Lubrykanty intymne – wszystko co powinieneś o nich wiedzieć

Lubrykanty intymne - wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć

Odpowiednie nawilżenie podczas zbliżenia jest niezwykle ważne. Dlatego natura wyposażyła kobiety (i mężczyzn w pewnym stopniu też) w naturalną lubrykację organów intymnych. Śluz, który znajduje się w drogach rodnych, ma nie tylko zapewniać właściwe pH, ułatwiać (lub utrudniać) zapłodnienie, ale i umożliwiać seks. Bez tego – bolesne, piekące otarcia murowane! Zarówno u niej, jak i u niego. Co więcej – bez nawilżenia, szczególnie przy ostrym stosunku, może dojść do uszkodzenia miejsc intymnych, co niesie za sobą kolejne konsekwencje.

Niekiedy jednak naturalna lubrykacja jest niewystarczająca. Dzieje się tak m.in. przy przedłużającej się zabawie, przy suchości pochwy lub podczas miłości greckiej. Wówczas z pomocą przychodzą one – lubrykanty, jakie m.in. oferuje nasz sex shop online. Produkowane na bazie najróżniejszych składników, zapewniające nie tylko odpowiedni poślizg, ale i często szereg różnych efektów, które jeszcze mocniej uprzyjemniają chwile we dwoje… Środki nawilżające niejednokrotnie ratują życie intymne! Dlatego warto poświęcić im nieco więcej uwagi.

Z tego artykułu dowiesz się wszystkiego, co powinieneś o nich wiedzieć. Przekonasz się, że w szafce również znajdziesz produkty, jakie w ostateczności mogą posłużyć jako lubrykanty, ale jednocześnie dowiesz się, czemu jednak lepiej mieć sprawdzone preparaty. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat tych artykułów – przeczytaj poniższy tekst!

Lubrykant – nie taki nowy wynalazek

Dolegliwości pod postacią np. suchości pochwy dotyczą nie tylko współczesnych kochanków. Mierzyli się z nimi także nasi przodkowie. Wobec czego szukano różnych sposobów na to, aby zadbać o odpowiednią lubrykację miejsc intymnych. Sięgano po najróżniejsze substancje, jakie mogły zwiększyć poślizg – oliwa z oliwek, oleje roślinne, ślina, a nawet… białko kurze. Nawet do dzisiaj niektórzy korzystają z nich, gdy zabraknie innych preparatów pod ręką – znana jest m.in. scena z filmu Ostatnie tango w Paryżu, gdy postać grana przez Marlona Brando do gwałtu analnego użyła masła.

Niestety – większość z tych produktów, oprócz tego, że zapewnia jako taki poślizg, ma niekorzystny wpływ na zdrowie intymne. Wynika to z faktu, że często oddziałują na pH pochwy, tym samym zaburzając florę bakteryjną i sprzyjając infekcjom, a z drugiej strony – pozostawiają zanieczyszczenia, nierzadko trudne do usunięcia. Dlatego zdecydowanie lepiej jest sięgnąć po produkty renomowanych marek.

Woda nie służy do lubrykacji!

Warto w tym miejscu wspomnieć o jeszcze jednym. Często kochankowie mylnie przyjmują, że seks w wodzie to świetne remedium na problemy z lubrykacją. A przynajmniej do pierwszego razu, gdy decydują się na zabawę w wannie czy w jeziorze. Choć produkuje się środki na bazie wody, to ona sama nie polepsza poślizgu, a wręcz przeciwnie – zwiększa tarcie! Dlatego seks podczas kąpieli, jeśli nie użyje się lubrykantu, może skończyć się bolesnymi otarciami.

Kiedy warto sięgnąć po lubrykant?

Odpowiednie nawilżenie miejsc intymnych w czasie seksu to sprawa kluczowa dla komfortu obojga partnerów. Choć najczęściej mówi się o tym, że środki te powinny być na wyposażeniu przede wszystkim osób, które mają kłopot z produkcją śluzu pochwowego, to – prawdę mówiąc – warto mieć taki preparat w sypialni zawsze. Są bowiem różne sytuacje, gdy może się przydać. Oprócz kłopotów z lubrykacją – kiedy warto sięgnąć po taki produkt?

Zabawki erotyczne wymagają nawilżenia

Wibratory, dilda, jak i wszystkie inne gadżety, które posłużą do penetracji waginalnej lub analnej, aby bezpiecznie z nich korzystać, wymagają stosownego środka zwiększającego poślizg. Po pierwsze – poprawia to komfort osób korzystających z zabawek. Z drugiej strony preparaty te przedłużają żywotność takich akcesoriów, szczególnie jeśli obleczone są tworzywami typu silikon medyczny lub cyberskóra.

Przy dłuższym seksie

Nawet cieszący się dobrym zdrowiem kochankowie mają swoje limity. Dotyczy to także produkcji śluzu. Przedłużający się seks może skutkować tym, że organizm kobiety nie będzie w stanie wytworzyć go więcej. W takim wypadku sytuację ratuje właśnie lubrykant! Już niewielka ilość takiego preparatu jest w stanie zapewnić poślizg potrzebny, by cieszyć się komfortowym zbliżeniem.

Gdy najdzie Was ochota na seks analny

Odbyt nie ma naturalnej lubrykacji. Ślina sprawdza się na krótką metę, gdyż szybko się wyciera i – w efekcie – stosując ją, można nabawić się tylko nieprzyjemnych w skutkach urazów. Dlatego, jeśli chcecie uprawiać seks analny, sięgnijcie po specjalny lubrykant, stworzony z myślą o takim zbliżeniu. Wówczas bardziej komfortowo, a co najważniejsze – bezpiecznie, będziecie mogli cieszyć się silnymi doznaniami.

Lubrykant niejedną ma postać

Na półkach sklepowych i w aptekach można znaleźć wiele różnych rodzajów lubrykantów o odmiennych właściwościach. Różnią się m.in. bazą, jak i efektami, jakie gwarantują. Poniżej zapoznasz się z kilkoma wybranymi kategoriami tych produktów.

Lubrykanty wodne

Jak sama nazwa wskazuje, ich głównym składnikiem jest woda, a drugim – albo gliceryna, albo glikol propylenowy, zalecany dla osób, które obawiają się reakcji alergicznych. Należą one do najpowszechniej stosowanych preparatów, charakteryzują się delikatnością, więc są bezpieczne nie tylko dla alergików czy osób z nadwrażliwościami, ale i gadżetów erotycznych, obleczonych silikonem medycznym czy cyberskórą. Co ważniejsze – można je stosować wraz z prezerwatywami, gdyż nie wpływają na ich strukturę.

Mają jednak swoje wady – szybciej się wchłaniają, więc potrzeba ich więcej w czasie zabawy. Z drugiej strony łatwo je zmyć, co będzie stanowić kłopot, jeśli chcielibyście się oddać igraszkom w wodzie.

Lubrykanty na bazie silikonu

To prawdopodobnie drugi najpopularniejszy rodzaj preparatów, jakie dostępne są na rynku. W tym przypadku bazą jest silikon. Dzięki temu składnikowi środki te charakteryzują się większą trwałością, a z drugiej strony – gwarantują większy poślizg przy niewielkiej ilości. Zaleca się je m.in. do zabaw analnych, jak i przy bardzo silnej suchości pochwy. Z pewnością ich właściwości docenią też osoby, które lubią oddać się chwili szaleństwa podczas kąpieli czy prysznica. Nie wpływają na strukturę prezerwatyw, więc można stosować je z tymi zabezpieczeniami. Ponadto silikon nie stwarza zagrożenia dla alergików.

Jeśli jednak Wasz wibrator ma powłokę z silikonu medycznego lub podobnego materiału – niestety, taki preparat nie będzie odpowiedni. Lubrykant silikonowy uszkadza tworzywo, znacznie zmniejszając żywotność gadżetu. Oprócz tego trudniej go spłukać po zabawie.

Lubrykanty wodno-silikonowe

Nazywane także hybrydowymi, charakteryzują się delikatnością tego pierwszego i trwałością drugiego. Ci, którzy korzystali z takiego preparatu, twierdzą, że ma przyjemną, aksamitną konsystencję. Co więcej – jako środek pośredni, może być stosowany z gadżetami erotycznymi i prezerwatywami!

Lubrykanty smakowe

Popularne szczególnie wśród miłośników seksu oralnego, w tym osób, które dopiero przełamują swoje zahamowania względem takiej pieszczoty. Pomaga oswoić się z zapachem i smakiem organów płciowych partnera. Warto jednak zwrócić uwagę, aby preparat nie miał chemicznego zapachu, bo nie tylko może podrażniać, ale i po prostu – nieprzyjemnie smakować. Należy pamiętać o jeszcze jednej rzeczy – często środki te mają w składzie cukier. Dlatego należy dokładnie je wypłukać, w przeciwnym razie istnieje ryzyko nabawienia się infekcji intymnej.

Lubrykanty chłodzące i rozgrzewające

Jeśli oczekujecie nowych, unikalnych doznań, to z pewnością tego rodzaju preparaty przypadną Wam do gustu. Dzięki składnikom działającym chłodząco (np. mentol czy mięta pieprzowa) albo rozgrzewająco (ostre przyprawy i inne substancje), możecie zaznać zupełnie nowych wrażeń niż do tej pory. Ale uwaga! Najpierw warto sprawdzić, czy w ogóle taki efekt przypadnie Wam do gustu.

Wybierz lubrykanty odpowiednie dla Ciebie!

Lubrykacja w niektórych przypadkach to konieczność. Takie produkty znacznie podnoszą komfort każdego zbliżenia, ale i umożliwiają korzystanie z gadżetów erotycznych lub seks analny. Poza tym mogą mocno urozmaicić zabawę, a w końcu o to też chodzi w seksie – by nie był wiecznie taki sam. Ważne, by sięgać po preparaty sprawdzonych firm i o składzie wolnym od drażniących substancji. Jeśli chcesz znaleźć sprawdzone i dobre lubrykanty – możesz wybrać produkty, jakie dostępne są na Intymnosc.pl.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *