Elektroseks – co to takiego?

sex shop online

Niektórym zwykłe gadżety erotyczne po prostu nie wystarczają. Amatorzy mocniejszego seksu szukają najróżniejszych sposobów na to, aby odczuwać jeszcze więcej i mocniej. Wówczas najczęściej sięgają po zabawy związane ze światem BDSM. Jednak, kiedy jedni chętnie się bawią klepkami, pejczami czy kajdankami, inni wybierają bardziej wysublimowane zabawy, w tym elektroseks.

Czym są elektrostymulacje? Czy takie praktyki są bezpieczne? Czego potrzeba do takich igraszek? Jeśli interesuje Cię coś więcej niż po prostu seks, jesteś ciekaw nowych, bardzo intensywnych bodźców – ten artykuł jest dla Ciebie! Dowiedz się więcej o tym, jak prąd elektryczny może dawać przyjemność. Zachęcamy do lektury!

Gdy prąd daje przyjemność…

Najprościej, to metoda stymulowania ciała, a właściwie jego konkretnych punktów, z pomocą prądu elektrycznego. Wykorzystuje się do tego impulsy o relatywnie niskim, ale odczuwalnym napięciu. Dzięki temu czuje się bardzo silne bodźce, działające mocno pobudzająco seksualnie. Do elektroseksu potrzeba również specjalnych gadżetów i urządzeń – to ważne, gdyż nieodpowiednie do tego artykuły mogą wyrządzić ogromną krzywdę! Poza tym uczestnicy takich zabaw muszą kierować się określonymi zasadami. Tylko dzięki temu elektrostymulacja erotyczna może być bezpieczna.

Jakie gadżety stosuje się do elektrostymulacji?

Elektrostymulacja to specyficzny rodzaj zabaw i relatywnie mało popularny. Pionierzy używali do tego celu specjalnych aparatów medycznych, generujących prąd. Poniekąd więc była to rozrywka dla elit… lub studentów medycyny, którzy stwierdzili, że to może być na przykład interesujące dopełnienie imprezy w college’u. Widząc jednak zapotrzebowanie na tego typu produkty, producenci gadżetów erotycznych wyszli naprzeciw oczekiwaniom miłośników mocniejszych doznań. Nie brakuje aparatur umożliwiających bezpieczne podpięcie partnera do prądu i puszczenie przez jego ciało impulsów o niewielkim napięciu, zwykle oscylującym w okolicach 9 Voltów.

Jakie akcesoria można znaleźć wśród elektrostymulatorów? Przede wszystkim różnego rodzaju klamry i elektrody, umieszczane np. na penisie, sutkach czy łechtaczce. Gadżety te wymagają podłączenia zewnętrznego urządzenia, najczęściej w formie pilota, pozwalającego stopniowo lub skokowo zwiększać albo zmniejszać napięcie. Bawiąc się takimi zabawkami, należy pamiętać, że to osoba przyjmująca pieszczotę decyduje o tym, jak silny ma być prąd, który przebiega przez jej ciało. W przeciwnym wypadku… no cóż, zamiast przyjemności, będzie cierpienie, a to w końcu nie o to chodzi, prawda? Warto w tym miejscu wyróżnić jeszcze urządzenia działające dwubiegunowo – pozwalają one podłączyć zestawy dla dwojga osób, dzięki czemu oboje kochanków przeżywa jednocześnie bardzo silne doznania.

Z drugiej strony nie brakuje bardziej typowych gadżetów erotycznych jak np. wibratory. Różnica polega na tym, że nie mają one osobnego, zewnętrznego aparatu do sterowania. Ponadto zazwyczaj stymulacja odbywa się z użyciem jednego, stałego napięcia, generowanego podczas wibracji. Zwykle urządzenia te mają metalową powłokę, dzięki czemu „igiełki” elektryczności rozchodzą się równomiernie na powierzchni całej zabawki.

Jak zacząć elektroseks?

Wszystko zaczyna się od doboru właściwego urządzenia. Warto zaznaczyć, że początkujący muszą się liczyć z pewnymi wydatkami. Sprzęt do elektroseksu kosztuje więcej niż zwykłe gadżety erotyczne, ale zdecydowanie warto spróbować takiej zabawy.

Jeśli jednak nie wiesz, czy to będzie odpowiednia stymulacja dla Ciebie – wybierz najpierw tylko jedno z wielu akcesoriów, jakie dostępne są dla fanów elektroseksu. Niech to będzie np. aparat generujący prąd oraz klamry na sutki. To pozwoli Ci dokładnie poczuć, jak to działa i czy jest to rozrywka dla Ciebie. Dobry sex shop online z pewnością dostarczy Ci odpowiedni sprzęt.

Teoretycznie wibrator z elektrostymulacją wydaje się najlepszym wyborem na początek. Czemu jednak zalecalibyśmy go w drugiej kolejności? Przyczyna jest prosta – sutki, choć wrażliwe na stymulację, nie są tak czułe na wszelkie działanie różnych czynników, jak wnętrze pochwy czy odbytu. Zbyt szybkie włączenie zabaw z gadżetami, które umieszcza się w ciele, może skończyć się równie (nomen omen) błyskawicznym zniechęceniem. Warto więc zapoznawać się z elektroseksem stopniowo, powoli poszerzając spectrum doznań.

Jak powinien wyglądać elektroseks?

Elektrostymulacja bywa zarówno elementem gry wstępnej, jak i właściwego seksu. W pierwszym przypadku sprzyja ona podnieceniu. Intensywne bodźce, impulsy elektryczne płynące przez ciało, gwarantują mocne pobudzenie erotyczne. Zakończenia nerwowe stają się bardziej wrażliwe na dotyk, co dodatkowo ułatwia rozbudzenie pożądania. W czasie seksu natomiast pogłębia wszelkie doznania, jakie odczuwają kochankowie. Dzięki elektroseksowi orgazmy mogą stać się o wiele intensywniejsze!

Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Po pierwsze – w większości przypadków nie należy stosować urządzeń do elektrostymulacji powyżej pasa. Jedynie klamry na sutki stanowią wyjątek od tej reguły. Absolutnie nie można używać elektrod i innych metod stymulowania prądem w okolicach serca i głowy – mogłoby to wywołać tragiczne (a nawet nieodwracalne) skutki.

Elektrostymulacja erotyczna – dla kogo jest przeznaczona?

Ktoś, kto woli spokojne, romantyczne zbliżenia, raczej nie odnajdzie się w świecie elektroseksu, co nie zmienia faktu, że nawet wtedy warto go spróbować! Najwięcej przyjemności jednak będą czerpali z niego ci, którzy chcą silnych bodźców, intensywnie stymulujących ich najwrażliwsze części ciała. Dzięki temu, bez użycia rąk, a tylko ustawiając odpowiednią siłę przepływającego przez organizm prądu, można doczekać się nieziemskich, niemal dosłownie zwalających z nóg, orgazmów. Warunek? Trzeba być osobą zdrową.

Jakie są przeciwwskazania do elektrostymulacji erotycznej?

Pora przejść do przeciwwskazań, bo tych jest kilka. Kto więc nie powinien sięgać po elektrostymulatory?

  • Cierpiący na choroby serca, a tym bardziej ci, którzy mają wszczepiony rozrusznik – impulsy elektryczne mogłyby zakłócić jego działanie,
  • osoby posiadające metalowe wszczepy, np. śruby w kościach,
  • zwolennicy trunków i mocniejszych używek również powinni sobie odpuścić tego typu zabawy,
  • kobiety w ciąży – nawet prąd o małym napięciu może wywołać nieprzewidziane, niebezpieczne konsekwencje,
  • chorzy zmagający się z wybranymi problemami neurologicznymi, w tym z epilepsją.

Warto dodać, że elektrostymulacji nie należy poddawać uszkodzonej czy podrażnionej skóry. Co więcej – szykując się do takich zabaw, należy zdjąć wszelkie elementy biżuterii – począwszy od bransoletek i naszyjników, aż po kolczyki.

Jak zadbać o bezpieczeństwo w czasie elektrostymulacji?

Znasz już przeciwwskazania. Warto pamiętać, że są jeszcze pewne zasady, jakich trzeba się trzymać, aby elektroseks był bezpieczny. Jakie to reguły?

Przede wszystkim – sprzęt powinien pochodzić od renomowanego sprzedawcy. Na rynku znajduje się wiele tanich produktów nieznanych marek, ale nie gwarantują one bezpieczeństwa, a wręcz mogą stanowić poważne zagrożenie. Z drugiej strony – jeśli nie jesteś pewien swojego zdrowia – wykonaj odpowiednie badania. To da pewność, że stymulacja prądem będzie dla Ciebie w pełni bezpieczna.

Gdy już kupisz swoje urządzenie – zapoznaj się dokładnie z instrukcją. Znajdziesz w niej najważniejsze informacje dotyczące bezpiecznego użytkowania. Jeśli to wibrator, warto zamówić dodatkowo lubrykant na bazie wody, zapewniający dobre przewodnictwo. W końcu – moc prądu zwiększaj powoli, słuchając sygnałów swojego ciała lub, jeśli stymulujesz partnera, jego wskazówek. Urządzenia do elektroseksu zaś dopiero po odłączeniu ich od źródła zasilania.

Mamy dla Ciebie odpowiednie gadżety!

Elektrostymulacja to trend w seksie, który dopiero zaczyna docierać do szerszego grona miłośników erotycznych rozrywek. Zabawy te wymagają odpowiednich akcesoriów – albo specjalnych aparatów z elektrodami i klamrami, albo wibratorów, przewodzących elektryczność na zewnątrz sprzętu przez swoją powłokę. Elektroseks dostarcza mnóstwo silnych bodźców, zapewniających mocne orgazmy.

Jeśli lubisz intensywne doznania – nasz sklep erotyczny dostarcza wiele artykułów, dzięki którym seks smakuje inaczej. Już teraz zajrzyj do oferty i zapoznaj się z asortymentem Intymnosc.pl!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *