Ćwiczenia, które pomogą Ci obudzić seksualny potencjał!

kobieta i mężczyzna - pocałunek w łóżkuDorośli przez cały czas szukają sposobu na to, by podnieść swoją wydolność, szczególnie jeśli chodzi o seks. Sięgamy po różne preparaty, leki i inne suplementy, które mają stymulować libido, zwiększać ukrwienie w miejscach intymnych, jak i eliminować wszelkie zaburzenia. Bardzo często układa się też dietę pod konkretne cele – wzmocnienie popędu, erekcji, lepsze odczuwanie wrażeń…

W walce jednak o zdrowie seksualne należy działać kompleksowo. I choć suplementy, jak i dobrze dobrany jadłospis są bardzo istotne, to nie mniej ważna pozostaje aktywność fizyczna. Ćwiczenia, treningi, a nawet zwykłe spacery potrafią zdziałać cuda! Dlatego warto poświęcić im trochę uwagi i czasu na co dzień.

Są też metody, które są ściśle skoncentrowane na wydolności seksualnej. Jeśli jesteś ciekaw, jak możesz podnieść swoje możliwości w łóżkowych igraszkach – znalazłeś się w we właściwym miejscu. Z tego artykułu dowiesz się więcej, jak wzmocnić swoją kondycję oraz poszczególne partie mięśni, jakie najintensywniej pracują w czasie seksu. Zgłęb wiedzę, dzięki której staniesz się jeszcze lepszym kochankiem!

Jak dużo aktywności fizycznej trzeba na co dzień, by wzniecić swój wewnętrzny płomień?

Z pewnością część czytelników, widząc ten temat, pomyślała, że konieczne będą mordercze, długie treningi, na jakie najzwyczajniej brakuje czasu i chęci. Czy rzeczywiście trzeba się tak męczyć? Nie do końca. Wiele zależy od tuszy. Zasadniczo najważniejsze jest to, by utrzymać taki poziom aktywności, jaki umożliwia zachowanie zdrowej sylwetki. Sęk w tym, że już lekka nadwaga mocno wpływa na zdolności seksualne, a otyłość je powoli rujnuje. Osoby zmagające się z nadprogramowymi kilogramami są nie tylko bardziej ospałe i zmęczone, ale często cierpią z powodu obniżonego libido. Dlatego intensywność i długość treningu zawsze powinna być dopasowana do indywidualnych możliwości.

Osobom zdrowym, którym nie zależy na ciele atlety, w zupełności wystarczy 20-30 minut aktywności fizycznej. Jak donoszą badania naukowców z Uniwersytetu w Teksasie, codzienna, dwudziestominutowa dawka treningu korzystnie wpływa na pobudzenie seksualne kobiet, jak i odczuwane przez nie bodźce. Warto też pamiętać, że w ćwiczeniach nie chodzi tylko o polepszenie kondycji i rozbudzenie energii erotycznej. Bardzo ważne bowiem jest wzmocnienie poszczególnych partii mięśni, które w trakcie zabaw w łóżku pracują najintensywniej i ulegają dużym obciążeniom.

Zadbaj o odpowiednie ćwiczenia cardio

Siłą rzeczy jednym z takich mięśni jest nasze serce. Nawet w czasie leniwego zbliżenia, kiedy oboje partnerów po prostu cieszy się bliskością, niż oddaje dzikim harcom, ludzka pompa krwi pracuje znacznie intensywniej niż zazwyczaj. W przypadku zaś, kiedy seks jest naprawdę namiętny i ognisty, puls potrafi mocno skoczyć, a to zaś oznacza, że serce pracuje na najwyższych obrotach. I nie zawsze jest w stanie je utrzymać.

W przypadku, gdy nie przyzwyczailiśmy go do wysiłku, to szybko opadniemy z sił. I to dosłownie. Trzeba bowiem pamiętać, że kondycja układu krwionośnego warunkuje zdolność do osiągnięcia i utrzymania wzwodu. Z drugiej strony im lepsze ukrwienie, tym silniejsze odczuwanie bodźców, jak i lubrykacja dróg rodnych. Dlatego dobry seks po prostu wymaga zdrowego i silnego serca.

Jak o to zadbać? Ćwiczenia cardio będą najlepszym wyjściem. Wysoka intensywność, wymagająca wyregulowanego oddechu, jak i zagęszczenia ruchów wymusza na sercu większą pracę. Oczywiście należy dobrać tempo do swoich możliwości, jednocześnie nie bojąc się odrobiny zmęczenia. Warto więc albo udać się pobiegać, albo wskoczyć na rower (nawet ten stacjonarny). Dla tych, którzy jednak wolą uniknąć większego wysiłku również mamy radę – zawsze można wybrać się na 30-60-minutowy spacer, obierając trasy nieco bardziej zróżnicowane pod względem wysokości. To w zupełności powinno wystarczyć, a przy okazji dostarczy nieco świeżego powietrza!

Wzmocnienie przedramion

W wielu pozycjach, zarówno kobiety, jak i mężczyźni, często opierają się na swoich ramionach. W takiej sytuacji zaś najbardziej obciążone są przedramiona. Klasyczny misjonarz, pozycja od tyłu „na pieska” to tylko dwa przykłady takich momentów. Dlatego też, aby podnieść zarówno ich wytrzymałość, jak i zredukować ryzyko kontuzji, warto popracować nad tą partią mięśni oraz stawami nadgarstkowymi.

Bardzo dobrym ćwiczeniem jest uginanie nadgarstków w podchwycie z hantlami. Jak je wykonać?

 1. Usiądź na ławeczce lub krześle, złap hantle w dłonie i oprzyj łokcie na udach.
 2. Zegnij wolno nadgarstek i powoli napnij mięśnie zginaczy nadgarstków.
 3. Wytrzymaj spięcie przez kilka sekund, a następnie stopniowo rozluźnij przedramiona i wyprostuj dłonie do pozycji wyjściowej. Hantle powinny stoczyć się ku końcom palców.

Proste, prawda? Codzienne wykonanie 2-3 serii po 10 powtórzeń powinno skutecznie wzmocnić przedramiona. Ważne jednak, by pamiętać o progresji, czyli stopniowym zwiększaniu obciążenia. Możesz zacząć od lekkich, np. 1 kg hantli, a później stopniowo podnosić ich masę.

Wzmocnienie mięśni pleców i pośladków

To, że partia ciała obejmująca odcinek lędźwiowy pracuje bardzo intensywnie w czasie stosunku, chyba nikogo nie dziwi. A przynajmniej nie powinno. Wszak to właśnie od sprawności tych mięśni i kręgosłupa zależą ruchy frykcyjne wykonywane przez mężczyzn, jak i „jazda” w pozycji, gdy kobieta znajduje się u góry. Aby rytm i siła pchnięć były zachowane, potrzeba silniejszych pleców i pośladków, szczególnie właśnie w tym obrębie ciała.

Na tę partię zaś jest bardzo proste ćwiczenie, które z pewnością każdy zna – przysiady. Najlepiej wykonywać je z obciążeniem. Wystarczą hantle, a jeśli tych nie ma w domu – można chwycić dwie półtoralitrowe butelki. Jak natomiast wykonać prawidłowe przysiady?

 1.  Dłonie z obciążeniem ustaw po bokach lub przyciśnij pionowo do klatki piersiowej,
 2.  Rozstaw stopy na szerokość barków i wyprostuj się,
 3.  Ugnij kolana, opadając do przysiadu (stawy kolanowe powinny być zgięte do kąta 90 stopni),
 4.  Wyprostuj się, wracając do pozycji wyjściowej.

Ile przysiadów powinno się robić? W zupełności wystarczy 20-30 powtórzeń! Z czasem możesz zwiększać liczbę, dzięki czemu rezultaty będą jeszcze lepsze.

Odpowiednie rozciągnięcie i praca z oddechem

Warto pamiętać, że nie tylko ćwiczenia siłowe i kondycyjne są ważne, by rozbudzić w sobie energię seksualną. Nie mniej istotne pozostaje odpowiednie rozciągnięcie. A jak lepiej się rozciągać jak nie w trakcie jogi? Nikt naturalnie nie każe wykonywać wszystkich skomplikowanych pozycji, jakie ta sztuka przewiduje. Czasem, by nabrać gibkości, wystarczą najprostsze figury, jak na przykład skłon w przód podczas siedzenia.

 1. Siedząc, rozłóż szeroko nogi, zwracając palce do środka.
 2. Następnie pochyl się, chwyć dłońmi za kostki.
 3. Wychyl się tak daleko w przód, jak to tylko możliwe.
 4. Utrzymaj przez pewien czas tę pozycję, a następnie się rozluźnij.

Zaawansowane osoby mogą spróbować zaś mostka. Jest bardziej wymagający, ale znakomicie pomaga rozciągnąć całe ciało.

 1. Połóż się na plecach i ugnij nogi w kolanach.
 2. Wygięte dłonie, nadgarstkami odwróconymi do góry, połóż na podłodze po obu stronach głowy.
 3. Spróbuj wypchnąć pośladki i biodra. Pociągnij za nimi barki.
 4. Wyprostuj ręce i oderwij głowę od podłoża.
 5. Wygnij ciało w łuk i utrzymaj pozycję, aż stanie się komfortowa

Warto pamiętać, że joga niesie nie tylko odpowiednie rozciągnięcie. Pozwala także ćwiczyć oddech. Prawidłowe oddychanie zaś jest bardzo ważne dla sprawności całego organizmu. Ludzie zazwyczaj robią to niedbale, oddychając krótko i rwanie. Tymczasem głęboki, pełen oddech umożliwia nie tylko oczyszczenie płuc, ale i skutecznie dotlenia komórki całego organizmu. Uspokaja też psychikę (krótki i rwany jest traktowany przez ludzkie ciało jako gotowość do ucieczki czy walki).

Seks to też trening!

Ostatecznie należy pamiętać, że samo zbliżenie seksualne jest wysiłkiem fizycznym. Do tego w jego najprzyjemniejszym wydaniu. Warto więc czasem oddać się chwili zapomnienia, porzucić codzienne obowiązki, które mogą poczekać i poświęcić czas na trochę igraszek. Dzięki nim nie tylko wzrośnie kondycja, ale i rozładujecie napięcie seksualne i emocjonalne oraz po prostu – spędzicie miło czas.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *