Jak używki wpływają na życie seksualne?

sex-shop-online

 

Każdy ma jakieś większe lub mniejsze słabostki, a wśród nich – używki. Ich wpływ na zdrowie w większości przypadków jest oczywisty, choć naukowcy stale zajmują się badaniem ich właściwości. Warto jednak wiedzieć, że oddziałują one również na życie erotyczne. W jaki sposób? Nasz sex shop internetowy opowiada się przede wszystkim za zdrowymi nawykami i między innymi dlatego powstał ten artykuł, by bliżej zaprezentować działanie używek na ludzką intymność. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią!

Używki a życie seksualne – różne ujęcia

Najpierw należy zdać sobie uzmysłowić, że używki wpływają na życie erotyczne w różny sposób. Z jednej strony jest bowiem bardziej oczywiste oddziaływanie na organizm. Z drugiej – na codzienne funkcjonowanie oraz zachowania w sytuacjach tuż przed zbliżeniem, jak i w trakcie. Brzmi to enigmatycznie, ale poniżej znajdziesz szersze wyjaśnienie.

Wpływ na zdrowie seksualne

Zarówno papierosy, alkohol, jak i mocniejsze używki, w tym narkotyki, mają ogromny wpływ na zdrowie. Dużo też zależy od naturalnych uwarunkowań, szczególnie jeśli chodzi o silniejsze środki odurzające. To, co dla jednego może być jednorazowym eksperymentem, dla innej osoby – kończy się głębokim uzależnieniem i problemami, z jakimi nikt nie chciałby się zmagać.

Co używki robią z ludzkim zdrowiem seksualnym? Ogólnie ujmując – mogą skutecznie je zrujnować. Chodzi tu zarówno o destrukcyjny wpływ na cały organizm, jak i na funkcjonowanie narządów płciowych.

Ryzykowne zachowania seksualne

Obok bezpośredniego oddziaływania na zdrowie erotyczne liczy się również to pośrednie, czyli na to, jakie decyzje podejmuje osoba po zażyciu używek. W przypadku papierosów ten problem nie występuje, gdyż nikotyna nie ma jako takich właściwości odurzających. Jednak przy upojeniu alkoholowym lub przy działaniu mocniejszych środków – jak najbardziej.

Co oznacza ryzykowne zachowanie seksualne? Składa się na to np. zbliżenie z obcymi, o których nie wie się praktycznie nic. Często bywają to przypadkowi ludzie, a decyzja o seksie zapada spontanicznie przez bodziec. Pomijając fakt ryzyka, że można trafić na osobę o nieuczciwych zamiarach, to często nie wiadomo nic na temat jej zdrowia. I w tym miejscu dochodzimy do drugiego ryzykownego zachowania seksualnego, czyli seksu bez zabezpieczeń. Jednym z oczywistych zagrożeń takiego działania jest nieplanowana ciąża. Dużo groźniejsze jednak mogą być choroby weneryczne – począwszy od WZW typu C, przez rzeżączkę, po HIV.

Alkohol a seks

Alkohol ma duży wpływ na ludzki organizm. Już niewielkie dawki mogą zaburzać jego funkcjonowanie, choć wskazuje się, że picie od czasu do czasu określonych typów trunków może przynieść pewne korzyści w określonych obszarach życia. W praktyce jednak w zdecydowanej ilości przypadków procenty szkodzą – także życiu erotycznemu.

Niewielkie dawki od czasu do czasu wspomagają życie seksualne?

Zacznijmy od tej „pozytywniejszej” strony spożywania alkoholu. W ograniczonych ilościach i w sporadycznych sytuacjach napoje wyskokowe mogą być afrodyzjakami. Chodzi tu jednak o jeden konkretny typ trunków – wino. Najlepiej wytrawne lub półwytrawne. Lekarze i naukowcy od lat przepychają się na temat tego, jak faktycznie procentowe napoje gronowe działają na ludzki organizm. Jedni ustawiają go w szeregu z innymi napitkami jako szkodliwy. Inni jednak podkreślają, że wino, szczególnie czerwone, może mieć pozytywny wpływ na układ krążenia. Przypuszcza się, że zawarte w nim garbniki niwelują wolne rodniki, co z kolei według niektórych badań niesie korzyści dla potencji i popędu. Można więc uważać, że w ograniczonych ilościach wino sprzyja życiu erotycznemu, dlatego też wymienia się je jako afrodyzjak.

Z drugiej strony odrobina alkoholu może pozwolić się odprężyć. Dzięki temu łatwiej spróbować czegoś, na co wcześniej nie było odwagi. Poza tym – przytępia on zmysły. To ważne np. dla osób, zmagających się z przedwczesnym wytryskiem. Zmniejszenie wrażliwości na bodźce skutkuje wydłużeniem stosunku. Stanowczo jednak nie stanowi to remedium na ten problem. Lepiej po prostu skorzystać z pomocy lekarza, który zaleci określoną terapię, być może przepisze środki na potencję, które proponuje m.in. nasza drogeria erotyczna online.

Częste picie rujnuje seks

Jeśli jednak pijesz częściej niż od święta, nie mamy dla Ciebie dobrych wieści. Alkohol szkodzi zdrowiu. W jego skład wchodzą różne dodatki. W przypadku wyrobów browarniczych składnikiem niekorzystnie wpływającym na życie seksualne jest chmiel. Szyszki tej rośliny są pełne fitoestrogenów, których obecność negatywnie działa na poziom testosteronu w organizmie. Co to oznacza? M.in. to, że przy częstym spożywaniu tego napoju może spaść Twoje libido i pogorszyć się potencja.

Dużo gorsze są konsekwencje, jakie sam alkohol powoduje w Twoim organizmie przy długotrwałym piciu. Choroby serca to jedne z efektów, jakie można sobie w ten sposób zafundować. A niewydolny układ krążenia to z kolei recepta na impotencję. Zdolność do odbycia aktu seksualnego zależy od sprawności wielu systemów w ciele, jednak serce i naczynia odgrywają jedną z największych ról.

U kobiet gorsze ukrwienie powoduje m.in. mniejsze nawilżenie pochwy. U panów ograniczone krążenie w narządach płciowych wiąże się z impotencją. Wskazuje się, że nadmierne spożywanie alkoholu należy do najczęstszych przyczyn tego problemu. Co więcej, upojenie alkoholowe może wpłynąć na zdolność podjęcia stosunku w danym momencie. Wynika to jednak z innej przyczyny – mniejszej podatności na bodźce ze względu na znieczulenie nerwów. Dodajmy, że jeśli pijesz systematycznie… zakończenia nerwowe mogą ulec nieodwracalnemu uszkodzeniu.

Papierosy a zdrowie seksualne

Tytoń to prawdziwy killer, jeśli chodzi o zdrowie erotyczne. Palenie nie niesie absolutnie żadnej korzyści dla życia seksualnego. Wręcz przeciwnie. Zmiany miażdżycowe skutecznie ograniczają światło żył, zmniejszając dopływ krwi do miejsc intymnych. Nałogowe palenie przekłada się również na niższe libido, co stanowi skutek obniżenia poziomu testosteronu i hormonów płciowych w ogóle. Sporo osób cierpiących z powodu niemożności osiągnięcia satysfakcjonującego wzwodu to właśnie palacze. W takim przypadku często mogą pomóc tylko silne środki na potencję, choć niekoniecznie, gdyż u palaczy nierzadko obserwuje się uszkodzenie mechanizmu zastawkowego naczyń krwionośnych. Tym samym krew nie jest utrzymywana w prąciu.

Mało? Dodajmy do tego, że palenie często prowadzi do degeneracji plemników. Tym samym spada prawdopodobieństwo posiadania potomstwa. Oprócz tego nałóg ten nierzadko przyczynia się do powstania różnych nowotworów.

Mocniejsze używki a życie erotyczne

Narkotyki i dopalacze niosą duże ryzyko dla funkcjonowania organizmu w ogóle. Prowadzą często nie tylko do nieodwracalnych zmian w ciele, ale i umyśle, powodując uzależnienia, depresje i wiele innych chorób. To one też najbardziej zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia ryzykownych zachowań seksualnych, bo nierzadko osoby przyjmujące takie środki nie borykają się z mniejszym libido, jak w przypadku alkoholu. Wiele zależy naturalnie od substancji, jaką się przyjmuje – inaczej na seks może wpływać każdy z narkotyków.

Warto podkreślić – nawet jeśli konkretny preparat zwiększa możliwości seksualne na początku, to degradacja organizmu, jaka następuje przy dłuższym stosowaniu, najprawdopodobniej skutecznie obniży libido oraz potencję. Obserwuje się też, że wiele takich substancji ogranicza zdolność osiągania orgazmu. A to tylko najmniejszy z problemów, z jakim przyjdzie się mierzyć osobie uzależnionej.

Żyj zdrowo i ciesz się udanym seksem!

Wiele dostępnych legalnie używek ma destrukcyjny wpływ na organizm, jak i na życie erotyczne. Dlatego najzdrowiej byłoby w ogóle z nich zrezygnować. Oczywiście – jeśli czasem zdarzy Ci się zapalić lub wypić piwo czy lampkę wina – świat się nie zawali. Jednak tylko wtedy, gdy będzie to okazjonalne. W przeciwnym wypadku może się okazać, że jako młoda osoba będziesz potrzebował np. środków na potencję. Lepiej więc po prostu cieszyć się – dobrym seksem, unikając używek! A jeśli chcesz coś zmienić w swoim życiu erotycznym, zajrzyj do naszego sex shopu internetowego.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *