą rzeczą, o jakiej każda kobieta musi pamiętać, są regularne badania profilaktyczne. Samokontrolę piersi można przeprowadzać codziennie podczas brania prysznica. Przynajmniej raz w roku zaleca się również wykonanie badań USG. Kobiety po 40 roku życia powinny też co jakiś czas zgłosić się do lekarza na mammografię.

Niestety rak piersi nie wybiera i może zaatakować kobietę w każdym wieku, nawet bardzo młodą dziewczynę. Dlatego wszystkie powinnyśmy poznać techniki badania piersi i pamiętać o ich regularnym wykonywaniu.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *