Serwisy randkowe – czyli jak poznać miłość w czasie pandemii (i nie tylko)

Serwisy randkowe - czyli jak poznać miłość w czasie pandemii (i nie tylko)

Gdy zaczynał się rok 2020, nikt w Europie, w tym też w Polsce, nie podejrzewał, że problemy, jakie Chińczycy mają z koronawirusem, będą dotyczyły także nas. Od tamtej pory nasza rzeczywistość mocno się zmieniła – mamy do czynienia nie tylko z ograniczeniami w handlu, odwołaniem imprez masowych i zamknięciem do odwołania lokali gastronomicznych oraz dyskotek. Coraz trudniej też umówić się po prostu ze znajomymi.

Taka sytuacja stanowi spore utrudnienie nie tylko dlatego, że nie możemy np. zjeść obiadu w ulubionej restauracji. Samotni, w warunkach izolacji społecznej, jeszcze mocniej odczuwają fakt, że nie mają nikogo, z kim mogliby ten czas dzielić. Przynajmniej do czasu, aż odkryją serwisy randkowe.

W dobie epidemii COVID-19 poznawanie nowych ludzi jest znacznie utrudnione, ale nie niemożliwe. Wszystko dzięki temu, że istnieją liczne portale i aplikacje, pozwalające na zaznajamianie się z całym mnóstwem interesujących osób. Przez to nawet czas pandemii staje się bardziej znośny, a – kto wie? Być może z takiej wirtualnej znajomości zrodzi się później ciekawy związek?

Dlaczego warto zarejestrować się w serwisie randkowym? Jakie korzyści on ze sobą niesie? Na co należy zwracać uwagę, logując się na taki portal? Co później, gdy pozna się właściwą osobę? O tym i wielu innych rzeczach dowiesz się z poniższego artykułu. Zachęcamy do lektury!

Serwis na miarę Twoich potrzeb

Na wstępie warto zauważyć, że każdy portal randkowy, jaki znajdziesz w sieci, różni się od siebie pod wieloma względami. Niektóre dostępne są wyłącznie jako aplikacja na telefon (jak do niedawna było z Tinderem – obecnie można go obsługiwać również z poziomu komputera), inne zaś działają tylko przez przeglądarkę internetową na PC. Najważniejsze jednak są profile tych portali. Co to oznacza?

Otóż aplikacje czy strony randkowe mają swoich konkretnych odbiorców. Wspomniany wyżej Tinder, jak i na przykład portal Erodate skupiają się przede wszystkim na zbliżaniu do siebie osób, poszukujących kogoś na seksualne eskapady. Dlatego umożliwiają umieszczanie na swoich profilach nie tylko „grzecznych” zdjęć, ale i tych bardzo niegrzecznych, ukazujących często sylwetki poszukujących randki w całej okazałości. Użytkownicy też często na profilu określają swoje preferencje seksualne oraz informują o tym, czego dokładnie szukają – ONS, czyli spotkania na jedną noc, FWB, czyli „przyjaźni z profitami” – niezobowiązującego seksu między znajomymi, jak i dłuższych relacji, również emocjonalnych. Ponadto nierzadko takie portale ściągają osoby zainteresowane sponsoringiem. Jednocześnie regulaminy takich serwisów niejednokrotnie podkreślają, że profile użytkowników nie mogą mieć charakteru zarobkowego.

Z drugiej strony są takie serwisy jak np. Sympatia.pl. Portal ten daje dużo większą swobodę, jeśli chodzi o określanie celów, w jakich szuka się innych osób. Wśród opcji znalazły się m.in. „przygoda”, jak i „przyjaźń”, co można rozumieć bardzo szeroko. Serwis wyraźnie nastawiony jest na zbliżanie do siebie ludzi pod wieloma względami, czego dowodzi obszerna ilość opcji, jeśli chodzi o tworzenie swojego profilu – od kwestionariuszy dotyczących zainteresowań, po rubryki do opisów, jakie użytkownik chce zamieścić.

W końcu nie zabrakło również portali, których użytkownicy do kwestii randkowania i poszukiwania partnera podchodzą bardzo poważnie. Jednym z takich miejsc w sieci jest eDarling. Serwis ten już od ponad 10 lat oferuje swoje usługi w Polsce, umożliwiając odnaleźć idealnie dopasowanego partnera do oczekiwań. Już na samym początku, przy rejestracji, nowo zalogowana osoba musi przejść przez dość długi test osobowości. Określa w nim nie tylko swoje upodobania, ale i odpowiada na pytania typu „Absolutnie się nie zgadzam” i „Zgadzam się całkowicie”. Na podstawie wyników algorytm wylicza dopasowanie osób, zamieszkujących najbliższą okolicę. Portal więc powstał zdecydowanie z myślą o ludziach, którzy poszukują partnera, jeśli nie na całe życie, to do poważnego związku.

O czym warto pamiętać, rejestrując się w takim serwisie?

Niezależnie, czy Twój cel to spotkanie na seks, czy odnalezienie pokrewnej duszy, tworząc profil w takim miejscu, powinieneś postawić na pełną szczerość. Kłamstwo bardzo szybko wypływa na wierzch, tym bardziej, jeśli okaże się, że, delikatnie ujmując, minąłeś się z prawdą przy kimś, kto na dany temat ma sporą wiedzę. Najgorsze, co możesz zrobić, to wrzucić nie swoje zdjęcia. Zazwyczaj większość osób od razu dyskwalifikuje takich delikwentów, a i sama administracja najprawdopodobniej zablokuje Twoje konto. Ponadto posługiwanie się czyimiś fotografiami stoi w sprzeczności z prawem.

Z drugiej strony – nie dostarczaj zbyt szczegółowych informacji na swój temat. Pamiętaj – Twoje bezpieczeństwo to rzecz najważniejsza. Absolutnie więc nie podawaj danych ułatwiających identyfikację Twojej osoby – więc imienia wraz z nazwiskiem, adresu, pod którym mieszkasz czy danych kontaktowych. Nie można bowiem wykluczyć, że po drugiej stronie mogą pojawić się osoby dążące do tego, by Cię w jakiś sposób wykorzystać. Odrobina instynktu samozachowawczego więc jest wysoce wskazana.

Co więc publikować w serwisie?

Przyjmując, że rejestrujesz się na zwykłym portalu randkowym – pamiętaj przede wszystkim o dobraniu dobrego zdjęcia. Możesz wybrać takie, które prezentuje Cię w trakcie, gdy oddajesz się swojej pasji lub innej czynności, jaką lubisz wykonywać. Najbardziej uwagę oczywiście przyciągają te związane ze sportem lub mniej popularnym hobby jak np. kitesurfing.

Ważne, byś dodał odpowiedni opis. Wierz lub nie, ale teksty pod profilem „Napisz, to się dowiesz” działają odpychająco, gdyż użytkownicy takich portali, nim zdecydują się na kontakt z wybraną osobą, chcą się o niej więcej dowiedzieć. Postaraj się, by tekst był interesujący – przedstaw swoje największe zalety, opisz to, czym się interesujesz i jaką masz osobowość. Nie zdradzaj wszystkich szczegółów – o czymś w końcu też musicie rozmawiać. Poza tym, jeśli zostawisz kilka tajemnic na później, partner będzie miał większą radość z ich odkrywania.

Kiedy spotkasz już właściwą osobę

Zagajenie rozmowy, nie tylko na żywo, to sztuka – portale randkowe na szczęście dają szereg różnych narzędzi wspierających użytkowników w tym zadaniu. Są nawet minigry ułatwiające nawiązanie kontaktu, w tym np. karty „Flirtu”, pozwalające zadać gotowe pytanie. Takie przełamanie pierwszych lodów stanowi dobry wstęp do dalszej rozmowy. Możesz nawiązać np. do odpowiedzi, jakich udzielała Ci druga strona na Twoje „zaczepianie” lub po prostu – napisać oryginalną wiadomość, wiedząc już co nieco o jej preferencjach. Najważniejsze, by nie używać sztampowych tekstów, bo działają podobnie, jak wspomniany wyżej krótki opis na profilu. Postaraj się, by Twój rozmówca faktycznie poczuł, że wiadomość, jaką napisałeś, kierujesz tylko do niego.

Pamiętaj też, by dbać o pewną etykietę. Rozmowa na luzie jest naprawdę w porządku. Ale jeśli ktoś na początku nie życzy sobie dyskusji na tematy erotyczne – uszanuj to. Podobnie, jak to, że sporo osób mogą razić wulgaryzmy używane w korespondencji. Na bardziej intymne rozmowy przyjdzie czas.

Randka przez Internet w czasie pandemii

A gdy już oboje poczujecie, że łapiecie dobry kontakt, możecie zacząć randkować online. Istnieje wiele sposobów, pozwalających na nieskrępowane rozmowy, a nawet zobaczenie się, bez wychodzenia z domu. Niewykluczone, że jeśli oboje nabierzecie dość śmiałości, łatwiej będzie Wam nawiązać dyskusje nie tylko z podtekstami, ale i wprost. Preferencje seksualne w końcu stanowią ważny temat dla wielu przyszłych par – jakość życia łóżkowego ma ogromne przełożenie na poczucie szczęścia w związku.

Pikantność rozmów należy stopniować w zależności od tego, jak wyczuwa się nastrój drugiej strony. Można np. zacząć od dyskusji o tym, jak wygląda idealny seks według potencjalnego partnera lub jaką bieliznę erotyczną, którą oferuje np. sex shop Intymnosc.pl by wybrał. Później tematy mogą być ostrzejsze, np. dotyczyć konkretnych fantazji erotycznych lub ulubionych pozycji. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by nieco poflirtować lub poświntuszyć.

Gdy przychodzi czas spotkania…

Powiedzmy, że żadne z Was nie jest na kwarantannie, a sytuacja epidemiczna pozwala na spotkanie – pierwsza randka najlepiej, by odbyła się w miejscu publicznym, często uczęszczanym. To element bezpieczeństwa, jaki warto zachować podczas kilku pierwszych spotkań. Dzięki temu, w razie podejrzanego zachowania potencjalnego partnera, będzie można szybko je zakończyć.

Ile takich randek najlepiej odbyć, nim zdecydujecie się na zbliżenie? Tyle, ile to konieczne, by zbudować wzajemne zaufanie. W warunkach pandemii takie wyjścia są utrudnione, ale nie niemożliwe. Kilka spacerów w malowniczym parku czy na deptaku, zachowując naturalnie bezpieczną odległość od innych, pomaga otworzyć się i poznać drugą osobę. Później pozostaje już tylko decyzja, czy chcesz wpuścić ją do swojego życia, czy raczej szukać dalej. Na szczęście portale randkowe mają ogromne zasoby użytkowników, czekających na idealnego partnera – życiowego, jak i na pojedyncze spotkania.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *